Rodzice są oburzeni podwyżką za żłobek

  • 21.01.2020, 20:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rodzice są oburzeni podwyżką za żłobek
-Od 1 lutego 2020 r. opłata za żłobek w Gryfinie zgodnie uchwałą Rady wzrośnie z 360 zł na 416 zł. Natomiast opłata za wyżywienie będzie wynosiła 7 zł, a nie 6 zł jak obecnie. Wzrost średnio o 76 zł za 20-dniowy miesięczny pobyt dziecka w żłobku to przesada. Łatwo policzyć, że teraz nawet 500+ na opłatę nie wystarczy – skarżą się nam czytelnicy.

-Brakuje też tego aby żłobek był czynny w systemie dwuzmianowym. Dla rodzica samotnie wychowującego dziecko, bez wsparcia babć i cioć, kiedy pracuje się od godz. 9 do 17 albo od 6 do 14 niewykonalne jest korzystanie z opieki w żłobku. Po prostu trzeba by zrezygnować z pracy i iść do Ośrodka Pomocy Społecznej po zasiłek... Dopłacą do czynszu, dadzą na ciuszki, a 500 zostanie na jedzenie – mówi nam jedna z gryfińskich mam.

 

Żłobek w Gryfinie funkcjonuje przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) przez 10 godzin dziennie tj. w godzinach od 6.30 do 16.30.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 27.01.2020, 07:56
tak sobie społeczeństwi w 1989 r.wybrało.Nie narzekać teraz
Essa
Essa 26.01.2020, 17:44
Panie Pawle czy znając kłopoty p. Trynkiewicza zatrudniłaby go Pan do opieki nad dziećmi? Myślmy długofalowo i proszę takimi wypowiedziami nie robić idiotów z Mieszkańców!
Ada
Ada 23.01.2020, 19:51
ŻŁOBEK Zamknąć na miesiąc jak przedszkola i nie będzie opłaty ????
eS
eS 23.01.2020, 15:34
50 zł tak od razu to stanowczo za dużo. I nie ma powiedziane za co?
ja
ja 25.01.2020, 06:28
yaniej to już było(za PRL) jak mawiają -to se ne wrati
@mama
@mama 24.01.2020, 14:43
Opłata za żłobek idzie do góry w związku z podwyżką płacy minimalnej od której naliczana jest opłata (jeśli dobrze pamiętam 16%) . Proszę zagłębić się trochę w Rozporządzenia i ustawy, to dowie się Pan/Pani dlaczego żłobki są takie drogie.
żenada
żenada 24.01.2020, 14:56
Teraz to wymyślilście to głupie tłumaczenie?
Xxx
Xxx 22.01.2020, 21:04
I bardzo dobrze! Może mamusie które nie pracują a dzieci prowadzają do żłobka bądź przedszkoli dojdą do wniosku ze innym bardziej się przyda miejsce dla dziecka. Jak nie pasuje to nianie zatrudnij mniej zapłacisz !!!!
do Xxx
do Xxx 22.01.2020, 21:13
Xxx urzędnicza bezczelność od ciebie bije Paweł!
Do Pawła
Do Pawła 22.01.2020, 21:48
Prawda boli? Idź i pracuj tak jak te kobiety w żłobku za marne grosze!
Zenia
Zenia 22.01.2020, 17:23
Drodzy rodzice ! To jest żłobek a nie przechowalnia ! Najlepiej jakby był otwarty 24h. Panie tam pracujące tez maja swoje rodziny i dzieci , którym trzeba poświecić czas. A mamusia jedna z druga narzeka bo po pracy nie ma czasu już na shoping :)
Aaa
Aaa 22.01.2020, 21:07
Bardzo modre słowa! Brawo dla Pani
Piecset +
Piecset + 22.01.2020, 17:22
No niestety, nasz rząd rozpasał rodziny, oczywiście nie wszystkie, więc niech uderzą do Kaczora po dotacje do żłobka. Najgorsze jest to, że najbardziej dymią Ci, których dzieci siedzą od otwarcia do zamknięcia placówki a zazwyczaj to sa dzieci ktorych rodzice nie pracuja. :-)
Krysia
Krysia 22.01.2020, 16:25
Dołożył wam rodzice podwyżki. A nam opiekunką dał najniższą krajową tyle samo dał woźnym i p.konserwatorowi.A proszę porównać naszą pracę????
Ja
Ja 22.01.2020, 14:09
Z tego co widać w tym żłobku chyba co roku jest podwyżka xD

Fakt, żłobki i przedszkola powinny być czynne 6-18, dla rodziców, któzy pracują na 2 zmiany. W gryfinie na jedną zmianę ciężko ale przecież taka pani przedszkolanka nie będzie w państwówce siedziała do 18....
co jest
co jest 22.01.2020, 13:16
Panie Sawaryn a co pan powie na temat podwyżki w żłobku? Łupi pan nas a zadnych inwestycji nie widać w gminie!
bałagan wielki
bałagan wielki 22.01.2020, 13:24
I to jeszcze żeby coś dobrego za te pieniądze zrobił, to nie! Zatrudnia coraz więcej znajomych, pociotów swoich urzędników. Jest ich kilkudziesiąt więcej niż za czasów Piłata! Już jest ich tylu że już ie tylko w urzędzie ale i w banku miejsca brakuje!
Filemon
Filemon 22.01.2020, 13:53
" bałagan wielki " to masz w głowie i dlatego piszesz bzdury. Możesz podać kilkunastu z tych KILKUDZIESIĘCIU WIĘCEJ NIŻ ZA CZASÓW PIŁATA? " CO JEST " SĄ PODWYŻKI ?? !! Nie wiesz dlaczego ?? NA YOU TUBE ODTWÓRZ SOBIE WYSTĄPIENIE PAD I ZROZUMIESZ - PODWYŻKI NIE DZIAŁAJĄ TYLKO W JEDNĄ STRONĘ !! 500+ nie wystarcza na opłaty ?? TE 500+ NIE JEST NA OPŁATY ALE BY ULŻYĆ KOSZTOM I BY RODZIŁO SIĘ WIĘCEJ DZIECI !! Czy " jedna z gryfińskich mam " jest w stanie to zrozumieć ??
Rodzic
Rodzic 22.01.2020, 11:48
Biorąc pod uwagę, że w Szczecinie i innych polskich dużych miastach państwowe żłobki są o połowę tańsze, to podwyżka jest skandaliczna. Tyle to płacą w Szczecinie za prywatne żłobki, bo gmina dofinansowuje. A u nas? Polityka prorodzinna!
Funclub
Funclub 22.01.2020, 09:51
A czego Wam brakuje? One też mają rodziny i dzieci, z którymi nie mają co zrobić po południu.
@Mama
@Mama 22.01.2020, 09:23
Nie ma co robić sensacji, bo na poczatku wrzesnia Pani Dyrektor informowała na zebraniu ze będzie podwyżka. Rodzice dobrze wiedzieli ze bedzie podwyzka po nowym roku, ze względu na wzrost płacy minimalnej od ktorej wylicza sie opłatę za zlobek. A oplata za wyżywienie wzrosła bo ceny produktów poszły do góry.
Rodzic
Rodzic 22.01.2020, 14:00
Moje dziecko chodzi drugi rok i nie przypominam sobie, żeby jakieś zebranie było i ktoś o tym uprzedzał. Za to pamiętam jak obecne władze obiecywały politykę prorodzinną. A dla pracujących rodziców ulgi żadnej nie ma. Rozumiem podwyżkę za wyżywienie, ale opłata stała i tak jest wygórowana.
Tata
Tata 24.01.2020, 23:34
To jak jest wygórowana to proszę siedziec z dziećmi w domu, nie pracować i żyć bo jak bóg dał to
I bóg pomoże !!!!!! Do roboty aligatory!!!
@mama
@mama 24.01.2020, 14:47
Było we wrześniu, być może nie czyta Pan/Pani informacji wywieszonych na tablicy ogłoszeń. Opłata stała jest taka wysoka bo żłobki nie są finansowane ze skarbu Państwa. Tylko z Gminy - a że nasza gmina jest jaka jest. Trzeba było wybrać inne władze a nie teraz narzekać.
suplement
suplement 22.01.2020, 14:05
Nikitiński rozmawiał z kierowniczką. Nie wystarczy????
leń pod kocykiem
leń pod kocykiem 22.01.2020, 08:59
Nikoteński musi odejść!
Mama
Mama 22.01.2020, 08:24
My chhoddziiliismy do żłobka jak Go tylko otworzyli i też płaciliśmy ponad 500 zł za miesiąc. Dopiero później obniżyli koszty. Nie było 500+ i dawaliśmy radę.
nieśmieszne
nieśmieszne 22.01.2020, 08:39
Nie tłumacz się Paweł (mama) z 8.24
mama
mama 22.01.2020, 11:14
nie wiedziałam że zmieniłam płeć a tym bardziej imię .
też widzę szyderę
też widzę szyderę 22.01.2020, 08:43
Masz rację śmieszne te ich niby komentarze jak cichaczem wprowadzili podwyżki..
Stop lgbt stop
Stop lgbt stop 22.01.2020, 08:11
Bez 500 plus to by dopiero byl problem
Lgbt stop pederasci
Lgbt stop pederasci 22.01.2020, 08:09
Oj tam, oj tam. Że przedszkole zdrożało? No i co z tego? Za to nowocześni i postępowi warszawiacy mają tęczowy tramwaj, jakiego nie ma nikt w "Tenkraju".
Na zboczencow lgbt maja a na zlobki nie
Na zboczencow lgbt maja a na zlobki nie 22.01.2020, 08:07
Zgodnie przedwyborczą deklaracją Rafała Trzaskowskiego, wszystkie miejsca żłobkach od 2019 roku miały być bezpłatne. Okazuje się, że prezydent stolicy, który chętnie angażuje się w deologiczne projekty, słowa nie dotrzymuje. Radna m.st. Warszawy Olga Semeniuk ujawniła informację o... pięciokrotnej podwyżce opłaty w jednym z warszawskich żłobków.„Od 2019 roku wszystkie dzieci w Warszawie będą miały zagwarantowaną opiekę żłobkową. Jeżeli dziecko nie znajdzie miejsca w żłobku publicznym (miejskim), miasto zapłaci za opiekę nad dzieckiem w placówce prywatnej”.

- deklarował przed wyborami Rafał Trzaskowski.

W lutym bieżącego roku informowaliśmy, że w trybie pilnym prezydent stolicy złożył wnioski dotyczące systemu żłobków w Warszawie, które miały być procedowane w tempie błyskawicznym.Propozycje te przewidywały podwyższenie opłaty maksymalnej za wyżywienie w żłobku publicznym, były także niekorzystne dla osób opiekujących się osobami chorymi lub niepełnosprawnymi. Wprowadzały również dodatkową opłatę za nieusprawiedliwioną nieobecność dziecka w żłobku (66 zł dziennie za każdy dzień powyżej 30 nieusprawiedliwionych dni) oraz obowiązek realizacji szczepień.
Marta
Marta 22.01.2020, 07:17
To gwałtowna niczym nie uzasadniona podwyżka!
Laba 500+
Laba 500+ 22.01.2020, 07:04
Drodzy rodzice, przestancie plakac ! Wy macie chociaż 500+ moje dzieci jak byly male nievbylo 500+ wyprawka+ i trzeba bylo pracować i nikt sie nas nie pytał za co oplacimy żłobek. Trraz wiekszosc rodziców ma 500+ i tak narzeka o tych co dzieki 500+ nie pracuja nie wspomne. Troche wiecej pokory.
Diana
Diana 22.01.2020, 13:12
Kiedys nie bylo 500+ ale byly inne ceny, teraz poszlo wszystko drastycznie w gore, pensje stoja, nie chcialabym tych 500+ wolalabym nizsze ceny.
jednak
jednak 22.01.2020, 13:15
PiS mówi że jedno poszło w górę a drugie jest tansze i wchodzi na zero.
nie damy się zwariować
nie damy się zwariować 22.01.2020, 07:15
Laba przestańcie głupcy zwalać na 500+. Dlaczego zrobiliście taką drastyczną podwyżkę? To wina jest w was!
jechać z leniwym tercetem
jechać z leniwym tercetem 22.01.2020, 19:23
Podwyżka jest nie prze 500+ tylko przez 15 tyś wypłaty co miesiąc dla każdego lenia pod kocykiem
o to to to
o to to to 22.01.2020, 19:49
Tak też myślę że ta kasa to nie bezpośrednio na żłobek, a na wypłaty dla swoich ludzi.
Marta
Marta 22.01.2020, 07:57
Dokładnie
Laba 500+
Laba 500+ 22.01.2020, 07:26
Biorac pod uwagę, ze rodzice maja 500+ nie jest to drastyczna podwyzka nie przesadzaj.

Pozostałe