Urząd piękniejszy i bardziej funkcjonalny

  • 22.01.2020, 16:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Urząd  piękniejszy i bardziej funkcjonalny Pilnego remontu, nie tylko ze względu na elewację, wymaga też zabvtkowy budynek Urzędu Miast i Gminy w Gryfinie.
Dobiegła końca renowacja zabytkowego budynku Urzędu Miasta w Drawnie, która odbyła się z unijnym wsparciem z PROW 2014-2020. W uroczystym otwarciu obiektu, 22 stycznia 2020 r., uczestniczył wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Zabytkowy budynek powstał pod koniec XIX w. Jest to przykład ceglanej budowli publicznej typowej dla tego okresu.

 

- Zabytki są wizytówką miejscowości, często stanowią cel wycieczek. Przedstawiają historię, pokazują jak kiedyś żyli ludzie. To dziedzictwo kulturowe, które jest ważnym dorobkiem minionych pokoleń. Cieszę się, że unijne środki pozwoliły na renowację kolejnego zabytkowego miejsca w naszym regionie - mówił wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

widz
widz 26.01.2020, 17:45
Proponuję wszystkim radnym żeby wklepali sobie w internet tytuł ''Botswana diamentowa gospodarka'' reportaż Wojciecha Syryka w tej chwili wiem że jesteśmy '' daleko za mu...nami ''.
Szef
Szef 24.01.2020, 23:20
A pani z norwegii zrobiła już siku?
3
3 24.01.2020, 22:49
Po ich rządach najlepiej miasto zaorać i zaczynac od nowa.
zegarmistrz swiatła
zegarmistrz swiatła 23.01.2020, 17:48
I dlaczego znowu światło nie pali się w gabinetach burmistrza i jego zastępców?
karbidówka
karbidówka 23.01.2020, 17:56
Bo prawdopodobnie oszczędzają prąd i pracują po ciemku!
Kur***
Kur*** 22.01.2020, 23:54

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

żałosne
żałosne 22.01.2020, 22:52
Dobrze że poprzednik zrobił nową elewację na 750-lecie Gryfina. Te nieudaczniki niczego sami nie zrobią bo potrafią się tylko mądrzyć. W życiu niczego samodzielnie nie zrobili, więc do głowy im nie przychodzi że coś trzeba zrobić. Ps. Przepalone żarówki chociaż powymieniajcie. O spalonych żarówkach na baszcie nawet nie wspomnę. Pamiętacie jak kiedyś podświetlona pięknie była wieżą baszty? Teraz połowa żarówek jest czynna, bo geniusze nie wiedzą co to bieżące przglądy
Dobra rada
Dobra rada 22.01.2020, 22:10
Pałacyk pod Lwami jest w gorszym stanie niż Urząd Miasta.. I poza opcją rozebrania innych propozycji nie słyszałam.. Może w takim razie Urząd Miasta rozebrać, a władze przenieś gdzieś do bloków... bo zabytków to oni raczej nie kochają.
Taaaaaka prawda
Taaaaaka prawda 23.01.2020, 01:02
Nawet z dotacji trzy i pół miliona zrezygnowali bo nie chcieli remontować.
from Norwegian
from Norwegian 23.01.2020, 01:29
Bardzo nieudaczna ekipa.
Starsza mieszkanka gryfina 58lat
Starsza mieszkanka gryfina 58lat 22.01.2020, 20:40
Tylko że w srodku prudno.a w toaletach tragedia czt tam ktos sprzata ??bo podlogi brudne a na korytarzach podloga czarna same zamazy ..gdy wchodze zalatwic sprawy to cieszko nie zaóważyc ze jest sprzatane po lebkach a to wkoncu wizytuwka miasta..
wróżka
wróżka 23.01.2020, 23:19
A pani to chyba chętnie by tam się na sprzątaczkę zatrudniła...Poznałam po piśmie.
Mieszkanka senior
Mieszkanka senior 25.01.2020, 19:00
Mam emeryture i swoje juz przepracowalam ..a co do pisowni to jestem osoba niepelnosprawna i swoje lata mam..pisze tylko tyle ze jest tam brudno i smierdzaco
Masakra
Masakra 23.01.2020, 18:41
Idź na korepetycje z języka polskiego a potem pisz 😂😂😂
żałość
żałość 22.01.2020, 20:27
Budynek urzędu rozpadanie się jak kamienica na 1 Maja i na Targowej
nurek
nurek 22.01.2020, 20:06
Żałosne i jak ta cała sprawa jak z barką . Brawo wy. PS.buziole dla Nikosia
TO TO
TO TO 22.01.2020, 20:01
Gdzie ta renowacja , to kpina .
to to
to to 22.01.2020, 19:53
Rewelacja
funcjonalność!!!
funcjonalność!!! 22.01.2020, 18:58
Jako osoba o ograniczonych możliwościach ruchowych bardzo proszę o przystosowanie gryfińskiego urzędu tak aby był dostępny dla osób niepełnosprawnych czy na wózkach.

Ludzi starszych przybywa bo społeczeństwo się starzeje i leniwy tercet też kiedyś będzie stary ( jak dożyje) więc trzeba teraz myśleć o swojej i nie tylko swojej starości.

Winda to chyba nie jest jakieś wielkie cudo w XXI wieku w środku Europy?
Dziękuję bardzo za uwagę.
hyc
hyc 22.01.2020, 19:10
Zrób jak burmistrz: nie pasuje to nie przyjeżdżaj!
przecież
przecież 22.01.2020, 18:18
Jak spadnie tynk obok przechodnia to naprawy dokona krewny jednego z urzędników i git.

Pozostałe