Wstyd mi za Gryfino przed mężem Norwegiem – list czytelniczki

  • 22.01.2020, 23:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wstyd mi za Gryfino przed mężem Norwegiem – list czytelniczki
-Piszę do was, bo w moim mniemaniu igryfino jest najsolidniejsze. Przyjechałam wczoraj z moim mężem Norwegiem do Gryfina i poszliśmy na pyszny obiad w Atolu. Jak zawsze obiad pyszny, obsługa przemiła. Potem poszliśmy do Lidla. A tam - czego wcześniej nie wiedziałam - powstało piękne centrum handlowe. Super. Jednak po pewnym czasie zaczęliśmy szukać toalety i tu cały kłopot, bo nigdzie nie ma publicznej toalety! Pytałam w każdym sklepie i niestety nic z tego – opowiada nam pani Maria, nasza stała czytelniczka.

-Poszliśmy na przystanek autobusowy aby dojechać na Górny Taras. Jednak nie mogliśmy znaleźć żadnego rozkładu jazdy autobusu. Dopiero po paru minutach przyszły dwie panie i powiedziały, że autobus przyjedzie za kilka minut. I rzeczywiście przyjechał, ale… kierowca nic nie rozumiał po polsku. Dojechaliśmy w końcu do domu. Jednak pytam: co za idiota przyjął takie centrum handlowe bez toalet?! Oby nikt nie musiał przeżyć tego, co ja dzisiaj. Wierzcie mi, to był HORROR! Dobrze, że w sobotę wracam do normalnego kraju, gdzie ludzie nie muszą sikać w gacie. Wstyd mi tylko przed mężem, że w Gryfinie jeszcze takie zacofanie! – komentuje całą sytuację pani Maria.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (209)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

strachy na lachy
strachy na lachy 27.01.2020, 22:10
Kiedyś ludzie bali się czarnej wołgi. Bali się że ktoś ich porwie. Dzisiaj snuje się opowieści o czarnym golfie i braku toalety. Takie ukryte moce.
jestem aktorem - rekwizytem
jestem aktorem - rekwizytem 27.01.2020, 20:29
Mój problem polega na tym, że mam wybitny talent w graniu rzeczy nieożywionych. Wzięło się to z kilku nieudanych egzaminów do szkół teatralnych. Rozczarowani moimi recytacjami i rolami ze szkolnych lektur, zdesperowani egzaminujący kazali mi grać np. pralkę -typowy numer jury, które chce sobie dać nadzieję. I grałem wtedy te pralki, doniczki, popielniczki, skrobaczki do ziemniaków albo wykałaczki. Jury wpadało wtedy w zachwyt, ale logika egzaminów jest taka, że każą wówczas wrócić do klasycznego repertuaru kandydatów do szkoły aktorskiej - do monologów, dialogów, wierszy... i tu padałem jak kawka. Odrzucano mnie. Taki jednak Pazura zachwycił się mną i przy swoim trzecim ślubie skontaktował się ze mną i poprosił, bym grał przy wychodzeniu jego i jego pani z USC... padający na nich ryż. Grałem to świetnie, Pazura miał łzy w oczach (ale tu padł ofiarą mojego podstępu, bo przez chwilę zagrałem CHRZAN, a nie ryż).Gram więc wyjątkowo, oskarowo, ale role dziesiątoplanowe i na tym polega moja tragedia.
Polak
Polak 27.01.2020, 20:06
Trzeba było wyjść za Polaka
puknij się
puknij się 27.01.2020, 20:22
A kto by wyszedł za taka imbecyla jak ty?
ANO
ANO 27.01.2020, 21:31
Zaczynam odnosić wrażenie że niektóre osoby które tu komentują pochodzą z PATOLOGICZNYCH RODZIN.Slownictwo na poziomie ZERO.
ciekawska
ciekawska 27.01.2020, 15:37
gdzie w Gryfinie na Łużyckiej jest centrum handlowe? :)))
raz dwa
raz dwa 27.01.2020, 18:49
Jeden an Flisaczej, a drugi na Łużyckiej.
Zenek
Zenek 27.01.2020, 15:25
Robercik zbuduje na każdym rogu toaletę z wkladka
krótko
krótko 27.01.2020, 21:35
Najgorsza choroba to mieć zajoba
Arnold
Arnold 27.01.2020, 10:10
Super list, naprawdę! Ludzie, Wy niedługo w ogóle nie będziecie myśleć. Dla mnie to w ogóle nie jest centrum handlowe, a 3 osobne pawilony handlowe, każdy z osobnym wejściem. Nie ma tam ani części gastronomicznej ani sanitarnej z dostępem dla klientów. Może ktoś dał ciała, nie wiem aż na tyle nie znam wymogów. Ale ludzie! Czy zamiast rozejrzeć się, przejść 50 metrów (np. stacja paliw) to lepiej obsmarować jak to nie jest źle. Ta Pani zachowuje się, jakby nie znała tutejszych realiów, wielkie zaskoczenie! Daleko nam do zachodu nie od wczoraj i przecież każdy to wie, wielka mi nowość. Druga strona medalu jest taka, że jesteśmy coraz bardziej wygodni i to niektórym odbiera myślenie. W Niemczech, Dani i Norwegii na każdym rogu i w każdym sklepie (w małym mieście) jest toaleta publiczna. Śmiechu warte. A z tymi kierowcami autobusów? Zobaczcie ilu kierowców z Polski jeździ w Norwegii i prowadzi autobusy często nie znając nawet średnio angielskiego ani norweskiego. Jest jak jest, porównujecie Gryfino do standardów zachodnich to nie dziwię się, że jest aż tak źle :)
Atol
Atol 27.01.2020, 06:57
Trzeba bylo wrócić do Atola.
kaper
kaper 27.01.2020, 09:07
Najbardziej żenujące się takie "złote rady". To ja ci odpowiem: trzeba było się kształcić, to byś nie pisał takich idiotycznych komentarzy gdzie trzeba się załatwiać.
Andrzej
Andrzej 26.01.2020, 19:36
Obok Lidla nowa stacja Orlen i jest toaleta.
Norbert
Norbert 27.01.2020, 13:45
Dokładnie
Norwegia high life
Norwegia high life 26.01.2020, 23:46
No ale Pani przyjechala z Norwegyii i tam zapewne są toalety na każdym kroku, dla klienta w każdym sklepie.
Dorota z Norwegii
Dorota z Norwegii 27.01.2020, 00:55
Tak. Dokladnie. W kazdym nawet malym sklepie jest toaleta dla klientow. Ot takie norweskie standardy.
Luiza
Luiza 26.01.2020, 20:02
Andrzej, a obok Lidla też jest laguna i tam tez jest toaleta. Nie rozumiesz, że nie o to chodzi obok co jest? Naprawdę?
wiec
wiec 26.01.2020, 19:10
no i ta droga ( Łużycka?) 17 razy przekładana i nadal jak kartoflisko, gratulacje dla władz miasta, no chyba że w ostatnich miesiącach coś się zmieniło
Twój Koszmar
Twój Koszmar 26.01.2020, 14:14
Jeśli coś ci nie pasuje to jedź sobie do chin tam napewno będziesz miała kibel afere robić z powodu braku toalety niedługo to afere zrobisz ze chleb podrożał
lkj;hkbv
lkj;hkbv 26.01.2020, 21:34
napisal bym ci cos ale nie bede gadał z ***
Obywatel NO
Obywatel NO 26.01.2020, 17:22
Twój koszmar obudź się, wstawaj!!!!zesrałeś się
Krzyś
Krzyś 26.01.2020, 17:08
Rozumem to nie błyszczysz
Kr.
Kr. 26.01.2020, 16:10
Odezwał się obsikiwacz bram.
Ptak
Ptak 26.01.2020, 13:50
To u nas norma. Brak toalet zamyka starszych ludzi w domu, ponieważ muszą częściej z nich korzystać niż młodzi ludzie . Jeżeli z kolei są , to w cenie ~ 2,50 zł , więc wyjście do miasta wiązać się może z wydatkiem 7,50 , co dla emeryta jest sporym wydatkiem , zważywszy , że chciałby wyjść do miasta, czy na spacer kilka razy w tygodnii. To na tym polega prawdziwe wykluczenie osób w podeszłym wiekui. Nikt o tym nie pisze, bo starsi wstydzą się ,a młodych to nie interesuje . W normalnych cywilizacjach - USA każdy kto świadczy usługi - sklepy przede wszystkim, MUSZĄ posiadać bezpłatne toalety ..
yak2k
yak2k 28.01.2020, 09:51
W Berlinie toaleta w centrum handlowym to 1 Euro. W Holandii na mało której stacji benzynowej jest toaleta (płatna) za to na parkinach przy autostradzie nie ma żadnej.
Łojesu
Łojesu 26.01.2020, 11:39
Nie ma znaczenia kto pozwolił.... Poprostu nie róbmy afery z braku kibla. Szczac się chce
Renata
Renata 26.01.2020, 11:53
Ale przecież to jest afera, ze w powiatowym mieście takie rzeczy się dzieją niestety!
Master
Master 26.01.2020, 11:07
Niestety pani z Norwegi ma rację już nie raz miałem taki problem, pewnie wiele mieszkańców Gryfina i okolic także. Ktoś na to zezwolił i powinien poprawić aby z "pełnymi spodniami" nie wracać do domu. Pozdrawiam
santos
santos 26.01.2020, 09:59
Popełniono błąd przy projektowaniu kompleksu handlowego, ale ktoś przecież na to pozwolił!
ziajka
ziajka 25.01.2020, 22:17
Napisała głośno o tym co po cichu każdy w Gryfinie mówi.A dlaczego po cichu? Bo za to odpowiedzialni są konkretni ludzie. Konkretne pozwolenia poszły. A narazić się probumistrzowskim trollom, to tak jak widać na załączonych komentarzach.
Szkot
Szkot 25.01.2020, 20:49
Dobrze, że z Norweskim akcentem tego nie napisała. Paniusia z Norwegiem.
NORWEGIA WITA CIĘ KOLEGO DEBILU
NORWEGIA WITA CIĘ KOLEGO DEBILU 27.01.2020, 22:25
A POLSKA TO SAMA PATOLA
khjygfhjt
khjygfhjt 26.01.2020, 21:36
debiluty
Gryfinianka
Gryfinianka 26.01.2020, 07:13
Przeciez to prawda. Moje piekne Gryfino ma pewne braki!
MM
MM 25.01.2020, 20:35
No niesłychane jak tak można! Trzeba zamknąć całe Gryfino bo pani z Norwegiem nie znalazła kibla no rzeczywiście Horror! Kobieto jeżeli dla ciebie to jest horror to jesteś oderwana od rzeczywistości! 
,jyfg
,jyfg 26.01.2020, 21:37
*** trolu sawarynowy
Kempes
Kempes 25.01.2020, 20:34
Nie ważne kto za kogo wyszedł! widzę po komentarzach że większość Gryfinian ma upośledzony tok myślenia, po co wam toalety publiczne lepiej chodzić i się prosić !!!!to jest dopiero pomysłowość mieszkańców Gryfina lepiej zajszczane i obsrane miasto jesli z podatków można i trzeba domagać się toalet a jeszcze te komentarze wybredne ma męża Norwega ! Choć jedna osobę na pół tysiąca poszła i zgłosiła ten problem Brawo Pani Mario
Schuste
Schuste 25.01.2020, 21:55
Większość patologii chyba, której nie brakuje.
Typowa polska Wielka pani, która wyszła za obcokrajowca
Typowa polska Wielka pani, która wyszła za obcokrajowca 25.01.2020, 20:04
Jak byś poprosiła grzecznie to by ci użyczyli toalety dla personelu,ale pewnie narobiłaś draki,bo masz męża NORWEGA I och ach jak to! Znam takie przypadki i wstyd mi za rodaków,którzy sami się poniżają w oczach obcokrajowców.
Kempes
Kempes 25.01.2020, 20:38
Prosty jesteś jak pół cepa lepsze zajszczane miasto jak zgłosić i zadać z podatków publicznych toalet dziwię się twojemu tokowi myślenia nie długo w Gryfinie sami zasrańcy i menele zostaną
Polak
Polak 25.01.2020, 19:31
Po kij tu przyjeżdżasz żeby krytykować
,jyfkg k
,jyfkg k 26.01.2020, 21:38
gooowno cie to obchodzi cwoku sawrynowy
Obywstel NO
Obywstel NO 26.01.2020, 17:26
Polak obudź się, wstawaj zesrałeś się
uwaga
uwaga 26.01.2020, 17:34
Troche kultury Obywatelu NO
antytercetowiec
antytercetowiec 25.01.2020, 19:48
Chyba kazdy mieszkaniec Gryfina widzi, ze Gryfino się cofa w rozwoju.

Pozostałe