Rekrutacja do Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

  • 25.01.2020, 19:12
  • Kamila Bieniecka Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego
Rekrutacja do Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego fot. dost.
Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza do przesyłania zgłoszeń kandydatek i kandydatów, którzy w 2020 roku będą wyrażali opinię młodzieży w Radzie Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego. Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego rozpoczął nabór kandydatów / kandydatek zgłoszonych przez organizacje z województwa zachodniopomorskiego. Swoich reprezentantów mogą zgłaszać podmioty takie jak: młodzieżowe organizacje pozarządowe, młodzieżowe rady miast i gmin, oraz organizacje działające na rzecz młodzieży, takie jak samorządy uczniowskie i organizacje akademickie.
Rada Młodzieży WZ jest ciałem konsultacyjnym powołanym przez marszałka województwa na mocy zarządzenia nr 91/05. Rada wpływa na rozwój polityki młodzieżowej, stwarza możliwości nawiązywania współpracy, służy jako miejsce wymiany doświadczeń i opinii, a także wypracowuje rekomendacje młodzieży, które są następnie przekazywane władzom regionalnym, krajowym, instytucjom europejskim.
Radni biorą udział w spotkaniach Rady – zwykle w Szczecinie (mniej więcej raz na kwartał lub częściej), a tym wyrażają opinię młodzieży na szczeblu regionalnym. Reprezentanci będą też w pierwszej kolejności zapraszani do udziału w projektach i warsztatach Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego.
 
Ostateczny skład Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego zostanie wybrany przez Kapitułę. W skład Kapituły wejdą min. 3 osoby (lub inna nieparzysta liczba osób), w tym: przedstawiciel Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego, reprezentant ostatniego składu Rady Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego oraz przedstawiciel Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.
Wszelkie koszty organizacyjne związane z funkcjonowaniem Rady Młodzieży WZ ponosi Sekretariat ds. Młodzieży.
 
Kandydatura wskazanego kandydata / kandydatki powinna być uzgodniona wewnątrz organizacji w sposób demokratyczny przy zastosowaniu zasad obowiązujących w statucie podmiotu. Zgłoszeń można dokonywać na przeznaczonym do tego formularzu, wcześniej zapoznając się z regulaminem rekrutacji.
 
Wypełnione zgłoszenie należy przesłać do 31.01.2020 r. w dwojaki sposób:
– poprzez przesłanie skanu na adres e-mail: [email protected]
– pocztą tradycyjną
 
Niezbędne załączniki do wypełnienia można pobrać ze strony:
Kamila Bieniecka Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Młodzieżowa Rada Miejska nie działa
Młodzieżowa Rada Miejska nie działa 27.01.2020, 21:33
Nikoteński musi odejść!
tvn
tvn 25.01.2020, 21:59
Wojewódzki Kuba?
owacje
owacje 25.01.2020, 19:52
Niech się ucza na złym przykładzie Sawaryna. To gotowy scenariusz jak nie pełnić funkcji burmistrza.
gregor
gregor 25.01.2020, 19:27
Młodzi powinni się zgłaszać do takiej rady żeby potem stare zacofane nie rządziło.

Pozostałe