Ambasador USA Georgette Mosbacher o geopolityce w kontekście budowy bloków gazowych w Nowym Czarnowie [WIDEO]

  • 31.01.2020, 00:52
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ambasador USA Georgette Mosbacher o geopolityce w kontekście budowy bloków…
-Aby osiągnąć bezpieczeństwo energetyczne potrzebujemy zaufanych przyjaciół i sojuszników, a takimi są Stany Zjednoczone i Polska. Dzisiejsze podpisanie kontraktu jest kolejnym krokiem na drodze polskiej strategii dywersyfikowania źródeł energii, a tego typu inwestycje przyczyniają się do tego, żeby nasze kraje pozostawały wolne, dostatnie i bezpieczne. Jestem naprawdę dumna, że mogę być obecna na podpisaniu umowy, która jest świadectwem partnerstwa publiczno-prywatnego, które istnieje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską – powiedziała w elektrowni Dolna ODra w Nowym Czarnowie Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce. Przedstawicielka Stanów Zjednoczonych mówiła m.in. o partnerstwo publiczno-prywatnym oraz o strategicznych decyzjach. Inwestycja w Nowym Czarnowie to dla pani ambasador przykład zaangażowania USA w bezpieczeństwo Polski.

Bloki gazowe w elektrowni Dolna Odra ma budować amerykańska firma. Gaz będzie pochodził z gazoportu w Świnoujściu. Już w Nowym Czarnowie zapowiedziano, że gaz będzie kupowany m.in. od Stanów Zjednoczonych.

Inwestycję w Dolnej Odrze zrealizuje - dokładniej mówiąc - konsorcjum firm w składzie General Electric (lider konsorcjum) i Polimex Mostostal. To właśnie te firmy wygrały przetarg na zaprojektowanie, dostawy, budowę i montaż oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji dwóch bloków gazowo-parowych wraz z pełną infrastrukturą podziemną.

Wartość podpisanego kontraktu to 3,7 mld zł netto. Umowa obejmuje także dodatkowo 12-letnią umowę serwisową (jej wartość szacowana jest na przeszło 1 mld zł netto).

Oto fragment wystąpienia ambasador Georgette Mosbacher w Nowym Czarnowie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy pisaliśmy wcześniej tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35312,prezydent-przy-narodzinach-blokow-gazowych

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 08.02.2020, 19:00
haha ta Pani to dziwoląg i kuriozum a USA popierają tylko wtedy gdy mają interesy, kontrolę lub kasę. Tak jak w tym przypadku
ja
ja 02.02.2020, 06:45
bardzo przepraszam ale co to za koszmar na zdjęciach.Postawić przy cukierkach i dzieci nie ruszą
Bisnes po polsku
Bisnes po polsku 31.01.2020, 22:13
Bloki gazowe ma budować amerykanska firma...Gaz z Ameryki ...Czyżby nie bylo tańszych ofert...?? A może w ramach wdzięcznosci za "zagrożone "z każdej strony bezpieczenstwo.... musimy jak kiedyś wschodnim sąsiadom... dług dożywotnio spłacać.?..
Nie PiS owiec
Nie PiS owiec 31.01.2020, 19:41
A ryży zdrajca chciał zamknąć Dolną Odrę, bo tak kazała mu szwabka. A sama pobudowala po drugiej stronie granicy elektrownię na węgiel!!! Rozliczyć zdrajców i sługusów szwabskich i ruskich
nieżyt
nieżyt 31.01.2020, 09:57
mosbacher to ta, co każe "oddawać" żydom ich "mienie"?
Karina
Karina 31.01.2020, 09:52
Szkoda ogromna, że hipokryci, którzy stoją po stronie Arłukowiczów itp.mieli możliwość spotkać się z Prezydentem a ludzie, którzy szanują Prezydenta, cenią , wybrali go przede wszystkim i nadal będą na niego głosować , nie mieli żadnej możliwości nawet go zobaczyć. Ktoś o tym jednak decyduje. Ubolewam, że Prezydent nie chciał się spotkać z ludżmi na których najbardziej może liczyć. Czyli lud zawsze w tyle, a tak podobno od niego wiele zależy. Smutne.
Napo Leon
Napo Leon 31.01.2020, 08:56

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 31.01.2020, 06:49
Nowe czarnowo rośnie w siłę. Super może wreszcie coś się ruszy tutaj. Moze zacznie się dbać o mieszoancow
ula
ula 31.01.2020, 01:19
ładny kapelusz
ill
ill 31.01.2020, 00:59
Pięknie!

Pozostałe