Prezydent Andrzej Duda w Elektrowni Dolna Odra. Szczegóły wystąpienia [WIDEO]

  • 31.01.2020, 01:25
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Prezydent Andrzej Duda w Elektrowni Dolna Odra. Szczegóły wystąpienia [WIDEO]
Dla naszego powiatu doniosłość potwierdzenia budowy dwóch nowych bloków energetycznych zasilanych paliwem gazowym jest nie do przecenienia. Gdyby uruchomić całą moc obecnej elektrowni (gdzie jeden blok obchodzi dziś 40 "urodziny"), to osiągnęlibyśmy moc ok. 1400 MW. Same dwa nowe bloki mają dać dodatkowe 1400 MW. Nowa inwestycja to praca dla ludzi i ożywienie gospodarcze w czasie budowy. Obecność głowy państwa podkreśliła rangę wydarzenia - podpisanie kontraktu w Nowym Czarnowie.

-PGE ma ambicje i ma nadzieję osiągnąć poziom 25 proc. całej produkowanej energii, jako energii produkowanej właśnie ze źródeł odnawialnych - powiedział prezydent Andrzej Duda. - Idziemy w kierunku unowocześniania naszego sektora energetycznego - zaznaczył prezydent Polski.

Oto całe wystąpienie prezydenta Dudy wygłoszone 30 stycznia 2020 r. w Nowym Czarnowie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W uroczystości podpisania umowy na budowę dwóch nowoczesnych, wysokosprawnych i niskoemisyjnych jednostek wytwórczych w Elektrowni Dolna Odra, która odbyła się 30 stycznia 2020 r., udział wzięli m.in. Andrzej Duda, prezydent RP, Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, Michał Kurtyka, minister klimatu, Georgette Mosbacher, ambasador USA, a także lokalni parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz firm i instytucji współpracujących z elektrownią, a także pracownicy zakładu. Władze Grupy Kapitałowej PGE reprezentował zarząd PGE Polskiej Grupy Energetycznej na czele z prezesem Henrykiem Baranowskim oraz Robert Ostrowski, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Ze strony Generalnego Wykonawcy kontrakt na budowę podpisał Sławomir Żygowski, prezes General Electric w Polsce, Krzysztof Figat, prezes Polimex Mostostal.

Uroczystość w Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie przygotowana była dobrze pod względem technicznym. Zgrzytem było podzielenie dziennikarzy na tych będących w wydzielonym sektorze i i odgrodzonych taśmą oraz na tych, którzy mogli podejść bliżej czy nawet wejść do strefy wytwórczej elektrowni. 

 

O wizycie prezydenta RP w Nowym Czarnowie napisaliśmy także tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35312,prezydent-przy-narodzinach-blokow-gazowych

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

eN
eN 03.02.2020, 11:10
Dywersyfikacja dostawców energii jest bardzo ważna. Dodatkowo musimy odchodzić od węgla.
gryfinianka
gryfinianka 01.02.2020, 09:21
Mnie już ten Pan nie interesuje. Miał stać na straży prawa i Konstytucji. Przysięgał "tak mi dopomóż Bóg" i co? Stracił mój głos.
Jojo
Jojo 01.02.2020, 10:06
Chyba twoj glos i twoja konstytucje
ja
ja 02.02.2020, 06:40
czy to głos drobnego złodziejaszka (ps jojo) z brukseli?
Caly tvn to cpuny od rana na kokainie
Caly tvn to cpuny od rana na kokainie 31.01.2020, 22:30
opozycja to targowica w czystej postaci szkoda że kosztem Polski i Polaków
pranie
pranie 31.01.2020, 22:05
Czy ktoś wie jakiego środka piorącego używają w TV PIS? Trzeba przyznać że skuteczny.
Lewak
Lewak 31.01.2020, 21:13
Nowe osiągnięcie z zachodu. Toaleta damska z dopiskiem "Osoby transseksualne mile widziane", z tyłu jest męska z tym samym dopiskiem. Czyli de facto każdy dzisiaj może wejść sobie gdzie chce, bo płeć dzisiaj jest "identyfikowana", a nie biologiczna, ponadto jest też "gender fluid", czyli można jednorazowo, tylko na czas skorzystania z toalety stać się transem. Samo nasuwa się więc pytanie- po co robione są osobne toalety damskie i męskie? Szkoda pieniędzy i materiałów, taniej i efektywniej będzie zrobić jeden większy kibelek dla wszystkich. Swoją drogą, ciekawe co o sytuacji sądzą feministki, zwłaszcza w sytuacji, gdy jakiś zboczony Janusz (identyfikujący się jako trans) wtranżoli się do damskiej i siedzi tam przez cały dzień ;)
Psycholog
Psycholog 31.01.2020, 21:44
cierpisz na poważne schorzenie... "SYNDROM KIBLA"
Adrian Notariusz
Adrian Notariusz 31.01.2020, 18:42
Niebotyński musi odejść!
Anty
Anty 31.01.2020, 18:41
Zlikwidować gniazdo nierobow z dolnej odry. Spiochow w kazdym zakamarku. Ta firma jest przerosnieta w leni i zwiazki zawodowe.
Wstyd ,Polak z Chorwacji
Wstyd ,Polak z Chorwacji 31.01.2020, 18:32
W Chorwacji jest nie do pomyślenia, aby poważni politycy, nawet ci lewicowi, podczas tak oficjalnych spotkań, wypowiadali się w tak negatywny sposób o demokratycznie wybranym rządzie swojej ojczyzny!
Sikorski zaczyna obciagac biedroniowi
Sikorski zaczyna obciagac biedroniowi 31.01.2020, 18:14
Kolejny raz pokazali swoją prawdziwą twarz nie ważna jest Polska i jej obywatele .Ważne jest przejęcie władzy każdym możliwym sposobem łotry , targowica, oszuści . Brak jakichkolwiek argumentów do wygrania wyborów , ludzie poznali się na tych nieudacznikach.
Do zagranicznej totalnej opozycji
Do zagranicznej totalnej opozycji 31.01.2020, 17:17
Z D R A J C Y

Zachowanie Sikorskiego jasno dowodzi, że wszelkie granice zostały przekroczone.Zdrajcy radzą, jak dokonać zamachu na legalne, demokratycznie wybrane władze Rzeczypospolitej. Czyż nie wyczerpuje ta zapisów prawa mówiącego o zamachu stanu? I czy nie pora już na twardą reakcję organów Państwa. Mam wrażenie , że czas sondowania granic wytrzymałości władzy, powinien zostać zakończony, a przynajmniej wysłany jasny komunikat, że Państwo Polskie nie będzie dłużej tolerowało działań sprzecznych z interesem naszego kraju. Nie obawiajmy się, co powie tzw. Europa. My tak naprawdę od nikogo nie zależymy, a ta mityczna ogromna pomoc Unii wcale nie polega na prawdzie. Netto otrzymujemy rocznie około 7 mld euro, a ile tracimy trudno policzyć. Najważniejsza jest nasza godność i nasz honor i jeżeli komukolwiek się wydaje, że może bezkarnie nas upokarzać to jest w błędzie.
Europejski Polak
Europejski Polak 31.01.2020, 21:57
Bla .bla, bla ....Polska dostała przez 15 lat 163 mld euro ..wydała 53mld..Rachunek prosty .Nic po honorze czlowieka ,kiedy nie ma co do gara wlożyc... A po wyjsciu Polski z Uni ...ten kraj ogarnęło by ogromne bezrobocie , i na 500 plus.. z bezrobotnego też rząd nie zbierze. Więc jak ci się Unia nie podoba.. to radzę na Białoruś . Tam tak się żyje ...jak u nas przed Unią było...Nie zapominaj jeszcze żyją ci co pamiętają polski syf ,biedę ,puste półki w sklepach i pozamykane granice.
sprawiedliwy
sprawiedliwy 10.02.2020, 20:36
do smieca Europejski Polak co ty wiesz kilo o honorze sprzedales sie tej twojej czerwonej zarazie twoj czas juz kanalio sie skonczyl wiec zamilcz smieciu z hasioka
Kira
Kira 01.02.2020, 10:07
Nie klam her Rudy Tuk
Do sprzedawcow
Do sprzedawcow 31.01.2020, 18:11
Obalić lub doprowadzić do upadku rząd, wybrany w demokratycznych wyborach przez uprawnionych do głosowania Polaków. Kto tak postępuje? To nie jest już polska opozycja. To zdrajcy narodu, którzy jawnie i w porozumieniu działają na jego szkodę i zagładę.Frajjerze Sikorski i inni jemu podobni szpicle niemieccy. Zostawcie Polskę i Polaków w spokoju i idźcie gdzie indziej róbcie przewroty i zadymy. Tu już się wszyscy połapali co z was z szuje występując przeciwko" nie Polakom" jak ich nazywacie.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 31.01.2020, 17:12
JEDREK KONDONIE KOMENDANT POLICJI MA ZOSTAĆ TAKI JAKI JEST HA AH AHA W GRYFINIE NAWET NIE PROSZĘ TYLKO WYMAGAM ELEMENTARNYCH ZASAD COP NA TO MUCXHA CO ROBI CI ZA DRUCHA HA HA AH A https://youtu.be/-2WP5_8Fb28
ajwaj aleluja i do przodu   ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu ha ha ah 31.01.2020, 16:44
nie bulwersować sie KNESET wybrał to jest ah aha ha ja tam popieram wszystkie wybory knesetu ha ha ah https://youtu.be/FzMZg-FPRK0 ha ha ah ah
Filip
Filip 31.01.2020, 15:04
Dobrze,że nie przemawiał. Przeważnie mówi bzdury pusząc się przy tym jak by był władcą Świata " nadanym:" z biblii .Cóż twarz ma jaką ma i nie jego jest winą, ze pasuje do rozumu.,
Twarz nalana.
Twarz nalana. 01.02.2020, 00:02
Mimika Mussoliniego.
Ginekolog
Ginekolog 31.01.2020, 14:14
Jaki poród ? To dopiero poczęcie i in vitro. Majstrowali, majstrowali i to pięć lat(!) i w końcu poczęli. I będą dwa bloki gazowe a na węglowych ma być aborcja. W dojnej ma pracować po tych zabiegaach może ze trzystu pracowników a może mniej. Program dobrowolnych odejść ciągle trwa a Polska jest największym importerem węgla w Europie. Poród to będzie w 2023 albo 2024 roku. Może pokropku nie będzie bo poród odbierze Biedroń. W 2024 nie będzie też Jamału i rosyjskiego gazu. Trump nam da ten łupkowy co go nam zakazali w Polsce wydobywać.
Fcx
Fcx 31.01.2020, 13:27
Wincyj Ukraińców wincyj
...
... 31.01.2020, 12:48
Gorszy Polak. Na szczęście dobrze, że Ty tego nie robisz. Dopiero był by wstyd.
Irena
Irena 31.01.2020, 11:54
Szkoda, że nie spotkał sie jeszcze zmieszkańcami. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja.
Jeden z chodnika ...
Jeden z chodnika ... 31.01.2020, 14:16
Jak wyjeżdżal ulica raczej była wrogo nastawiona do Duki. A kierowcy wściekli.
Dymańce
Dymańce 31.01.2020, 11:40
Mussolini i Duka. Coś się wam m\ kojarzy ?
Dyl
Dyl 14.02.2020, 16:53
Myślisz, że Duka też powieszą za nogi ?
Wuj Sam
Wuj Sam 31.01.2020, 11:53
Sam dukasz!
Gorszy Polak
Gorszy Polak 31.01.2020, 11:28
Rodacy. Tylko dobrze się przyjzyjcie. Spójrzcie mu w twarz. Ten czlowiek reprezentuje nasz naród. DRAMAT
Karina
Karina 31.01.2020, 17:47
Gorszy Polak - ty spójrz się w lustro idioto.
maja
maja 31.01.2020, 14:16
pokaż swoją
Gryfiniak
Gryfiniak 31.01.2020, 11:21
Bardzo dziękuję IGryfino, że portal obiektywnie informuje o życziu w Powiecie Gryfino. Życzę sukcesów :)

Pozostałe