Mgliste obietnice powołania nowego posterunku straży

  • 03.02.2020, 16:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mgliste obietnice powołania nowego posterunku straży
Komendant wojewódzki nie zgodził się na utworzenie dodatkowej straży zawodowej w Chojnie. Ma powstać posterunek pożarniczy Państwowej Straży Pożarnej. To się wiąże z budową nowego obiektu. Nie wiadomo jednak kiedy. Ma kosztować 15 mln zł. I to jest problem.

Jeśli będzie nowa infrastruktura, to powstanie jeden zastęp z 5 ratownikami. 

Mówił o tym na ostatniej sesji Rady Powiatu w Gryfinie Andrzej Prokopski, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PS.pl
PS.pl 08.02.2020, 12:11
Za 15 milionów to buduje się komendę powiatową z JRG. Tutaj koszty z pewnością nie będą, aż tak wysokie. Z resztą komendant dosyć wyraźnie wypowiedział się na ten temat podczas sesji
inż
inż 08.02.2020, 13:30
15 mln to słowo klucz dla zrozumienia problemu. Jeśli nie masz tych pieniędzy w budżecie, to jest to tylko mrzonka, marzenie? Nazwij jak chcesz.

I tak te 15 mln zł to też jest według mnie, a jestem architektem, kwota na samą nazwijmy to infrastrukturę. A gdzie tu jeszcze strażacki specjalistyczny sprzęt, który wiadomo, ze nie jest tani?

W Gryfinie budują salę gimnastyczną przy szkole i j widać, że będzie kosztować o wiele więcej.
Pikuś
Pikuś 03.02.2020, 19:34
15 baniek dla pięciu osób??? No fajnie się chłopcy bawią. Prowizja płacona od kosztów?
Dowódcą
Dowódcą 03.02.2020, 22:26
Dla 15 bo są 3 zmiany plus pewnie jakiś dowódca zmiany i zastępca dowódcy zmiany daje razem 21 etatów.
Gryfino
Gryfino 03.02.2020, 19:26
Chyba na kolanie pisane...
Obiektywny.
Obiektywny. 03.02.2020, 17:38
A po co komu to potrzebne. Południe powiatu daje sobie świetnie radę bez JRG. ZAMIAST budować posterunek i płacić etaty dajcie te miliony dla OSP które kupi auta i sprzęt i wyszkoli ludzi. Tyle czasu nie było PSP w pobliżu i ma się to dobrze. JESTEM NA NIE ZA UTWORZENIEM TAKIEGO POSTERUNKU. Samorządowcy pamiętajcie że oprócz OSP DOJDZIE Wam utrzymanie tego wytworu. Pozatym wyjazdówość JRG Gryfina spadnie do 250zdarzen, tyle co niektóre OSP W Kraju. Już teraz naciągają te wyjazdy żeby wyrobić statystykę.
Xxxx
Xxxx 03.02.2020, 21:00
Jak powstanie taki posterunek to mniej wyjazdów będą mieli z OSP bo JRG będzie to obstawiało...A co za tym idzie to dużo kasy zostanie w kasach Gminnych z których na OSP idzie dużo kasy w skali roku! Tylko taki posterunek utworzyć! Nawet się nie oglądać!
Lubitek
Lubitek 04.02.2020, 07:41
Tak, ale etaty trzeba obsadzić, więc pewnie kilku jak nie kilkunastu przejdzie z OSP do JRG i wyjdzie na to samo albo i więcej kasy do zapłaty
hydrant
hydrant 03.02.2020, 21:59
Nikotyński musi odejść!
Taka prawda.
Taka prawda. 03.02.2020, 20:53
do Obiektywnego :) Dla JRG z GRYFINA nie spadnie ilość wyjazdów tylko wręcz przeciwnie...Ilość wyjazdów spadnie natomiast jednostką OSP i to weźcie Samorządowcy pod uwagę.Mniej wyjazdów OSP to więcej pieniędzy zostaję w kasie Gminnej ;) JESTEM NA TAK ZA UTWORZENIEM TAKIEGO POSTERUNKU. JRG zawszę wyjedzie do zdarzenia a z OSP to rożnie bywa :)
Konstruktor
Konstruktor 04.02.2020, 14:27
Strażak! Etatu szukasz!? Bzdury piszesz! A nie zdziwiłbym się gdybyś to ty byl tym pseudostrażakiem od zamykania szkół! Najpierw posprzątaj po sobie, dotrzymaj obietnic wyborczych i popracuj na rzecz gminy, a nie tylko grabisz do siebie!
Obserwator
Obserwator 03.02.2020, 17:48
Ze strony PSP z Gryfina to tylko takie ***ety. Oni zawsze dużo obiecują, a ostatecznie zapominają o wszystkim i unikają tematu. Nie mają pieniędzy na porządne szkolenia ratowników z osp, a jakieś posterunki za 15 mln chcą budować :]
Tak jak piszesz, daliby to na doposazenie i wyszkolenie jednostek ksrg z południa powiatu i byłoby lepiej.
Ogarnięty
Ogarnięty 04.02.2020, 10:21
Jak sie nie znasz to przestań obserwować i szerzyć defektyzmy niezorientowany obserwatorze
lok
lok 03.02.2020, 17:32
Czyki takie polityczne wicie, rozumicie. Chcemy ale kasy nie mamy.

Pozostałe