Ratownicy dali z siebie wszystko

  • 04.02.2020, 13:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ratownicy dali z siebie wszystko GSR
W miniony weekend odbyły się Wojewódzkie Manewry Ratownicze w Białym Borze organizowane przez WOPR województwa zachodniopomorskiego, WOPR powiatu szczecineckiego oraz GPR WOPR powiatu białogardzkiego. Celem warsztatów była prezentacja materiałów szkoleniowych z ratownictwa lodowego, systemu SZOT (profil ratownika, szkolenia, profilaktyka, zdarzenia) oraz aplikacja SiR do prowadzenia poszukiwań osób zaginionych.
Jednocześnie organizatorzy zaplanowali szkolenia ewakuacji i udzielania pomocy w trudnych warunkach pogodowych, wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do ratowania osób będących w hipotermii. Dotarcie i ewakuacja osób poszkodowanych a także zajęcia z łączności oraz obsługi radiostacji.
-Każde warsztaty wzbogacają naszą wiedzę i umiejętności ale również poprzez liczne sytuacje pozorowane jesteśmy w stanie zauważyć co pozostaje do dopracowania - mówi Łukasz Kamiński, wiceprezes GPR Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. -Warto pamiętać, że im więcej potu podczas ćwiczeń, tym mniej krwi w boju. W mojej ocenie to zdanie zna każdy kto dba o bezpieczeństwo, bo to od naszego zgrania jak i naszych umiejętności może zależeć czyjeś życie - dodaje Kamiński.
-Podczas minionych ćwiczeń sprawdziliśmy nowo zakupiony i pozyskany od gminy Gryfino agregat prądotwórczy. Jednak sprzęt byłby zbędny gdyby nie ludzie i ich zapał. Dlatego z tego miejsca bardzo serdecznie dziękuję wszystkim członkom GSR zwiększającym swoje kwalifikacje - mówi Ryszard Brzozowski, kierownik Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej GSR.
 
W Wojewódzkich Manewrach Ratownictwa Lodowego i Hipotermiczni uczestniczyli ratownicy ze szczecińskiego WOPR, GPR WOPR powiatu białogardzkiego, WOPR Ppowiatu szczecinieckiego, WOPR Pełczyce, WOPR Oddział Powiatowy Koszalin, WOPR Stargard, Elbląskie WOPR, VIP DIVER Klub Nurkowy z Ińska, Klub Płetwonurków "Murena" ze Szczecinka, OSP Szczecin, OSP Biały Bór oraz Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego. Ćwiczymy wspólnie coraz częściej, wzmacniamy naszą współpracę co pomaga nam przy prawdziwych zdarzeniach. W ciągu weekendu członkowie szkolenia dwukrotnie udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy mieszkańcom Białego Boru.
 
Jan Wójcik
prezes 
Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mundurowy
Mundurowy 06.02.2020, 09:44
To się nazywa efektywna współpraca !!
Brawo Młodzieży
Kremik
Kremik 04.02.2020, 20:16
Policjanci z KPP Białogard oraz KPP Szczecinek wykorzystywali już ratowników WOPR do działań poszukiwawczych za osobami zaginionymi.
Wiesław
Wiesław 04.02.2020, 20:14
Widać, że nie zwalniacie tępa w doskonaleniu swoich umiejętności ?
Oby tak dalej !!
Home
Home 04.02.2020, 15:37
i tak nigdy takie "stowarzyszenia" nie zostaną powołane do działań. Proponuję poczytać o systemie poszukiwań w Pl. Szkoda tylko marnowania pieniędzy publicznych .
Ratownik
Ratownik 04.02.2020, 16:11
Spokojnie szkolimy się za środki własne, to po pierwsze a po drugie, zachęcam do zgłębienia tematu i przeczytania o np. Stowarzyszeniu "Szukamy i Ratujemy" z Ostrowa Wielkopolskiego, Grupie Ratowniczej "Nadzieja" z Łomży czy naszego podwórka GPR WOPR Powiatu Białogardzkiego.
kilim
kilim 04.02.2020, 16:32
I chwała wam za to że się szkolicie. Nawet trzeba dołożyć, bo to przecież nie dla was te akcje!
Tomasz
Tomasz 04.02.2020, 14:24
Super sprawa !

Pozostałe