Sawaryn wije się jak piskorz. Kwapisz przyparł burmistrza do muru

  • 06.02.2020, 09:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sawaryn wije się jak piskorz. Kwapisz przyparł burmistrza do muru
-Ten komunikat burmistrza, który mi czytasz, to jakieś kłamstwa i bzdury. Weźmy choćby sprawę rzekomej stałej umowy na zlecenia ogłoszeń. Przecież co roku stajemy do przetargu. Nieprawdą jest fragment o zatrudnianiu w gminie, pytałem o urząd (bo to on zatrudnia, anie gmina) i instytucje. Natomiast widzę, że sprawa bibliotekarza piszącego dla gazety brata wiceburmistrza się potwierdza - mówi nam Ryszard Kwapisz, autor artykułu „Układ czas rozwiązać?!”, odnosząc się do komunikatu burmistrza Mieczysława Sawaryna.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn dopiero po kilku dniach odnosi się do piątkowego tekstu Ryszarda Kwapisza. Podjął swoistą polemikę z felietonistą. Wydał komunikat. My też mamy swój komunikat do burmistrza Mieczysława Sawaryna:

Urażona duma i pomyłki, panie burmitrzu?

-Opublikowany w poprzednim tygodniu tekst dotyczący gminy Gryfino zawiera informacje nieprawdziwe, które naruszają jej dobra, co w mojej ocenie naraża Burmistrza na utratę zaufania – piszesz panie Sawaryn.

Po pierwsze, panie burmistrzu, stracić to można to, co się ma. Przykładowo o moim zaufaniu nawet mowy nie ma i lepiej nie pytaj pan dlaczego. Ogólnie powiem, że chodzi m.in. o pańską prawdomówność. Co do kwestii prawdziwości, to jak opinie redaktora Ryszarda Kwapisza oceniać w tej kategorii? Redaktor odnosi się do pewnych faktów i buduje model pańskich nieudolnych rządów dotyczących konkretnej sprawy. To żadnemu włodarzowi się by się nie podobało. Ale nie ma dymu bez ognia! Pomyłka w sprawie rzekomego zatrudnienia jednego z redaktorów w CIT niewiele zmienia.

Mieczysław Sawaryn jako stary samorządowiec pisze o zatrudnianiu dziennikarzy GG w (uwaga!)… gminie? Przecież „gmina” nie jest jednostką organizacyjną i samorządowiec winien to wiedzieć. Może zatrudnić np. urząd, biblioteka, OSiR. Ale może tego rodzaju błędy robi pan specjalnie dla zaciemnienia sprawy?

Kuriozalne tłumaczenie i nabranie wody w usta w sprawie lokalu

Pańskie tłumaczenie, co ma robić bibliotekarz, jest tyle kuriozalne, co wynikać może również z nieznajomości charakteru pracy. Jeśli burmistrz chce udowodnić , że w ramach obowiązków ktoś ma świadczyć pracę bratu jego zastępcy, to nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Redaktor Kwapisz potwierdza, że nie dostawał tych artykułów (nie informacji o imprezach, bo to co innego). W czasie pracy wysyłano je prawdopodobnie tylko do znajomego burmistrza. Może ma znaczenie, że to pańska tuba?

Samo porównanie bibliotekarza do śp. Mariana Anklewicza to kolejne kuriozum. Marian Anklewicz był na tyle dobry, że otrzymywał pieniądze za pisanie tekstów historycznych. Nie musiał zapychać stron znajomkom burmistrza.

W sprawie lokalu to od dawna czekamy, panie burmistrzu Sawaryn, na odpowiedzi. Pytania dotyczą konkretnych kwestii finansowych, które jak widać mogą być dla pana niewygodne.

Czego żądasz pan, panie Sawaryn?

Mieczysław Sawaryn zwraca się do Ryszarda Kwapisza: „Żądam zaprzestania przypisywania Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino działań które nie mają miejsca. Zwracam również uwagę na fakt, iż autor publikacji nie dochował staranności dziennikarskiej, nie zweryfikował faktów będących ogólnie dostępnymi (zarządzenie dotyczące czynszów w lokalach gminnych dostępne w BIP), nie zwrócił się również do mnie z prośbą o odniesienie się do zarzutów.”

Zacznij pan, panie Sawaryn odpowiadać na wszystkie pytania kierowane do pana przez mieszkańców, radnych i dziennikarzy, to może mniejsze będzie z panem zamieszanie. Na razie bowiem wygląda to tak, jakby chciał pan bronić Gazety Gryfińskiej redagowanej przez brata pana zastępcy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (101)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dość
dość 12.02.2020, 22:54
Szczerze pisząc to mam już DOŚĆ tej twarzy.
patrząc z boku
patrząc z boku 12.02.2020, 22:30
Sawaryn poprzez T. Milera co chwila dolewa oliwy do ognia.
tu nie pobryka
tu nie pobryka 12.02.2020, 17:38
Z tego wszystkiego wynika, że burmistrz M. Sawaryn kompletnie nie wie do czego służy sprostowanie. On mysli, że tak naj na sesji, on "prostuje" czyli narzuca swoje zdanie nie licząc się ze stanowiskiem radnego!
kaska
kaska 12.02.2020, 20:08
To Słomski przytarł mu nosa.
RT
RT 12.02.2020, 20:25
Słomski w trudnych czasach kiedy trzeba było być odważnym takim był. Więc takiego faceta warto posłuchać. Wtedy ojciec opisywacza chlał wódę.
sąsiada
sąsiada 10.02.2020, 15:08
skoro pan Kwapisz zarzuca kłamstwa panu Sawarynowi to ja wierzę panu Kwapiszowi. Z tego c wiem Sawaryn to krętacz,
Steklno
Steklno 10.02.2020, 17:22
Dla mnie tez bardziej wiarygodny jest pan Kwapisz niż pan Sawaryn. Za bardzo mnie zawiódł ten ostatni.
no
no 12.02.2020, 19:11
Steklinko po tym jak zrobiono zostało w sprawie drogi też ma swoje zdanie.
krrótko
krrótko 10.02.2020, 13:36
Widocznie pan burmistrz chce cos ukryć że próbuje odwrócić uwagę.
elf
elf 10.02.2020, 10:18
Widocznie czuje że ma coś na sumieniu że się tak tłumaczy.
po prostu burmistrz zaliczył wpadkę
po prostu burmistrz zaliczył wpadkę 09.02.2020, 23:04
Może pomyliło mu się ten komunikat z mową końcową w sądzie? Tam, mógł wypowiedzieć każdą bzdurę i nikt tego nie sprawdza bo najważniejsze co potem powie sędzia. Tu jednak trzeba trzymać się faktów. A tego nie zrobił, dlatego zaliczył kolejną wpadkę.
długo się przyzwyczaja...
długo się przyzwyczaja... 10.02.2020, 09:16
Szkoda, że nie ogarnął, że od 6 lat siedzi na stołku burmistrza. Choć akurat "siedzenie na stołku" to dość abstrakcyjne określenie w jego przypadku.
Więc poprawka: od 6 lat BIERZE KASĘ za bycie burmistrzem...
klimat
klimat 10.02.2020, 15:09
Więcej jest na delegacji niż w pracy więc siedzenie na stołku to złe określenie.
WASZ PAN
WASZ PAN 09.02.2020, 18:14
JAK CZYTAM WASZE WYMIOCINY TO RZYGAĆ MI SIĘ CHCE,DAJCIE SE SIANA BURAKI PRZEBRZYDŁE
najgorszy pan, to Z CHAMA pan...
najgorszy pan, to Z CHAMA pan... 10.02.2020, 09:18
Panoczku, buty se wyczyść, boś z g..wna wylazł, i w g..wnie na co dzień
komentator
komentator 09.02.2020, 18:19
Nie dorosłeś do dyskusji.
glock
glock 10.02.2020, 15:10
Wstał od stołu Wasz pan i jeszcze nie wytrzeźwiał.
prostowanie
prostowanie 09.02.2020, 18:10
"Z uwagi na wymienione wyżej twierdzenia żądam zaprzestania przypisywania Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino działań które nie mają miejsca". Za to zdanie powinien ten pan dostać Nobla.
durex
durex 10.02.2020, 15:11
To bełkot słabego prawnika który gada sam nie wie co.
to jest ten gospodarz, czy nie?:):):)
to jest ten gospodarz, czy nie?:):):) 09.02.2020, 18:13
Ale jak dokładnie to samo napisał radny w kampanii to Sawaryn z mściwością aż chorobliwą chciał żądać publicznych hołdów i wręczania publicznego "własnoręcznie napisanej" - w dobie komputerów! - laurki...

A przecież tam też było o działaniach burmistrza, które nie miały miejsca, che che...
lokis
lokis 09.02.2020, 18:20
Ten sam bełkot Mieczysława Bredzisława.
prostowanie samego siebie
prostowanie samego siebie 09.02.2020, 18:08
"Nieprawdziwa jest stwierdzenie, jakoby lokal wynajęty przez wydawcę Gazety Gryfińskiej, nie był przeznaczony na działalność gospodarczą" Napisał te słowa M. Sawaryn. I po co? Przecież nikt nie twierdzi że jest inaczej.
...
... 09.02.2020, 18:14
Ale to świadczy o stanie umysłu albo braku znajomości tematu - skoro wyczytał, że gdzieś napisano, że "lokal NIE MIAŁ BYĆ na cele dział. gospodarczej"....
kto go tam wie
kto go tam wie 09.02.2020, 18:24
Może nie czyta ze zrozumieniem? Albo plotki na mieście zbiera.
słabe
słabe 09.02.2020, 16:16
Nowa ksywa to piskorz?
on
on 09.02.2020, 10:25
"nikt Ci tyle nie da co obieca Ci Mietek " hehe teraz trio :)
ponawiam pytanie na śniadanie
ponawiam pytanie na śniadanie 09.02.2020, 01:10
Pytałem czy to prawda, że to ojciec redaktora był cytowany w artykule promującym alkohol i mówił, że wódka mu bardzo „posmakowała”. Napisał MIler: „wypiłem niemało, a rano czułem się świetnie”.
Bączek
Bączek 09.02.2020, 06:27
To znaczy - kto pisał że bardzo smakowała oznacza że ją pseudo redaktorek pił.
hah
hah 09.02.2020, 13:13
Rodzinne imprezy potrafią być twórcze :)))))))))))))))))
coś mi tu śmierdzi
coś mi tu śmierdzi 09.02.2020, 00:57
Burmistrz coś musi kombinować ze nie chce ujawnić ile za ten lokal opłaca i czy w ogóle!
ja
ja 08.02.2020, 12:46
czytam artykuły w i gryfino.zaczyna mnie śmiech ogarniać.Zacietrzewienie ***  i *** przekracza wszystko.Podpowiem panu burmistrzowi:Nazwa Gryfino może być używana przez obywateli .ale jest wyjątek panie burmistrzu:używanie nazwy w cela komercyjnych wymaga zgody właściciela czyli gminy!czy ci dwaj panowie takową mają.?jeśli sie nie mylę gmina może zażądać pięknego odszkodowania.wszak al capone nie poszedł do więzienia za bandytyzm(teoretycznie)
hmm...
hmm... 08.02.2020, 17:23
Gmina czyli mieszkańcy żądać odszkodowania od Sawaryna? Ciekawa sugestia...

ja Dzisiaj, 12:46 al capone nie poszedł do więzienia za bandytyzm
prawda
prawda 08.02.2020, 14:54
Racja, trzeba budować tamę przeciwko cwaniakom. Też tak uważam „ja”. Nie może tak być , że np. nazwę miasta przywłaszcza sobie kilku dorobkiewiczów i próbuje na tym zrobić interes tak naprawdę szkodząc mieszkańcom promując szkodliwe dla zdrowia produkty. Według mnie niegodziwe jest używanie nazwy miasta w nazwach używek narkotyków czy alkoholu. Jakim człowiekiem trzeba być aby nazywać wódkę jak swoje miasto?! Jeśli nie można tego zatrzymać, to chociaż opodatkować. Ja , ma rację. Al. Capone nie siedział za to że go sądzono jako mafioso tylko za podatki!
hmmm...
hmmm... 08.02.2020, 17:26
W gminnym lokalu pracownik gminnej kultury reklamuje wódę w gazecie brata wiceburmistrza. To faktycznie chory układ.
A artykuły pisze gazecie za darmo w godzinach pracy pracownik innej jednostki kultury - i ma za to płacone z pieniędzy, którymi zawiaduje jakby nie patrzeć BRAT REDAKTORA NACZELNEGO...
Nieważne, czy pośrednio, czy bezpośrednio....
pomysłodawca
pomysłodawca 08.02.2020, 10:58
Założyć fabrykę trolli w bibliotece to jest dopiero pomysł na Gryfino!
o burmistrzu
o burmistrzu 07.02.2020, 22:24
Najpierw trzeba od siebie zacząć, czy ten pan jest wiarygodny??
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.02.2020, 09:30
Mietek gdzie jest szatnia dla Grota! którą obiecałes zdobywając za to głosy !
Pikuś
Pikuś 07.02.2020, 20:11
Obiecał. To już dużo. A mógł nie obiecać.
odpowiedź
odpowiedź 07.02.2020, 11:05
srutu tutu. I dwa srututelki
wice
wice 07.02.2020, 11:47
Ale te dwa srututelki też biorą niezłą kasę.
6 dni z życia leniwca
6 dni z życia leniwca 07.02.2020, 09:14
W piątek ukazało się w gazecie. Mijają kolejne dni....

Aż tu w w pracy pojawił się we wtorek, po południu. I kazał sobie napisać. Jak pojawił się w kolejny w środę, oczywiście po poludniu, to podpisał.
cha cha cha
cha cha cha 07.02.2020, 09:57
Ale się uśmiałem! W punkt!
HEJ HEJ SOKOŁY HA HA AH
HEJ HEJ SOKOŁY HA HA AH 07.02.2020, 07:36
https://youtu.be/jhaTXWEVgHA MNIETEK JAK SKRZE TUSKI RYCERZ NASZYCH CZASÓW ZAKUTY ŁEB I SŁUGA JU DKA HA HA AH

Pozostałe