Burmistrz wojuje z gazetą? Kontrowersje z wydawaniem pieniędzy na urzędowe ogłoszenia

  • 07.02.2020, 12:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz wojuje z gazetą? Kontrowersje z wydawaniem pieniędzy na urzędowe ogłoszenia
Co piszą w najnowszej niezależnej prasie gryfińskiej? Otóż jak określa 7 Dni Gryfina trwa lokalna… wojna. I to podobno z dobrymi skutkami. Przy tej okazji wychodzą takie kwestie, jak władze niefrasobliwie wydają publiczne pieniądze.

-Gdyby nie wiadoma „wojna”, nie dowiedzielibyśmy się, że robiąc prywatną gazetę można sobie obniżyć koszty, wykorzystując artykuły pisane w pracy przez osobę zatrudnioną na etacie w gminnej placówce – pisze w dzisiejszym wydaniu Ryszard Kwapisz, naczelny 7 Dni Gryfina.

Mieczysław Sawaryn otworzył puszkę Pandory.

-Nowe 7 Dni Gryfina, jest jedynym lokalnym medium, który posiada stałą umowę zawartą z UMiG Gryfino na publikację ogłoszeń prasowych – zakomunikował Mieczysław Sawaryn.

Burmistrz zamieszcza reklamy urzędowe właśnie w 7 Dni Gryfina. Ale czy można mieć stałą umowę na 5 lat?

-Przecież co roku stajemy do przetargu – nie zgadza się ze stanowiskiem burmistrza Ryszard Kwapisz.

Nasz portal – igryfino - nie ma od 4 lat żadnej oficjalnej informacji o jakimś „przetargu” czy zapytaniu o cenę. Samo wyłanianie wśród znajomych medium na publikacje ogłoszeń gminnych, to sprawa na oddzielny materiał. I nie tylko artykuł…

Sawaryn dzwoni do Kwapisza

Redaktor Ryszard Kwapisz przez ostatni stara się pisać jak wydatkowane są publiczne pieniądze i jak wyciekają z gminnego budżetu. To nie spodobało się burmistrzowi Mieczysławowi Sawarynowi, który tym razem nie zaprasza na obiad, a dzwoni do redaktora 7 Dni. Relacja Ryszarda Kwapisza: Podczas mojej środowej rozmowy telefonicznej z burmistrzem, mowa była jedynie o tym, że – musi on nam przysłać sprostowanie. Dzień wcześniej jednak w podobnej rozmowie M. Sawaryn skarżył mi się, że w piątkowym tekście padło jego nazwisko. Na co zaproponowałem, by on podjął się mediacji w znanej Państwu wojnie redakcji. Odpowiedział, że nie ma wpływu na tę drugą gazetę. Ja zaś dodałem –Jeśli ta wojna będzie trwać nadal, to pańskie nazwisko i tak, wcześniej, czy później, wypłynie.

I jak się okazuje, wypłynęło. Z jego inicjatywy. Pytanie, czy własnej...

Potwierdzenie tezy o wspomaganiu prywatnej firmy

Ryszarda Kwapisza miał rozczulić fragment oświadczenia otrzymanego z Biblioteki gdzie dyrektor Sylwia Mencel potwierdza pisanie przez swego pracownika w trakcie pracy do gazety brata wiceburmistrza. Potem w komunikacie przytakuje temu burmistrz. Ryzard Kwapisz pisze odpowiada: „Przecież to potwierdza naszą tezę z artykułu sprzed tygodnia, że GG dostając taki artykuł nie musiała zań płacić! A dostała kilka prac wspomnianego autora, co obniżało koszty zapełniania stron gazety. My zaś chcąc coś takiego opublikować, musielibyśmy autorowi zapłacić.

Wspomniana Pani Tamara napisała kilka tekstów do naszej gazety opierając się materiałach Biblioteki. Ale ona musiała tam pójść, spędzić nawet parę godzin pisząc artykuły. A my – niewiele, bo niewiele – jednak jej za to płacimy. I to jest kolejny koszt dla wydawcy, którego konkurencja nie ponosi.

Od wspomnianego w oświadczeniu śp. Mariana Anklewicza (z czasu Jego pracy w Bibliotece) dostaliśmy kilka „urzędowych tekstów”. Jednak zamawialiśmy też u Niego osobiście materiały (płatne). (…) Od bibliotekarza J. Sieradzkiego otrzymywaliśmy dotąd jedynie „agencyjne” informacje o wydarzeniach w Bibliotece, rozsyłane wszystkim mediom”.

A co redaktor Ryszard Kwapisz pisze jeszcze o wojnie z burmistrzem, Mieczysławem Sawarynem o wydawanie publicznych pieniędzy trzeba przeczytać w najnowszym, dzisiejszym wydaniu 7 Dni Gryfina. I to informacji i opinii trzeba szukać w kilku miejscach.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

niecierpliwa
niecierpliwa 13.02.2020, 19:30
Czekamy z niecierpliwością na ripostę w 7 Dniach.
na koszt podatnika
na koszt podatnika 10.02.2020, 15:16
Gazeta tuba Sawaryna ładnie wygląda bo jest utrzymywana z naszych podatków. Jest robiona w gminnym lokalu! Wszyscy ją utrzymujemy.
Wyobraźmy sobie , że pod biedroną mają tanie rzeczy, tańsze niż w sklepie. Problem w tym ze kradzione. A potem się okazuje ze jeszce rąbnęli nam pieniądze z kieszeni!
sos
sos 10.02.2020, 17:15
Która propagandowa tuba?
podejrzewam
podejrzewam 09.02.2020, 11:25
Skoro burmistrz dwa razy do redakcji 7 Dni dzwonił, jak pisze Kwapisz, to liczy, że już 7 DNi nic nie napisze. a jak się dowiedział, że nic z tego, to napisał sprostowanie.
Andrzej
Andrzej 08.02.2020, 13:03
Wojnę - zostańmy przy tym określeniu - wywołał burmistrz Sawaryn. Sądził, że jak stawia obiady redaktorowi Kwapiszowi, to może wszystko. Zrobił z redaktora donosiciela! Powiedział ni mniej nie więcej: Kwapisz złożył zawiadomienie do prokuratury, więc on, burmistrz nie musi zgłaszać przestępstwa w gminnym lokalu. I czytelnicy mogli pomyśleć: nie pójdę ze swoim problemem do red. Kwapisza, bo może pójść z tym na prokuraturę.

Burmistrz Sawaryn tym zdaniem o rzekomym donoszeniu próbował zniszczyć wiarygodność redaktora Kwapisza. Mieczysław Sawaryn po prostu kłamał. I w kłamstwa brnie.

Po tym jak burmistrz Mieczysław Sawaryna wkręcił w aferę alkoholową redaktora Ryszarda Kwapisz to ten nie miał wyjścia jak to sprostować. Przy okazji opowiedział o układzie i mechanizmach władzy w Gryfinie. I stąd nakręcanie "działań wojennych".

Poplecznicy burmistrza zaczęli obszczekiwać redaktora Kwapisza. Chcąc odwrócić uwagę zaatakowali go posądzając o "donosicielstwo" na kolegów. Probumistrzowskie trolle pozatrudniane w różnych miejscach przystąpiły do ataku na redaktorów niezależnych mediów.

Burmistrz Sawaryn dzwoni do 7 Dni i próbuje zainteresowanie redaktora KWapisza przekierować na kogo innego. Wojna - używając terminologii redaktora Kwapisza - jednak trwa. Podkreślmy jeszcze raz - wojna wywołana przez Mieczysława Sawaryna.
zgroza
zgroza 08.02.2020, 17:16
Brzmi to po prostu groźnie - jeszcze brakuje jak na Słowacji...
Okropne!
armaty ze ślepakami odpalone
armaty ze ślepakami odpalone 08.02.2020, 14:31
Na razie spuścił swoje bojowe psy ze smyczy i pisze wojownicze odezwy. Na tym etapie wojowania jest władza.
Jędrek
Jędrek 08.02.2020, 13:59
Burmistrz wojuje z gazetą???? Hmmmm a to ciekawe co napisałeś. Z gazetą wojuje kto inny i ktoś inny wywołał tę wojnę. W jakim celu to zrobił?? Każdy kto wnikliwie obserwuję co się dzieje od kilku lat w Gryfinie z odpowiedzią na to pytanie nie powinien mieć problemu Andrzeju. 😉
Artur Jędrek
Artur Jędrek 13.02.2020, 20:54
Ja jestem poza wszelkim podejrzeniem.
zgroza
zgroza 08.02.2020, 17:17
Sądzisz, że to walka "delfinów" o schedę?
taa
taa 09.02.2020, 01:07
Jak to mówią: władza często przew­ra­ca w głowie. Lecz przewróce­nie w głowie nie gwa­ran­tu­je władzy.
ja
ja 08.02.2020, 11:38
to raczej p.Kwapisz walczy o byt.Ale brudno chwyta.Niestety kłania się polskie pieniactwo.***rele urastają do rangi narodowej .a zająć się tym jak ludziom sie w Gryfinie żyje .Ile wydają na żywność ,ile na media czy na czynsz .jak z pracą dla ludzi w jakich warunkach.Di ludzi panie Kwapisz ,a nie bić sie besjbolami burmistrzem .suma sumarum ,władza zawsze silniejsza Przeprowadzać sondaże na okrągło w różnych miejscach Gryfina .fotki,ciekawe wypowiedzi .ludzie to lubią i kupią. Do dzieła p. Kwapisz a nie prowadzić prywatnych wojenek
do wielbiciela Sawaryna
do wielbiciela Sawaryna 08.02.2020, 17:18
Glusiu - "pieniactwo" to sobie przypomnij, gdy trzykrotnie wybierany przez mieszkańców śp Piłat był pomawiany!

Tego nie pamiętasz?

Ile tych rzekomych "przestępstw" wykryli donosiciele?
Nabrzeże cudownie się zrosło?

A o ceny prądu pytaj SAWARYNA. Z pisowskiego nadania "rządzi prądem", che che...
meritum
meritum 08.02.2020, 13:23
p. Kwapisz walczy przede wszystkim o prawdę. Ujawnia chore mechanizmy władzy. Pokazuje wyciek publicznych pieniędzy.
Tak naprawdę pokazuje dlaczego tak, a nie inaczej żyje się ludziom w Gryfinie. Np. Dlaczego jest bałagan w mieście! Np. Dlaczego płacimy tak wysokie podatki! A bo na przykład musimy płacić na człowieka zatrudnionego w bibliotece, a piszącego do prywatnej gazety.
Dla was, władzy i powiązanych z nią interesami i interesikami zależy na wyciszeniu sprawy. To wasz żywotny interes, ale nie zakłamujcie co jest interesem mieszkańców!
ja, masz rację w jednym aspekcie, jak spojrzeć historycznie to władza zawsze jest silniejsza. Co nie oznacza, że mamy w milczeniu dać się wykorzystywać i okradać.
om
om 08.02.2020, 04:57
Nie bądźmy obojętni. Układ to ZŁO. Zawłaszczyli gminę.
https://www.youtube.com/watch?…
Pogoń tych co dobrze robią tylko sobie.
Pogoń tych co dobrze robią tylko sobie. 08.02.2020, 14:11
I począł w Tobie gniew kiełkować
Aż pomyślałeś: milczenia dość
stała umowa
stała umowa 08.02.2020, 01:48
Ten gość nigdy prawdy nie powiedział. Chyba że się pomylił.
no
no 09.02.2020, 00:55
Racja!
obiektywny
obiektywny 07.02.2020, 22:12
Przez długi okres sprawowania urzędu przez obecnego burmistrza kibicowałem mu, to teraz widzę, że piszący te komentarze mają sporo racji. A obserwuję co robi pan burmistrz i jego ekipa panu redaktorowi Kwapiszowi. Pomijam już formę i styl tej krytyki, bo krytykować można w sposób bardziej kulturalny. Ale fakty są wręcz oczywiste i to na niekorzyść naszej gryfińskliej samorządowej władzy.
Pikuś
Pikuś 07.02.2020, 23:22
Kwapisz robi błąd. Nie gryzie się ręki która karmi... Hahahaha
podatnik
podatnik 08.02.2020, 14:44
Pikuś, przedni dowcip. Naprawde się usmiałem. Ale tak poważnie tą ręką która karmi jest kelner, kucharz, a tak naprawde restaurator. Co do rachunku, to rachunek zawsze płaci na końcu podatnik.
Czako
Czako 07.02.2020, 22:09
Przygotować się do wyborów za kilka miesięcy, bo on zwyczajnie, tajnie juz abdykuje, a w tej mieścinie sołtys z jajami jest bardzo potrzebny
fikacz
fikacz 10.02.2020, 15:17
b. Sawaryn się zachowuje jakby Gryfino miał w doopie! Tylko jakieś wojenki prowadzi tylko tym się zajmuje
fakty
fakty 07.02.2020, 21:47
Ale wstyd dla Sawaryna, nawet nie potrafi napisać porządnie sprostowania!
segunda
segunda 07.02.2020, 21:40
Jak burmistrz dzwoni do redaktora naczelnego to znaczy że szuka kontaktu bo jest mu to niewygodne.
Kazik
Kazik 07.02.2020, 21:39
Myślałem, że te tytuł "Latające szczury" to o układzie.
Heil Donald
Heil Donald 07.02.2020, 17:49
TW Rycho , TW Sz.... Andrzej !!! Przestańcie Kapusie !!!!!
do hajlującego faszystowskiego ścierwa?
do hajlującego faszystowskiego ścierwa? 08.02.2020, 01:06
Mieciu to ciebie nazywają tutaj „faszystowskim hajlującym ścierwem”? Ty lepiej od kapusiów nie wyzywaj, bo ci z tym nie do twarzy...

No i skamlanie "przestańcie" - a co popłaczesz się?
transparencja
transparencja 07.02.2020, 17:46
Pracownicy gminnych jednostek opłacani z budżetu gminnego piszą do gazet brata wiceszefa tej gminnej władzy? ZA DARMO I W GODZINACH PRACY w gminnej bibliotece?
To gminna transparencja.
Jak to jest z dużymi przetargami?

Skoro burmistrz nie ogarnia, czy ręcznie zlecał ogłoszenia, czy gazeta wygrywała w przetargu (co roku), bo oferowała najlepsze warunki?
mamnosa
mamnosa 10.02.2020, 15:18
Mnie to po prostu śmierdzi korupcją!
biały pion
biały pion 10.02.2020, 17:13
A podasz konkretne dowody na korupcję?
medioznawca
medioznawca 07.02.2020, 14:29
Sawaryn, panie Kwapisz, nie może mediować, bo Mieczysław Sawaryn + Tomasz Miler + Kamil Miler to politycznie ten sam twór? Ze sobą ma mediować?
klkoznawca
klkoznawca 10.02.2020, 15:20
Sawaryn i Miler to przecież jedna klika
Pacyfka
Pacyfka 07.02.2020, 14:08
Nie cierpię rasistowskich i nazistowskich tekstów pisanych przez narodowca uszatego. A jednak pracuje dla gminnej osoby prawnej.
gapa z logo
gapa z logo 07.02.2020, 12:50
Energia z bagna najwyraźniej tercetowi nie służy!
podatnik
podatnik 07.02.2020, 12:45
Czy ja dobrze rozumiem? Burmistrz podwyższa podatki (najwyższe w historii). Jest zatrudniony dodatkowy człowiek, którego zadaniem jest pisanie do prywatnego przedsiębiorcy usytuowanego nie wiadomo za ile w gminnym lokalu i który sprzedaje to w gazecie i bierze za to pieniądze?
zniesmaczony
zniesmaczony 07.02.2020, 20:13
A miało być cicho i nikt miał się nie dowiedzieć,że tak na ciepłej posadzie JS sobie pisze peany na cześć swoich kolegów u władzy.
Pytamy
Pytamy 07.02.2020, 14:09
Tak.Tak to jest. To korupcja polityczna ale czy tylko ?!!!!!!!!!!
książkowy mól
książkowy mól 07.02.2020, 12:40
Uważam, że w sprawie reklam to może być potrzebny nie tylko artykuł, ale i konkretny paragraf.
kinoman
kinoman 07.02.2020, 12:39
Mam skojarzenia. Był taki film Kurosawy „7 wspaniałych” jak mieszkańcy japońskiej wioski wynajmują 7 przed atakami zbirów.

Pozostałe