Złapali podejrzanego o zabójstwo

  • 08.02.2020, 15:24
  • Źródło: KWP Szczecin
Złapali podejrzanego o zabójstwo Policja (arch.)
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 49-letniego mężczyzny. Zebrany materiał dowodowy, poprzedzony kilkumiesięczną pracą policjantów wydziału kryminalnego i dochodzeniowo - śledczego doprowadził do postawienia 43 latkowi zarzutu zabójstwa. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

6 lipca 2019 roku  policjanci zostali poinformowani o zgonie mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie miasta Szczecina. Z uwagi na widoczne obrażenia na ciele mężczyzny natychmiast na miejsce zdarzenia wysłano policyjne patrole, w tym policjantów grupy dochodzeniowo – śledczej, którzy prowadzili czynności procesowe i operacyjne nadzorowane przez pracującego na miejscu prokuratora. Nad wyjaśnieniem okoliczności śmierci mężczyzny i odtworzeniem ostatnich godzin jego życia pracowali szczecineccy policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo śledczego.

Informacje które uzyskali mundurowi w ostatnich tygodniach okazały się przełomowe i to właśnie dzięki nim możliwe było zatrzymanie w dniu 5 lutego br., 43 – letniego mieszkańca Szczecinka. Prokurator, po przeanalizowaniu materiału dowodowego i akt sprawy przesłuchał 43-latka w charakterze podejrzanego i przedstawił mu zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo, zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dziś (07.02) Sąd Rejonowy w Szczecinku przychylił się do wniosku prokuratury i policji, aresztując mężczyznę na trzy miesiące.

W tej sprawie policjanci ze szczecineckiej komendy zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę – 48 latka, któremu przedstawiono zarzuty nieudzielenia pomocy oraz zarzut utrudniania prowadzonego postępowania przez śledczych za co grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolność. W tym przypadku prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.

Źródło: KWP Szczecin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dyl
Dyl 09.02.2020, 07:49
Skoro to taki news, to musiał być zatrzymany przez gryfińskich policjantów.
straszne
straszne 09.02.2020, 00:46
Czyli pobił na śmierć!
PiSmusi być
PiSmusi być 08.02.2020, 18:50
Pobicie ze skutkiem śmiertelnym i do tego w obronie własnej. Co najwyżej przekroczenie granic obrony koniecznej i 2 lata w zawiasach. A może prokuratura umorzy. Zależy kto ile.
A co to ma do Gryfina
A co to ma do Gryfina 08.02.2020, 17:09
Nasi MO biją i po problemie
Irena
Irena 08.02.2020, 15:43
Taki typ na wolności nie może chodzić! Brawo policja!
podejrzewam
podejrzewam 08.02.2020, 15:38
Rok dochodzenia i 25 lat w pasiakach przed nim.

Pozostałe