Obnażanie mechanizmów władzy

  • 09.02.2020, 12:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Obnażanie mechanizmów władzy arch. Reaktor Ryszard Kwapisz z 7 Dni Gryfina (z lewej) i burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn jeszcze w czasach i warunkach "restauracyjnych".
Wojnę rozpoczął burmistrz Mieczysław Sawaryn – twierdzi Ryszard Kwapisz. Redaktor tygodnika „7 Dni Gryfina” wyraźnie przyjmuje myśl pewnego taktyka i teoretyka: Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami.

Wszystko zaczyna się od reakcji Mieczysława Sawaryna na aferę alkoholową w redakcji Gazety Gryfińskiej prowadzonej przez brata wiceburmistrza. Przekonany o swej mocy najpierw zlekceważył ten bulwersujący temat. Jednak przyparty przez nas – igryfino - wykonał pewien dziwny ruch.

A całą sprawę obserwują nie tylko dwie niezależne redakcje: 7 Dni Gryfina (z red. naczelnym Ryszardem Kwapiszem) oraz my – igryfino. Nielegalną reklamą w GG zajęła się prokuratura i prowadzi dochodzenie. Swoją negatywną ocenę procederu, do jakiego dopuścił się m.in. brat wiceburmistrza, wydała już Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie.

Sawaryn próbuje podważyć wiarygodność redaktora

Burmistrz miał nadzieję, że jak czasem razem z redaktorem Siódemki Ryszardem Kwapiszem pójdą na obiad, to może się potem na niego dowolnie powoływać. I poszedł o krok za daleko. Próbował zrobić z redaktora donosiciela! Powiedział mniej więcej tak: Skoro Kwapisz zapytał prokuraturę o nielegalną reklamę alkoholu prowadzoną w mediach należących do brata wiceburmistrza, więc on, burmistrz, nie musi już zgłaszać przestępstwa, do którego miało dojść w gminnym lokalu. I czytelnicy mogli pomyśleć: nie pójdę ze swoim problemem do red. Kwapisza, bo może pójść z tym do prokuratury. W ten sposób burmistrz podważył wiarygodność redaktora.

Tak redaktor obnażył mechanizmy władzy

Co ciekawe, burmistrz informował nas, że o nielegalnej reklamie wódki czytał artykuł na igryfino i to tu niby miał zapoznać się z działaniami redaktora z innej redakcji - Ryszarda Kwapisza.

Po tym, jak burmistrz Mieczysław Sawaryn „wkręcił” redaktora Ryszarda Kwapisza w sprawę alkoholową, ten nie miał wyjścia jak to sprostować, przypominając, że media są od tego aby patrzeć władzy na ręce i jak są wydawane pieniądze podatników. Przy okazji dziennikarz Siódemki opowiedział o pewnym układzie i mechanizmach władzy w Gryfinie. Pokazał, jak czasami nierozsądnie wydawane są publiczne pieniądze.

Probumistrzowskie trolle spuszczone ze smyczy

Poplecznicy burmistrza zaczęli „obszczekiwać” redaktora Ryszarda Kwapisza. Chcąc odwrócić uwagę od afery alkoholowej, zaatakowali go, sugerując "donosicielstwo" na kolegów. Probumistrzowskie trolle, pozatrudniane w różnych miejscach, przystąpiły do ataku na redaktorów niezależnych mediów. Nastąpiło nakręcanie "działań wojennych".

Redaktor Kwapisz z sąsiedniej redakcji zapowiada teraz kontynuowanie tropienia mechanizmów wynikających z personalnych decyzji burmistrza. Ostatnio opowiedział o telefonicznych gierkach. Kontynuuje też rewelacje na tematy kadrowe, np. o zatrudnianiu w bibliotece…

Sawaryn poprzez ludzi w instytucjach i ostatnio wydany komunikat znowu podgrzał "działania wojenne".

Niezależne media solą w oku burmistrza

Dlaczego Mieczysław Sawaryn wywołał wojnę? Niezbyt często bywa w urzędzie, więc zdaje się na podpowiadaczy. Nie rozumie też jednego z mechanizmów demokracji. Media podzielił bowiem na „swoje” (wspierane w różnej formie), te którym można postawić obiad i na wrogie. Teraz ma dwa rodzaje. Krytyczne odbiera jako wrogie, bo nie rozumie, że naszym zadaniem jest patrzenie władzy na ręce. Media mają obowiązek pokazywać chore mechanizmy władzy. Wiele decyzji sprowadza się do wydawania publicznych pieniędzy i dobrze, jeśli obserwują to i oceniają m.in. media. Za wszystkie bowiem decyzje burmistrza Sawaryna płacą w końcu podatnicy, czyli my mieszkańcy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (131)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Liga
Liga 14.02.2020, 23:23
Jasne, potrzebny jest inny, nowoczesny format kierownika Gminą. Format rosyjski nie ma szans w dzisiejszych czasach, ale to musi zrozumieć większość mieszkańców i zagłosować za nowoczesnością.
COMES PALATINUS
COMES PALATINUS 14.02.2020, 23:20
MOTŁOCH W KIBUCU TĘPY, NIEDOUCZONY I PROSTACKI Z FOLWARCZNYCH CZWORAKÓW PRZEZ CHAZARSKIE KOMUNISTYCZNE BANDY WYCIĄGNIĘTY TO I poDATNY NA ŁUPIEŻCZE ZAPĘDY KACYKÓW I ICH PACHOŁKÓW. JAK TO DAWNIEJ POWIADALI, TAK KRAWIEC KRAJE JAK MATERII STAJE. CIEMNOTA I GŁUPOTA MOTŁOCHU POZBAWIONEGO TRADYCYJNYCH STRUKTUR SPOŁECZNYCH I INTELIGENCJI LOKALNEJ JEST GŁÓWNĄ PRZYCZYNĄ STRAT FINANSOWYCH LOKALNEJ LUDNOŚCI. TO SAM MOTŁOCH ZGOTOWAŁ SOBIE TEN LOS AKCEPTUJĄC WSZYSTKIE FANABERIE KACYKÓW !!OBECNIE PAZERNE KONSUMPCYJNE BANDY I BANKSTERZY MOBILIZUJĄ KACYKÓW DO GRABIEŻCZEJ DZIAŁALNOŚCI NA LOKALNYM GŁUPAWYM poSPÓLSTWIE. WE WSZYSTKICH DZIAŁANIACH NIE CHODZI TU O JAKOŚĆ ŻYCIA MOTŁOCHU, TYLKO O ZYSKI DLA KORpoRACYJNYCH BAND Z GLOBALISTYCZNEJ SZAJKI
bingo
bingo 14.02.2020, 08:29
I pan Kwapisz dziś ujawnia kolejne mechanizmy. Tym, razem dotyczą budowy "mauzoleum"!
szajba odbija
szajba odbija 13.02.2020, 22:54
Trzeba byc naprawdę złym politykiem by z sojusznika zrobić sobie wroga.
krótkie wyjaśnienie
krótkie wyjaśnienie 13.02.2020, 21:04
Mechanizm podąża za pieniędzmi. Dodajmy za publicznymi pieniędzmi.
pozew zbior
pozew zbior 12.02.2020, 23:39
Panie Sawaryn, a co pan zlecił bibliotekarzowi, że musi w czasie pracy dzwonić w zleconej sprawie?
bałaganiarz
bałaganiarz 12.02.2020, 22:40
Sawaryn namieszał, to niech teraz posprząta!
ŁAJZA ZE  ZURAWIA H AHA HA
ŁAJZA ZE ZURAWIA H AHA HA 11.02.2020, 20:36
MNIETEK SE MOZE ROZEGRAĆ HA AH AHA AH DUPĘ JU KA HA HA AH AH
ŁAJZA FAKT
ŁAJZA FAKT 14.02.2020, 09:04
On w JU D Ka *** siedzi TO JAK MA ROZGRYWAĆ BĄKI HA HA AH CHYBA PIERDY TAKIE HA HA AH
tanie chwytyt
tanie chwytyt 11.02.2020, 20:14
I teraz Sawaryn rozgrywa partię szachową: poprzez swoich poleczników próbuje odwrócić od siebie uwagę.
cwancyk
cwancyk 11.02.2020, 20:41
A on umie grać w szachy? Fakt, że wiedział o łamaniu prawa i nie zawiadomił, bo "myślał(!), że redaktor zawiadomił" (a że nie sprawdził, to mu jako adwokatowi laurkę wystawia) niestety nie da się wyeliminować ze świadomości lokalnej...
CWANCYK
CWANCYK 11.02.2020, 20:55
GRA DWA RUCHY I KOŃ ZWALONY AH AH AH
wnusio
wnusio 11.02.2020, 15:22
Mój śp. Dziadunio mawiał, że "każdy ma swój cyrk i swoje małpy". Także niech się dzieje wola nieba, nam tam wtrącać się nie trzeba.

apel
apel 10.02.2020, 23:36
Kasta/Basta!
sekr
sekr 10.02.2020, 23:16
Zwykly urzędnik który pracuje za nasze pieniądze.Jak w godzinach urzedowania pani pije kawę herbatkę je ciacha dzwoni ze swojego prywatnego telefonu zalatwia prywatne sprawy to jest OK nikomu to nie przeszkadza ale pare minut po pracy ma problem z odpowiedzą na proste pytanie i kręci wielką aferę wstyd.
AJWAJ I DO PRZODU
AJWAJ I DO PRZODU 10.02.2020, 22:16
ZA NASZĄ KASĘ NAZATRUDNIALI NOMENKLATUROWYCH BRAKOROBÓW I NIEUDACZNIKÓW poWSZECHNIE W KIBUCU ZNANYCH I CIEKAWE NA CO LICZĄ ? NA WIĘCEJ KASY I WIĘKSZE NAGRODY ? OJ CHYBA LUDZIE ICH W KOŃCU Z TYCH CIEPŁYCH STOLCÓW POGONIĄ.
AJWAJ AJELUJA I DO PRZODU
AJWAJ AJELUJA I DO PRZODU 10.02.2020, 20:57
***K WAS PRZEKUPIŁ A CO WY SKUR WY SYNY MUŚLICIE ZE MNIE KTOŚ PRZEKUPIŁ AH AH AHA AH
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 10.02.2020, 20:28
ja bym wam pokazał prawdziwą patologię ha ahah kondony a kto was nakładał do dymania ha ahah co " nasze " spółki gryfina od nieruchomosci poczó.ły żal w dopie ha ha ah ps mogę wam pokazać powiazania z tzw NIEZAWISTNYMI SADAMI I PROKURATURĄ AH AH AH A PANI PROKURATOR TO MI MORZE OSTRYGI POZBIERAĆ HA HA AH I KONIKA MORSKIEGO WYCHUSTAĆ HA AHAH
zobaczycie
zobaczycie 10.02.2020, 19:05
A propos aneksów do mauzoleum to wrzód nabrzmiewa, ale prędzej czy później wybuchnie.
wolne sady
wolne sady 10.02.2020, 16:38
Najgorsi są specjaliści od czyszczenia Polaków z dorobku całego życia. Nie wszyscy, ale dużo obiboków żerujących na pracy innych, ale uczciwych ludzi.
o dorobkiewiczach
o dorobkiewiczach 10.02.2020, 14:48
Jak zobaczycie oświadczenia majątkowe, to Sawaryn nie zarabiał tyle co teraz od lat. taki Miler to kilkakrotnie wiecej I to tylko patrząc na oficjalne dane!
Bolec
Bolec 10.02.2020, 18:11
Przyglądając się Milerdojnemu o dochodach ? Oj Oj -warto żeby służby się zajęły.
links
links 10.02.2020, 17:11
Ale co ma oświadczenie majątkowe burmistrza do tej sprawy.
kto sieje wiatr, zbiera burzę...
kto sieje wiatr, zbiera burzę... 10.02.2020, 18:52
Kto w małych rzeczach... itd...
Skoro taka "niefrasobliwość" jest przy zatrudnianiu za gminną forsę ludzi piszących w godzinach pracy za darmo artykuły bratu wiceburmistrza do prywatnej gazety - to co w sprawach większych?
prawda
prawda 10.02.2020, 14:07
Prawda boli, prawda panie Sawaryn?!
Ale prawda cię wyzwoli jak mówi Biblia.
do zbulwersowanego
do zbulwersowanego 10.02.2020, 13:20
Panie zbulwersowany,czyżby prawdę chciał pan zakrzyczeć,bo zabolało ? Ja tu nie widzę wymyślanych paszkwili,jedynie krytykę i co najwyżej złość i bezradność mieszkańców,bo zostaliśmy oszukani. Apropo,to co dobrego tu się dzieje ,bo ja widzę,że jest coraz gorzej ??
Do zadowolonej
Do zadowolonej 10.02.2020, 15:10
Tobie kobieto polecam III edycję SANATORIUM MIŁOŚCI a nie pisanie na portalach ?
a propos sanatorium...
a propos sanatorium... 10.02.2020, 18:54
Tobie facecie polecam Świnoujście. I mniej pogardy (albo strachu) wobec kobiet...
do zbulwersowanego z 15.10
do zbulwersowanego z 15.10 10.02.2020, 15:43
Nie ma to jak głupota zabiera się do myślenia, prawda p zbulwersowany ???
do 15.10
do 15.10 10.02.2020, 15:18
No i wice wersa ha ha ha, będę robiła co mi się podoba,a nie czego TY sobie życzysz !
zegarek
zegarek 10.02.2020, 15:24
Tylko się nie spóźnijcie!!
WOW
WOW 10.02.2020, 16:08
Zegarku spadaj do warzywniaka,banany prostować.




Pozostałe