Parker zaczął już zwalniać. Czy zakład pracy zniknie z Gryfina?

  • 11.02.2020, 13:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Parker zaczął już zwalniać. Czy zakład pracy zniknie z Gryfina?
Parker Hannifin zamierza zamknąć swój zakład w Gryfinie. Część osób z załogi dostało już wypowiedzenia. W sumie kilkadziesiąt osób może stracić pracę. Czy władze gminy są przygotowane na tylu bezrobotnych, którzy do tej pory dobrze zarabiali w firmie wywodzącej się z dawnego HE GRU?

W związku ze zwolnieniami i zapowiedzią zwolnień zapytaliśmy właścieili firmy w Stanach Zjednoczonych o plany odnośnie fabryki w Gryfinie. Czekamy na odpowiedź.

Zapytaliśmy też burmistrza Mieczysława Sawaryna czy gmina zamierza podjąć jakieś działania pomocowe w związku ze zwolnieniami Parker Hannifin Gryfino?

Oto co odpowiedział Mieczysław Sawaryn:  uprzejmie informuję, że zgodnie z obowiązkami ustawowymi Gmina Gryfino udziela pomocy każdej osobie, która spełni kryteria ustawowe do jej otrzymania. Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino w trakcie swojej pracy podjął zdecydowane starania na rzecz utworzenia wielu miejsc pracy na terenie Gminy Gryfino. Między innymi na skutek tych działań bezrobocie spadło do poziomu gwarantującego podjęcie pracy każdej zainteresowanej osobie. Obecnie na rynku pracy w Gryfinie pracodawcy poszukują wykwalifikowanych pracowników, a podjęcie inwestycji budowy bloków gazowych w Dolnej Odrze zapotrzebowanie na pracowników radykalnie zwiększy. Jednocześnie przypominam, że sprawami związanymi z bezrobociem na podstawie ustawy zajmuje się samorząd powiatowy.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paolo
Paolo 16.02.2020, 09:45
Obawiam się, ze ta likwidacja jest nieodwracalna.
Daun
Daun 14.02.2020, 09:30
Swędzi mnie oko
Knagulec
Knagulec 14.02.2020, 16:42
Dawaj namiary zapodam
Knagulec
Knagulec 14.02.2020, 13:22
Daun ja ci w nie zapodam kolbe
taka prawda
taka prawda 14.02.2020, 08:25
Parker to chluba Gryfina. Jego zniknięcie to wielki cios dla prestiżu i gospodarki gminy.
Byly pracownik hegru
Byly pracownik hegru 13.02.2020, 21:01
Pamiętam jak Samborski chodzil po hali dumny jak paw , ze jego smierdzace hegru to najlepsza firma w Polsce, ze ludzie z Dolnej będą się zwalniac i stac pod brama hegru . Dobrze że Panu powiedziałem Panie Samborski że jesteś Pan kosmita i dalej tak myślę , za to mnie Pan zwolniles i to byl dla mnie kop do dzialania . Dzis Pan i te jego hegru jesteście w czarnej *** ale podam Ci dłoń i zapraszam do mnie do pracy za ciecia bo to właściwe miejsce dla Pana . Dzięki Pana decyzji o zwolnieniu mnie poszedłem na swoje i teraz jestem tam gdzie Pan za 200lat nawet nie będziesz ha ha ha ha ha . Prawdziwego faceta poznaje się nie po tym jak zaczyna a po tym jak konczy....
Zbyszek
Zbyszek 14.02.2020, 08:26
To sa twoje jakieś prywatne animozje.
krótka piłka
krótka piłka 12.02.2020, 23:01
Mówili nam rynek się zmienia a wy jesteście już niepotrzebni.
takie wyjście
takie wyjście 13.02.2020, 21:31
TAki jest globalny rynek pracowniku. Zawsze mozesz sie przenieść za praca do Czech.
Pasek
Pasek 12.02.2020, 20:23
Władza powinna porozmawiać z inwestorem a nie chować głowę w piasek jak Sawaryn!
Djrj
Djrj 12.02.2020, 19:51
Ukraińcy będą tańsi w dolnej odrze ale zaraz przecież właśnie to ich zwolnili...
Rowery Popsute ??
Rowery Popsute ?? 12.02.2020, 11:32
A gdzie się podziała nasza Posłanniczka ??? Biedroniowi i Śmiesznemu dzieci pilnuje ???
wiem to
wiem to 11.02.2020, 23:57
To będzie cios dla Gryfina!
next
next 12.02.2020, 00:02
Już jest!
bułeczka
bułeczka 11.02.2020, 21:31
Piekarnia Kruszynka zaprasza!
Inny
Inny 11.02.2020, 20:19
Burmistrz .. NIECH POPATRZY NA PREZYDENTA STARGARDU TO SIĘ CZEGOŚ NAUCZY
??
?? 11.02.2020, 22:02
Czego?
Patrzący
Patrzący 11.02.2020, 20:00
To co komu jeszcze i za ile zbudujcie drogi dojazdowe ?
józek
józek 11.02.2020, 22:41
Parkerowi nikt żadnej drogi nie budował. Jager taki dostał prezent od miasta.
koszyczek
koszyczek 11.02.2020, 22:02
Co łaska!
refleks
refleks 11.02.2020, 19:57
Jak był czas to trzeba było przenieść się do Jagera!
prac.
prac. 11.02.2020, 22:03
Nie było takiej opcji!
Trump kocha Polskę
Trump kocha Polskę 11.02.2020, 18:11
Pracowników zatrudni ZALANDO albo Amazon albo Chińczycy.. Zamknięcie firmy wiąże się z zakupem B 737 dla prezydenta i rządu, zakupem Patriotów i zakupem F 35. Polska musi wnieść offset na rzecz USA za dostęp do jakoby nowoczesnej technologii a amerykańskie inwestycje mają wrócić do USA.
P.s. Antek trzy lata temu kupiłeś ze szrotu trzy używane B737 bez przetargu za 2 500 000 000 (dwa i pół miliarda) zł . Czemu żaden z nich do dziś nie lata ? Czemu amerykańskie Patrioty w Iraku chroniące baz USA nie zestrzeliły niczego?
A NIECH TEN TEATR PADA  MOŻE TEN  AKTOR  COŚ  DOSTANIE   HA HA AH
A NIECH TEN TEATR PADA MOŻE TEN AKTOR COŚ DOSTANIE HA HA AH 11.02.2020, 18:07
A PAMIĘTACIE TEGO JAK ON TAM HA HA AH TEGO AKTORA "DYREKTORA" HA HA AH JA GO KOJARZĘ Z TYM TRANSPARENTEM HA HA AH AHA KOŁO ORE NDZA WV SZCZECINIE NAWET MU NA PIWO DAŁEM HA HA AH
ZOLNIMY WAS Z PODATKU TAK JAK  WYBRAŃCÓW HA AH AHA
ZOLNIMY WAS Z PODATKU TAK JAK WYBRAŃCÓW HA AH AHA 11.02.2020, 17:59
NABRALIŚMY KREDYT.ÓW A KTO TO TERZ SPŁACI HA HA AH MNIETEK RATUJ ZALANDO ZA MAŁO PŁACI MAMY TYLKO NA PODPSKI I WYCIOR DO KOZIEJ PIS -D Y
łowca idiotów
łowca idiotów 11.02.2020, 17:15
Burmistrz ma łeb jak pusty dzban. On sam pisze te bzdury?
GRAŻYNKA  HA HA AH    Z BARTKOWA HA AH AH
GRAŻYNKA HA HA AH Z BARTKOWA HA AH AH 11.02.2020, 17:12
PRZY***SY MUSICIE SIĘ WZIASĆ DO ROBOTY HA AH AH
Bdj
Bdj 12.02.2020, 19:57
Niech sołtys sobie idzie postrzelac
AJWEAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWEAJ ALELUJA I DO PRZODU 11.02.2020, 17:10
4BYŁO ICH CZECH GUMEN FELD , LAXI GLAS , PAŁO FILC , SZTYFEN KLUZ I PADŁ BURDELIK
Łowca intelektualnych impotentów w UMiGu
Łowca intelektualnych impotentów w UMiGu 11.02.2020, 17:08
Po co gmina ma robić np. drogi dla mieszkańców takiego Steklinka którzy są tu od 1945 i zawsze będą płacić podatki, skoro może robić drogi dla prywatnych zagranicznych firm które mogą się zawinąć w każdej chwili?
Powinniście też się zawinąć ale nie wiecie jak wyjechać ze wsi
Powinniście też się zawinąć ale nie wiecie jak wyjechać ze wsi 11.02.2020, 23:08
Jakie wy podatki płacicie darmozjady ? Mieszkacie w poniemieckich domach , żerujecie na polskiej ziemi.

Pozostałe