Problem z połączeniem autobusowym

  • 12.02.2020, 10:33
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Problem z połączeniem autobusowym
Panie Redaktorze po raz kolejny proszę o zainteresowanie sprawą linii komunikacyjnej Czarnówko - Pacholęta - Marwice Gryfino. Jest to jedyny środek transportu dla tych mieszkańców. O ile z Pacholąt i Marwic do najbliższego przystanku autobusowego jest to około 3 km, to dla mieszkańców Czarnówka jest to 5,5 km. Mamy XXI wiek, a czasem mam wrażenie, że jesteśmy jako mieszkańcy trzecim światem. Bardzo proszę o zamieszczenie sprawy na stronie igryfino oraz jeżeli jest to potrzebne wykorzystanie poniższego tekstu.

W dniu 31 grudnia 2019 r. ukazała się na stronie Urzędu Gminy informacja iż linia komunikacyjna Gryfino – Czarnówko – Pacholęta – Marwice od 2 stycznia 2020 r. ZAMKNIĘTA !!! Jako powód wskazano brak porozumienia lub dobrej woli ze strony Starostwa Powiatowego w Gryfinie, oraz że:

"W obecnej chwili Gmina Widuchowa pracuje nad rozwiązaniami alternatywnymi.”

Minęło półtora miesiąca od tej chwili, a linia autobusowa nadal nie funkcjonuje. Informacje ze strony Gminy są bardzo lakoniczne np. że załatwiane są formalności z firmą przewozową, która będzie realizować te przejazdy.

Problemy mieszkańców o których w swojej kampanii wyborczej Pani Wójt w haśle wyborczym wskazywała „znam i rozumiem problemy mieszkańców” nie przeszkadzają jej w kolejnym urlopie w tym roku na którym przebywa. (tym razem podobno do 17 lutego)

Jesteśmy skazani jako mieszkańcy na „łaskę i niełaskę” Pani Wójt, która być może kiedyś załatwi tą sprawę tak ważną dla mieszkańców, a być może stwierdzi , iż to nie z jej winy autobus nie jeździ.

 

Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Załamka 1
Załamka 1 14.02.2020, 11:06
Bardzo trafne pytania do radnych !?? Prosze raczej powiedzieć na czyj wniosek Starostwo podejmuje decyzje i czy taki wniosek ze strony Gminy by.ł ? No i Panie - Pani ? załamka, wystarczy jedno pismo do Starostwa wniosek o udzielenie informacji publicznej i wszystko wiadomo. To Gmina powinna wystąpić z wnioskiem, lub sama zorganizować transport.
Pani Wójt powinna się zdecydować czy dba o Gminę, czy realizuje inne plany, a Gmina w "odwodzie". Wiadomo, że nie chodzi o cud w załatwianiu autobusu, ale o dobrą wolę. Natomiast , będzie przeszkadzać czy nie przeszkadzać tak można myśleć o sprawach prywatnych.
DO PAN... !!!  ZAŁAMKA
DO PAN... !!! ZAŁAMKA 14.02.2020, 08:57
Ile pism skierowano do Powiatu - wystarczy jedno zapytanie o udzielenie informacji publicznej. Wiedza jest wystarczająca. Dobrze Pan... wie, że transport Gminny leży w gestii gminy i powiat może zareagować na wyraźny wniosek. Nie jest Pa... na bieżąco z tym co się dzieje w Gminie. Podobno powołanie wicewójta miało zabezpieczyć właściwe działanie urzędu w czasie nieobecności wójta i co ???. Należy zdecydować co się chce robić, czy czuwanie nad Gminą, "czy wielki świat" który stoi otworem ?
A tak w nawiasie - pasuje, nie pasuje - można stosować w sprawach prywatnych. W sprawach społecznych jest działanie dla dobra mieszkańców, nie należy osądzać innych według siebie.
Załamka
Załamka 13.02.2020, 22:17
Najlepsze jest to że radna z Marwic głosowała za budżetem...
Tam były pieniądze na ten rok na dotacje dla powiatu...
Pytanie do radnego powiatowego...
Panie Wróbel, dlaczego powiat nie chciał zorganizować autobusu...?
Nie musiał wydawać pieniędzy...
Gmina Widuchowa je dała...
No i pani radna...
Ile pism z pytaniem DLACZEGO wysłała pani do starosty powiatowego....?
Tam sie pani powinna udać...
No ale nawet jak cudem jakimś uda sie załatwiać autobus to znowu będzie pani coś przeszkadzać...pewnie godziny ...
Wiktor
Wiktor 16.02.2020, 08:11
Najlepiej zrzucić winę na p.Wróbla albo na radną a ta co robi tylko hula a jej radni co robia tyle naobiecywali wyborcom i nic ale kase brać z naszych podatków to pierwsi
antyzałamka
antyzałamka 14.02.2020, 22:44
Załamka ty weź się lepiej załam sam swoją niewiedzą.
Radna nie jest z Marwic tylko z Pacholąt
Nie bezrobotny
Nie bezrobotny 13.02.2020, 14:26
Pani Wojt czy ja muszę wziąść dzień wolny z pracy zeby odebrać deklarację dot smieci ???
1.czemu nie robi tego Pani sołtys np
2. Czy moja babcia 89 lat leżąca musi sie sama fatygowac do urzędu
3. Skad bsbcia ma wiedzieć ze sa deklaracje do odbioru Musi sobie założyć konto na fb ?
4. 14 luty juz jutro płatność do 15 czy od razu naliczanie odsetki?
Pani wojt trochę szacunku dla mieszkańców a zwłaszcza starszych
Wyborca
Wyborca 13.02.2020, 13:35
Czy tylko ja czuję sie oszukana przez Panią Anię
Szkoda oddanego głosu nie mówiąc juz o radnych Marionetki
Ani w tą Ani w tamtą
Ani w tą Ani w tamtą 13.02.2020, 18:19
Szkoda że tak późno przejrzałaś na oczy!!!!!! Teraz męcz się przez kolejne 4 lata. A my razem z tobą musimy znosić rządy wybranej przez WIDUCHOWIAN wójt.
rus
rus 12.02.2020, 21:43
Kasę wydali na promocję Biedronia?
wku...
wku... 12.02.2020, 21:36
A.K.K. nie obecna,zastępca wójta nie zorientowany,urzędnicy nic nie wiedzą kiedy zostaną naprawione studzienki,drogi,uruchomiona przez gminę linia autobusowa itd. a ja dostałam nowy nakaz podatkowy wzrost o 8%,opłata za odpady wzrost 150% i mam za takiego wójta, zastępcęi m pobory nie małe co miesiąc płacić!!!
Jurek
Jurek 12.02.2020, 21:12
Głosujcie nadal na KO, czyli popapranców!!! To starostwo i marszałek województwa nie dają wam pieniędzy na autobus. Pieniądze z Warszawy na ten cel dostali!!! A gdzie dali to spytajcie Konarskiego
zorientowany
zorientowany 12.02.2020, 22:16
a co mają dac czarownicy na ładne oczy ? trzeba wniosek napisać na dofinansowanie .
Oczy
Oczy 12.02.2020, 23:41
Najpierw trzeba je mieć.
Pilch
Pilch 12.02.2020, 22:18
Trzeba pracować dla dobra gminy! Gdzie są radni którzy mają pilnować wójt?
baba ze wsi
baba ze wsi 12.02.2020, 19:50
Pan Morawiecki obiecywał przywrócenie połączeń autobusowych, było to z rok temu i dalej nic się nie zmienia. Może w następnej kampanii wyborczej wywiążę się z obietnic, to za cztery lata.
Jurek
Jurek 12.02.2020, 21:13
Pieniądze na ten cel starostwo dostało, ale wzięli na premie dla siebie
Len
Len 12.02.2020, 20:13
Żeby było dofinansowanie do autobusòw to gmina powinna zlozyc wniosek o to dofinamsowanie a u nas nikt tego nie zrobił. To nie jest wina Pana Morawieckiego tylko nsszej leniwej pani wòjt. Rada Gminy powinna jej obnizyc pensje o połowe. Drugi raz w tym roku na urlopie jest to dopiero trzeba miec swoich wyborcòw w dupi&.
kod
kod 12.02.2020, 20:30
głupkowato smieje sie w sztabie u jarusia rzepki...
zawiedziony
zawiedziony 12.02.2020, 19:04
A przecież pani wójt obiecała!
Matka
Matka 12.02.2020, 18:15
pytania czy Pani lub Pan Animator planuję na ferie jakieś animacje ????
Gmina
Gmina 12.02.2020, 18:12
Czujemy się opuszczeni przez władzę Urząd chaos, Wojtowa nieobecna, vice nie wie co to rzeczywistość Przykrych czasów się doczekaliśmy Pani Wojt nas kara za to ze nie wybraliśmy ja do Sejmu
miko
miko 12.02.2020, 17:21
To problem wielu gmin. Te sprawy powinien rozwiązywać powiat.
nie do śmiechu
nie do śmiechu 12.02.2020, 16:59
Jak długo jeszcze gmina będzie znosić belejakość pracy i poczynań tej kobiety. Pytam się jaaaaak dłuuugo? Nie jest to śmieszne. Mieszkańcy gminy nie zasłużyli sobie na takie traktowanie. Żenada, buta i arogancja.
Mały busik
Mały busik 12.02.2020, 12:12
Nikotyński musi odejść!
......................
...................... 12.02.2020, 12:42
Gdzie? Do PKSu?
LOTEM BLIŻEJ
LOTEM BLIŻEJ 12.02.2020, 12:11
Być może niedługo będzie latać samolotem do Warszawy do kancelarii P.KK , lub P.JRZ., to co tam dla niej Gmina, czy jakiś tam autobus dla "wsiaków".
Jarus
Jarus 12.02.2020, 15:13
Jak pkk wygra to przepicona będzie się pchała na pierwsza dame.
królowa disco polo
królowa disco polo 12.02.2020, 12:04
nie przeszkadzajcie mi w remoncie gabinetu i instalacji rury. i w treningach tańców w straży i moim promowaniu przy jareczku w kampanii prezydenckiej.. to sa najważniejsze potrzeby gminy a nie jakieś autobusiki...
Czarownik