To jeden z najważniejszych konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych

  • 12.02.2020, 12:28
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To jeden z najważniejszych konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych wzp (arch.)
Ogromu pracy wykonywanej przez organizacje pozarządowe nie odzwierciedli konkretna liczba, a szeroki wachlarz działań widoczny w każdej sferze życia. W realizacji swoich projektów NGO’sy mogą liczyć na wsparcie władz województwa zachodniopomorskiego. Urząd Marszałkowski ogłosił wyniki tegorocznego otwartego konkursu z zakresu współpracy.

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego na ten cel przeznaczy 195 tys. zł. Kwota ta wynika z przyjętego „Programu współpracy Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2020”.

 

-To jeden z najważniejszych konkursów skierowanych do organizacji pozarządowych. Dzięki niemu możemy promować wolontariat, przekazywanie 1% dla OPP z regionu, społeczną aktywność. Organizacje pozarządowe są naszym niezastąpionym społecznym partnerem. Widać to także w sferze finansowej. Wysokość środków przeznaczanych na współpracę z trzecim sektorem sukcesywnie rośnie. Od ponad dwóch lat to ok. 12 mln zł rocznie – podkreśla Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Finansowe wsparcie trafi m.in. do Pracowni Pozarządowej, która zajmie się promocją przekazywania 1% podatku dochodowego za rok 2019 na rzecz OPP z Pomorza Zachodniego (20 tys. zł), wsparciem działalności centrów działających na rzecz organizacji pozarządowych, w tym wyłonieniem najlepszych inicjatyw w konkursie Zachodniopomorski Lider NGO (35 tys. zł). Koszalińskie stowarzyszenie opracuje także Indeks Jakości Współpracy Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego z organizacjami pozarządowymi (15 tys. zł) oraz zorganizuje dwudniowe forum pełnomocników ds. NGO (25 tys. zł).

 

Promocją wolontariatu zajmie się Stowarzyszenie POLITES (jak w ubiegłym roku) oraz Chorągiew Zachodniopomorskiej ZHP.

 

-Zależy nam, by rozwijać wolontariat wśród wszystkich grup – dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Przyznane dofinansowanie pozwoli m.in. na kontynuację jednego z flagowych przedsięwzięć promujących wolontariat w regionie „Pomorze Pomoże?! #Wypróbuj wolontariat”. Za realizację przedsięwzięcia podobnie jak w ubiegłym roku odpowiadać będzie Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES Zaplanowano: galę Barwy wolontariatu, forum wolontariatu, warsztaty kulturowe, spotkania informacyjne dla seniorów oraz działania promocyjne, w tym realizację filmów „Wypróbuj wolontariat”, „Wybieram Wolontariat”. Organizacja zachęci też młodych ludzi do angażowania się w społeczne inicjatywy, np. podczas akcji „Godzina dla Szczecina” oraz „Godzina Twojej miejscowości”. W 2019 roku wzięło w nich udział aż 35 grup, które zakasały rękawy i przez godzinę wykonywały różne prace. Udało się np. uprzątnąć zaniedbane nagrobki czy przeprowadzić zbiórkę książek i udostępnić lektury mieszkańcom osiedla.

 

Rozstrzygnięty konkurs jest koordynowany przez Biuro ds. organizacji pozarządowych w Wydziale Współpracy Społecznej UMWZ.

 

Ogłoszenie konkursowe dostępne jest w BIP pod adresem: http://bip.wzp.pl/artykul/rozstrzygniecie-otwartego-konkursu-ofert-z-zakresu-wspolpracy-z-organizacjami-pozarzadowym-1

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

lipa
lipa 15.02.2020, 21:39
Widzę że towarzystwo sie boi, znaczy władza działa, a tyle w tym temacie jest wisienek że na 3 dni debaty by starczyło.
Zalando
Zalando 13.02.2020, 10:36
Pani Basia nie może być dyr. GDk-u bo będzie za daleko dla Pana z Radziszewa.
Baśka
Baśka 13.02.2020, 12:06
Kto to pisze?!
To był dobry czas...
To był dobry czas... 13.02.2020, 10:22
Baśka pozdro . Mam fajne wspomnienia z Raciechowic
?
? 12.02.2020, 15:52
O,jest i Basia. Ucho i łapka Nikity
Paweł
Paweł 12.02.2020, 17:21
Kandydatka bezkonkurencyjna na dyr. GDK.
słońce w upał
słońce w upał 12.02.2020, 20:26
O jezu naprawdę dyr. GDK ONA to już koniec. Mam nadzieję że to jak zwykle plociuchy słynne gryfińskie przecież w tym mieście odbywają się konkursy(........?) zgodnie z przepisami o jednostkach samorządowych,
bądż sie awansuje na takie stanowiska zgodnie z kompetencjami,wykształceniem i doświadczeniem zawodowym,no myślę że na stanowisko dyr. chyba ktoś jednak powinien mieć doświadzcenie? z dziedziny działalności w kulturze(...?), no tak ale to kwestia jak się rozpisze konkurs i pod kogo. ojo joj. lód ma to do siebie że się topi a to juz kolejne lodowisko, które nawet w upały działa.
Konsal
Konsal 13.02.2020, 05:21
Jakie konkursy jak już zgury jest wiadomo kto ma wygrać.. To typowa ściema. Wczoraj ktoś dobrze napisał tj. Ucho i do..... Nikity.
Marzenka
Marzenka 12.02.2020, 13:47
Nie macie innej foty ? Tylko z tą leniwą kłamczuchą Basią z urzędu?
Zbysio
Zbysio 12.02.2020, 12:56
Znane twarze.
karnawał
karnawał 12.02.2020, 20:31
To naprawdę przypomina Ci twarze? No chyba że karnawał jest.

Pozostałe