Nie tylko przed nami ukryli dokument o hali

  • 14.02.2020, 11:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie tylko przed nami ukryli dokument o hali
Władze Gryfina ukrywają dokument dotyczący przekazania inwestorowi placu budowy hali sportowej przy ul. Niepodległości. Domniemane zastrzeżeniach inwestora mogłyby rzucić światło na jakość projektu i w rezulacie by może na cenę końcową. Jak napisano dziś w 7 Dniach Gryfina informacje ukrywano nie tlyko przed nami.

W dzisiejszych 7 Dniach Gryfina czytamy m.in. o "spartolonycm projekcie" i "cudach na budowie". Początek artykułu zaczyna się tak: Od początku budowy hali sportowej na ul. Parkowej działy się rzeczy dziwne. Na przyjazd wiceministra sprowadzono koparkę i tłumek urzędników. Potem na kilka miesięcy zrobiło się cicho, nawet koparka znikła. Przerw w pracy było tyle, że opóźnienie wynosi już pół roku (...).

My o ukrywanym dokumencie pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/30374,mariusz-andrusewicz-ukrywa-dokument-dotyczacy-hali

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (62)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ostry
ostry 20.02.2020, 19:12
To nie hala to bunkier!
ZZ
ZZ 19.02.2020, 00:27
Bunkier Sawaryna wygląda fatalnie!
Bolo
Bolo 18.02.2020, 14:07
To inwestor przekazuje plac budowy Wykonawcy Panie redaktorze. Chyba, że igryfino przekazało plac budowy Inwestorowi.
do cienkiego bolca...
do cienkiego bolca... 19.02.2020, 00:25
Tylko że Sawaryn z resztą tercetu nie buduje tego mauzoleum za prywatne pieniądze. A za pieniądze mieszkańców. Panie wicku...
kwiecisty
kwiecisty 19.02.2020, 00:27
Pytanie ile on chce wydać tych pieniędzy bo tego chyba nikt nie wie poza inwestorem. Trochę zmian i obsuw przecież było!
ja
ja 18.02.2020, 05:32
artykół sponsorowany przez upadającą gazetkę .hahahahaha
do upadajacej gazetki...
do upadajacej gazetki... 19.02.2020, 00:27
z tą ortografią to się nadajesz do umigu. A upadająca gazetka robi "ranking" bo bibliotekarz nie dostarczył tekstów (pisanych za publiczne pieniądze na etacie w gminnej bibliotece" - dla gazetki brata wiceburmistrza....
cash
cash 17.02.2020, 22:58
Ciekaw jestem kto się podpisze pod tym projektowym ''GNIOTEM " na koniec i skwituje odbiór.
NN
NN 17.02.2020, 22:52
Ta cała inwestycja to jedna wielka porażka.
ideos
ideos 17.02.2020, 22:12
Kwapisz skrytykował inwestycję to teraz Miler wejdzie na plac budowy i bedzie chwalił postęp pracy.
R
R 17.02.2020, 22:11
Wariograf teraz będzie niezbędny. Rację ma Wariant!
sznit
sznit 17.02.2020, 22:53
Wariant, a nie Wariat gadjacy o hałasie na Niepodległosci.
konstatacja
konstatacja 17.02.2020, 10:49
Pomysł śp. Piłata był zły. Zresztą wycofał się z niego. Natomiast od tego czasu po zmianie sytuacji bezpieczeństwa (wzrost zagrożenia terrorystycznego nawet w takich małych miejscowościach), sytuacji zewnętrznej - "geniusze" nie zauważyły w umigu, że rząd zlikwidował gimnazja - co więcej, robił to kilka lat, więc była szansa zareagować - od tego czasu tylko przybywało argumentów PRZECIW lokalizacji.

A w dodatku teraz projekt obecny, w porównaniu z tym poprzednim - to jak z przeproszeniem buda z pietruszką w porównaniu do salonu mercedesa.
W dodatku kosztujący więcej niż poprzedni - bo w międzyczasie ceny poszły kilka razy w górę.

Nie ma żadnych argumentów za lokalizacją tej sali w tym miejscu. Tercet nie przeprowadził żadnych konsultacji - ani z mieszkańcami Niepodległości, ani w ogóle z mieszkańcami.

Bo mieszkańcom zamiast superdrogiej (w budowie i utrzymaniu - a więc i wynajmie) salki gimnastycznej w miejscu zdewastowanego boiska sportowego bardziej potrzebny byłby kompleks sportowo rekreacyjny - park, plac zabaw w parku, siłownie w parku i boiska - wyremontowane za ułamek ceny.
Byłoby taniej, lepiej dla zdrowia i życia mieszkańców - i ulicy Niepodległości i całego miasta.

No ale może to o to chodzi, że im drożej, tym lepiej?
teza
teza 17.02.2020, 12:53
Można w sumie powiedzieć, że mieszkańcy przeszkadzają tercetowi w rządzeniu.
waria(n)t
waria(n)t 17.02.2020, 13:53
Raczej tercet tępo prący do realizacji tej budowy wbrew jakimkolwiek argumentom zasługuje na badanie.
Tylko nie wiem jakie..
Wariografem czy czymś podobnym?
mętlik
mętlik 16.02.2020, 10:16
Psy szczekają, ale karawana bezrefleksyjnie jedzie dalej niestety dzięki naszemu gospodarzowi.
do mętlika
do mętlika 16.02.2020, 13:55
Żeby mieć refleksję, trzeba mieć zdrową psychikę. Żeby mieć gospodarza, trzeba byłoby mieć... burmistrza, którego wszystko w mieście jest jego kompetencją - parafrazując mądrość pewnego radnego...
Czyżby znów  srutututu ?
Czyżby znów srutututu ? 15.02.2020, 18:57
Sawaryn miał tam zagrać mecz inauguracyjny w kosza w listopadzie 2019r.
tak
tak 16.02.2020, 08:39
jak skończą budowę to już nie zagra,bo będzie za stary i za gruby,a z pampersem trudno skakać
no no
no no 15.02.2020, 19:35
A on leci nie w piłke tylko w kulki!
chore mauzoleum
chore mauzoleum 15.02.2020, 15:58
Za takie pieniadze mozna byłoby wybudować kilka sal gimnastycznych dla uczniów. Albo część hali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia i w dobrej lokalizacji - w kompleksie z KORTAMI, stadionem i Laguną...

Wystarczy zobaczyć, w wyszukiwarce, za ile (i jakie fajne obiekty) budowali normalni samorządowcy - bez dewastacji boisk sportowych i całego centrum miasta!

Zmarnowane pieniądze, zmarnowana szansa na PRAWDZIWY obiekt widowiskowy dla dużego miasta...
dokładnie
dokładnie 15.02.2020, 16:01
Ale do tego trzeba by ludzi uczciwych i przedsiębiorczych potrafiących oszczędzać.
znaleziony cytat wróżki
znaleziony cytat wróżki 15.02.2020, 12:56
Halkę to wyczarował Moniuszko, a Salkę to wykończy Sawaryn.
Pinsk
Pinsk 15.02.2020, 14:13
Już przecież gadali że wykończą jesienią 2019 roku i jakoś końca nie widać!
przyjezdny
przyjezdny 15.02.2020, 11:19
Ale macie w tym Gryfinie roz..erdziuchę . No klękajcie narody !!!
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 15.02.2020, 10:03
parking podziemny bedzie w schronie za taksówkami ah ah ah odkopia na nowo basen i bedzie sławojka milerka na środku miasta ah aha jak to w PGR-E HA AHA H STRAŻ PGR-U BEDZIE pilnować inwestycji ah ah ah
Nowe wzoru umów
Nowe wzoru umów 15.02.2020, 09:53
Bo to tzw. umowa otwarta na propozycje...
Pas
Pas 15.02.2020, 08:57
Milerdojny nie potrafi kibelka w Gryfinie zbudować .A parging to szok na wydziału inwestycji .
pamiętliwa
pamiętliwa 15.02.2020, 12:33
Gwoli ścisłości - kibelek w Gryfinie to był "priorytet na 2016" Nikitińskiego. Podobnie jak targowisko - nawet powołał komisję i określił harmonogram - bodajże na grudzien 2016 miało być po remoncie...

Tylko podobnie jak trawa w mieście tak i targowisko nie słucha się "napoleońskich harmonogramów" i od samego ogłoszenia zrobić się samo nie chce...
alleluja i do przodu
alleluja i do przodu 14.02.2020, 23:18
Ej tam.Ważne że premia jest.Zdrowie wasze w gardło nasze.I tak my mieszkańcy za to wszystko zapłacimy, stać nas.Lenie żądzą.
i to wszystko dla dobra  mieszkańców ha ha ah
i to wszystko dla dobra mieszkańców ha ha ah 14.02.2020, 23:16
NIE PRZEJMUJCIE SIE TAM JUZ ROLE PODZIELONE HA HA AH teatrzyk z tymi aktorami działa od lat im drozej tym lepiej cała trupa aktorów musi się napaść ha ha ah
pistola
pistola 14.02.2020, 23:01
A kiedy parking wielopoziomowy (w Gryfinike)!? + może w ramach tzw. węzła dworcowo-autobusowo-kolejowo-przesiadkowo-komunikacyjnego!?
I jeszcz zrobimy srutututu .....
I jeszcz zrobimy srutututu ..... 15.02.2020, 09:52
Miał być ale srutututu …… i nie ma.
Pol
Pol 15.02.2020, 09:04
Parking ? ZToaletą Miejską nie może poradzić .Szok .

Pozostałe