Nowy referat za pieniądze podatników

  • 15.02.2020, 18:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nowy referat za pieniądze podatników
Urzędników jest tylu, że już od dawna nie mieszczą się budynku Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie. -Właśnie powołano cichaczem nowy wydział! – komentują radni. Szefem Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej został Jakub Matura.

Miejsce na wydział promocji wygospodarowano w wynajmowanym w banku budynku. Konkretnie chodzi o "Bank Pekao SA" przy ul. Parkowej 3 w Gryfinie.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn na początku swojej kadencji wydział promocji zlikwidował. Teraz jakby przyznał się do błędu i go reaktywował. Problem w tym, że robi to w trudnej dla gminy finansowej sytuacji. Przed gminą zapowiadane wyzwania, które kosztują. Do tego gmina podwyższyła na ten rok podatki. I w tej sytuacji, bez szerszych konsultacji na temat tego, czym będzie się zajmował nowy wydział, stworzono nowe stanowisko.

O planach powołania dodatkowego referatu i zatrudnieniu pisaliśmy już tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/34773,nowy-referat-w-umig

Oto niektóre wymagania określone w komunikacie o naborze kierownika Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej:

Wymagania niezbędne:

1. wykształcenie wyższe,

2. co najmniej trzyletni staż pracy lub prowadzenie co najmniej trzyletniej działalności gospodarczej w zakresie realizacji zadań określonych w ogłoszeniu,

3. znajomość przepisów prawnych z zakresu ustaw: prawo prasowe, prawo autorskie, ustawy o dostępie do informacji publicznej, ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, ustawy o samorządzie gminnym,

4. wiedza z zakresu public relations oraz komunikacji społecznej,

Wymagania dodatkowe:

1. biegła obsługa komputera,

2. umiejętność redagowania tekstów,

3. znajomość zasad funkcjonowania radia, telewizji i prasy,

4. znajomość zasad komunikacji społecznej oraz łatwość wystąpień publicznych.

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

1) przygotowanie zasad polityki informacyjnej w gminie Gryfino, w szczególności obejmującej przygotowania i prezentacji treści informacyjnych w mediach tradycyjnych, społecznościowych oraz własnych kanałach informacyjnych,

2) prowadzenie i koordynacja spraw związanych z promocją gminy oraz wspieranie promocyjne organizatorów imprez, odbywających się na terenie gminy,

3) współpraca promocyjna z mediami lokalnymi, regionalnymi oraz ogólnopolskimi,

4) monitorowanie, opiniowanie i nadzór merytoryczny realizacji działań promocyjnych przez jednostki organizacyjne gminy Gryfino w celu kreowania spójnego wizerunku gminy,

5) nadzór i kierowanie pracą Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej,

6) prowadzenie obsługi prasowej i polityki informacyjnej urzędu w zakresie bieżących wydarzeń,

7) prowadzenie strony internetowej gminy oraz profilu gminy w mediach społecznościowych,

8) inicjowanie i prowadzenie akcji informacyjnych z zakresu komunikacji z mieszkańcami gminy Gryfino, turystami oraz z przedsiębiorcami.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (69)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

stop biurokracji!
stop biurokracji! 20.02.2020, 19:34
I w ten sposób Sawaryn marnuje pieniądze podatników. Idealny przykład.
baza
baza 20.02.2020, 21:14
Utracjusze! Nieswoje wydaje się lekka ręką!
suweren
suweren 20.02.2020, 23:23
Oni już dawno stracili kontakt z bazą.
ensza
ensza 20.02.2020, 16:38
Problem w tym, że to za dodatkowe pieniądze. prawdopodobnie te z podwyższonych podatków. Biurokracja za Sawaryna się w Gryfinie rozrasta.
życzenia
życzenia 19.02.2020, 00:47
Składam szczere kondolencje Panu. Życzę dużo siły i spokoju. Nie wie Pan w co się pakuje. Naprawdę mi przykro że będzie Pan miał tak ciężko. Głowa do góry oby wytrwać
ONE
ONE 18.02.2020, 11:30
BĘDZIE ŁGAĆ JAK FELIKS DZIERŻYŃSKI?
zwidy
zwidy 18.02.2020, 11:06
Jak zacząłem czytać ten artykuł - to sam nie wiem czemu przypomniał mi się film z lat 70-tych o tytule" Człowiek zwany koniem". Stary już jestem, chyba muszę do psychoanalityka. Czy tylko taka specjalizacja lekarska istnieje w naszym mieście?. A może jeszcze ktoś z komentujących ma tez takie zwidy?
old
old 18.02.2020, 10:34
W czasach PRL nie było rzeczników - to zjawisko dopiero wprowadziły wybitni rewolucjoniści z" Solidarności"
krek
krek 17.02.2020, 22:59
Żałosne są te wasze komentarze.. naprawdę. Jeśli nie wiesz człowieku o co chodzi lub Twój móżdżek jest za mały, żeby zrozumieć problem, to się chociaż nie odzywaj, bez sensu nie komentuj i pozwól ludziom działać.
pytam
pytam 17.02.2020, 22:57
I właśnie, czy Radni miastowi widzą takie problemy? Jaką prowadzą nad tym kontrolę? Czy w ogóle ogarniają takie tematy? Co robią w kierunku ratowania finansów gminy?
grig
grig 17.02.2020, 21:45
Referat tylko pieniądze podatników ciągnie i nic więcej!
jak na sesji
jak na sesji 17.02.2020, 21:12
Ośmieszyć każdego kto ma inne zdanie, tak uczono w PRL-u. Czym skorupka nasiąknie... Tłumaczenie powszechnym rabarem to robienie baranów z inteligentnych mieszkańców. Przeprowadzenie akcji po cichu to też standard PRL. Martwi jednak, że nawet sekretarka nie wiedziała, gdyż w PRL - u, to była najbardziej poinformowana osoba szefa. Tutaj jakas totalna konspiracja obowiązuje. Do czego zmierza nasz podwładny??
uzu
uzu 17.02.2020, 13:48
Czytając wcześniejszy artykuł można powiedzieć, że wygrała opcja pana Milera. Czy to znaczy, że pan Nikitiński jest w niełasce?
krytyk
krytyk 17.02.2020, 10:23
Patorządzenia cd.?
mister
mister 17.02.2020, 10:07
Bo życiem rządzi przypadek, i każdemu może się udać, bo nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie bohatera.
szczegóły mówią o zamiarze
szczegóły mówią o zamiarze 17.02.2020, 10:25
Gargulec ale tu nie ma przypadku! Pomysł, osoba, przeprowadzenie naboru..
CCCP
CCCP 17.02.2020, 09:24
*** proponują złożyć skargę do TSUE i zawiesić Mnietka i całą Gminę , a zostawić Plaformerskie Starostwo . I hulaj dusza piekła niema !!!
do cepa
do cepa 17.02.2020, 11:38
wróć do szkoły oszołomie
Gargulec z Gardna
Gargulec z Gardna 17.02.2020, 09:14
Czy to jest ten gość co był w Gazecie Gryfińskiej? Jeśli tak to pan kwapisz będzie miał nowy artykuł.
Stara
Stara 16.02.2020, 22:15
Wszyscy znajomi królika mają zagwarantowane płace obojętnie czy coś robią czy nic nie robią. Pracują niedobitki starych. Nowa smarkula odzywa się do naczelnika wydziału " nie pyskuj po polecisz". To kasta nietykalnych.
Górny taras
Górny taras 17.02.2020, 08:03
Podaj jej namiary
Kumpel
Kumpel 17.02.2020, 00:06
Hahaha. Kolejny raz Miler wy....ł Sawaryna. Mial byc gość odpowiedzialny za promocję, bo z mediów i zna sie na robocie. A tu lipa, nawet z tym sobie nie poradził. Więc należy powołać nowy wydzial, z kumplem na czele. Ale Cię wiceki kręci Mieciu. Kolejny przez niego wsadzony do urzędu. Najpierw żona teraz mąż.
dod
dod 16.02.2020, 20:50
Pytam czy jakies sluzby monitoruja kopciuchy w miescie?? Czy ktos bedzie chodzil po domach i zobaczy ile tego dziadostwa jeszcze jest? mam dosc kopcenia pod nosem smrodami!! Kiedy ktos wreszcie zrobi porzadek z kopciuchami??! Kiedy zakaz palenia weglem i drewnem w tym miescie?
Diana
Diana 16.02.2020, 20:39
Jest tak duzo pracowników ze do tej pory nie dostajemy decyzji o podatkach.
Mink
Mink 16.02.2020, 20:50
Żartujesz!
porazka
porazka 16.02.2020, 20:00
Gryfino miasto bogate i mieszkańcy nic z tego nie mają. Porządnej sali teatralnej z wygodnymi krzesłami brak, hali widowiskowej brak. Nawet szaletu miejskiego nie ma.
niestety
niestety 16.02.2020, 19:03
cyt. piosenkę:" to sługa ludu, tylko zbłądził na moment".
Kolejny moment!

Pozostałe