Powiesił się na pomoście

  • 16.02.2020, 12:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Powiesił się na pomoście
Mężczyzna samobójstwo postanowił popełnić na pomoście. Dzisiejszej nocy odebrał sobie życie na plaży w Moryniu nad jeziorem Morzycko. Na miejsce przyjechała policja i prokutrator z Gryfina.

Około 30-letni mężczyzna powiesił się dzisiejszej nocy (z 15 na 16 lutego 2020 r.) na drewnianym pomoście. 

Policja radzi:

Nie ma osoby, która nie miałaby różnego rodzaju doświadczeń suicydalnych (samobójczych) - straciła w ten sposób kogoś kogo znała, sama miała myśli samobójcze lub zetknęła się z nimi u innych, ale niewiele osób wie jak rozpoznać i uratować samobójcę. Myśli samobójcze mogą dotyczyć osób w każdej grupie wiekowej.

Aby skutecznie zapobiegać temu zjawisku, trzeba dowiedzieć się jak rozpoznawać i w jaki sposób rozmawiać z ludźmi w kryzysie.

Osoba zagrożona samobójstwem może:

  • mówić o popełnieniu samobójstwa;
  • mieć problemy z jedzeniem i spaniem;
  • drastycznie zmieniać swoje zachowanie;
  • wycofywać się z kontaktów towarzyskich;
  • tracić zainteresowanie pracą, szkołą, swoim dotychczasowym hobby itd.;
  • przygotowywać się do śmierci pisząc testament, list pożegnalny, porządkując swoje sprawy;
  • rozdawać ważne dla niej rzeczy;
  • podejmować ryzykowne działania;
  • wykazywać zainteresowanie problemem śmierci i umierania;
  • nie dbać o swój wygląd zewnętrzny;
  • zwiększyć spożycie alkoholu, narkotyków lub leków.

Osoba zagrożona samobójstwem mogła wcześniej podejmować próby pozbawienia siebie życia lub okaleczać się. Jedną z przyczyn samobójstwa mogą być również doświadczenia utraty, między innymi bliskiej osoby, ale również ważnych dla niej wartości, planów, czy idei.

Co robić?

Jeśli ktoś zwierza się tobie, że myśli o samobójstwie lub ujawnia przytoczone symptomy:

  • nie obawiaj się porozmawiać o tym, nie okazuj zdziwienia i zaskoczenia;
  • rozmawiaj, nie bój się, że twoje zainteresowanie tematem i dyskusja, będzie dla niej zachętą do realizacji planów;
  • miej dla niej czas, okaż zainteresowanie i wsparcie;
  • okaż gotowość do słuchania, pozwól na okazywanie emocji i akceptuj je;
  • nie oceniaj, nie dawaj rad;
  • szukaj pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra, telefon zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.

Uratować życie, to uratować ciało, ale żeby uratować człowieka, trzeba uratować jego chęć życia. To nie tylko problem profesjonalnej pomocy, ale zwykłej ludzkiej życzliwości.

Tam gdzie jest niebezpieczeństwo, jest także możliwość ratunku.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

S
S 21.02.2020, 00:03
Taki młody... To przykre...
Jaca
Jaca 20.02.2020, 21:42
Chlopie dlaczego? Czy na prawde az tak zostales pozostawiony sam sobie? Taki wesoły sympatyczny... Szok..
:(
:( 20.02.2020, 23:10
To dlaczego to zrobił zabrał już do trumny.
klej
klej 20.02.2020, 20:54
Pomost wisielców - nowa nazwa.
x
x 19.02.2020, 00:13
A taki uśmiechnięty chłopak byłeś :(
sznur
sznur 17.02.2020, 22:42
A takie było to romantyczne miejsce a teraz będzie się kojarzyło z wisielcem.
Dyl
Dyl 17.02.2020, 10:03
Jeżeli to nie było samobójstwo, to sprawcy tego czynu chcieli nastraszyć ludzi. Rzadko kto popełnia samobójstwo w miejscu publicznym, no chyba ,że chce coś zamanifestować, albo udręczyć tego co się to tej tragedii w jego mniemaniu przyczynił. Zawiedziona miłość ?
!
! 17.02.2020, 07:40
Co to za głupoty? Przecież wielokrotnie w programach telewizyjnych były historie, gdy znajomi lub bliscy mówili, że samobójca nie przejawiał żadnych sygnałów i żył normalnie, a potem nagle koniec. Nawet było tak, że na weselu zabił się pan młody i co?
Trzeba tylko być blisko innych ludzi, żyć również ich życiem, dużo słuchać i obserwować niepokojące sygnały, a jednocześnie być wsparciem!
mn
mn 16.02.2020, 23:05
Życie jest tylko jedno I jest tak piękne...Nie ma sytuacji, z której nie da się wyjść.Szkoda..że niektórzy odbierają sobie życie!!A zawsze, ci którzy są uczciwi, którzy są za słabi, mają zasady moralne, wyrzuty sumienia, są bez wsparcia.Takich ludzi można uratować.Dając im wsparcie co najmniej psychologiczne.
gość
gość 16.02.2020, 22:52
Każdy, doprowadzony do granic wytrzymałości, który w rezultacie swojej niemożności popełnia samobójstwo, powinien przynajmniej po śmierci zaznać spokoju. Uszanujcie to i podarujcie duszy nieszczęśliwej odrobinę zrozumienia i litości, której nie zaznała za życia. Nie wiadomo, co czeka nas w przyszłości... Spokój Jego Duszy!
hmm
hmm 16.02.2020, 21:22
Niezbadane są tragedie i losy ludzkie i ich problemy życiowe.
Ela
Ela 16.02.2020, 21:00
Smutne to... Prosze przyjącwyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.
rozumiem ale nie polecam
rozumiem ale nie polecam 16.02.2020, 20:20
Trudniej się obecnie żyje, dzisiejszy styl życia, pogoń za pieniądzem, dobrami materialnymi nie pasuje niektórym ludziom. Problemy się nawarstwiają i tak człowiek w którymś momencie pęka.
Narodowiec
Narodowiec 16.02.2020, 19:32
Kochał naturę czyli LGBT.
porada
porada 16.02.2020, 20:52
W Szczecinie jest szpital psychiatryczny, powinni cie przyjąć bez kolejki.
Narodowiec
Narodowiec 16.02.2020, 22:32
A jednak poczekam
zastanów się
zastanów się 16.02.2020, 20:20
Ciszej nad tą trumną!
Monika
Monika 16.02.2020, 17:04
To był jego krzyk rozpaczy! Zrobił to w najbardziej uczęszczanym na spacerach miejscu! Ciekawe co chciał nam powiedzieć.
Po prostu ....
Po prostu .... 16.02.2020, 19:33
NIC.
niestety
niestety 16.02.2020, 17:13
Na to wygląda!
podkurzony
podkurzony 16.02.2020, 17:02
Wieczorami dzwonią aby przedłużyć abonament na telefon, na spotkania w sprawie garnków pościeli itp podobnych. Dziwią się że odpowiadam im podniesionym głosem ale jestem po pracy i to jest mój prywatny czas.
Mama
Mama 16.02.2020, 15:48
Kolejna ofiara walentynek!

Żądam likwidacji tego morderczego pseudo święta!
Ekran akustyczny
Ekran akustyczny 16.02.2020, 19:34
W świętego Walentego nasila się walenie.
niedorzeczność
niedorzeczność 16.02.2020, 15:50
A dlaczego wiążesz to z walentynkami?
Osoba zagrożona samobójstwem może:
Osoba zagrożona samobójstwem może: 16.02.2020, 13:53
( A ) powiesić się przez babę ?
( B ) powiesić się przez teściową ?
( C ) powiesić się przez babę i teściową ?
Zaznacz dogodną dla ciebie odpowiedź
666
666 16.02.2020, 22:49
Zenada
znak
znak 16.02.2020, 22:53
Diabelski to jest twój nick!
Gienek
Gienek 16.02.2020, 13:41
Glupi czy zonaty???
Gienia
Gienia 16.02.2020, 22:44
Jesteś najgłupszym kretynem w tym dzisiejszym komentarzu
Emma
Emma 16.02.2020, 13:31
Widać z nim nie miał kto pogadać.
K*** akurat w tym miejscu ?
K*** akurat w tym miejscu ? 16.02.2020, 13:54
albo ktoś do niego za dużo gadał !?
Beno
Beno 16.02.2020, 15:48
Chciał zaznaczyć teren.
Knagulec
Knagulec 16.02.2020, 16:35
Hehe dobre
ruda