Zatańczyli przeciwko przemocy

  • 16.02.2020, 16:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zatańczyli przeciwko przemocy Fot.: Anna Kusy-Kłos, Agnieszka Odachowska
Widuchowa w sobotę 15 lutego 2020 r. dołączyła do wielkiej międzynarodowej akcji "Nazywam się Miliard/One Billion Rising" - taniec przeciwko przemocy wobec kobiet. Najpierw był wymarsz z kijkami wzdłuż Odry, a potem taniec.

-W Widuchowej tańczyliśmy wspólnie - kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy - nie dzieliło nas nic, łączył nas wszystkich cel i idea. Serdecznie dziękuję wszystkim dzięki, którym mogliśmy dziś powiedzieć nasze NIE dla przemocy – relacjonuje wójt Anna Kusy-Kłos.

W Widuchowej akcję przeciw przemocy czynnie wsparli m.in. pracownicy Urzędu Gminy, strażacy, członkowie Stowarzyszenia Nadodrzańskie Klimaty i KGW Krzywin, dyrektorka przedszkola Barbara Szczawik, sołtys Ewa Adamiak, radni Janusz Kulka i Dariusz Filipiak, dyrektor szkoły i radny powiatowy Paweł Wróbel.

Taniec poprowadziła pani Jola.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wacek
Wacek 27.02.2020, 00:32
Pani wójt tańczy przeciw przemocy, osoba która skrzywdziła swoją rodzinę, żonę i dzieci kochanka Marcinka, w Gminie pracowników pozwalniała a Ci którzy nie mogli znieść jej psychicznej przemocy odeszli sami. Brawo Pani Aniu w manipulacjach i stwarzaniu obrazu porządnej kobiety jest Pani mistrzynią, ale społeczeństwo już przejrzało na oczy i nie da się nabrać nawet jakby nago pani zatańczyła.
refer
refer 23.02.2020, 12:23
już niedługo nawet taniec jej nie pomorze ,,,,,,,,,,,,,
do wiecznie niezadowolonych
do wiecznie niezadowolonych 22.02.2020, 00:16
To tylko taniec!
olek
olek 21.02.2020, 23:20
Zwolnic p Wójt bo sprzeda gminę, Boruta zostaw straż ty nieudaczniku,w Widuchowej zrobili porządek nieudacznikiem Filipiak.
Ola
Ola 21.02.2020, 11:20
Niekochański musi odejść!
Rodzic Obserwator
Rodzic Obserwator 21.02.2020, 09:30
Że nieudacznik to prawda ale zastępca to dopiero zołza a Pani sekretarka to dopiero osoba ważna do wymiany!!!
Olek
Olek 21.02.2020, 00:09
kto następny do zwolnienia Dyrektor w Krzywinie to nieudacznik
Tyran
Tyran 20.02.2020, 20:52
Przemoc to przepocona z uszami odstającymi tworzy w Gminie .
tak się zastanawiam
tak się zastanawiam 20.02.2020, 20:47
Czy te wasze polityczne dywagacje nie wybiegają poza niewinny taniec?
Sąsiad
Sąsiad 20.02.2020, 20:45
Mieliście Lidwina ,bo nie z Widuchowej ?
Obejmował urząd z długami że groził zarząd komisaryczny ,mimo tego w pierwszym roku drogę w Lubiczu itd. dużo zrobił długi powstały ale zapaści to nie groziło .Tańce też były ale z dofinansowaniem jak wszystkie inwestycje .Mieliście sprawdzonego wójta a ta Wasza tancerka długi gryf-hurcie i u ogrodnikach a teraz za brak myślenia Macie co wybraliście WSTYD.
Sąsiad
Sąsiad 20.02.2020, 20:38
Mieliście Lidwina ,bo nie z Widuchowej ?
Obejmował urząd z długami że groził zarząd komisaryczny ,mimo tego w pierwszym roku drogę w Lubiczu itd. dużo zrobił długi powstały ale zapaści to nie groziło .Tańce też były ale z dofinansowaniem jak wszystkie inwestycje .Mieliście sprawdzonego wójta a ta Wasza tancerka długi gryf-hurcie i u ogrodnikach a teraz za brak myślenia Macie co wybraliście WSTYD.
tak było
tak było 20.02.2020, 20:46
Lidwin obrósł w piórka i sam się spalił.
gardło
gardło 20.02.2020, 21:34
Gdy Lidwin odchodził dług gminy wynosił 10,5mln zł ,dzisiaj wynosi ponad 15mln zł a za kanalizę Krzywina to nie pochwali się że Lidwin odwołał się od korekty i gmina otrzymała prawomocnym wyrokiem kilkaset tysięcy zł w zeszłym roku które przetańczyła.
Niespodzianka
Niespodzianka 20.02.2020, 17:36
A ja wiem, najbliżej stołka sekretarza jest.....Ewa S.....a.
Mieszkanuec cdc
Mieszkanuec cdc 20.02.2020, 18:34
Złe informacje Pani ewa za zasługi zostsla kierownikiem usc
Ziomek
Ziomek 20.02.2020, 13:46
Skarżypyta
Mieszkaniec
Mieszkaniec 20.02.2020, 10:27
D. Filipiak nic nie robił przy tańcach tylko kiełbasę jadł
Mieszkanieccdc
Mieszkanieccdc 20.02.2020, 13:44
Dariusz na sekratarza Spełnia normy pani wojt potulny jak baranek:)
Wdf
Wdf 20.02.2020, 11:56
Dariusz na sekretarza
Pączus
Pączus 20.02.2020, 11:21
Nienażarty
Mieszkaniec
Mieszkaniec 19.02.2020, 17:43
Napewno nie z otoczenia obecnej Wójt a co jest niezastąpiona? Jest jest!!
radna
radna 19.02.2020, 19:13
Sekretarz Gminy przestał spełniać zachcianki "królowej",dlatego został zwolniony?
historyk
historyk 19.02.2020, 21:16
A.K.K jest zmienna w związkach już nie jest jej potrzebny A.S. swoje zrobił niszcząc na życzenie,, pani"wiele osób np.Dyr.SP Krzywin, z radnych robiąc alkoholiczki, na byłego przygotowując papiery do prokuratury,niszcząc sołtysów.Murzyn swoje za,, konfitury "zrobił murzyn spadaj.
Nie jest go żal ,dla stanowiska sprzeda nie tylko przyjaciół ale i własną duszę.
Mieszkaniec Gminy
Mieszkaniec Gminy 19.02.2020, 16:06
Czas się wziąść za referendum nie tylko puste słowa!!! Zrobić porządek oczyścić powietrze jak słychać w szkole w krzywinie tez cyrki się dzieją 3 dyrektorów jak na taką szkołę to chyba za dużo
Widz
Widz 19.02.2020, 19:21
Dokladnie co w tej szkole sie dzieje 3 dyrektorow a pani wice to juz przegina na calosci tam tylko teraz wymiana ludzi pitrzebna nikt jeszcze troche tam nie będzie pracowac tragedia tragedia
obserwator
obserwator 19.02.2020, 18:42
W Krzywinie cyrki dzieją się nie tylko w szkole. Jak może być inaczej skoro jest to zaplecze wójt A.K.K. Zauważcie, że tańczy tylko sołtys Widuchowej i Krzywina . Łatwo manipulować słabymi , niemającymi własnego zdania. Osoby te poczuły się dowartościowane, tylko kto je dowartościował i czemu to służy ? Zajęli by się lepiej problemami ludzi i drogami gminnymi. Nakazy płatności za ścieki roznosili w niedzielę 16.02.2020 a należności należało wpłacić do 15.02.2020, zaznaczając że będą odsetki za zwłokę, Może ktoś odpowie dlaczego nie było zebrań wiejskich dotyczących gospodarki odpadami? Lepiej tańczyć i grać w piłkę niż rozmawiać z mieszkańcami, bo po co narażać się na pytania mieszkańców. Jak długo to będzie trwać?
opozycjonista
opozycjonista 19.02.2020, 20:51
zgłośćie to do opozycji dziewczyny pewnie sie tym zajmą. 16.02 rozdawane nakazy a do 15.02 płatność to jest olewanie mieszkańców
mieszkaniec też
mieszkaniec też 19.02.2020, 16:11
Najpierw trzeba miec rozsadnego kandydata na wójta bo co po wygranym referendum?
kod
kod 19.02.2020, 21:55
juź ty sie piotrek z darkiem nie martw
Kropka
Kropka 19.02.2020, 18:17
Gorszego wójta od obecnej nie było i nie będzie.
Znajomy
Znajomy 19.02.2020, 11:57
Już czas skączyc ten sabat czarownicy
Przełozona
Przełozona 19.02.2020, 10:59
Grunt to wiedzieć jak karty w odpowiednim momencie przełożyć z kupki na inną właściwą kupkę.. Dalsze sukcesy przyjdą same.
Czarownica
Czarownica 19.02.2020, 08:09
Macie problem przecież sołtysowa kolo niej lata jako soltys nic nie robi tylko bawi sie jak ona animatorką sportu ją zrobiła to i sekretarzem ją zrobi a ze nie ma szkół to o to chodzi Im mniej wie tym lepiej ale za to jaki jarmark jaki zrobią ho ho
na plus
na plus 19.02.2020, 00:36
Myślę, że osób zadowolonych jest olbrzymia większość - piszą niestety nieliczni niezadowoleni i stąd opinia tak fatalna. Fajnie, że komuś się chciało zrobić coś pozytywnego.

Pozostałe