Ludzie Sawaryna wstydu nie mają i mądrze prawić nie zamierzają

  • 17.02.2020, 14:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ludzie Sawaryna wstydu nie mają i mądrze prawić nie zamierzają Wydawca 7 Dni Gryfina Marek Słomski
Nie wystarczy zrobić mądrą minę trzeba jeszcze mądrze prawić – tak do ludzi Mieczysława Sawaryna napisał w ostatnim wydaniu 7 Dni Gryfina wydawca Marek Słomski. A ci nie zamierzają ani mądrze prawić, ani się wstydzić. Wszak za nimi stoi burmistrz Mieczysław Sawaryn.

Sprawa dotyczy ataku środowiska Gazety Gryfińskiej na Ryszarda Kwapisza i próby zrobienia z niego donosiciela. Na te zarzuty odpowiada wspomniany działacz Solidarności Marek Słomski tak:

Na temat red naczelnego 7 Dni Gryfina Ryszarda Kwapisza ostatnio możemy przeczytać kilometry tekstów w konkurencji, czyli w GG.

Tekstów dziennikarsko bezwartościowych, niemerytorycznych, których jedynym celem jest naznaczenie człowieka z pewną - znaną zresztą przeszłością jako członka i działacza PZPR- naznaczenie tyle grubą co fałszywą, łatą donosiciela. Wszystko oczywiście na podstawie ocen umieszczonych w teczce R. Kwapisza i sformułowanych przez najwyższe autorytety moralne PRL, czyli SB-ków prowadzących. Te perelowskie autorytety są także autorytetami dla dziennikarzy GG którzy zdania SB-ków (czyli funkcjonariuszy formacji bezwzględnie zwalczającej opozycje, Kościół i wszelkie wolnościowe przejawy aktywności obywateli) cytują z wielkim namaszczeniem i poszanowaniem, nadając im walor rozstrzygający nie tylko co to oceny rzeczywistości, ale i prawdziwości zdarzeń.

Jednocześnie w takim pisaniu historii, które źródła sb-ckie czynią nieskazitelnymi świadkami faktów z przeszłości (zwłaszcza solidarnościowej przeszłości) nie ma żadnego znaczenia opinia autentycznych ludzi, działaczy Solidarności, czyli takich których w tamtych trudnym czasie stać było na odwagę (choćby taką na swoją miarę) i którzy czynnie uczestniczyli w działaniach ostatecznie owocujących odzyskaniem wolności. Dlatego jako działacz S z nieposzlakowaną historycznie przeszłością, zabieram głos w obronie R. Kwapisza, aby tym bardziej uwydatnić ten szczególny, esbecki w rodowodzie (a i w celu podobny), rys tej zakrojonej na szeroką gryfińską skalę akcji dyskredytowania osoby p. Ryszarda. Wstydźcie się Panowie!... jeśli jest to możliwe.

Marek Słomski - wydawca 7 Dni Gryfina

 

O nieudolnych próbach zdyskredytowania Ryszarda KWapisza w GAzecie Gryfińskiej pisaliśmy ostatnio tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/35424,lepiej-byc-bylym-tw-niz-obecnym-sksynem-kwapisz-odpowiada-milerowi

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (70)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

RK
RK 19.02.2020, 20:14
Podobnie jak za czasów PRL, Słomski obrywa za swoją walkę z patologiami władzy. Mściwe ataki personalne to tradycyjna broń tych, których nie stać na jakiekolwiek merytoryczne argumenty. A argumentów w obronie wazeliniarzy nie ma. Cała ta lewicowa nagonka w komentarzach (w wielu przypadkach prosiłem administratora o uyunięcie i zabezpieczenie) ma swoją pozytywną stronę: czytając utrzymane w agresywnym tonie, pełne nienawiści i błędów językowych komentarze, możemy przekonać się, jaki poziom reprezentują zwolennicy obecnego burmistrza. Wydaje mi się, że jest wart takiego elektoratu.
popieram
popieram 21.02.2020, 21:25
Dokładnie tak jak piszesz RK!
ja
ja 21.02.2020, 20:07
a gdzie to p. Słomski obrywał za PRLu.namnożyło się "kombatantów " i "zasłużonych"
zarozumiałość do kwadratu
zarozumiałość do kwadratu 18.02.2020, 13:23
Kto Milerowi dał prawu mówić kto jest złym donosicielem a kto jest wpływowym
Zbulwersowany
Zbulwersowany 18.02.2020, 12:32
Tyle zamieszania a Gryfińska jak gdyby nigdy nic... Dzisiaj ma dodatek Włóczykija, który jest finansowany z publicznych pieniędzy. Dlaczego panowie Kwapisz i Słomski nie mieli takiego dodatku w swojej gazecie? Chyba każdy wie albo się domyśla...
Strohbluhme
Strohbluhme 18.02.2020, 21:15
Kto jest ten Słomski? Nie bedzie nam tu taki w obcych językach mówił co mamy u siebie robić!
żenadometr
żenadometr 18.02.2020, 13:11
Dodatek to jedno. A ih ranking wpływowych ludzi? Ktoś łudzi się, że nie wygra Sawaryn? Zauważyliście, że umieścili w rankingu właściciela Inter Marche? Hahahahaha Ciekawe
grupa trzymajaca....?
grupa trzymajaca....? 18.02.2020, 19:12
Na jednej liście zamieścić burmistrza finansującego etat w bibliotece autora zapełniaczy gazety i finansującego NIELEGALNĄ reklamę wódy (sami mówili, że mają z tego procencik, i że współtworzyli markę) - to lista sponsorów, czy jak?
hehe
hehe 18.02.2020, 13:22
Najważniejsze kto ma wpływ na aferę alkoholową
Dyl
Dyl 18.02.2020, 10:59
najgorszy w historii napisał: ' Ksiądz Palica dzięki swej ciężkiej pracy między innymi został uhonorowany rondem. Obecny kłamczuch i destruktor miasta, podejrzewam że nie znajdzie nawet wpisu w Wikipedii. Czas na ciepłe kapcie.'

Ciężka praca księdza Palicy ? he,he,he- typowy parafianin.
Palica prysnął z Gryfina przy pierwszej okazji i nigdy już tutaj nie wrócił. Jego kult nastał gdy wymarli już wszyscy którzy mogliby cokolwiek o nim powiedzieć i został zainicjowany przez dewota przybyłego do Gryfina w czasie budowy Dolnej Odry oraz miejscowych, nawróconych na wiare katolicką oszołomów.
Przez prawie 65 lat mego życia nie udało mi się zauważyć jakiegokolwiek pracującego księdza. To najwieksze pasożyty i nieroby jakie ziemia nosi.
https://www.igryfino.pl/wiadom…
://www.igryfino.pl/kat-189,a,23263,ksiadz-jan-palica-gryfino-oddaje-hold-pierwszemu-p.html
Dyl
Dyl 18.02.2020, 11:12
może teraz się uda
https://www.igryfino.pl/kat-18…
heh
heh 18.02.2020, 10:51
A do tej pory mówili: Gdy cię złapią za rękę, mów, że nie twoja ręka. A z tego wycofać się nie mogą.
nauczycielka
nauczycielka 18.02.2020, 09:27
Jerzy, powiedz jak ci nie wstyd za syna.Pogadaj z nim może.
Wernyhora
Wernyhora 18.02.2020, 08:49
Panie Słomski, może pisze Pan w słusznej sprawie, ale wydawać sam o sobie opinię: "Dlatego jako działacz S z nieposzlakowaną historycznie przeszłością..." jest co najmniej moralnie wątpliwe.
lokal za pół darmo
lokal za pół darmo 18.02.2020, 09:12
Pewno dla odróżnienia, bo niektórzy mają poszlakowaną, a jeszcze inni szlakują sobie teraz.
ja
ja 18.02.2020, 05:24
jeszcze jeden "kombatant"w/g pana wywodu wmawianie L.Wałęsie ,ze był TW Bolek to również prowokacja bezpieki.Dajcie sobie już na wstrzymanie z tym prześladowaniem koscioła za PRL.Kto rządził w powiecie ? sekretarz ,ksiądz ,naczelnik milicji i przewodniczący PRN.Wasze bajki sz.p. to dls dzieciaków.
srutu tutu i srututelki
srutu tutu i srututelki 18.02.2020, 10:12
Twoje bajki to dla twojego uwielbianego Sawaryna. Gościu - czy jest coś, co jest "kompetencją burmistrza" w tym mieście?
Cokolwiek?
Bo jak Sawaryn był radnym i parł przy pomocy swoich wspieraczy do władzy to przekonywał, że "ludzi nie obchodzi, czyja to kompetencja, bo to burmistrz jest gospodarzem miasta".
I co?
I srutu tutu. I srututelki.
ja
ja 19.02.2020, 10:37
no i jedziemy srutu tutu i srututelki jak się komuś pokićkaja tematy to zostaje srutu.......
pomówienie
pomówienie 18.02.2020, 09:18
ja, jesteście mistrzami w odwracaniu uwagi i odwracaniu kota ogonem. Chodzi o Milera i Racinowskiego, którzy bezpodstawnie posądzili człowieka o donosicielstwo nie podając na to żadnych dowodów.
Pikuś
Pikuś 18.02.2020, 05:12
Ale to nic. Na najbliższej sesji burmistrz znowu podniesie nam opłaty. Strzeli jakąś gadkę że to o dobro gminy się rozchodzi i ścieki pójdą w górę.
Aktualny TW
Aktualny TW 18.02.2020, 01:28
Dawne SB to obecne ABW. Dzisiaj mamy jeszcze jedną polityczną służbę bezpieczników - to CBA. TZW. służby bezpieczeństwa. a moim zdaniem filar dyktatora Jarosława.
nietrafiona taktyka odwrócenia uwagi...
nietrafiona taktyka odwrócenia uwagi... 18.02.2020, 00:24
Pewien gostek z nadwagą przyzwolił na aferę alkoholową.
Milczał, choć powinien reagować.
Potem wymyślił sposób na odwrócenie uwagi – zaszczuć tego, co się ośmielił ujawnić aferę.
A tu wylazły etaciki gminno prywatne, metody pokątne, przetargi tajne, klucze do szaf zgubione...

I żeby nie było - o nikim konkretnym z nadwagą nie piszę...
dobre
dobre 18.02.2020, 09:13
W punkt!
...
... 18.02.2020, 10:14
Tak, gościu z nadwagą - myślał, że odwróci uwagę od afer - alkoholowo-gminnej, etatowo - gminnej i innych - i się nie udało...
Ha ha ha
Ha ha ha 17.02.2020, 23:05
Ha ha ha bo tercet to stan umysłu...
najgorszy w historii
najgorszy w historii 17.02.2020, 23:03
Ksiądz Palica dzięki swej ciężkiej pracy między innymi został uhonorowany rondem. Obecny kłamczuch i destruktor miasta, podejrzewam że nie znajdzie nawet wpisu w Wikipedii. Czas na ciepłe kapcie.
teczkomania
teczkomania 17.02.2020, 23:02
Prostacka lustracja powoli, stopniowo, niespiesznie, wyżera wam mózgi, jedna szara komórka po drugiej. Żywi się rozumem, pożera go, wydala, i natychmiast karmi tym intelektualnym stolcem kolejne ofiary. Ta choroba potrafi rozciągnąć się na kilka lat. A ofiary najczęściej nie wiedzą, że są tym wirusem zainfekowane
mniam
mniam 17.02.2020, 23:04
I nawet nie wiedzą, że sami się pożerają.
aco
aco 17.02.2020, 23:00
‘Jaki Pan taki kram' - to przysłowie idealnie pasuje do sytuacji w mieście w zakresie inwestycji. Czy kogoś to jeszcze dziwi?
Kramer
Kramer 18.02.2020, 09:15
Pan takich kramarzy sobie wziął co teraz rządzą, więc niech nie narzeka.
zagwostka
zagwostka 17.02.2020, 22:54
To bezczelność czy zuchwałość tego towarzystwa wzajemnej adoracji ?
GRYFIŃSKA CISZA HA AH AH  AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
GRYFIŃSKA CISZA HA AH AH AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 17.02.2020, 20:56
JAK MNIE WIECZORKI RUCHALI TO była cisza ha ah aha ah
Janko
Janko 17.02.2020, 21:24
Dlatego powinieneś wiedzieć co teraz przeżywa pan Kwapisz i go podnieść na duchu.
NO NIE PANIE RACINOWASKI I INNI HA HA AH AH
NO NIE PANIE RACINOWASKI I INNI HA HA AH AH 17.02.2020, 21:32
WIEM WIEM MA PRZE JE BAN E HA HA AH AH ALE TYLKO U TYCH ŚMIECI CO NIE WIDZĄ SWOJEGO ODBICIA W LUSTRZE TAK TYM KOMUSZYM LUSTRZE HA HA AH
cóż
cóż 17.02.2020, 20:33
Milery w GG brną w kompromitacje. Ich sprawa.
Górny Taras
Górny Taras 17.02.2020, 20:53
Milery Nie maja wstydu ! To są potwory niebezpieczne..
uważam, że
uważam, że 17.02.2020, 20:39
do cóż. Otóż niezupełnie ich sprawa, bo krzywdzą człowieka. Porządni ludzie powinni przeciwstawiać się linczowi!
XXL
XXL 17.02.2020, 19:57
Znany jest tylko 1 ( jeden) przypadek hutnika z Krakowa, który ze łzami w oczach przyznał się że Go złamali i był Tajnym Współpracownikiem SB. Prosił wszystkich przez niego skrzywdzonych o wybaczenie.
Wszyscy Ci którzy żyli, pracowali w czasach PRL wiedzą jakie to było Zło i kto szedł na współpracę z SBecją.
Rachunek sumienia,żal za grzechy,szczere wyznanie grzechów,zadośćuczynienie ( przeproszenie tych którzy cierpieli za donosy) takie są fundamenty Naszego Życia. Nikt nic innego nie wymyślił.
pierwsza zasada
pierwsza zasada 17.02.2020, 20:03
Panie Racinowski najpierw trzeba wykazać winę a potem dopiero mówić o krzywdach. Jak miałeś pan papiery to wymień skrzywdzonych. Jak pan nie masz to się już więcej nie kompromituj i zamilcz.
XXL
XXL 17.02.2020, 20:21
Generalnie nikt z TW nie donosił, nic z tego nie miał. A SB to było takie świeckie kółko różańcowe.......
zbulwersowana
zbulwersowana 17.02.2020, 20:38
XXL aleś ty nie kumaty!!! Przecież nie chodzi tu o temat TW, czyli tajnych współpracowników, nie chodzi o temat SB, tylko o to, że nazwaliście człowieka donosicielem nie przedstawiając na to dowodów. I to jest podłe. Jak tego nie rozumiesz, to już nic więcej nie pisz i się nie kompromituj!
nie wymagajmy niemożliwego
nie wymagajmy niemożliwego 17.02.2020, 20:20
Wstydźcie się Panowie!... jeśli jest to możliwe: pisze Słomski. Ale on z daleka i nie wie że żadnego wstydu żadnej autorefleksji na tych twarzach nie zmąconych ważną myślą być nie może!
taka smutna gryfińska prawda
taka smutna gryfińska prawda 17.02.2020, 19:35
Widmo - taki typ burmistrza mamy w Gryfinie. Pojawia się sporadycznie i raczej straszy. Rządza wicki.A jak? A taj, jak widać.

Pozostałe