Przyznano stypendia dla sportowców

  • 19.02.2020, 08:52
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Przyznano stypendia dla sportowców Wśród wyróżnionych stypendystów jest lekkoatleta Kamil Pitura z Chojny (trzecie z lewej, tutaj podczas VI Wojewódzkich, Integracyjnych Zawodów Latawcowo - Balonowych Ligi Obrony Kraju)
Zachodniopomorski marszałek przyznał stypendia dla sportowców. Olgierd Geblewicz zdecydował o uhonorowaniu za osiągnięcia w 2019 roku 43 utalentowanych zawodniczek i zawodników. Wsparcie pomoże im w dalszym rozwoju pasji i karier. Urząd Marszałkowski przeznaczył na ten cel w 2020 roku ponad 120 tys. zł.

Dokumenty o stypendium można było składać do 31 stycznia br. W imieniu zawodniczek zawodników wnioski składały kluby, związki oraz stowarzyszenia sportowe. Granty przyznane zostały w kategoriach wiekowych: młodzieżowiec i junior, a w przypadku osób niepełnosprawnych zawodnikom, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Do jego uzyskania uprawnieni byli sportowcy uprawiający dyscyplinę objętą programem igrzysk olimpijskich (paraolimpijskich) lub systemem współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo, prowadzonym przez ministerstwo sportu i turystyki. Kandydaci musieli legitymować się wybitnymi osiągnięciami sportowymi na arenie krajowej, europejskiej oraz światowej.

W 2020 roku wsparcie trafi do 43 osób. To sportowcy ze: Szczecina, Białogardu, Pyrzyc, Karlina, Darłowa, Wałcza, Goleniowa, Szczecinka, Stargardu i Chojny, którzy uprawiają: zapasy, sumo, kolarstwo torowe, boks, pływanie, wioślarstwo, lekkoatletykę, kajakarstwo, gimnastykę sportową, żeglarstwo i karate WKF. Dla tegorocznych stypendystów w dziedzinie kultury fizycznej zaplanowano w budżecie województwa 121 tys. zł. Świadczenia w wysokości od 2 do 4 tys. zł w skali roku wypłacane zostaną w dziesięciu miesięcznych ratach.

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego przyznaje stypendia w zakresie kultury fizycznej od 2014 roku. Dotąd dla młodych i utalentowanych zawodniczek oraz zawodników z Pomorza Zachodniego przeznaczono już blisko 1 mln zł. Wsparciem objęto ponad 300 zdolnych sportowców z regionu.

Wśród tegorocznych stypendystów jest m.in.

Kamil Pitura z UKS Mieszko Chojna, la - junior, osiągnięcia: 1m. 400 m., MP ZSS "Sprawni-Razem" - stypendium 2 000,00 zł

 

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marek
Marek 19.02.2020, 14:00
W Gryfinie są zdolni sportowcy z wynikami, ale kluby nie wnioskują dla nich o nagrody....szkoda.
kreska
kreska 19.02.2020, 13:56
Gryfino za bogate aby prosiło o stypendium!
Oldboy
Oldboy 19.02.2020, 10:11
Z Gryfin nie ma nikogo a podobno mamy takich mistrzów lekkoatletów w Hermesie i piłkarzy ręcznych i strzelców itd. Nikotyński nie zgłaszał by go nie przyćmili czy tylko nie poinformował klubów. Tylko Milery to ludzie wpływowi i kreatywni.

Pozostałe