Redaktor Kwapisz tropi układ. Przykłady wbijają w fotel

  • 21.02.2020, 10:46
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Redaktor Kwapisz tropi układ. Przykłady wbijają w fotel
W dzisiejszych 7 Dniach Gryfina znajdziemy artykuły redaktora naczelnego Ryszarda Kwapisza, w których ocenia funkcjonowanie gryfińskiej władzy. Wydaje się to być dalszy ciąg szukania powiązań formalnych i nieformalnych. Ryszard Kwapisz pisze m.in.: Otóż, ludzie pana S. wystawiają przed oczy publiki cały stos ofiar swej akcji propagandowej, by na jakiś czas ukryć za nimi osoby o niewygodnie chwilowo brzmiącym nazwisku na M.

Ryszard Kwapisz przygląda się w tym wydaniu tygodnika pracy bumistrza Sawaryna i braci Milerów.

Kota nie ma, to myszy harcują

W dzisiejszym wydaniu tygodnika 7 Dni Gryfina red. naczelny Ryszard Kwapisz w sumie ocenia nieobecnosci bumistrza Mieczysława Sawaryna i "szarogęszenie się" wicebumistrza Tomasza Milera. Swój felieton zaczyna tak: Wąska ekipa rządząca Gryfinem ma ostatnio "kiepską prasę" i internet. Wychodzą obecnie na jaw – znane niektórym od dawna – związki zależności pomiędzy członkami tej ekipy. Wielostronne i wieloletnie. Podjęli więc całą akcję odsuwania na tylny plan niewygodnych dla Mieczysława Sawaryna nazwisk z jego najbliższego otoczenia. Np. okazało się tajemnicą poliszynela, że T. M. kieruje w urzędzie nie tylko inwestycjami, ale i gminną propagandą oraz reklamą. Szybko więc powołano (za pieniądze podatników rzecz jasna), kolejne stanowisko w urzędzie. Jest to szef Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej (niedawno reaktywowanego). Bo chodzi o to, by w społecznym odczuciu rozerwać oczywistą więź: T. M. - propaganda i reklama (czytaj – także pieniądze na reklamę).

Kwapisz tropi, a Miler przez ludzi negatywnie oceniany 

W felietonie politycznym "Ukrywanie panów M." Ryszard Kwapisz wychwytuje też kuriozalny ranking w probumistrzowkiej gazecie Kamila Milera (brata wicebumistrza Tomasza Milera). Zdaniem redaktora Ryszarda Kwapisza ranking Gazety Gryfińskiej został: "wymyślony po to, żeby ludzie nie gadali o panach M., ani S. To znana od wieków metoda propagandowa określana jako „przykrywanie”.

Sam Kamil Miler w ostanim wydaniu Gazety Gryfińskiej skarżył się,  że bierze ciężar odpowiedzialnosci za artykuły i bywa przez to negatywnie oceniany na ulicy - na codzień. Chodzi zapewne o reakcję mieszkańców na nagonkę Gazety Gryfińskiej na redaktora 7 Dni Gryfina Ryszarda Kwapisza. Konkretnie o nazywanie go donosicielem, bez okazania dowodów. Kamil Miler do tej pory nie przeprosił, a Ryszard Kwapisz dalej tropi powiązania władz Gryfina z  Gazetą Gryfińską, o czym można przeczytać w dzisiejszym tygodniku.

Nierówne traktowanie przez Mieczysława Sawaryna

Dla nas - redakcji igryfino - niezdrowe powiązania władzy gryfińskiej - często widoczne - rzadko są opisywane. Ryszard Kwapisz w dzisiejszych 7 Dniach Gryfina podaje konkretny przykład nie tylko na powiazania, ale też na nieuczciwe traktowanie mediów przez gryfiński układ. W artykule "Czeka nas koszmar?" podaje przykład, jak pyta władze o pewną inwestycję, której realizacja może mieć brzemienne skutki dla mieszkańców. W podrozdziale "Grunt to rodzinka" redaktor Ryszard Kwapisz pisze tak: We wtorek o godzinie 12.07, w związku z tym przetargiem mailowo zapytaliśmy burmistrza Gryfina (...). Odpowiedzi nie dostaliśmy do czwartkowego popołudnia. Tymczasem Kamil Miler (brat wiceburmistrza Tomasza Milera), zdążył zamieścić taką informację we wtorkowym wydaniu. A przecież koperty z ofertami otwarto w poniedziałek przed południem, czyli około 2 godziny przed wysłaniem jego gazety do druku!

Probumistrzowska gazeta najwyrazniej ma dostęp do informacji w ciagu kilku godzin, a władze Gryfina inne media, jak 7 Dni Gryfina czy igryfino lekceważy. A tak naprawę gminna władza przez to lekceważy społeczenstwo, za pieniądze którego pracuje, jak widać kiepsko.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rus
rus 24.02.2020, 22:10

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

taki sobie senior
taki sobie senior 23.02.2020, 09:07
P Pikuś
Znając strategię i myśli przeciwnika, to jest już połowa wygranej i przypuszczam,że tak tu było. Czyli mądry Kwapisz.
Pikuś
Pikuś 22.02.2020, 02:07
Hahahaha!!!!! Kwapisz odkrył Amerykę!!! Siedział w tym bagnie po uszy, obiadki żarł sponsorowane i raptem odkrył UKŁAD!!! Śmiechu warte...
klimat
klimat 22.02.2020, 18:50
Skoro jadał obiadki z Sawarynem to dobrze poznał układ. Nie ma natomiast dowodu, że sam z układu korzystał. Sam podaje mocne dowody.
Pikuś
Pikuś 23.02.2020, 13:48
Każdy kij ma.dwa końce. A proca trzy
3 z + z nauk społecznych
3 z + z nauk społecznych 21.02.2020, 22:14
A kto to jest matura? bo czytam matura, a chyba nie chodzi o egzamin?... kto z Gryfina niech wyjaśni
tak to widzę
tak to widzę 21.02.2020, 17:58
Milera pisanina m.in. na pana Kwapisza to wyraz arogancji, pogardy i triumfalizmu sawaryniarzy.
obiektywnym okiem
obiektywnym okiem 21.02.2020, 17:46
Fake newsy czyli nieprawdziwe informacje to specjalność "Gazety Gryfińskiej" i p. Milera. Nie chodzi mi tyllko o robienie donosiciela z p. Kwapisza. Prawdziwym fake newsem była też sprawa odwołania komendanta policji w Gryfinie rzekomo 14 lutego br. i sprawa powołania jego następcy.
braciszek
braciszek 21.02.2020, 17:05
Jeśli wiceburmistrz jest pytany przez dziennikarza niezależnej prasy i mu nie odpowiada, żeby braciszek miał "niusa" - to jest to karygodne!
Jest transparencja - skoro wiceburmistrz jednej gazecie nie odpowiada, a innej daje informacje - to skandal. Tym bardziej, że to bracia...
Seweryn
Seweryn 21.02.2020, 17:54
To pokazuje kto tak naprawdę steruje gazetą.
We lowe
We lowe 21.02.2020, 16:16
Tomasz M ( nazwisko znane redakcji i nie tylko ) dalej jest specem od promocji i informacji miejscowej. Szefem referatu( ?) promocji i komunikacji ( z kim, czym) został jego przyjaciel, sąsiad i zausznik. Z kogo będzie brał przykład, komu dogadzał. Oto jest pytanie.
Obserwator
Obserwator 21.02.2020, 14:20
Cos czuje, ze 7DG zwinie sie jeszcze w tym roku, jak tak dalej pojdzie... wlasnie dzieki artykulom zamieszczonym na... igryfino.
prawa rynku
prawa rynku 21.02.2020, 14:45
A ja stawiam, że bedzie odwrotnie Obserwatorze. Z tego co wiem nakład 7 Dni Gryfina rośnie. Numeru o układzie (ten z trójkątem) brakowało w sprzedaży w niektórych punktach! Sam Miler w tym roku pisał o GG, że są gazetą o małym zasęegu (naprawde to napisał możecie sprawdzić nawet w internecie). A do tego wszytkiego może dostać ze 100 tys kary za długotrwałą nielegalną reklamę (jego redaktorzy mogą dostać kolejne pieniądze do zapłacenia) to mu nawet reklamy z urzędu nie pomogą i wtedy trzeba bedzie zwijnąć interes nawet w takim gminnym lokalu za grosze.
Darvin
Darvin 21.02.2020, 14:52
Prawo rynku ma rację.Słabi zginą, a zostaną tylko silni i przystosowani. Dotacje i sztuczne zastrzyki prędzej czy później się skonczą, młyny sprawiedliwosci zaczną mielić i wtedy takie sztuczne kolorowe znikają.
max
max 21.02.2020, 14:40
Też tak czuję.Andrzej Korablasiński tak likwiduje konkurencję.Nawet na dobry pomysł wpadł.
Szajno
Szajno 21.02.2020, 16:47
Max, przecież Miler sam sobie winien, nikt go przeciez nie likwiduje. On zwija się sam ze swoimi brakiem pomysłu na gazetę. 

Przecież Milerowi nikt mu nie kazał przez ponad trzy tygodnie rekamować wódy. A że teraz zaczynają się z tego powodu kłopoty to może podziękować samemu sobie i swoim doradcom.
zapełnianie łamów za free (czyli za gminne)
zapełnianie łamów za free (czyli za gminne) 21.02.2020, 17:08
Trudno nazwać pisanie przez pracownika jednostki gminnej "za darmo" (bo w ramach obowiązków w jedn. gminnej) dla gazety brata wiceburmistrza.
bibliotekarz
bibliotekarz 21.02.2020, 14:05
I zaczęło się odwracanie kota ogonem przzez probumistrzowskich trolli.
grymas
grymas 22.02.2020, 00:20
Coś przecież trzeba robić w bibliotece.
Senior
Senior 21.02.2020, 13:41
Jedno mnie zastanawia ? Czytam i 7 Dni Gryfina i GG, portale jeden i drugi. Jakoś to tej pory redaktor K nigdy nie wypowiadał sie negatywnie na temat burmistrza Sawaryna. I naraz po publikacji KM burmistrz stał się dla niego wrogiem nr 1. Panie redaktorze zemsta to rzecz straszna. Jeżeli ktoś pana obraził od tego są sądy i tam powinien pan dochodzić swoich praw a nie prać swoje prywatne sprawy na łamach gazety. Bardzo dziwię się właścicielowi gazety że na to pozwala. Ludzie mają już dosyć czytania tego gryfińskiego tasiemca. Co mnie albo kogoś innego obchodzi co robił 40 lat temu pan K.? A nic mnie nie obchodzi to jego prywatna sprawa. Pomawianie niewinnych ludzi, szukanie, oczernianie nie oczyści pana z pomówień. Jeszcze raz powtórzę od tego są sądy i proszę się tam udać. Jeżeli jest pan niewinny to sąd na pewno odpowiednio ukarze osobę która pana pomówiła. Wracając do oceniania przez pana burmistrza Sawaryna, mieszanie go w jakieś powiązania, śledzenie, ocenianie jego pracy jest co najmniej nie na miejscu. Proszę pamiętać, że Gryfino to nie metropolia tu się wszyscy znają i układanie komuś życiorysu od nowa na nikim nie robi tu wrażenia a wtórują panu tylko ludzie którzy pragną powrotu do władzy
bo ją utracili i mam nadzieję że bezpowrotnie. Burmistrza ocenili już wyborcy i to z wielkim sukcesem. Życzę dużo zdrowia panu redaktorowi K. samych prawdziwych przyjaciół. Z całym szacunkiem do Pana osoby. Niech Pan pisze dalej bo jest Pan dobrym redaktorem i zostawi tego tasiemca dla innych organów.
Odp do seniora z 13.41
Odp do seniora z 13.41 21.02.2020, 14:51
Panie senior czytając Pański kom odnoszę wrażenie, jakbym słyszał burmistrza Sawaryna, heh

Dobrze Pan wie,że sprawa zaczęła się od reklamy alkoholu w GG w lokalu gminnym, ( wynajmowanym przez P Milera za psie grosze,w przeciwieństwie do dwóch pozostałych, w tym samym budynku), gdzie burmistrz NIE zareagował tak jak powinien,ponoć poszedł na urlop? Artykuł w 7 dniach ,to była ocena zachowania burmistrza,nie wrogość !
Co do oceny burmistrza przez mieszkańców,to lepiej proszę to przemilczeć,bo to jest tylko pańskie pobożne życzenie.
Zresztą brak absolutorium i votum zaufania o czymś świadczy.
Czy w Pańskim mniemaniu to też jest kłamstwo , bo to PAŃSKI SUKCES ?
Telefony do Panów Słomskiego i Kwapisza nie pomogły,więc tu Pan pisze ? Jakież to żałosne.

cha cha
cha cha 21.02.2020, 18:00
A co Matura ma pisać jak nie to co usłyszał w gabinecie?
Senior
Senior 21.02.2020, 15:58
Twój komentarz jest żałosny......
Pp
Pp 21.02.2020, 17:25
Taaaak - senior - ten komentarz jest prawdziwy i TY o tym wiesz,ale NIGDY nie przyznasz się do tego !! Prawda ?? A co do zemsty,to sam wiesz najlepiej jak ona smakuje,przecież nikomu nie odpuszczasz. Piszesz , zeby to sąd zajął się tą sprawą. No sprawa jest w sądzie przecież, o reklamę alkoholu i o p Kwapisza. Jednak nie zmieniłeś się .
do M.
do M. 21.02.2020, 17:12
Twoje wynurzenia "seniorze" po 60tce są również żałosne.
Myślisz że obiadek zamknie usta?
Nie każdy jest taki sam...
Bo z twojego pitolenia wychodzi, że nie wolno krytykować żałosnych układów...
nei strasz nie strasz
nei strasz nie strasz 21.02.2020, 14:04
Nikitiński stań do wyborów teraz to się zdziwisz!
zły
zły 21.02.2020, 13:38
Brawo Ryszard,za determinację, za odwagę,depnęli Ci na odcisk,a tak sie nie tańczy. Zapytam jeszcze co ze sprawą reklamy alkoholu czy już coś wiadomo? i prawie darmowego wynajmu "biurowego lokalu"? Dziwne,bo gdyby to biuro turystyczne dostało taki przywilej finansowy ,to bym się nie dziwił,wszak to JEST biuro,ale redakcja gazety,to jakie to biuro ?
hahahaha
hahahaha 21.02.2020, 14:34
Brawo!!! Idź se zagraj w totolotka!!!
Ludwig
Ludwig 21.02.2020, 13:22
Nie będę pisał że podcieram sobie d.... gazetą N7DG bo po prostu jej nie kupuję i nie mam możliwości podtarcia.
Prawda
Prawda 21.02.2020, 20:03
N7 DG -JEST Gazetą Najlepszą ! I WIARYGODNĄ !!
JA2
JA2 21.02.2020, 16:06
Ludwig, ty latasz z obsraną d...ą ? Więc smród po sobie zostawiasz.
pasuje jak ulał
pasuje jak ulał 21.02.2020, 14:06
I to jest poziom probumistrzowskich trolli. Typowy :Ludwig" :)))))
haha
haha 21.02.2020, 12:53
po co w Gryfinie v-cek od inwestycji,jak nie ma inwestycji?a jeżeli ma być,to niech to będzie osoba,która na inwestycjach się zna!
JEST
JEST 21.02.2020, 20:05
Milerdojny na inwestycjach kompletnie się Nie zna!!!
hahahah
hahahah 21.02.2020, 12:57
Hahaha a kto by Kamilowi mówił co ma pisać?
rada
rada 21.02.2020, 13:04
Pewno Tomek ale trzeba przeczytać 7 Dni!
Bolo
Bolo 21.02.2020, 12:35
R. Kwapisz też nie może pochwalić się posiadaniem twardego kręgosłupa moralnego i etycznego. Dla różnych profitów stał się TW. Kto mnie przekona, że jak tylko nadarzy się okazja ponownie nie nagnie kręgosłupa? Jak tu ufać takiej osobie? Popłynie jak woda tam gdzie będzie miał lżej.
Luksza
Luksza 21.02.2020, 12:42
No tak, ale piszesz o grzechach młodości sprzed 40 lat. Teraz jest innym cżłowiekiem. To jest takie wyciąganie dziadka z Wermachtu, jak już sie nie ma czym uderzyć to sie sięga do dalekiej przeszłości, która nie ma zadnego wpływu na teraźniejszość.
Bolo
Bolo 21.02.2020, 13:04
Po tym co teraz pisze o Milerach i Sawarynie w mojej ocenie nie zmienił się. TW nadal pracuje tylko na łamach prasy, a nie w zaciszu gabinetu SB. Czasy się zmieniają, a ludzie... raczej nie
ryzk fizyk
ryzk fizyk 21.02.2020, 13:18
Ale dlaczego? Kwapisz opisuje po prostu patologię. A ze to dotyka ciebie... A tak nawiasem to znałeś go w latach 80. XX wieku aby powiedzieć, ze przez dzisiatki lat się nie zmienił? Czy tak piszesz zadufany we
bardo
bardo 21.02.2020, 13:02
Ale jakie to grzechy Luksza?! Taka była wtedy Polska. Jako ówczesny patriota donosił (nie za pieniadze, nie za lokal czy coś tam innnego) władzom. Nie kradł, nie pił tylko mówił co się dzieje w partyjnym organie prasowym. Bolo ocenia ze swojej pespektywy po 50 latach. Ale pół wieku temu właśnie taki kręgosłup uważano w wielu środowiskach za prawidłowy.
Bolo
Bolo 21.02.2020, 13:43
Masz rację. Ale zwróć uwagę, że był to wtedy ustrój totalitarny. I takim paplaniem można było zrobić komuś krzywdę nawet w wymiarze represyjnym. A jak myślisz, czy każdy mógł wyjechać DO ZSRR na studia doktoranckie? Tylko wierni władzy. Np TW. Dzisiaj w demokracji paplanina można również wyrządzić krzywdę. A tak krzywda się właśnie dzieje za sprawą R. Kwapisza. A właściwie wszystkie strony mają za pazurami. Dziecinada. Ranga prasy i portali na skutek takich wojen wyraźnie słabnie przeradzając się w konflikt osobisty, a nie społeczny.
do dziecka nierozumnego...
do dziecka nierozumnego... 21.02.2020, 17:17
No popatrz - czyli wychodzi na to, że donosił na studiach doktoranckich w Moskwie? Wyjdzie na to, że donosił na komuchów, więc był patriotą...
Dorośnij.
I bez wiedzy elementarnej o tamtych czasach nie przykładaj miary dzisiejszej.

Bo dzisiaj wysługiwanie się władzy w zamian za "procenciki" to zwykła...
a nie będę się wyrażać.
Antygis, Antypis, Antyfa
Antygis, Antypis, Antyfa 21.02.2020, 12:35
https://www.youtube.com/watch?…
dobre Anty
dobre Anty 21.02.2020, 12:44
Tak dla odwrócenia uwagi :)))
richi
richi 21.02.2020, 12:30
A czy pan Kwapisz pisze o wpadce p. Milera z komendantem policji?
słusznie
słusznie 21.02.2020, 13:06
Za to wprowadzenie w błąd i krzywdzenie i szkodzenie tym też Kamil Mler powinien przeprosić.
Tadeusz
Tadeusz 21.02.2020, 12:28
Stawiam, że Miler nie przeprosi i będzie dalej szedł w zaparte próbując, jak pisze Kwapisz, odwrócić uwagę.
propaganda
propaganda 21.02.2020, 12:20
Najgorsze jest to że oni tymi informacjami manipulują!
Orłel
Orłel 21.02.2020, 12:19
Wszystkie zwierzątka są równe, ale niektóre równiejsze.
oczytany
oczytany 21.02.2020, 12:36
Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych - tak dokładnie brzmi ten cytat.
zapata
zapata 21.02.2020, 12:56
Mam lepszy cytat z tej książki Orwella pasujacy do władzy: Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.

Pozostałe