Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 13:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Policja dostała pieniądze na zajęcia z przedszkolakami i seniorami

Podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w regionie to ważne zadanie dla samorządu województwa, które realizuje także poprzez wspólne działania z zachodniopomorską policją. Wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal podpisali 25 lutego br. umowę, na mocy której do Komendy Wojewódzkiej Policji trafi 40 tys. zł.
Policja dostała pieniądze na zajęcia z przedszkolakami i seniorami
Wicemarszałek Tomasz Sobieraj i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji Marek Jasztal 25 lutego podpisali umowę, na wsparcie działań związanych z bezpieczeństwem, środkami z budżetu województwa.

Autor: wzp

- Od lat współpracujemy z zachodniopomorską policją, wspierając środkami z budżetu województwa ich działania. Chcemy, żeby dzieci, dorośli i seniorzy oraz turyści wypoczywający w naszym województwie, szczególnie w okresie letnim, czuli się bezpiecznie – mówi wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Podobnie jak w poprzednich latach przekazane policji środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego pozwolą na realizację programów profilaktycznych: „Bezpiecznie nad morzem”, „Bezpieczny Senior”, „Bezpieczny Przedszkolak”, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz na przeprowadzenie szkoleń funkcjonariuszy pododdziału kontrterrorystycznego.

W ramach programu „Bezpieczny senior” policjanci prowadzą warsztaty edukacyjne dla seniorów, związane z zagrożeniami życia i zdrowia w najbliższym otoczeniu. Podejmowane są takie zagadnienia jak zabezpieczenie mieszkań przed włamaniem, metody okradania osób starszych, ekonomiczny aspekt bezpieczeństwa, przemoc wobec osób starszych, pomoc sąsiedzka.

„Bezpieczny Przedszkolak” – to spotkania policjantów z przedszkolakami w domach kultury oraz spotkania plenerowe z przedstawicielami pokrewnych służb i instytucji zaproszonych do współpracy przez policję – np. Straży Miejskiej. Celem projektu jest uświadamianie dzieci jak uchronić się przed zagrożeniami, ale również jak prawidłowo postąpić w obliczu niebezpieczeństwa. W trakcie spotkań przekazywane są materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci w wieku przedszkolnym – ulotki, informatory. Ważnym elementem jest edukacja prawna rodziców przedszkolaków w zakresie odpowiedzialności za postępowanie ich dzieci.

Program „Bezpiecznie nad morzem” realizowany jest co roku w wakacje w miejscowościach wypoczynkowych na terenie powiatu gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, koszalińskiego, sławieńskiego oraz miasta Świnoujście czyli wszędzie tam, gdzie w czasie wakacji służbę pełnią policjanci OPP w Szczecinie. Głównym celem projektu jest edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Dodatkowo w ramach kampanii policjanci przekazują mini pakiety do resuscytacji.

Na tego typu działania od 2008 roku Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego z budżetu województwa przekazał KWP Szczecin łącznie ponad 1,5 mln zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nowy 26.02.2020 10:04
No wrescie, przeszukac i na dolek delikwentow.

Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama