Sekretarz gminy został odwołany

  • 26.02.2020, 20:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sekretarz gminy został odwołany
Andrzej Stachura nie będzie już sekretarzem gminy Widuchowa. Taką decyzję podjęła wójt Anna Kusy-Kłos.

Sekretarzowi Andrzejowi Stachurze przysługuje 3-miesięczne wypowiedzenie. W tym czasie powinien zostać ogłoszony nabór na wolne stanowisko kierownicze, ponieważ w każdej gminie musi być utworzone stanowisko sekretarza.

 

To kolejna decyzja personalna w Urzędzie Gminy w Widuchowej podjęta w ostatnim czasie. 

Z dniem 26 listopada 2019 r. wójt powołała dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Widuchowe Zbigniewa Pankiewicza na stanowisko zastępcy wójta w wymiarze 1/4 etatu.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 03.03.2020, 16:43
Ile płacą za wskazanie nie usuniętego plakatu wyborczego ? Wiem gdzie wisi takowy z podobizną A K K
w czas
w czas 03.03.2020, 16:55
Przyda się na kolejne wybory ;)
Łysy
Łysy 02.03.2020, 13:22
Adam był szczęśliwy brał 10 000 zł . Za nic nie odpowiadał . Teraz chociaż zaoszczędzimy na jego wynagrodzeniu, Zawszy grał dobrego misia.
jak to wytłumaczysz
jak to wytłumaczysz 02.03.2020, 13:24
Ale nie ma misia i wszytko sę wali.
Mieszkanka
Mieszkanka 02.03.2020, 05:04
Teraz sekretarzem zostanie radny Janusz K i wtedy będzie brał dotację unijne dla siebie i synków. A gmine zostawi jak się dochapie........ AKK robi czystke razem z radnymi ......... Pan Andrzej to wspaniały człowiek jedyny, który chciał dobrze dla mieszkańców gminy. Wielka szkoda.
Karma
Karma 01.03.2020, 07:11
Panie sekretarzu za to co się dzieje w Gminie odpowiedzialny jest Pan i Pana koledzy, którzy pomogli wygrać jej wybory w 2014 r. Wiedzieliście wtedy z kim macie do czynienia, Wam nie chodziło o dobro gminy, Wam chodziło o usunięcie M.L. Teraz karma wróciła do Was. Kto rozwalił Wasz układ? Wybrany przez Was człowiek.
Basia
Basia 29.02.2020, 16:21
Dobry czlowiek ktorego udawała wystawiała się ze swoimi pieskami przed wyborami a póżniej te pieski oddala do schroniska jako bezpańskie to jest wporzadku jakie ona ma serce rozbiła swoją rodzine rodzine partnera ( o ile jeszcze nim jest)niszczyla ludzi wokół siebie Niektórrych poniewiera ale oni i tak jej przytakują a może tylko udają bo mają z tego korzyść.Pieski swoje oddała ale w pracy wytresowała pieski które skomlą o przychylnośc właściciela Wstyd jak mozna się tak dać upokarzac OPAMIETAJCIE SIĘ WŁADZA PRZEMINIE A WY BĘDZIECIE ŚM...CIAMI

Piękny&Nadobny
Piękny&Nadobny 29.02.2020, 13:38
Pani Wójt powinna rządzić w afrykanskiej wiosce, bo takie afrykańskie właśnie standardy wprowadziła, a mieszkańców traktuje jak po prostu jak swoich niewolników.
Fakt, że lud prosty niczego nie rozumie, ale po to właśnie wybiera Wójta, żeby w ich interesie działał.
Ani to rezerwat przyrody, ani strefa produkcji rolniczej, ani nawet produkcji czegokolwiek.
Zadymione, zasrane i znajomi królika mają najlepiej.
Lampy w Marwicach tak zmodernizowała, że niektórzy mają ciemno, ale u niej, czyli A. K. K nowa lampa była i to zamiast drogę gminna oświetlać to jej prywatną posesję oświetlała.
Zero wstydu. Żadnego zażenowania.
To jest człowiek godny władzy?
Inwestycji z zewnątrz żadnych to i mieszkańców ubywa.
Gmina do likwidacji.
?!
?! 29.02.2020, 13:41
To ona mieszka w Marwicach?
Marwiczanin
Marwiczanin 29.02.2020, 14:29
Owszem mieszkała, jak zostawiła mężulo to się wyprowadziła.
Obiektywny Obserwator Układu
Obiektywny Obserwator Układu 29.02.2020, 13:13
Osobiście miałem kontakt z Panem Stachura i z Panią A. K. Kłos. Niebo i ziemia. Pan Stachura zawsze życzliwy i kompetentny. Pani Kłos wręcz agresywna. Zakłamanie sięgające zenitu, arogancja, no po prostu nic nie można nigdy załatwić, pracownice urzędu to samo. Ryba się psuje od głowy. Pan Stachura przypuszczam nie wytrzymał po prostu. Urząd, który ma bardzo mało wspólnego z Państwowością.Ludzie tam pracujący nie wiedzą, że swiadczą mieszkańcom gminy tzw usługę Państwa Polskiego. Myślą po prostu, że to ich prywatny folwark, a oni są władza absolutną. Mam do czynienia z urzędami w Polsce w dużych miastach i nigdy się nie spotkałem z taką butą, a wręcz chamstwem. Rozmowa nawet telefoniczna to cud, bo tam nigdy czasu nie mają, ale ekspres do kawy stoi luksusowy.
Potrafią kłamać na żywo jak i w dokumentach. Potem zawsze jest, że to niby pomyłka.Podatki co roku kilkadziesiąt procent do góry, a teraz te opłaty za śmieci. Uchwalane w tempie biegunki, a czasu było co niemiara. I że niby taniej,bo ktoś wyliczył 😂 😂 😂. Jestem w stanie wyliczyć osobiście, że to jest drożej i to dużo.
Liczyć to trzeba umieć samemu, a firmy co liczą za pieniądze, to tak policzą jak zleceniodawca zamówi. Pozorowanie pracy i to tyle. Kodeks postępowania administracyjnego w tym miejscu to tylko dla ozdoby, bo nikt go nie stosuje.
Kompromitacja i wstyd.
gadaj zdrów
gadaj zdrów 29.02.2020, 13:42
Frazesów dużo, ale nie ma przykładów, nie ma dowodów na poparcie tych opinii.
Zdrowy prosi o pocałunek w 4 litery
Zdrowy prosi o pocałunek w 4 litery 29.02.2020, 16:45
Ty przykładów potrzebujesz, to ja Ci dam, mam pełno dokumentacji potwierdzającej to co mówię. W tym urzędzie petentów i problemy się spławia, a prawo grawitacji kwestionuje, po to żeby "klient" się odczepił.
Ty się o dowody nie martw, bo jej udowodnić to że nie ma ani chęci, ani kompetencji, a nawet to że prawa administracyjnego nie przestrzega to bułka z masłem.
Nic jej nie pomoże to że "świadków" swojego despotyzmu i lenistwa zwalnia z pracy. Nie każdy kto ma z nimi w urzędzie do czynienia to rolnik. Są osoby świadome obowiązków Gminy, a nie tylko praw do kasowania mieszkańców z pieniędzy.
Dowcip
Dowcip 29.02.2020, 15:40
Przykład: dzwonię do urzędu. " Urząd gminy slucham" ja się przedstawiam i pytam z kim rozmawiam odpowiedź: " Z urzędem gminy"
Mieszkaniec gminy
Mieszkaniec gminy 28.02.2020, 21:25
Pani wójt dba tylko o swoją dupę nie zrobiła nic drogi na wioskach katastrofa . Ludzi z wiosek traktuje jak śmieci nie ma szacunku do nikogo . Zrobiła oczyszczalnie i co ludzie pływają w gównie bo nie można szamba wozić bo oczyszczalnia nie odbiera na beczkę trzeba czekac 5 tygodni . Jedno jest pewne jeżeli prokuratura się by za to wzięła nie wiem czy AKK by wyszła kiedyś na wolność ale ona się nie martwi ma swoich radnych i zawsze cebulke wyślą do puszki. A może jakiś romański impreza masakra taki ktoś na takim stanowisku
jest demokracja
jest demokracja 29.02.2020, 13:44
Krzywdząca opinia mieszkańcu. Po co czekasz 5 tygodni, wynajmij prywatna firmę!
kita
kita 01.03.2020, 21:18
bardzo śmieszne widze że do doradzania jesteś pierwszy
zero
zero 29.02.2020, 14:08
Wskaż taką firmę która ma zgodę A.K.K na świadczenie takich usług na terenie gminy Widuchowa.
elfi
elfi 28.02.2020, 21:32
To zbyt surowa ocena. Na wioskach w innych gminach też są problemy.
Tulipan
Tulipan 28.02.2020, 20:19
A za panem ...panny sznurem.
Kalibabka
Kalibabka 29.02.2020, 13:44
Kto jest tym Tulipanem?
D
D 28.02.2020, 16:58
Tak czy inaczej to nie w porządku !!!
Ola
Ola 28.02.2020, 06:46
Przecież w tej gminie oprócz tego Pana nie bylo z kim rozmawiać....szkoda, takich ludzi się raczej szanuje.
T
T 28.02.2020, 21:33
W sumie był sekretarzem i kierował Urzędem!
Prawda
Prawda 27.02.2020, 19:23
Właśnie to zwolnienie pokazuje że nie ma nepotyzmu...
Andrzej jak się nie nadawał do pracy to za zasługi kaskę nie bedzie brał...
Wszyscy piszą taki dobry człowiek...
Za bycie dobrym człowiekiem nie daje sie kasy ...
Jak sie nic nie robi to jest sie zwolnionym...
Bywalec UG
Bywalec UG 29.02.2020, 14:34
Szczerze odpowiem krótko. Jedyna kompetentną osoba, której na czymś takim jak rozwiązanie problemu zależało. Reszta szczególnie młodych urzędniczek to niskie kompetencje, ale przede wszystkim znieczulica i niechęć do jakiegokolwiek wysiłku. Starsze Panie Urzedniczki i owszem coś potrafią I są również życzliwe.
Krzysiek
Krzysiek 28.02.2020, 11:27
Taki nieudacznik i przez prawie 6 lat był sekretarzem? W takim razie następny powód do referendum! Nie można trwonić w taki sposób pieniędzy z budżetu gminy! Dlaczego przez tyle lat był zatrudniony? Pani wójt, proszę zwrócić społeczeństwu te pieniądze!
czyżby
czyżby 28.02.2020, 09:25
I właśnie dlatego Anka i jej świta powinna odejść. Bo nic nie robią! Pić kawkę i umawiać się na imprezy, romansować mogą poza pracą- nikt za to nie ma zamiaru im dłużej płacić!

opera
opera 27.02.2020, 18:41
Zemsta Nietoperza!
niefart
niefart 27.02.2020, 18:15
Wójt ta decyzją strzeliła sobie w kolano!
jan
jan 27.02.2020, 16:44
no cóż sytuacja w gminie nie wesoła, gmina wyprowadzona z długów to i nowa władza się szykuje na stołki, a sekretarz i tak nic nie robił a brał pieniądze udając dobrego i narzekając złą wójt. Jaką odpowiedzialność ponosił za to co się działo, teraz niewinny i pokrzywdzony, nie dajcie się nabrać. Kazdy by tylko kasę brał a nic nie robił, niech dokończa to co zaczęli bo i tak inaczej już być nie może
anty jan
anty jan 27.02.2020, 18:28
W 2014 r. dług gminy wynosił 10,5mln zł, dzisiaj wynosi 15,3mln zł widzisz różnicę w spłacie długów.
okulary
okulary 27.02.2020, 18:29
Ja widze na gorsze!
Anna Barska
Anna Barska 27.02.2020, 15:16
Wójt odejdzie, zasłużyć trzeba sobie na taką reakcję ludzi - niestety. Ale jeśli ktoś myśli, że nowa osoba , która będzie spełniać obowiązki wójta, będzie pracować dla dobra społeczności lokalnej i dążyć do rozwoju naszej gminy to jest w błędzie. Nadal będą obsadzane stanowiska ''swoimi '' np. poprzedni sołtys i jego ferajna. Nie będzie lepiej - od nowa jeden wielki '' burdel'' . Faktem jest, że nastały czasy w których mieszkańcy w większości boją się korzystać z wolności słowa. Odwołanie wójt nie spowoduje zmian w myśleniu ludzi, nie spowoduje że nagle mieszkańcy staną się jedną społecznością. Dalej będą na siebie psioczyć, wylewać wiadra fekalii i zanurzać jeden drugiego w szambie. Ci ,którzy trzymają się kurczowo swoich stołeczków odejdą i przyjdą następni tak zwani ci co nie zajmują stanowisk dla pieniędzy. Panujący szczyt hipokryzji w Widuchowej naprawdę rzadko spotykany. Znam wiele osób ''warujących'' przy boku obecnej wójt , które chcą ją sprzedać i nie mają odwagi pokazać swojego oblicza. Powinni bać się wszyscy takich kreatur, zwłaszcza ci co mają z nimi styczność. Dzisiaj Ona jutro Wy. To zdrajcy - pamiętajcie , że zdrajcy to najnędzniejsze z boskich stworzeń, nienawidzeni przez tych, których zdradzają, a także skrycie pogardzani przez tych, którym służą. A odnośnie Pana byłego sołtysa - wszyscy wiemy, że był Pan poważnie chory i cieszymy się ,że poradził sobie Pan z tą trudną chorobą, szkoda tylko , że zatracił Pan pokorę wobec swojego stanu zdrowia i życia. Pokora to cnota moralna a pycha doprowadza do upadku, pycha która wcześniej, czy później, ale zawsze prowadzi do problemów, a nawet tragedii.. Lepiej cieszyć się życiem - każdego dnia - bo warto.
Veritas
Veritas 27.02.2020, 15:12
A dlaczego w Bip-ie na stronie Gminy Widuchowa nie ma jeszcze odpowiedzi na zapytania Radnych z dnia 04.02.2020, chyba gmina ma dwa tygodnie-następny zarzut do referendum, a jest tam zapytanie o użytkowanie świetlicy, my mieszkańcy też chcielibyśmy się dowiedzieć prawdy czy to pozwolenie było czy nie.
Veritas
Veritas 27.02.2020, 20:51
Ale numer wiedziałem, że jak napiszę o tym Bipie to szybko wkleją odpowiedzi. I to jaki e inteligentne. Pozwolenie na użytkowanie określa umowa z pocztą. Myślicie, że jak jesteśmy ze wsi to można nam wciskać kit?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.02.2020, 17:29
Nawet jeśli nie było to co źle że powstała inicjatywa świetlicy wszyscy jesteście tacy świeci każdy remont i ścięte drzewo zgłaszacie no chciałbym to zobaczyć
ano
ano 28.02.2020, 09:34
Inicjatywa jak najbardziej ok, tylko że jeśli ktoś piastuje urząd powinien mieć jakiekolwiek kompetencje, bo w końcu biorą za to wynagrodzenie!
Inni nie zgłaszają drzew, to my też nie będziemy nic zgłaszać, bo po co. Ludzie to nie przedszkole!
Gmina jako pierwsza powinna dawać przykład! Co to za hipokryzja...
Nie wiem co gorsze, ignorancja przepisów, czy raczej ich nieznajomość.
a nie mówiłam...
a nie mówiłam... 27.02.2020, 18:38
To że powstała świetlica to dobrze brak zgody na użytkowanie w formie świetlicy to odpowiedzialność karma!!! dla osoby prowadzącej taką świetlicę i może zdarzyć się nieszczęście/zwichnięcie,omdlenie czy złamanie palca.itp./ a wtedy prokurator.
Darek
Darek 27.02.2020, 14:28
Jaśnie pani załatwia wszystko po układach a co zrobiław szkole Nauczycielem była p Kamila która miała wykształcenie i mogła uczyć języka niemieckiego i angielskiego ale trzeba było przyjąć Kurcza synową która nie miala ukończonych ,więc p.Kamile trzeba było pogonić Dla córki radnej utworzyła etat opiekunki 1kl gdzie nigdzie tego się nie spotyka nawet rodzice z Krzywina mają o to pretensje. Teraz znowu w urzędzie gminy przyjęła syna p.Ewy a że p Ewa ma długie uszy ktore wykorzystuje juz od podstawówki i w pracy więc trzeba d....za wynagrodzić. Podsumowując to nic że te osoby nie mają odpowiedniego wykształcenia ale są wierne
mnich
mnich 27.02.2020, 14:42
plotka raczej
ha ha
ha ha 27.02.2020, 12:27
Caly urzad rechocze z Anki za jej plecami,bu ha ha ha
janka
janka 27.02.2020, 15:46
Bo tak naprawdę to połowa powinna być zwolniona
bat
bat 27.02.2020, 18:15
Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
Czarmoksieznik
Czarmoksieznik 01.03.2020, 10:37
Co czarownico straszysz ?
Radna
Radna 27.02.2020, 12:21
I co z tego ze bedzie konkurs jak dostanie miejsce albo znajomy albo ktos z rodziny.... po co mieszac ludziom w głowach.... pana Andrzeja bardzo szkoda.

Pozostałe