Kolumny wojskowe US Army jadą przez Pomorze Zachodnie

  • 29.02.2020, 15:37
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kolumny wojskowe US Army jadą przez Pomorze Zachodnie Zdjęcia: kpt. Błażej Łukaszewski, st. sierż. Patryk Cieliński
Pierwsze kolumny żołnierzy i sprzętu z USA w piątek, 28 lutego 2020 r. wjechały na teren Polski przez przejście graniczne w Kołbaskowie. To oficjalny początek ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 w Polsce.
Cztery kolumny z kilkudziesięcioma pojazdami US Army przekroczyły granicę RP w Kołbaskowie w późnych godzinach wieczornych. Żołnierze amerykańscy zatrzymali się w koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie aby zatankować swoje pojazdy.
 
Następnie udali się na poligon drawski, gdzie już niebawem wezmą udział w największych manewrach wojskowych w Europie od 1989 roku.
Z terytorium USA przemieszcza się sprzęt amerykańskiej dywizji pancernej, więc takich przemieszczeń można spodziewać się więcej w najbliższych dniach - informuje kpt. Błażej Łukaszewski z 12. Szczecińskej Dywizji Zmechanizowanej. 
 
W amerykańskich kolumnach są pojazdy kołowe oraz zestawy niskopodwoziowe. 
 
 
Przypominamy aby nie wymuszać pierwszeństwa nad kolumnami oraz nie wjeżdżać pomiędzy poszczególne pojazdy kolumn (w kolumnie może poruszać się maksymalnie 20 pojazdów, a odległość między przemieszczającymi się kolumnami nie może być mniejsza niż 500 metrów).
 
Pierwszy i ostatni pojazd jadący w kolumnie ma zamontowaną pomarańczową tablicę. Ponadto poruszające się w kolumnie pojazdy mogą mieć zamontowane od strony kierowcy chorągiewki koloru niebieskiego i zielonego (ostatni pojazd). Dodatkowo pojazdy jadące w takiej kolumnie mogą mieć włączone światła błyskowe.
 
Jeżeli na początku i końcu kolumny porusza się pojazd uprzywilejowany (Żandarmeria Wojskowa lub Regulacja Ruchu), czyli z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, kolumna jest uprzywilejowana i każdy uczestnik ruchu drogowego obowiązany jest ułatwić jej przejazd.
 
Takich transportów można spodziewać się na Pomorzu w najbliższych dniach, głównie w godzinach wieczornych i nocnych.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

udo
udo 01.03.2020, 18:17
Ma być przez bezpieczniej.
Oszczał do Odry będzie ?
Oszczał do Odry będzie ? 29.02.2020, 23:21
Bo przecież tam się ryby łowi
Sauron
Sauron 29.02.2020, 18:32
Witamy Żołnierzy Armii Stanów Zjednoczonych. To wielki zaszczyt gościć rownież żołnierzy kilkunastu państw , członków NATO
Wniosek
Wniosek 01.03.2020, 17:19
To raczej ogromny wydatek dla Polski.... a nie zaszczyt. No ale jak się narobiło ba własne życzenie samych wrogów wokół... to teraz trzeba słono płacić.. Bardziej by sie przydały te pieniadze umierającej służbie zdrowia.
Sauron
Sauron 02.03.2020, 09:49
Jakich wrogow?to wasz plan wyborczy straszenie Polakow?sojusznicy nato to wrogowie?sprany masz mozg przez teczowa zaraze
Sii
Sii 02.03.2020, 09:37
Wniosek nie wypowiadaj sie bo z Polska nie masz nic wspolnego.Manewry sa europejskie i o jakich ty wydatkach piszesz.
AJWAJ ALELYHA I DO PRZODU
AJWAJ ALELYHA I DO PRZODU 29.02.2020, 19:11
WITAMY ICH DUPĄ SAURONA I SOLĄ JAK CIĘ WYDYMAJĄ TO I PO SOLĄ SZCZYPAINE *** UTRZYMA SIĘ DŁUŻEJ AH AHAAH SAURON JESTEŚ IDIOTĄ POZDRAWIAM
......
...... 01.03.2020, 11:32
Te ajłaj czy jak ci tam,ty nie zdajesz sobie nawet sprawy jaki z Ciebie hejter oraz dup....łaz .Żal ciebie marny człowieczku....nie pozdrawiam...
Dno
Dno 01.03.2020, 10:35
Widzę kolega IQ 250
Biedron do schronu
Biedron do schronu 29.02.2020, 18:30
Niemiaszki będą robić za ruskiego wroga :)! bo to są przecież sojusznicy raSSiji !
Sauron
Sauron 29.02.2020, 18:29
No to kacap się dopiero wścieknie! Teraz to już będzie głosił że to Polska w 39r napadła na szkopów i kacapów!
Sami się okradli
Sami się okradli 29.02.2020, 22:48
Najgorsze że to Polska wywiozła całe złoto z Polski
w oparach absurdu
w oparach absurdu 01.03.2020, 09:48
Taaaaaaaaaaaa.... Polska mistrzem Polski.
Czarno to widzę
Czarno to widzę 29.02.2020, 17:52
Tyle murzynów, czy nasze dziewczyny są przygotowane ?
Meldujemy przygotowanie !
Meldujemy przygotowanie ! 29.02.2020, 22:56
Woda w kranie jest więc pierwsze pójdą emerytki dla murzynów później te po czterdziestce nimfo manki na koniec oskrzydlą niemców młode husarki z wibra torami .
To będzie koniec ćwiczeń.
88
88 29.02.2020, 17:26
żeby tylko nie było tak, że nie będzie im sie chciało wyjechać. Rosjanie jak wjechali to wyjechali po kilkudziesieciu. Nie ma co nawet wspominać Krzyżaków, bo ta zaraza trawi Polske od wieków.
Biedron do schronu
Biedron do schronu 29.02.2020, 18:22
Prusacy krzyzacy nazisici to najwieksze zlo
A żydzi deb ilu ? zapomniałeś