O koronawirusie w kościele

  • 01.03.2020, 19:32
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
O koronawirusie w kościele Kościół p.w. Narodzenia NMP, ul. Kościelna 31 Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych.
Dziś podczas mszy wierni w kościołach usłyszeli o wirusie z Chin COVID-19. Odczytane zostały dwa listy dotyczące środków ostrożności, jakie należy zachować w związku z koronawirusem i postępowania w przypadku infekcji wirusowych

Jeden z listów był od ministra zdrowia, a drugi od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. W korespondencji od ministra zdrowia przekazano informacje, jak postępować, gdybyśmy mieli podejrzenie dotyczące infekcji wirusowej. Podano jak rozróżniać objawy wywołane przez koronawirusa, a jak przez zwykłą grypę.

Z kolei list od przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przypomina, żeby zachować zwiększoną ostrożność podczas gromadzenia się w kościołach. dodatkowe środki ostrożności będą wprowadzane, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba,.

Najważniejsze, aby zwracajmy szczególną uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nastały lata ciemnogrodu.  A Polacy umierają na śmierć
Nastały lata ciemnogrodu. A Polacy umierają na śmierć 03.03.2020, 01:08

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

88
88 02.03.2020, 11:37
W całej Europie w kościołach czytano przesłanie papieża Francisza, a zbuntowani polscy purpuraci kazali czytać swoje listy z mądrościami o Koronowirusie.
Patrzę sobie na to zdjęcie z wnętrza kościoła, porównuję z wyglądem jaki zapamiętałem z młodości i dochodzę do wniosku , że to inna świątynia. Kaleka i pozbawiona duszy.
Pierwsze co zauważyłem to kawałek kandelabra. Te poprzednie piękne, zabytkowe, poniemieckie, polscy kapłani wyrzucili, zburzyli boczne empory i zamalowali pokryte polichromią ściany na biało, nawet ławki kiecmanom przeszkadzały, a też były piękne. Trzeci proboszcz, zlikwidował drewnianą balustradę komunijną oddzielajacą prezbiterium od nawy, wymienił ponownie ławki. Za jego kadencji zniknął tajemniczo stary, stojący zegar i zabytkowa chrzcielnica pod amboną / gdzie są te przedmioty ?/ , zniknęły jak pieniądze na witraże zbierane wśród parafian od początku panowania BK. Wraz z transformacją ustrojową przedsionek zabytkowego kościoła zmienił się w Izbę Pamieci jedynie słusznych bojowników o wolność i demokrację, nowe władze od razu zafundowały witraże i nikt już proboszcza nie rozliczał z tego co przegrał w karty.
Wydaje mi się , że ten nowy ołtarz jest coraz bliżej nawy. Msza odprawiana przy głównym ołtarzu , tyłem do wiernych, w kierunku wschodnim, też miała swoją wymierną symbolikę. Nie było mikrofonów, księża kazania głosili z ambony. Nabożeństwa trwały czasowo od woli księdza, nie tak jak teraz 40 minut z zegarkiem w ręku. Suma trwała ponad 90 minut, a woda święcona spod kropidła proboszcza Kowalskiego lała się strumieniami, no i prawie cały czas trzeba było klęczeć.
Za dwadzieścia lat, jak tylko wykruszy się obecne pokolenie 60 latków, kościoły będą świecić pustkami jak w Niemczech. Amen
kod
kod 02.03.2020, 14:37
no tak, kowalski był paxowcem i słuzył komuchom a ty byłeś z nim bo nic nie znasz sie na kosciele. ale wniosa cię w trumnie tam jednak...
88
88 02.03.2020, 16:18
tak, tak i udzielił mi paxoskiego chrztu. Mam rozumieć , że sekramenty udzielane przez księży patriotów są nieważne ?
Lepszy ksiadz paxowiec niż ksiądz PiSdzielec w dodatku pedofil. Mineły czasy gdy pochówek był obowiazkowo w trumnie i pogrzeb z plebanem . Mamy XXI w. słyszałeś parafianinie o kremacji ciał i rozsypywaniu prochów ?
uważam, że
uważam, że 02.03.2020, 16:32
To Bóg o tym decyduje. Według mnie ważne.
Idzie Wielkanoc i ręce trzeba umyć a może i całe ciało.
Idzie Wielkanoc i ręce trzeba umyć a może i całe ciało. 02.03.2020, 10:37
Modlilśmy się w kościele za służbę zdrowia i żeby koronawirus nie dotarł do Polski ale o komunikacie ksiądz nie mówił ani o myciu rąk.
wirus
wirus 02.03.2020, 08:23
nie chodzi do kościoła a wie o czym mówią..
Sii
Sii 02.03.2020, 08:07
Biedron polecial do Chin bo mowi ze Hiv go nie rusza
Sauron
Sauron 02.03.2020, 09:33
propos koronawirusa. Wybaczcie mi Państwo mój niedopuszczalny wulgaryzm, ale większego pierd***nia w temacie nie słyszałem od czasów pojawienia się na scenie politycznej tej lewackiej idiotki .....biedronki
Sii jeśli w ogóle masz wstyd
Sii jeśli w ogóle masz wstyd 02.03.2020, 08:13
I po co kłamiesz trolle? Byłeś wczoraj w kościele, że dziś już ci kłamstwa przez usta przechodzą? Mówił coś o Chinach ale nie o tym o czym piszesz. Nie przynoś wstydu ludziom wierzącym.
Mycie rąk zabijakoronawirusa akąpielzabija człowieka
Mycie rąk zabijakoronawirusa akąpielzabija człowieka 02.03.2020, 01:21
Nadchodzi Wielkanoc więc jest okazja aby umyć ręce, jak ongiś Poncjusz Piłat, a nawet wykąpać się jak starym zwyczajem zalecał kościół katolicki ( raz do roku na Wielkanoc). Maksymę "Częste życie skraca życie" wydał, któryś z papieży i przyjęła się w Polsce. Słyszałem, że naukowcy z NASA ustalili, że woda święcona zabija koronawirusa.
Król Jezus i królowa Maryja nie pozostaną obojętni na modły Polaków
Król Jezus i królowa Maryja nie pozostaną obojętni na modły Polaków 02.03.2020, 01:10
PiS sięgnął po pomoc boską. A testów z Chin jak nie ma tak nie ma. Nie zapominajmy, że wielkie zarazy rozwijały się w Europie z powodu powszechnej ciemnoty szerzonej przez kler i szamańskich praktyk stosowanych przez kościół. Prezes, Morawski i minister zdrowia w Polsce zwalczają koronawirus modlitwą. Jak AIDS. Ponieważ Polska nie dysponuje testami bo ich nie zakupiła a badania genetyczne są za drogie i zmarłych na koronawirus diagnozuje się jako zgony na grypę, zapalenie płuc lub niedrożność krążeniowo oddechową. Cha, cha, cha. Widać modły pomagają i jesteśmy samotną wyspą.
Ksiądz Robak
Ksiądz Robak 02.03.2020, 00:17
Czarna zaraza opowiada o chińskiej zarazie, podająć palcami komunie, i maczając ręce w "święconej" wodzie
Jezu co za ciemnogród !
tez choroba
tez choroba 02.03.2020, 00:24
A ciebie zje sama nienawiść.
ocho
ocho 02.03.2020, 00:25
Spokojnie. Do wszystkiego trzeba podejść racjonalnie, ale nie do wiary. To inna kategoria. Nie gorsza wcale.
popieram
popieram 02.03.2020, 00:07
Słusznie!
dobnry pomysł
dobnry pomysł 01.03.2020, 22:42
Nigdy wiedzy nie za dużo.
JJ
JJ 01.03.2020, 22:43
Racja!
Fakt
Fakt 01.03.2020, 22:32
Kościół powinien zacząć od siebie. Setki ludzi wchodząc na mszę... jeden po drugim macza ręce w święconej wodzie. Tylko ta świętość niestety nie zabija zarazek. . Ksiądz łapami podaje komunie. Od jednej gęby do drugiej... Fuj higieniczne to nie jest. Chyba ze naiwni liczą na Bożą opatrzność.
cud
cud 01.03.2020, 22:37
I jakoś nikt od tego nie choruje!
21 wiek
21 wiek 01.03.2020, 22:52
A skąd wiesz...,? Czyżbyś myslał ze uczęszczających do kościoła omijają choroby? No to cud... taki jaki z ciebie cud
Kuck
Kuck 01.03.2020, 22:41
Ale teraz są inne czasy i inne wyzwania!
Czytelniczka
Czytelniczka 01.03.2020, 22:06
Nie wszyscy chodzą do kościoła więc napiszcie co trzeba robić i jak rozpoznać koronawirusa.
ot co
ot co 01.03.2020, 21:42
Higiena podstawowa!
brawa za pomysł
brawa za pomysł 01.03.2020, 20:35
To dobry sposób na dotarcie do ludzi.

Pozostałe