Zostań rolnikiem roku. Do wygrania 10 tys. zł

  • 03.03.2020, 11:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zostań rolnikiem roku. Do wygrania 10 tys. zł wzp (arch.) Ubiegłoroczne dożynki wojewódzkie.
Prowadzisz gospodarstwo ekologiczne, pszczelarskie czy hodowlę ryb? A może bliskie Ci są także inne dziedziny? Jeśli tak, to możesz zostać „Zachodniopomorskim Rolnikiem Roku”. 1 marca 2020 r. ruszył konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

To już druga edycja konkursu, którego ideą jest wyłonienie i promowanie najlepszych rolników działających w regionie. Mogą w nim uczestniczyć rolnicy indywidualni, spółdzielnie, fundacje czy stowarzyszenia prowadzące działalność na terenie Pomorza Zachodniego przez okres co najmniej 2 lat.

 

Konkurs prowadzony będzie w sześciu kategoriach: produkcja roślinna, zwierzęca, ekologiczna, działy specjalne produkcji rolniczej, pszczelarstwo i hodowla ryb.

 

Pula nagród to 60 tys. zł. Laureaci konkursu, w każdej z sześciu kategorii, otrzymają tytuł „Zachodniopomorskiego Rolnika Roku” oraz nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.

 

Kandydatów do konkursu zgłaszać mogą burmistrzowie i wójtowie, a także zarządy powiatów właściwe dla lokalizacji gospodarstwa, Zachodniopomorska Izba Rolnicza w Szczecinie, Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, rolnicze związki branżowe oraz lokalne grupy działania z terenu działania województwa zachodniopomorskiego.

 

Pisemne zgłoszenia można przysyłać od 1 marca br. do 30 kwietnia br. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, Szczecin.

 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://rolnikroku.wzp.pl/

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agronom
Agronom 03.03.2020, 21:44
Jezus z Żarczyna ,podziwiać.
Pikuś
Pikuś 03.03.2020, 16:47
Burmistrz Sawaryn liderem! Nie ma lepszego w karmieniu sieczką stada baranów!
hektary
hektary 03.03.2020, 16:54
To musiałaby być oddzielna kategoria dla "chłopa-lenia".
bonzo
bonzo 03.03.2020, 13:08
Ciągnika za te pieniadze nie kupisz!

Pozostałe