Gryfino w gorączce

  • 07.03.2020, 20:17
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gryfino w gorączce
Podczas stanu kryzysowego w Gryfinie okazało się, że władze samorządowe mają słabo opanowane procedury, a reakcja sztabu kryzysowego była dopiero po paru godzinach. Dyrektor szkoły musiała skorzystać z wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących podejrzenia pojawienia się koronawirusa. Do tego w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie w błąd wprowadzono lokalne media.

O zagrożeniu chorobowym w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryfinie dyrekcja poinformowała już w piątek (7 marca 2020 r.) przed południem. Informacja dotarła do brata wiceburmistrza.

Dopiero na godzinę 15 wyznaczono Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie. Wolnych mediów w Gryfinie o tym wcześniej nie poinformowano. Gdy redaktor tygodnika 7 Dni Gryfina Ryszard Kwapisz przyszedł do Urzędu Miasta i Gminy, to usłyszał od sekretarki burmistrza: Przedstawiciele mediów nie są wpuszczani. Nie poinformowano 7 Dni Gryfina ani igryfino o późniejszej konferencji prasowej, a takowa się odbyła! Spotkanie z wybranymi mediami wiceburmistrz nagrał i wrzucono do sieci.

Na konferencji burmistrz wypowiedział się na temat choroby uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 3.

-Jedna z uczennic miała objawy, czym się charakteryzuje choroba – wirus – grypa – zawyrokował podczas spotkania z wybranymi mediami Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina.

Skoro to grypa, dlaczego zarządzono skrócenie lekcji? Rodzice musieli odbierać swoje dzieci ze szkoły przed końcem planowanych zajęć. Gdyby przyjąć, że obawiano się wcześniej (tj. przed godz. 15), iż może to być koronawirus, dlaczego na wszelki wypadek tymczasowo nie odizolowano tych, którzy mieli kontakt z uczennicą?

Epidemiologiczne procedury – cóż, mimo deklaracji trudno uwierzyć aby je dokładnie zastosowano. Z pewnością chaosu informacyjnego nie dało się opanować ze względu na niektóre działania, ale też i zaniechanie pewnych działań przez władze Gryfina.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gorączkowo
gorączkowo 10.03.2020, 13:12
Niepieściński musi odejść!
Stan
Stan 10.03.2020, 12:15
Hej, psy starostwa, . To powiedzcie co starostwo robi? Nic. Odkażają się procentowymi trunkami i to nie byle jakimi!!! Na drugi raz zabierajcie butelki ze sobą
Zapytanie
Zapytanie 10.03.2020, 07:41
Czy na Lagunie prowadzone są badania osób z Niemiec? Jest ich tam pełno
wynik negatywny
wynik negatywny 10.03.2020, 12:40
Ciebie Zapytanie powinni zbadać na poziom oleju w głowie.
Darko
Darko 10.03.2020, 01:42
Miejmy nadzieję, że ta wpadka nauczy ich czegoś na przyszłosć. Mieli na razie cholerne szczęście.
ciagniuj druta ha ah ah
ciagniuj druta ha ah ah 09.03.2020, 21:58

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

MNIETEK   STARY GEJU
MNIETEK STARY GEJU 09.03.2020, 19:33
ODPALAJ KAWALERZE HA AH AHA HA https://youtu.be/bFI_juCCFtc?l…
niestety
niestety 09.03.2020, 13:48
W każdym społeczeństwie jest pewna ilość konformistów karierowiczów, którzy diabłu w dupę wlezą, za możliwość rządzenia i wywyższenia się nad innych, nawet jeśli korzyści z tego będą minimalne.
emek
emek 09.03.2020, 10:46
Niech zacznie pracować tak jak jest otwarty Urząd a nie wpada na krótko do roboty a potem nie ma orientacji.
gryfon
gryfon 09.03.2020, 05:08
a moze by tak wiecej informacji o zagrozeniu za najblizsza granica!!! mnostwo osob tam sie porusza
ja
ja 09.03.2020, 09:27
nieustraszony tropiciel błyskawicznie pojawił się w urzędzie gminy.Panie Kwapisz na miasyo do ludzi a nie w urzędzie czyhać na sensacje.Tak już jeżdzicie po burmistrzu ,że az śmieszne to jest
a po tobie kto jeździ???
a po tobie kto jeździ??? 09.03.2020, 13:15
glusiu, nie każdemu Sawaryn kojarzy się z "jeżdżeniem po burmistrzu" - a rozkazywać prasie - to masz reżimówkę od wódy pseudolokalnej...

Dzisiaj, 09:27
Tak już jeżdzicie po burmistrzu ,że az śmieszne to jest
ty
ty 09.03.2020, 10:45
Jurek, on bierze publiczne pieniądze aby na doopie siedział w urzędzie a nie trzeba było na niego czekać kilka godzin aby podjął decyzję. Powtarzam, bierze pieniądze podatników, jak ty zresztą!
Stan
Stan 10.03.2020, 12:19
Burmistrz ma nielimitowane godziny pracy jełopy. . Tomasz ku, mamusia za ciebie pisze . Pigmeje nie powinni żyć w Polsce
do Stan
do Stan 14.03.2020, 10:18
Nielimitowane godziny pracy,to nie znaczy,że ma tylko bywać i to przeważnie ,tam gdzie karmią za krzywy ryj lub kwiatka i to kupionego za nasza kasę Niektórym wystarczy jak pan łapkę poda jełopie haaaaa
ja
ja 09.03.2020, 14:32
jesteście durnie nie wiem z kim gracie.zwykły emeryt
che che
che che 09.03.2020, 15:30
Jasne - takich "zwykłych" emerytów to aż strach ilu wielbi Mietka. Cokolwiek zrobi albo nie - cudowne.
Zero refleksji.
Pigula
Pigula 09.03.2020, 08:16
Popros sanepid
sanepid
sanepid 10.03.2020, 13:41
Niebieściński musi odejść!
przypominam
przypominam 09.03.2020, 09:00
Jak mawiał przewodniczący Sawaryn: za wszytko co się dzieje w gminie odpowiada burmistrz i nikogo nie obchodzi czyja to kompetencja.
tylko pytam
tylko pytam 09.03.2020, 02:35
Gryfino ma nieudacznych włodarzy, spaśnięty leń, pyskaty ignorant i nieodpowiedzialny sądownie ukarany . Może czas zrobić porządek tak jak w Widuchowej ?
bumerang
bumerang 09.03.2020, 09:01
Ciekawa charakterystyka tercetu?
:)
:) 09.03.2020, 13:17
Nie do końca trafna. Np: "spaśnięty leń" to niby kto?
Bo który tam chudziutki i pracowity?
Gość
Gość 08.03.2020, 19:58
Dajcie spokój z tym wirusem... może od razu w taksówkach powinny być? Jak ktoś sie boi tego wirusa to niech nie jeździ autobusem - prosta sprawa. Co ci z tego ze umyjesz tam ręce skoro potem złapiesz to biorąc do łapy np. pomidora w warzywniaku którego ktoś wcześniej obmacał ale zostawił i wziął sobie innego? Higiena powinna we własnym zakresie - poręczne płyny w kieszeni i chusteczki jednorazowe nawilżone i jest ok. I nie dotykać sie po twarzy - a przeciętny człowiek robi to nawet do 20 razy na dzień.
mieszk
mieszk 08.03.2020, 19:50
Mamy władzę wykonawczą czyli burmistrza i władzę ustawodawczą czyli radnych, a co oni wymyślą? Trzeba zapłacić w trybie pilnym sesję tylko z tym punktem odnośnie wirusa, może oni zadziałają aby nas mieszkańców ochronić jak najdłużej
intek
intek 08.03.2020, 18:18
Burmistrz górą!!! Brawo!
nierówna walka
nierówna walka 08.03.2020, 19:50
Z wirusem korony wygrał ale z grypą przegrał :(
Muł ..... bul.bul...  - toniemy !
Muł ..... bul.bul... - toniemy ! 08.03.2020, 17:42
A w tle Energia Międzyodrza. Tyle, że PiS jak zabrał 100 milionów złotych na Międzyodrze to [email protected]ł z tego zobaczymy. A ta ekipa oparła rozwój miasta i gminy o Energię Międzyodrza i nawet niedawno to uchwalili.
Mentalność szczurów
Mentalność szczurów 08.03.2020, 16:57
Ci co wprowadzają w błąd pierwsi uciekną.
Z gtego wniosek, że to kłamcy ...?
Z gtego wniosek, że to kłamcy ...? 08.03.2020, 16:54
Czy celowo wprowadzono w błąd mieszkańców - jeszcze przed uzyskaniem wyników ? Kto powinien ponieść karę za wprowadzanie w błąd?
Były grypowiec
Były grypowiec 08.03.2020, 16:47
 Ludzie sami nakręcają ten temat. Jakby w całym kraju mieli sztaby kryzysowe zwoływać jak tylko ktoś ma katar i gorączkę to by nic nigdzie nie robili tylko debatowali. Teraz jest sezon grypowy ja miałem grypę katar kaszel i gorączkę ale ogniem nie............ i na sanepid nie dzwoniłem. Moja rodzina nie leciała po ryż makaron i inne ??? Polacy to bardzo strachliwy naród. A co do stanowiska i podejścia do sprawy burmistrza to bardzo słuszne i dobre. Ja uważam że tyle ludzi na całym świecie zmaga się jeszcze z gorszymi chorobami i umiera i jakoś nikt sztabów kryzysowych nie zwołuje. Opamiętajcie się mniej podróżowania tam gdzie nie potrzeba.
wasz pan
wasz pan 08.03.2020, 16:31
Powiem wam potomkowie folwarcznego chłopstwa jaka jest sytuacja bo jesteście intelektualnymi niedołęgami oderwanymi od rzeczywistości za co teraz przyjdzie wam zapłacić i to najwyższą cenę. Śmierdział wam PRL, który wyciągnął was za zawszony kołtun i na siłę posłał do szkoły gdzie nauczono was liczyć do więcej niż macie koślawych paluchów, od biedy pisać oraz pokazał co to jest i do czego służy sedes bo biegaliście za stodołę lub robiliście do wiadra. Dali wam godność, pracę i darmowe mieszkania w miastach gdzie nanieśliście g no ju niczym do mitycznej stajni Augiasza. Tylko niewielu z was skorzystało z owego dobrodziejstwa i wyszło na ludzi. Pokąsaliście rękę, która chciała was ucywilizować, zrujnowaliście ten kraj kradnąc i wynosząc z pracy wszystko oprócz rzadkiego g ó w n a i płynnej stali bo nie dały się wziąć do łapy. Zamiast uczciwie pracować chlaliście na umór i leżeliście na brudnym styropianie albo przesiadywaliście miesiącami na lewych zwolnieniach. Doprowadziliście kraj do ruiny i wsadziliście na piedestały sobie podobne kreatury, które zniszczyły i rozkradły co tylko się dało i do dziś wspólnie z czarną zarazą robią wam dalej bałagan we łbach rąbiąc z budżetu ile się da i zadłużając kraj. Ponieważ jest was za dużo i jesteście ponadto roszczeniowi trzeba was depopulować. W cywilizowany sposób, czasy barbarzyńskich wojenek odeszły, nikt nie będzie już krzyczał o łamaniu praw człowieka. Na początek zniszczono wam resorty szkolnictwa i zdrowia byście byli głupi jak buty i umierali czekając miesiącami na wizytę u specjalisty albo na korytarzach w kolejce na SOR. Ale to okazało się być nieefektywne bo rozmnażacie się bez opanowania gdyż nie umiecie współżyć jak cywilizowani ludzie. Wypuścili wam kontrolnie skromnego wirusika i obserwują waszą reakcję, póki co zaczęliście tylko wykupować masowo mąkę, kaszę i ryż jakby to miało cokolwiek pomóc. Prawdziwa "hatakumba"dopiero nadejdzie i będziecie ich jeszcze błagać na kolanach o ratunek i pomoc. Macie tylko to na co zasłużyliście, na własne życzenie. Idźcie znowu wyć pod bożnice co pomoże tak samo jak sztywnemu dym z kadzidła. I kasy na tacę nie żałujcie bo trzeba przebłagać i zadośćuczynić.

Andrzej
Andrzej 08.03.2020, 13:11
Wiecie jaką książkę teraz najczęściej wypożyczają w bibliotece?! To "Dżuma" Alberta Camusa. Noblista kończy swoją powieść tak: "Bakcyl dżumy nigdy nie umiera".
Skandal a wadza klamie
Skandal a wadza klamie 08.03.2020, 17:04
A kogo to wina, że izby przyjęć w szpitalach i lekarze rodzinni nie mają prostych testów ? Widać kupili testy z Chin tylko dla siebie a badania genetyczne prowadzi tylko Państwowy Zakład Higieny w Warszawie po ok. 50 dziennie. Testów nie mają nawet oddziały zakaźne w szpitalach a oczekiwania na wyniki testów z PZH trwają 88 i według nowego rekordu 112 godzin.
Kazek
Kazek 08.03.2020, 11:59
Mnie to wygląda tak że kazali dyrektorce podjąć decyzję a sami na kilka godzin głowę w piasek schowali.

Pozostałe