Czy w SP nr 3 zajęcia odbędą się planowo? Niektóre mecze odwołano

  • 08.03.2020, 16:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy w SP nr 3 zajęcia odbędą się planowo? Niektóre mecze odwołano
Z jednej strony władze Gryfina zapewniły, że wszelkie zajęcia w obiekcie Szkoły Podstawowej będą się odbywać, ale z drugiej strony dzisiejszy mecz piłki ręcznej się nie odbył.

Niedzielny mecz o mistrzostwo II Ligi Pomorskiej Blejkan Gryfino z drużyną UKS Hagard Strzałkowo został odwołany. Poinformował o tym Jerzy Miler.

W pewnym momencie podano nawet, że wszystkie wydarzenia sportowe do poniedziałku włącznie zostaną odwołane.

Jednak co innego na konferencji prasowej dla niektórych mediów mówił zastępca burmistrza Gryfina Mieczysława Sawaryna. Paweł Nikitiński w związku z podejrzeniem wystąpienia wirusa grypy i skróceniem lekcji, wspomniał o wcześniejszym odbieraniu dzieci z lekcji przez rodziców i planowanym przeprowadzeniu dezynfekcji w szkole.

Pewne środki ze strony służb sanitarnych zostały podjęte. Zapowiedziano dezynfekcję.

-Dzieci wracają bezpiecznie do szkoły w poniedziałek. Wszystkie zajęcia zaplanowane - a w szkole odbywają się nie tylko zajęcia dydaktyczne, wychowawcze, ale i sportowe - mogą odbywać się w sposób bezpieczny - powiedział wiceburmistrz.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Waldek
Waldek 09.03.2020, 12:40
nie ma powodów do paniki. W przypadku wystąpienia symptomów należy szybko działać, leczenie domowe ( nie tylko szpital powinno wystarczyć). Środki przeciwzapalne i przeciwbólowe, coś na zbijanie temperatury. Ważne jest to aby jak najszybciej iść na l4 ( aby nie zarazić wszystkich w pracy czy szkole) członkowie rodziny (domownicy) również to powinni rozważyć (l4) przynajmniej na kilka dni aby nie roznieść wirusa dalej. Pamiętajmy o myciu rąk niestety klamki są wszędzie a na nich może być wszystko, podobnie z gotówka ( płaćmy karą jeśli jest to możliwe ). Kichasz, kaszlesz czy masz gorączkę ? to nie musi być koronawirus może być to zwykłe przeziębienie. Miałeś styczność z kimś kto wrócił z zapowietrzonego obszaru ale nie ma objawów a ty masz katar - przeziębienie, znajomy jest chory zgłoś się do sanepidu ( nie leź do lekarza rodzinnego bo zamkną przychodnie na czas odkażania).
MS
MS 08.03.2020, 19:59
Osobiście oceniam to jako jeden wielki bajzel. Osoby na takich stanowiskach powinny szybko podejmować decyzje. A tu nie potrafią nawet zająć wspólnego stanowiska.
abc
abc 08.03.2020, 19:55
Autobusy dezynfekowac? Ile osób nimi jeżdzi i jak długo w nich przebywają? To na zasadzie" zróbmy coś" A co ze sklepami, kawiarniami, restauracjami, kościołami itp., przecież tam są skupiska ludzi. Zdrowy rozsądek i konkretne wskazówki są niezbędne.
Miras
Miras 08.03.2020, 18:45
To z uwagi na grypę zrobili pseudoewakuację? Przecież grypa jest od zawsze i nigdy takich cyrków nie robiono. To o co tu chodzi?
a co
a co 08.03.2020, 18:44
Najwyraźniej pan Nikitiński piłki ręcznej nie zalicza do zajęć sportowych.
Matka
Matka 08.03.2020, 18:42
Zagrożenie wirusem grypy jest w każdej placówce, taka pora roku.
profilaktyka
profilaktyka 08.03.2020, 17:34
Uczniom i nauczycielom i całemu personelowi szkolnemu a także zawodnikom i trenerom przed każdym meczem powinni temperaturę sprawdzać
Rodzic
Rodzic 08.03.2020, 19:48
Temperature to niech rodzice zmierza dziecku przed wyjsciem do szkoly. A nauczyciele i inni pracownicy pitragia zadbac o siebie.
Rafał
Rafał 08.03.2020, 19:34
I pracownikom biedronki i na dworcu i w banku tez :) jak wszyscy to wszyscy :)
sanepidziak
sanepidziak 08.03.2020, 18:47
Najpierw niech tercetowi zmierzą temperaturę! Jak oczywiscie stawią się w pracy.
karol
karol 08.03.2020, 17:24
Zamieszanie było niezłe tp trzeba przyznać.

Pozostałe