Zagrożenie koronawirusem: dzienny raport z powiatu gryfińskiego i województwa zachodniopomorskiego

  • 18.03.2020, 18:32
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zagrożenie koronawirusem: dzienny raport z powiatu gryfińskiego i województwa zachodniopomorskiego
Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zebrał się wczoraj 17 marca 2020 r. w Gryfinie. W spotkaniu udział wzięli m.in. starosta Wojciech Konarski, komendant powiatowy policji Radosław Purtak, komendant powiatowy straży pożarnej Andrzej Prokopski, komendant straży miejskiej Roman Rataj, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Wioletta Rożko oraz burmistrzowie i wójtowie niektórych gmin.
Podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poinformowaniu o sytuacji w powiecie gryfińskim - dane na 17.03.2020 r.:
- 38 osób w kwarantannie
- 12 osób ma nadzór epidemiologiczny
- 2 osoby pozostają w izolacji
 
Wśród tych osób są mieszkańcy gmin: Gryfino, Banie, Chojna, Widuchowa.
 
Są to informacje bez danych z ruchu granicznego.
 
 
Mamy takze dane na dzisiaj 18 marca 2020 r. w województwie zachodniopomorskim przedstwione przez WSSE w Szczecinie
- 8 osób hospitalizowanych z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem
- 5 osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakazenia koronawirusem
- 843 osoby w kwarantannie
- 1045 osób poddanych nadzorowi epidemiologicznemu
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

one way ticket
one way ticket 19.03.2020, 13:57
Nieodpowiedzialni ludzie zebrali się w jednym miejscu. Powinni wynająć jeszcze samolot i polecieć do Smoleńska.
watpliwości
watpliwości 19.03.2020, 08:39
Czy ten spęd był potrzebny?
pleas
pleas 19.03.2020, 09:09
Zwłaszcza, że siedzą jak sardynki w puszce!
che che
che che 19.03.2020, 09:57
Może po drugiej stronie siedział Mietek, albo ktoś od niego - to woleli się odsunąć. Wiadomo, urlop wypoczynkowy w Alpach - to lepiej siedzieć ściśnięci - za to z dala....
gr
gr 19.03.2020, 12:18
Sanepid dociera do pacjentek zakażonego koronawirusem ginekologa z Poznania, który wrócił z Austrii na początku marca.
John
John 19.03.2020, 01:25
Better late than never!
oddolna inicjatywa
oddolna inicjatywa 19.03.2020, 01:23
A ja dziękuję wszystkim pracownikom handlu za ich pracę. Wielkie brawa dla Was!!
Gosc
Gosc 19.03.2020, 01:18
Po tym co dziś ogłosił Premier widac wyraźnie, ze na żadna skuteczna pomoc przedsiębiorcy liczyć nie miga. Pracodawcy stracą płynność finansowa, pracownicy przestaną otrzymywać pensje, a nowego zatrudnienia nie znajda. Bardzo się zmieni nasze miasto, lata mina zanim to się naprawi.
Szkoda gadać
Szkoda gadać 19.03.2020, 00:38
Duża część ignoruje zagrożenie ... każdy zareaguje inaczej jak to dostanie. Ale jak nie daj Boże zacznie się dramat w waszym domu to wtedy kozaczcie . Tylko tak się pocieszajcie, że wam nic nie będzie ..... ludzie jesteście nienormalni .
Piotr
Piotr 19.03.2020, 00:14
Będziecie płakać idioci
idiota
idiota 19.03.2020, 01:18
hahahahahah
Sauron
Sauron 18.03.2020, 22:48
Przy okazji epidemii koronawirusa sporo osób zauważa, jak mało w tej kwestii ma do powiedzenia Unia Europejska. Euroentuzjaści odpowiadają na te wątpliwości przypomnieniem, że UE nie ma kompetencji, żeby radzić sobie z epidemią. Ale nie o narzędzia tu chodzi, ale o różne podejście poszczególnych państw do epidemii.
Niektóre zachowują się bardzo odpowiedzialnie, jak Polska, inne bardzo niefrasobliwie, jak Hiszpania. Gdyby o walce z koronawirusem w całej Europie miała decydować Bruksela, istniałoby duże zagrożenie, że o bezpieczeństwie Polaków decydowaliby politycy tacy jak w Hiszpanii, którzy w czasie zagrożenia epidemią zorganizowali manifestację feministyczną w Madrycie. Już lepiej, żeby UE nie miała większych kompetencji. Polacy nie mogą sobie pozwolić, aby decydowali o nich niekompetentni ludzie.
wykrywacz trolli
wykrywacz trolli 19.03.2020, 01:16
A proklemlowskie trolle takie jak Sauron wykorzystują sytuację aby swoją antyeuropejską propagandę siać. A nóż jakiś pożyteczny idiota się znajdzie.
Adrian Maliniak
Adrian Maliniak 19.03.2020, 00:08
Nie będą nam dawać miliardów w obcych językach!
alkomat
alkomat 18.03.2020, 21:54
A ja bym radził aby przed komentowaniem zbadać jednego z drugim delikwenta alkomatem! Wykupili wódę w sklepach i łoją a potem piszą! Aż cuchnie tu alkoholem! Normalnie jak z gorzelni!
lorneta
lorneta 18.03.2020, 21:51
Mieczysław nie wrócił z kwarantanny? Bo go cos nie widzę?
do lornety
do lornety 19.03.2020, 13:01
Jest,ale boi się kontaktu z ludźmi i siedzi za zamkniętymi drzwiami. Za to na tym portalu się udziela i to w sprawie swojego wyglądu. Art o dniach Gryfina
Mmmmmm
Mmmmmm 18.03.2020, 21:35
Dziwne kwaratanna domowa .weacali za granicy mieli 2 tygodnie w domu siedzec a pracuja we figlu .jak cos rozniesie to bendze afera .to ich nieobowiazuje
Mikro firma
Mikro firma 18.03.2020, 21:02
A kto powie cos o fryzjerach komsetyczkach czy dentystach co znimi kto im zapewni splate wynaju zus czy podatek
ewa
ewa 18.03.2020, 21:14
Premier dziś mówił. Ile w tym prawdy - okaże się.
To wyjatkowo ważna pomoc. Kiedy nasi strażnicy będą dostarczać pokarmy…
To wyjatkowo ważna pomoc. Kiedy nasi strażnicy będą dostarczać pokarmy osobom starszym? 18.03.2020, 20:55
https://uwaga.tvn.pl/reportaze…

Tylko w pierwszym dniu akcji, łódzcy strażnicy rozdali blisko 400 pakietów żywnościowych. Wśród odwiedzanych przez nich seniorów są też ludzie samotni i schorowani, którzy nie są w stanie zapewnić sobie obiadu. Przyniesiony przez funkcjonariuszy posiłek to dla nich być albo nie być.
Gori
Gori 19.03.2020, 00:10
U nas wójt też ogłosił akcję a skoro ogłosił to znaczy ze ogłosił i jest akcja ogłoszona zgodnie z prawem ogłaszania
Zalamana
Zalamana 18.03.2020, 20:47
Skoro gmina widuchowa to jaka miejscowosc ?? Ludzie powinni byc pionformowani
I DEBATUJĄ
I DEBATUJĄ 18.03.2020, 20:25

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Szok
Szok 18.03.2020, 20:09
Ludzie na umowach zlecenie I przedsiebiorcy malych zakladow juz stracili dochody I to jest dopiero pare dni I nie wiadomo jak dlugo potrwa.Ja sie pytam z czego ludzie beda życ???
osa
osa 18.03.2020, 20:07
17-ty marca.Apele o nie wychodzenie z domów,odwołane prawie wszystkie imprezy itp.Większość Urzędów pozamykana,puste ulice,a tu zbiera się wierchuszka Poco.czy ci ludzie nie mają świadomości jakie stworzyli zagrożenie sobie i nam wszystkim.Jeżeli ci teoretycznie mądrzejsi postępują tak nieodpowiedzialnie to o czym to świadczy.Są inne metody komunikacji ot chociażby telefon.
Zaraza musi trwać
Zaraza musi trwać 18.03.2020, 21:07
Bąk do osy , też to widzę wszyscy jefen obok drugiego !!!!! Zakichani fachowcy , a co najdziwniejsze na mównicy pani z sanepidu ! razem obok koleżanki toleruje taki stan rzeczy ! Totalna niekompetencja od razu wg mnie do odwołania !!!!
JAK MOJZESZ Z WYRA AH AH AH
JAK MOJZESZ Z WYRA AH AH AH 18.03.2020, 20:06
PGR poczuł wiosnę i zerwał się z letargu ha ah ah
Andzej
Andzej 18.03.2020, 19:54
A tak zapewniali ze w grufinie niema osoby z wirusem a tutaj prosze widuchowa gryfino itp..napewno jest osob wiecej i mijamy je na ulicy ..a unas taka mobilizacja ludzi ze na ulicach pusto ale za to spacerowiczow na walach i lasach scieszkach rowerowych od groma..nie wspomne o dzieciach na rybach od groma..widac jak gryfinianie podchodza do tej sprawy maja kornowirusa gdzies..
śmierć nie puka dwa razy
śmierć nie puka dwa razy 19.03.2020, 00:12
To jak sami piszą są dane bez tych setek skierowanych do kwarantanny z granicy, lotnisk i promów z norwegii
Wilk
Wilk 18.03.2020, 19:50
Wkoncu jakieś mądre Informacje.A w Bani ile osób?

Pozostałe