Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Gryfinie z zastrzykiem funduszy UE

  • 19.03.2020, 09:24
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Gryfinie z zastrzykiem funduszy UE
Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Gryfinie będzie wspierana eurofunduszami Urzędu Marszałkowskiego. Przeznaczone zostaną one na powstanie budynku mieszczącego m.in. izbę przyjęć czy blok operacyjny. Umowę o dofinansowaniu przedsięwzięcia parafował we wtorek 17 marca 2020 roku marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Porozumienie trafi teraz do podpisu do gryfińskiego starostwa.
Zmiany w placówce obejmą powierzchnię 1,7 tys. m2. Przyczynią się do poprawy standardów w zakresie świadczenia usług zdrowotnych dla mieszkańców powiatu gryfińskiego. Rozbudowa szpitala w Gryfinie przewiduje powstanie budynku mieszczącego izbę przyjęć, blok operacyjny, zespół porodowy, oddział położniczo-neonatologiczny, szatnie dla personelu, pomieszczenia techniczne niezbędne do zapewnienia ciągłości pracy szpitala, a także zagospodarowanie przyległego terenu.
 
– Sprawy służby zdrowia od lat leżą nam na sercu. Chcemy, aby opieka medyczna na Pomorzu Zachodnim stała na jak najwyższym poziomie, aby pomoc udzielana była pacjentom coraz skuteczniej. Wspieramy nie tylko marszałkowskie, wysokospecjalistyczne szpitale. Wykorzystujemy także możliwości, aby dofinansowywać inwestycje mniejszych placówek. To właśnie one są tym miejscem, do którego chorzy udają się po poradę w pierwszej kolejności – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
 
Koszt inwestycji wynieść ma około 15 mln zł. Prawie 4 mln zł z puli eurofunduszy dołoży Urząd Marszałkowski. Zakończenie prac przewidziano w drugim kwartale 2020 roku.
 
Projekt wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”. W perspektywie unijnej 2014-2020, w ramach dwóch przeprowadzonych dotąd naborów wniosków, Urząd Marszałkowski wsparł prawie 100 rewitalizacyjnych inwestycji przyznając beneficjentom pomoc w wysokości ponad 200 mln zł.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brak parkingów
Brak parkingów 27.03.2020, 19:47
GDZIE PARKINGI PRZY SZPITALU ? NIE MA TAM MIEJSCA .GDZIE OGRODZENIE NOWE OD STRONY SADU PALACYKU I OD STRONY PRZEDSZKOLA? PODPOWIEDŹ JAK ROBIĄ ULICĘ OD 1 MAJA ZA NIM DOJDA DO URZĘDU TO JEST ULOCA NIEPODLEGŁOŚCI W STRONĘ MURU OBRONNEGO CHODNIK ROZJE....... PLYTY WSTYD TU TEZ JEST POWIAT NIE TYLKO NA POLIDNIU, GDZIE SA INTERPELACJE RADNYCH OPROCZ JRDNEGO KTORY TO ZAUWAZYL. I TE PTZEJSCIA PRZESUNAC OD SKRZYZOWAN O 10 METROW BO INZYNIERIA JEST JUZ INNA.
arbuz
arbuz 27.03.2020, 20:08
Nowy budynek powinien być z podziemnym parkingiem, ale nie pomyśleli!
coranavirus
coranavirus 27.03.2020, 20:27
Taki podziemny parking mógłby robić teraz za kostnicę
Są jeszcze ludzie odważni ..
Są jeszcze ludzie odważni .. 20.03.2020, 10:35
Brawo panie starosto. Oddłużył pan szpital z kilkudziesięciu milionów złotych po poprzedniczce i na dodatek wybudował pan nowy szpital. To wybitne osiągnięcia dla miasta i powiatu.
POKO kaut
POKO kaut 19.03.2020, 15:34
No dobra !! Dlaczego formacja pani Kotulowej i totalnych z PO i PSL-u twierdzi że w Polsce zamykają Szpitale ?. A w Gryfinie Mieczysław - Burmistrz - załatwił z PiS-em , i będzie wielki SZPITAL .
Obiecuję ,,,,, co tylko chcecie
Obiecuję ,,,,, co tylko chcecie 23.03.2020, 00:38
Burmiszcz to nam ŁUŻYCKĄ I OBWODNICĘ MAŁĄ I DUŻĄ ZAŁATWIŁ.
Pitol
Pitol 20.03.2020, 19:21
Co to będzie??? Wielki szpital??? Toż to są jaja qrła tam przybędzie ze 30 łóżek!!!
To nie jest kompetencja Mieczysława ani jego zadanie. To Konarski - starosta…
To nie jest kompetencja Mieczysława ani jego zadanie. To Konarski - starosta wybudował 20.03.2020, 10:38
Mieczysław to wypoczywa po Livigno a szpital wybudował pan Starosta Wojciech Konarski i na dodatek oddłużył szpital po XXXXXXXL.
niestety
niestety 20.03.2020, 13:08
Ale Mieczysław ( o ile o tego samego chodzi) wybuduje (pewno za kilka lat) halę dla pana starosty. Bo umowa na liceum już wygasa.
cru
cru 19.03.2020, 14:02
Ładnie pociągnęli ten nowy budynek jak widzę.
Anka dr
Anka dr 19.03.2020, 12:00
Pracuję w prywatnej klinice w Krakowie. Codziennie nasłucham się od Niemców, Anglików, Szwedów jaki to u nich jest "super opieka zdrowotna". Owszem jest super ta prywatna dla milionerów. Ta zwykła jest w takim stanie jak nasza. Anglicy sami opowiadają że w szpitalach językiem urzędowym jest hindu i pakistański. W Niemczech, kolejki do specjalistów na niemiecki-nfz czeka się tak jak u nas miesiącami. W Szwecji jest lepiej ale tam za wszystko się płaci lub dopłaca. Więc nie narzekajcie Rodacy!
H56
H56 19.03.2020, 18:21
Pewnie doktorko pracujesz w szpitalu im dr Anki ?
Dr Magda
Dr Magda 19.03.2020, 12:40
Anka dr piszesz prawde tez pracuje i widze to samo..ale zaraz doczekasz sie hejtu od Niemiaszkow mieszkajacych w Polsce...
rutol
rutol 19.03.2020, 12:02
Ale jednak musisz przyznać Anka dr, że na koronawirusa wyszliśmy prawie kompletnie nieprzygotowani.
Anka dr.
Anka dr. 19.03.2020, 12:24
Napewno szybcie nacisnelismy ABS jak zachodnie nie odpowiedzialne kraje.
Statystyk
Statystyk 20.03.2020, 10:43
Robimy 1/20 testów tego co robią w UE w przeliczeniu na 1000 mieszkańców dlatego dobrze by było przemnożyć polskie dane razy 20. To byłby miarodajny wynik.
lepiej
lepiej 20.03.2020, 10:48
To tak nie działa statystyk. Doczytaj!
🤗
🤗 19.03.2020, 10:58
Chcieć to móc, brawo starostwo
zenek
zenek 19.03.2020, 10:19
Zastanawiam się jak obecna sytuacja związana z koronawirusem wpłynie na taką inwestycję.

Pozostałe