Koronawirus: Ludzie w maseczkach chodzą po mieście

  • 20.03.2020, 16:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Koronawirus: Ludzie w maseczkach chodzą po mieście igryfino Przechodzień w Gryfinie.
Czy wybierając się do miasta warto założyć maseczkę na twarz? Od wczoraj obowiązkowe zakrywanie ust i nosa, kiedy przebywa się w przestrzeni publicznej, wprowadzono u naszego południowego sąsiada - w Czechach.

-Eksperci z WHO i PZH potwierdzają, że maseczki nie chronią przed wirusem, mogą pomóc jedynie w poprawie samopoczucia. Natomiast maseczka może być potrzebna w sytuacji gdy koronawirus już nas zaatakował, wtedy ograniczamy rozprzestrzenianie go dalej. Taka maseczka powinna posiadać atest i oznaczenie CE, powinno się ją wymienić max po 4 godzinach, żeby spełniała swoja rolę – mówi w rozmowie z igryfino Waldemar Kaczmarek, magister farmacji, właściciel EWALDRARM E.E. Kaczmarek, Apteka „Przyjazna" w Cedyni.

Czesi nie muszą używać profesjonalnych środków ochronnych. Mogą zakrywać twarz chustami, szalami i maseczkami domowej roboty. W czwartek 19 marca 2020 r. weszło także w życie rozporządzenie nakazujące aby w godzinach 10–12 w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach obsługiwane były wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia. Ma to chronić osoby starsze, które należą do grupy podwyższonego ryzyka.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

NN
NN 22.03.2020, 22:18
Nie mówmy, nie piszemy tylko nośmy zakryte usta i nos. Nikt z nas nie wie czy dzisiaj jest jeszcze zdrowy.
quick
quick 22.03.2020, 23:03
To prawda NN. I dlatego powinny być powszechne testy. Raz na tydzień u lekarza rodzinnego!
konster
konster 22.03.2020, 18:00
Coś w tym jednak jest jak wiele osób przechodzi to bezobjawowo.
kocykowy
kocykowy 21.03.2020, 22:49
widziałem jednego okrytego kocykiem
bob
bob 21.03.2020, 16:31
Ten na zdjęciu wygląda jak chińczyk.
pelikan
pelikan 21.03.2020, 12:46
Fajne zdjęcie z maseczkami jest w 7 Dniach Gryfina
pliszka
pliszka 21.03.2020, 10:14
Faktycznie to zdjecie zrobione jest w Gryfinie. WIdac po tabliczkach, że to sąd. Ja nie widziałem aby ktoś pracował w maseczce.
Krystian
Krystian 21.03.2020, 09:22
Wydaje mi się, że powinniśmy nosić maski tak jak Czesi
ot co
ot co 21.03.2020, 00:01
Maseczkę trzeba wymieniać co 4 godziny!
przekonany
przekonany 20.03.2020, 20:22
Czeski zwyczaj jak najbardziej mnie przekonuje!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 20.03.2020, 20:13
ADMIN TO NIE ŻART TO FAKT NIESTETY HA AH AHA H NOSZĘ W SOBIE *** ZABICIE AH AH AHA AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 20.03.2020, 20:03
PANI PROKURATOR JAK PANI WYJAŚNI STRZAŁ W PLECY I USZKODZENIE PŁUCA U MNIE TEŻ SIĘ POSTRZELIŁEM OD TYŁU HA HA AH AH
TAKI JESTEM  NIEDOPZA ***A HA AH AH AHA
TAKI JESTEM NIEDOPZA ***A HA AH AH AHA 20.03.2020, 19:54
PANI PROKURATOR JA DOWODY MAM W SOBIE HA HA AH AHA A
ajwaj aleluja i do prtzodu
ajwaj aleluja i do prtzodu 20.03.2020, 19:45

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Krycha,ryczaca czterdziestka
Krycha,ryczaca czterdziestka 20.03.2020, 17:58
Jestem sama w domu bojem sie wirusa co robić co robic?
Śmingus
Śmingus 22.03.2020, 07:24
Umyj pieroga i szykuj się na Dyngusa.
Dezynfekcja
Dezynfekcja 21.03.2020, 09:37
Umyj Krycha okna!
Knagulec
Knagulec 20.03.2020, 21:15
Krycha wpadaj do mnie zapodam
xyz
xyz 20.03.2020, 21:09
zaprosić mnie do domu coś pomyślimy haha
woda święcona
woda święcona 20.03.2020, 17:49
W Chinach wszyscy chodzą w maseczkach i dzięki temu już mają epidemię z głowy. U nas nikogo nie stać na maseczki więc czas umierać
Elka
Elka 20.03.2020, 17:47
Czesi działają zdecydowanie i to ma sens. U nas co niektórzy jak na przedwczesnej majówce. Oby się nie skończyło jak we Włoszech.
plagi egipskie
plagi egipskie 20.03.2020, 17:46
Bo nie jest tak, że 80, czy 90 procent dobrego zaczynu zniszczy odrobinę kwasu, która się w nim znalazła. Słowo Boże uczy, że jest odwrotnie: to odrobina kwasu powoduje, że cały zaczyn nadaje się tylko do wyrzucenia... 1Kor 5,6.
maska
maska 20.03.2020, 17:44
To dlaczego cała służba zdrowia, mająca kontakt z chorymi je nosi. Przecież są zdrowi. W Polsce są braki tego sprzętu dlatego taka propaganda. W innych krajach ludzie na ulicy maja je założone tylko w Polsce jest inny wirus. Chorzy po ulicach nie chodzą.
kocyk
kocyk 20.03.2020, 23:54
Podobno lenie w Gryfinie będą rozdawać maski mieszkańcom aby było jak w Czechach
Richi
Richi 21.03.2020, 00:03
Niech najpierw sami o siebie zadbają i nie ryzykują. Szczególnie niech nie porzychodzi im do głowy wyjazd w Alpy!
dobra rada
dobra rada 21.03.2020, 09:39
A jak pojadą to niech tam już zostaną!
Zamierzam nosić
Zamierzam nosić 20.03.2020, 17:44
Kto ma maskę ten powinien nosić. Nie wierzę ze tylko działa w jedną stronę.. .Moze nie ma gwarancji 100 % ale zawsze ochrona. . Chinczycy, Koreańczycy wszyscy w maskach i zatrzymali wirusa..
virus problem