Stan epidemii w Polsce od 20 marca 2020 r.

  • 20.03.2020, 18:46
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Stan epidemii w Polsce od 20 marca 2020 r. igryfino
-Żeby zapobiegać dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa, wprowadzamy dziś stan epidemii. Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu lekcji do Świąt Wielkanocnych - ogłosił dzisiaj 20 marca 2020 r. przed godziną 19 premier Mateusz Morawiecki.

- To egzamin z odpowiedzialności, który wszyscy przeżywamy. Robimy to w dużym stopniu dla nas samych, ale też dla seniorów - powiedział premier. Te najbliższe tygodnie muszą być czasem pełnej dyscypliny. Ale nie może to oznaczać samotności. Ona jest groźna i niedobra. Dbajmy, by osoby starsze nie zostały same, bez zakupów, bez pomocy - zaapelował Mateusz Morawiecki.

- Obecnie w Polsce 411 osób zarażonych koronawirusem. Tylko dziś zdiagnozowano ponad 50 osób zarażonych, 900 osób jest hospitalizowanych. To upoważnia mnie do podpisanie rozporządzenia wprowadzającego stan epidemii - stwierdził minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Szczyt zachorowań jeszcze przed nami. 

- Obecnie w Polsce działa 30 laboratoriów, w których łącznie wykonywaych jest do czterech tysięcy testów na dobę. Do tej pory zostało wykonanych 13 100 testów (tj. 344 testy na milion mieszkańców).

-  Kara za nieprzestrzeganie kwarantanny wzrasta z 5 do 30 tys. zł

- Uczniowie nie wrócą do szkoły do Świąt Wielkanocnych. Rozporządzeniem wprowadzony będzie od 25 marca 2020 r. obowiązek systematycznego przekazywania wiedzy, by nauczyciele mogli kontaktować się z uczniami, a także wystawiać im oceny - informuje minister Piontkowski.
 
- Będzie wydłużony zasiłek opiekuńczy dla rodziców.
 
- W galeriach handlowych otwarte będą sklepy spożywcze i apteki. Będzie można kupić środki czystości.
 
- Posiedzenie Sejmu prawdopodobnie w piątek 27.03.2020 r. Jeszcze nie zdacydowano gdzie i jak się odbędzie.
 
- Na razie nie zmieniają się terminy wyborów prezydenckich ani terminy egzaminów szkolnych.
 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kto możekorzystać z respiratora ?
Kto możekorzystać z respiratora ? 29.03.2020, 12:00
Rząd się przetestował i się uleczył. Kolejni ludzie wartościowi to księża.
pogromca trolli!
pogromca trolli! 29.03.2020, 12:48
Tak się tobie roi w twojej chorej wyobraźni!
Jak mnie chcecie wykryć bez testów ? ZARAZEK
Jak mnie chcecie wykryć bez testów ? ZARAZEK 22.03.2020, 19:50
Nie wierzę w ani jedno słowo rządu i ministra zdrowia odnośnie danych w sprawie ilości zarażeń i zgonów. Niski wskaźnik zarażonych to efekt małej ilości testów. A mała ilość zgonów całkiem odmienna od danych z innych państw to fałszowanie danych i podawanie innych przyczyn oraz oczywiście brak badań. Wyszło na jaw nasze cywilizacyjne zacofanie. Jeżeli nie zaczną badać testami podejrzanych to potrwa to ze dwa lata. Dostali miliardy euro od UE i oszczędzają na podstawowe rzeczy czyli testy.
Zgodnie z prawdą ... cha, cha,cha
Zgodnie z prawdą ... cha, cha,cha 29.03.2020, 11:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

pogromca troli
pogromca troli 29.03.2020, 12:49
Bez podania źródła, choćby miejsca gdzie to było to fake news. PAni administrator, do roboty!
postulat
postulat 22.03.2020, 18:02
Wprowadźcie jeszcze stan noszenia maseczek przez wszytkich i robienia testów dla wszystkich chętnych !
psst
psst 21.03.2020, 22:03
U nas jest podobnie jak we Francji, czyli trudno określić rzeczywistą liczbę pacjentów zarażonych koronawirusem, przede wszystkim dlatego że brak testów. We Francji pacjentów przyjmuje się już do wyznaczonych szpitali nie na podstawie testów, ale objawów
Ludzie umierają na coś np. na niedrożność oddechowo krążeniową a nie na…
Ludzie umierają na coś np. na niedrożność oddechowo krążeniową a nie na koronawirusa. 21.03.2020, 15:31
Wreszcie zakupili testy i uruchomili laboratoria. Byli całkowicie nieprzygotowani. Teraz jest szansa, że urealnią dane o zarazie.
korona
korona 21.03.2020, 10:12
Jednak można odnieść sukces w walce z koronawirusem. Niestety robią to inaczej niż w Polsce. Weźmy Koreę Południową, gdzie są powszechne testy, wolny dostęp do informacji, brak surowych ograniczeń przemieszczania i zaufanie społeczne. Skoro to przynosio rezultaty, to dlaczego nie idziemy ta drogą. Gdzie są testy dla wszystkich?
GIS
GIS 21.03.2020, 12:43
Trzeba szybko to nadrobić.
cytata
cytata 21.03.2020, 10:09
"Życie zmienia się dramatycznie, ale ważne jest to, aby nadal dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne" - pisze na Twitterze dyrektor WHO. I udziela kilku ważnych rad: stosowanie zdrowej diety, ogarniczanie spożycia alkoholu oraz regularne ćwiczenia.
masek
masek 21.03.2020, 09:20
"Biedni" mieszkańcy po szaleństwach na nartach we Włoszech bezczelnie poszli do pracy. Zero rozwagi, jakiemoze przynieśc to skutki. Szkoda że tak późno weszły kary dla tych bydlaków myślących tylko o kasie. Coronawirus minie a ludzie będą pamiętać kto po świńsku się zachował.
Jak jest ? Czy im wolno  więcej ?
Jak jest ? Czy im wolno więcej ? 21.03.2020, 15:33
Świnie powinny być objęte kwarantanną zgodnie z przepisami.
zmieńmy przyzwyczajenia
zmieńmy przyzwyczajenia 21.03.2020, 09:15
Pracownicy nie są na przymusiwej kwarantannie a powinni być ! Chcą jechać do pracy ok, zakładają rękawiczki maski i jadą, wracają w masce w rękawiczkach prosto do domu siedza i nigdzie nie wychodzą ! A nie że prosto z pracy lecą na zakupy do rodziny czy znajomych na spacer. ps nie siedze na najniższej krajowej i nie mam powodów do zazdrości.
patriota
patriota 21.03.2020, 08:41
Gryfińscy wszechpolacy gotowi do walki z wirusem!
Czy całowanie krzyża i kmunia na mszy zabija koronawirusa ?
Czy całowanie krzyża i kmunia na mszy zabija koronawirusa ? 21.03.2020, 15:36
Pobrali od proboszcza zapas wody święconej.
Do boju, do boju!
Do boju, do boju! 21.03.2020, 09:33
Siłą i godnością osobistą! Ogniem i mieczem!
tak jest!
tak jest! 21.03.2020, 09:12
Teraz każdy patriota walczy samodzielnie. Zachowuje się jak partyzant, unikając tłumów.
Lechosław
Lechosław 21.03.2020, 01:07
A nastoletnia młodzież dalej grupami przemieszcza się po mieście, gromadzą się w głębszej części parku, słychać ich z daleka. Dla nich to kolejne ferie. Rodzice nie reagują. Może straż miejska, bo policja i tak jest już obciążona dodatkowymi obowiązkami w związku z epidemią, coś z tym zrobi. Wysilić się i złapać choć jednego wyrostka, odwieźć do domu i rodzicowi wystawić sowity mandat to może się to ukróci.
ten ***
ten *** 21.03.2020, 00:15

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gość
Gość 21.03.2020, 00:10
I nie bądź tanim bohaterem. Proponowane do zastosowania środki ostrożności nie wynikają z czyjegoś" widzi mi się". To takie, które pomagają i się sprawdziły w tej walce z ukrytym wrogiem. Piszę o tym nie tylko z obawy, tak z obawy przed zakażeniem (tak jak większość z nas nie chcę chorować), ale też dlatego, że mam mnóstwo przykładów na to, że nasi mieszkańcy tych zasad nie respektują. Pan na stacji benzynowej tankuje auto - rękawiczki wiszą, są do zastosowania, ale po co jak lepiej bez. Za chwilę podjeżdża młody człowiek i... to samo. Pani w sklepie - " przecież na coś trzeba umrzeć, odległości w kolejce - nie jestem chory i.t.d. Ludzie opamiętajcie się jeśli chcecie doczekać lata. ŻYCZĘ ZDROWIA
pirelli
pirelli 21.03.2020, 00:07
Jest źle. Będzie jeszcze gorzej. Przygotujmy się!
Bogusław
Bogusław 21.03.2020, 09:32
Nic dodać, nic ująć, bracie Włochu.
Haha
Haha 20.03.2020, 22:17
*** szkoly zamykaja a rodzica zasilek sie nienalezy na dzecko ktore skonczylo 8 lat.pierw obiecuja z 8 na 12 potem sie wycofuja co to moje dzecko gorsze ,zwlaszcza ze dzecko niepowinlo przebywac z babcia ?czlowiek pracuje jeszcze za nauczycielki ma lekcje robic .powariowali.niebende na dzad.. i oszustów glosowac.a kase niech ze sejmu wezma i darmozjada pensje zmniejsza bo zaduzo ich tam jest .
Abc
Abc 20.03.2020, 21:54
xyz Dokładnie a co z tymi co spędzają 8 godzin w duzym gronie ludzi?????
xyz
xyz 21.03.2020, 00:25
ja co dzień 10 , reka za reka podana na przywitanie
przerażona
przerażona 21.03.2020, 09:07
Popełniasz wielki błąd nie chodzi tu tylko o ciebie, a twoich bliskich. Jak spojrzysz w lustro gdy kogoś doprowadzisz do śmierci?
lombard
lombard 21.03.2020, 09:10
Jakoś przecież głupota musi się objawić.
premium
premium 20.03.2020, 20:24
MAseczkę kupie chętnie.
kolejka
kolejka 21.03.2020, 09:11
Po ile maseczki i gdzie?
Tylko w Polsce
Tylko w Polsce 21.03.2020, 15:40
Polski SANEPID i władza uważa je za niepotrzebne
xyz
xyz 20.03.2020, 20:13
A co z ludzmi co muszą co dziennie chodzić do pracy w dużym gronie ludzi ?
Xcx
Xcx 20.03.2020, 21:28
Maja gdzieś takich ludzi co pracuja w Zalando czy Figlu . Najważniejsze ze nauczyciele i urzedasy maja wolne
Brat Pit
Brat Pit 20.03.2020, 19:22
Niech Bóg MA NAS W SWOJEJ OPIECE.TRZYMAJMY SIĘ RAZEM BRACIA

Ja
Ja 20.03.2020, 19:04
A hotele dalej pootwierane
Potem obmyjmy się w wodzie ....
Potem obmyjmy się w wodzie .... 21.03.2020, 15:41
Hotele na godziny muszą być otwarte by zdrowa i prokreacyjna tkanka narodu znalazła ujście.

Pozostałe