Tak nasi pomagają ratownikom medycznym

  • 21.03.2020, 11:35
  • Paulina Targaszewska
Tak nasi pomagają ratownikom medycznym
W tym trudnym dla nas okresie epidemii każdego dnia jako Pogotowie otrzymujemy pomoc od ludzi dobrej woli na terenie całego województwa. Dużo osób i instytucji w ramach akcji #GastroDlaLekarzy dba o pełne żołądki naszych lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek systemu. W Gryfinie wspiera nas Restauracja Rodzinna, która codziennie przygotowuje i dostarcza ciepłe i zdrowe obiady dla naszych zespołów ratownictwa medycznego z gryfińskiej filii.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i wzruszeni ogromem wsparcia, jakim otaczają nas mieszkańcy. Jednocześnie apelujemy aby – jeśli to możliwe – pozostali w domach, a podczas wzywania pogotowia przekazywali dyspozytorom prawdziwe informacje – to będzie dla nas największa pomoc.

Paulina Targaszewska

rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie

Paulina Targaszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ginekolog amator w stanie spoczynku
ginekolog amator w stanie spoczynku 22.03.2020, 19:25
Dziękuję za te obiadki, myślałem ,że to z Caritasu.
Nie napisano czy ta pomoc to odpłatrnie w ramach Cateringu , czy też bezpłatnie. Jeżeli to robi charytatywnie, to ile takich darmowych obiadków dziennie dostarcza i jak długo będzie to robić za friko ? Musi im sie to jakoś finansowo rekompensować. Nie wierzę,żeby obsługa kuchni restauracji Rodzinna przychodziła gotować charytatywnie dla personelu medycznego, ewentualnie OPS.
hm
hm 28.03.2020, 04:11
Nie wszystko się kręci wokół pieniędzy, chyba, że w Twoim smutnym świecie.
JJ
JJ 22.03.2020, 20:59
Ty imbecylu.Robią to nie odplatnie bo pieniądze to nie wszystko.
Ona  zgr
Ona zgr 22.03.2020, 20:50
Robią to nieodpłatnie... nie wiesz to nie pisz beznadziejnych komentarzy....
sojusz
sojusz 22.03.2020, 20:42
Ale ty masz zryty łeb .
obserwator z zewnątrz
obserwator z zewnątrz 22.03.2020, 19:33
Powtarzasz się. Ale doceniam, ze starsz się być dowcipny.
ufff
ufff 22.03.2020, 17:54
Jakiś pozytyw w tej powodzi złych informacji!
😅
😅 22.03.2020, 15:19
No ja nie łapię tematu,bo jak by nie ta restauracja ,to ratownicy i wojsko nic by nie jedli ? czy jak ? Nie mają domów,rodzin, a wojsko jest na łasce resztek z restauracji ? I nie ma co się oburzać,bo nie wierzę,że "rodzinna" specjalnie gotuje dla tych ludzi !
proste
proste 22.03.2020, 17:55
To nie jest sprawa wiary tylko kojarzenia faktów.
?
? 22.03.2020, 16:40
Ale ty dzban jesteś.Poczytaj od początku .
😅
😅 22.03.2020, 17:48
Może i jestem dzban,ale nie jestem hipokrytą
?
? 22.03.2020, 20:44
niema tabletek na bul *** ale i tak masz łeb pusty
??
?? 22.03.2020, 22:02
a są tabletki na ortografię ??
!!!
!!! 23.03.2020, 09:39
A tabletki na upierdliwość???
!?!?
!?!? 23.03.2020, 11:08
Siara,siara
Biegni,głodni ratownicy!!!! A co na to wasz szef ? Też dostał porcję , łopaty ?
do nienawistnika
do nienawistnika 23.03.2020, 11:24
!?!? Przecież nikt nie pisze, że biedni głodni. Masz problemy czytania ze zrozumieniem? Chodzi o to, że ludzie się solidaryzują. A tacy jak ty to żółć się wylewa. Oj biednyś....
gil
gil 22.03.2020, 10:33
Brawo!
Jakubos
Jakubos 22.03.2020, 10:30
Chcecie to sie dołączcie do pomocy ratownikom .Zglaszajcie sie do Rodzinnej.
RM
RM 22.03.2020, 12:45
Bądź pewien że tak już jest . A najbardziej boli głupota ludzka z tekstem Chcecie to się dołączajcie .Wielki szacun dla medyków i tym co im pomagają .JAKUBOS idź na miasto może coś złapiesz bo takie mendy największym są zagrożeniem .
Ignacy W.
Ignacy W. 22.03.2020, 09:40
Służby mundurowe dostaly podwyżkę ostatnio. Wszyscy widzą tylko pielęgniarki i lekarzy. Zawod Ratownika Medyczniego jest zapomniany. Choc to oni są na pierwszej lini. Panie w sklepach mają dostac podwyżki. DLACZEGO DLA RATOWNIKÓW TYCH PODWYŻEK NIE MA?!
Fox
Fox 22.03.2020, 07:21
Szacun dla braciaków i jeszcze większy dla Szanownych ich małżonek.
Jahonek
Jahonek 22.03.2020, 06:49
Restauracja rodzinna także dowozi obiady żołnierzom na granicy, dzięki, wam za ten wspaniały gest
Gosis
Gosis 22.03.2020, 06:39
Żołnierzy na granicy też dokarmia obiadkami restauracja Rodzinna, dziękujemy Wam za tą wspaniałą postawę 7
Soldat
Soldat 22.03.2020, 00:14
A co z żołnierzami stojącymi na granicy?
Ty
Ty 22.03.2020, 09:05
Tam zdjęć nie zrobią więc po co
Gruppenführer Wolf
Gruppenführer Wolf 22.03.2020, 07:31
Chodzi o żołnierzy Wojsk Ochrony Pogranicza, teraz to chyba Straż Graniczna się nazywa, czy o tych zielonych ludzikach udających komandosów ?
To ,że ktoś nałoży mundur, nie oznacza , że jest prawdziwym żołnierzem. Moim zdaniem, to harcerzyki w wojskowych mundurach zdobywający sprawność PiSowskiego gwardzisty.
Panuje też powszechna opinia , że ponieważ polscy żołnierze za dewizy dla rządu nadstawiają karku w wojnach wywołanych przez USA, trzeba było jakoś zapełnić przestrzeń publiczną jakąś formacją militarną która w razie czego ochroni I sekretarza Komitetu Centralnego i jego towarzyszy partyjnych. Fanatyków którzy do pierwszej krwi będą będą przkonani , że są spadkobiercami i kontynuatorami hasła ' Bóg, Honor, Ojczyzna' nie brakuje. Nie wiem czy ludzie mają rację, ale to ponoć ulepszona wersja niemieckiego Volkssturmu w polskim wydaniu.
Nawet pierwszych przywódców tych gwardyjskich jednostek porównują do siebie. Zaczynam się skłaniać do przekonania, że coś w tym jest. Jakby przerobił niemiecką wersję na polską , zawołania naczelnego wodza to faktycznie robi wrażenie.
"Ponieważ zawiedli nas wszyscy nasi europejscy sojusznicy, po pięciu latach najcięższej walki wróg na niektórych frontach stoi w pobliżu granic Polski. Wytęża swoje siły, aby pobić naszą Ojczyznę, zniszczyć naród polski i i jego ustrój społeczny, a jego ostatecznym celem jest wytępienie polskiego , katolickiego człowieka... Znanej nam totalnej woli naszych rosyjskich,żydowskich, niemieckich i innych międzynarodowych wrogów, przeciwstawimy totalną walkę wszystkich polskich ludzi .. Dla wzmocnienia aktywnych sił naszej armii, a w szczególności dla prowadzenia nieubłaganej walki wszędzie tam, gdzie wróg zechce stanąć na polskiej ziemi, wzywam wszystkich zdolnych do noszenia broni polskich mężczyzn, aby stanęli do walki."
https://pl.wikipedia.org/wiki/…
Xyz
Xyz 22.03.2020, 15:28
A ty co za grę chcesz tutaj prowadzić? Nie masz innych zmartwień, takich jak np że Cię wirus dorwie i zdechniesz a całe te teorie szlag trafi?
tak jest!
tak jest! 22.03.2020, 00:38
Jak to co? Stoją!
ruda
ruda 21.03.2020, 22:42
Uważam ze akcja jest swietna.Ratownicy ryzykuja,narażają sie,czesto wyjezdzaja do nieuzasadnionych wezwań znoszac przybtym niepochlebne komentarze i uwagi "pacjentow".Wielki szacunek dla wszystkich ratownikow medycznych oraz calego personelu medycznego za poswiecenie.A Panu Łopacie dziekuje za to ze chec niesienia pomocy w takim ciezkim okresie byla wazniejsza niz liczenie strat.
Hanka
Hanka 21.03.2020, 22:26
Wielki szacunek dla wszystkich medyków z pierwszego frontu, a nasi ratownicy są wyjątkowi. Brawo Rodzinna!
T
T 21.03.2020, 19:58
Super! W czasach tej całej epidemii widac jak my Polacy potrafimy się zjednoczyć. Moi koledzy niemcy (z pogranicza) są pełni podziwu, że potrafimy się mimo wszystko tak zebrać i pomyśleć o innych. W DE nie uświadczysz czegoś takiego... Doceniajcie to co macie, gdzie jesteście i kogo macie blisko siebie. Ps. Czekam na otwarcie granic żeby znowu przyjechać do Gryfina i m.in. skoczyć na obiadek do Rodzinnej!
Dyl
Dyl 21.03.2020, 22:11
Targany nostalgią gastarbeiter napisał: Super! W czasach tej całej epidemii widac jak my polacy /pewnie zabolało/ potrafimy się zjednoczyć. Moi koledzy Niemcy (z pogranicza) są pełni podziwu, że potrafimy się mimo wszystko tak zebrać i pomyśleć o innych.
Co to jest DE , polski światowcu ? Zapewne jesteś inżynierem albo doktorem przez duże D.
Bierz się za ortografię , bo nie zaliczysz tego końcowego egzaminu dla ośmioklasistów
T
T 21.03.2020, 22:46
1. DE - międzynarodowy skrót nazwy państwa Niemieckiego (z niem. Deutschland). Jedno mamy wyjaśnione. 2. Gastarbeiter to pracownik tymczasowy, pracujący dawniej w zachodnich niemczech na pozwoleniu czasowym - nie dotyczy mojej osoby. Wisisz mi "dziękuję" za lekcje i "przepraszam" za gównoburze.
Myśl...
Myśl... 22.03.2020, 07:30
Kolego(żanko)brawo za merytoryczną odpowiedź jednemu z tych mącicieli ktorzy sa tylko tutaj oby siać zamęt i którym wiecznie nic się nie podoba.
Dyl
Dyl 21.03.2020, 23:45
Ze skrótem DE to chyba się nie spotkałem, albo nie zwróciłem na niego uwagi. Zwracam honor. Gastarbeiter to określenie cudzoziemskich pracowników od czasu przybycia Turków do Niemiec w stosunku do cudzoziemców, jest używane do dzisiaj.
Nie napisałeś dlaczego Polacy napisałeś z dużej litery, a Niemcy z małej. Z tego powodu uznałem Cię za PiSowskiego trolla. Wyjaśnieniem 'gównoburza' musiałem sie posiłkować u córki, he,he. Każde pokolenie ma swoje dziwaczne określenia. Tschüss!
T
T 22.03.2020, 02:59
Wręcz przeciwnie, przez PIS i resztę oszołomów młodzi ludzie tacy jak ja (90's) muszą wyjeżdżać za granicę za godnym życiem. Choć jestem w Gryfinie 2x dziennie to i tak czuję niedosyt przebywania w Polsce. Co do pisania Niemiec małą literą (choć wiem, że przynależność do danego narodu zawsze piszemy wielką), to mam ku temu powody. Niepotrzebnie zaczynasz zaczepki, dyskusje i prowokacje. Napisałem komentarz bo miło widzieć jak w całej Polsce ludzie potrafią się zjednoczyć i pomóc sobie nawzajem. NIe uświadczysz tego w DE. Tu przy granicy, czy na zachodzie kraju ludzie mają inną mentalność i są w wiekszości egoistyczni i brak im empatii. Jeśli jednak masz inne zdanie na ten temat, to szanuje je. Jeśli jednak nie masz wyrobionego zdania, to wynajmij na rok mieszkanie w byłym DDR i będziesz mógł się wypowiedzieć, lub zaufaj mi, wiem co mówię. Uważam naszą niepotrzebną dyskusję za zakończoną. Ps. Gastarbeiter było też używane wobec Polaków wyjeżdżających sezonowo do pracy do Nimiec np. na plantację ogórków.
Madzia
Madzia 21.03.2020, 20:48
I tak trzymać!
czytacz
czytacz 21.03.2020, 18:16
Ja pikole sami sobie piszą te pochwały ?
Żaba
Żaba 21.03.2020, 19:16
Zdaje się że czytacz to jakiś łazik,szwędacz miejski co wszystko widzi i wie.Znaczy że czytacz to menda społeczna . Moje uznanie dla ratowników i tych co im pomagają .
Danuta
Danuta 21.03.2020, 16:11
Caritas jak tylko dostanie dotacje finansową też będzie wspierać.
Wpłacajcie datki na Caritas, wspomóżcie też proboszczy i biednych księży swoich parafii. Bóg zapłać !
Marie
Marie 21.03.2020, 15:40
Brawa dla "Restauracja Rodzinna";)

Panie Andrzeju (ratownik widoczny na zdjęciu) - pamiętam, że był Pan inicjatorem akcji charytatywnej dla Waszego chorego Pracownika:)
DOBRO WRACA!
Niech każdy z nas na swój sposób i swoje możliwości wspomoże najbardziej potrzebujących w tym trudnym okresie!
Razem możemy więcej!
POLSKA
POLSKA 21.03.2020, 15:12
trzymajmy sie Polacy razem bo razem tworzymy jednosc, ktora na tym swiecie jest malo widoczna.Razem pokonamy i przewalczymy kazda zaraze Chwala Polskim Bochatera.Chwala I Godnosc Polski.Zadne Pieniadze Nas NIe Przekupia.POLSKA!!!!!
Ona
Ona 21.03.2020, 14:42
Brawo dla Was :) Tak trzymać :)
Jola
Jola 21.03.2020, 14:40
Brawo pan Paweł i załoga Rodzinnej!
Gryfinianka
Gryfinianka 21.03.2020, 14:28
Dobrze że jesteście z nami i dbacie. Podziękowanie dla tych co wam pomagają .
bądźcie oryginalni
bądźcie oryginalni 21.03.2020, 14:30
Może przyjmiecie jakieś inne nicki, bo w Gryfinie mieszka kilkanaście tysięcy GRYFINIANEK!
Rat
Rat 21.03.2020, 14:41
Co ty proponujesz , może jeszcze Ci przyjechać i pampersa zmienić bo po takie bzdury dzwonią ludzie .

Pozostałe