U sąsiadów w Zalando odkryto przypadek koronawirusa. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

  • 22.03.2020, 12:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
U sąsiadów w Zalando odkryto przypadek koronawirusa. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa
Pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono już 13 marca 2020 r. Pomimo zidentyfikowanego zakażenia, nie zdecydowano się na zamknięcie magazynów, a pracuje tam wielu pracowników z naszego regionu. Podjęto jednak nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Zalando nie zamyka magazynów w Postbahnhof w Berlinie. Po odkażeniu pracownicy wrócili do pracy. Wśród nich są mieszkańcy naszego regionu. Osobę zakażoną poddano leczeniu domowemu. Pracownicy, którzy mieli z nią kontakt, przechodzą kwarantannę.

Rzeczniczka Zalando w Niemczech poinformowała, że „zdrowie naszych pracowników, ich rodzin i innych osób pozostających w bliskim kontakcie ma dla nas bardzo ważne znaczenie. Jak opisano, zamknęliśmy lokal po tym, jak przypadek wykryto. Jak najszybciej było to możliwe stworzyliśmy bezpieczne środowisko pracy. Dotknięte zakażeniem miejsca robocze zostały dokładnie zdezynfekowane”.

Sygnały o innym niż dotychczas postępowaniu w Zalando w Gardnie dostaliśmy 13 marca. Pracownicy informowali nas, że wszystkim mierzona jest temperatura przed wejściem. Podobno kilkudziesięciu pracowników miało zostać odesłanych do domów z powodu podwyższonej temperatury . W związku z tym zadaliśmy Zalando kilka pytań m.in. jakie szczególne procedury podjął zakład w Gardnie aby bronić ludzi przed zachorowaniem?

-Zalando nie udziela informacji w tym temacie – dostaliśmy odpowiedź z biura prasowego polskiego Zalando.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (52)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fizyk Gardno
Fizyk Gardno 31.03.2020, 18:53
Muszle klozetowe, podłogi i umywalki myte jedną ścierką. Tak tą samą ścierką!!! Rękawiczki wydawane pod ścisłym nadzorem. Byle nie za dużo. Gardno
Kemal
Kemal 28.03.2020, 19:14
Trzeba stosować nadzywaczajne środki bezpieczeństwa i tyle.
Kot
Kot 28.03.2020, 19:06
Ukrainka ktora pracuje w zalando ponoc lezy chora na koronawirusa, a hostel w którym mieszkali jest objęty kwarantanna w Czepinie, ale nie wiem ile w tym prawdy ?
dziwne
dziwne 28.03.2020, 19:12
Jak nie wiesz czy to prawda to po co o tym piszesz?
eh
eh 28.03.2020, 19:13
Teraz ludzie byle plotke powtarzają.
życzenie
życzenie 28.03.2020, 18:25
Aby zwyciężył rozsądek!
załamka
załamka 28.03.2020, 11:47
A u nas w telewizji (przed chwilą) reklama sezonowych obniżek na Zalando. Hulaj dusza , piekła nie ma!
cóż
cóż 28.03.2020, 11:53
Zgubi nas konsumpcjonizm!
Ernest
Ernest 27.03.2020, 12:32
W takich dużych zakładach to całkiem możliwe.
sowa
sowa 23.03.2020, 20:49
Moim zdaniem wychodzi na to, że przywilej życia i zdrowia, mają tylko ci, którzy posiadają możliwość możliwość zostania w domu. Pewne osoby mają dostęp do bezpieczeństwa, do ochrony zdrowia, inne nie. Cała reszta musi pracować.
Xyz
Xyz 23.03.2020, 20:08
Te termometry pokazują temperaturę 33 stopnie ludziom którzy wchodzą z dworu, to nic nie da nawet z gorączką wejdą jak będą chcieli..
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 23.03.2020, 20:29
bbo to są masońskie termometry ah ah ah one tylko pokazuja 33 stopień ah ah ah i 676 przebadanych próbek ha ha ah
Przyjezdny
Przyjezdny 23.03.2020, 10:33
Zalando Birkenau sialalalala a tak serio to jeden przypadek w Zalando i cala gmina,powiat a moze i województwo leży i kwiczy jak zażynany prosiak. Oby do tego nie doszło...
Filemon
Filemon 23.03.2020, 12:39
Wracaj skąd przyjechałeś, sialalalala, idito.
Ktoś
Ktoś 23.03.2020, 10:15
To jest wręcz niewyobrażalne wirus szerzy się w zastraszajacym tępie A duże zakłady pracy zalanda , amazony , stocznie dalej pracują ogromne skupiska ludzi którzy pracują , jedzą ,kapią się razem Badanie temperatury !?! środki higieny !?! Czy to są środki do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa !?!? Ulice puste lecz co z tego ci ludzie wrócą do domu zakażeni i zaraza swoich bliskich Czy tak trudno o zdrowy rozsądek dla pieniędzy
Bingo
Bingo 23.03.2020, 08:24
Hahahaha mierzona temperarura. Tak mierzona ze termometry u pracownikow wskazuja po 32° C albo i nawet mniej. A o odstepie 1m od siebie to juz nie wspomne jakas masakra. Wspomne iz sanepid byl i co nic nie zrobil a pare osob chodzilo z gorączką do pracy. Te kontrole tak naprawde to pic na wode !!
zombi
zombi 23.03.2020, 09:03
Może tyle mają!
Diana
Diana 22.03.2020, 21:14
Będzie jak we Włoszech,.a autobusy jezdza ile tam jest ludzi, ale co tam...naukowcy mowia:wirus najgorzej jest w pomieszczeniach zamkniętych, gdyz potrafi szybko zarazac, na towarach, wszędzie. Niemcy juz sobie nie radza,a co dopiero taka Polska. Klamka, blat, wszędzie jest. Tylko u niektórych przebiega bezobjawowo i moga byc nosicielami
Zakapturzony Zbój
Zakapturzony Zbój 22.03.2020, 20:39
Widać kto z kierownictwa pisze komentarze haha śmiechu warte. Jak Gardnowskie Zalando się zarazi to będzie PANDEMIA w regionie, wszyscy pracujący są z okolicy.
true_lysander
true_lysander 22.03.2020, 19:50
Niemcy może wystartowali z działaniami wolniej.. ale teraz gdy już zaczęli działać, dziełają bardzo sprawnie. Dzisiaj działają też już masowe testy na wirusa w postaci "drive thru" po kilkanaście stanowisk, zakaz spotkań powyżej dwóch osób, ale jednocześnie możliwość wyjścia na rodzinny spacer z domu. Przejdą przez ten kryzys najsprawniej ze wszystkich państw w Europie.
zamówiłam
zamówiłam 22.03.2020, 18:22
Ludzie czekają na paczki.
Pracownica
Pracownica 22.03.2020, 16:19
Reakcja będzie za późno, pozdrawiam pracowników "Siedź na ***".
Pracownik
Pracownik 22.03.2020, 15:38
Burdel jak był tak jest.
Niby sprawdzają,ale są osoby ktorych ktoś z rodziny wrocił z zagranicy z pracy.I co chodzą do pracy,nie są objęci kwarantaną a powinni.
Panie sprzątające jedną ścierką myją i podłogi,i wc-gdzie tu higiena,gdzie zabezpieczenie?
Areasi mimo zawiadomień o osobach w czasie pracy że mają temp.bądź źle się czują nie reagują.
I to ma być prawidłowe podejscie,zabezpieczenie?
Tylko patrzeć jak się ludzie będą zarażać jeden od drugiego.
Liczy się tylko robota LUDZIE SIĘ NIE LICZĄ.
W stołowce pączki luzem leżą każdy może sobie podotykać,pomacać i takim sposobem jeden drugiego może zarazić.
Jest moc kochani w Zalando
KORONOWIRUS OMINIE TO MIEJSCE !????????????????
Buli
Buli 23.03.2020, 19:02
Pewnie tam wcale nie pracujesz, poczki luzem zlikwidowano jak yylko zaczal sie koronawirus. Nie masz pojecia jakie srodki juz wprowadzono w naszym przedsiebiorstwie, o Paniach sprzatajacych tez piszesz bzdury bo maja najwyzszej klasy srodki do dezynfekcji i wysokie kwalifikacje zawodowe!!
Ala
Ala 22.03.2020, 15:45
Święte słowa
Prawda jak nic
Obóz
FiFi
FiFi 22.03.2020, 20:23
Z obozu nie mogłaś wyjść - TU NIKT CIĘ NIE TRZYMA I DO NICZEGO NIE ZMUSZA !!
Buka
Buka 23.03.2020, 10:35
Modern slave, niewolnictwo ekonomiczne ,podbój słabszych gospodarek siłą obcego kapitału. Cóż, i tak jesteśmy kolonią, większość to ślepcy i tego nie widzą .
Hc
Hc 22.03.2020, 15:44
To prawda
Niby coś robią ale nie do końca.
Biuro zawsze się migało i miga.
Brakuje środków odkażających!
A ludzi mniej bo kto mogł poszedł na zwolnienie i miał rację
Kazdy sie boi o swoje zdrowie i swoich bliskich
Teraz dobiero sie okaże jak dbali i czy zadbali
Buli
Buli 23.03.2020, 19:04
Srodkow odkazajacych jest duzo, nie ma mowy o brakach. Nie masz pojecia a piszesz byle pisac.
kb
kb 22.03.2020, 20:36
Z dodatku o biurze wnoszę, że jesteś w tej tzw / NIE OBRAŻAJĄC / NIŻSZEJ KADRZE i o pracy biura masz raczej mgliste pojęcie. Nie zwalnia Cię to jednak z pisania prawdy. Jeżeli brakuje środków ZGŁOŚ PRZEŁOŻONEMU. Co to znaczy " ... KTO MÓGŁ POSZEDŁ NA ZWOLNIENIE .. " ?? Idzie to się na urlop a ZWOLNIENIE OTRZYMUJĄ OSOBY CHORE. Wkurza mnie bezmyślne plucie na własne miejsce pracy dla samego plucia. Masz uwagi TO NAPISZ JE NA KARTCE I WRZUĆ DO SKRZYNEK KONTAKTOWYCH - SĄ W HOLU GŁÓWNYM.
Wniosek
Wniosek 22.03.2020, 15:36
Nosiciel wirusa...jeszcze przed objawami nie ma temperatury.Natomiast już zaraża. To jakiś bezsens te mierzenie temp...tylko pewnie tańsze niz testy...
Hi
Hi 22.03.2020, 15:42
Oto chodzi
Baranki nie myślą o tym
rus
rus 22.03.2020, 14:03
Podoba mi się to, że zwracają uwagę na higienę pracowników! Są firmy które nadal nie rozumieją co to higiena!
Janina
Janina 22.03.2020, 13:12
Pracuję w ZALANDO i odpowiem za rzecznika; ilość pracujących na zmianie została radykalnie zmniejszona / na moje oko o około 40% /; na stołówce użytkownicy są zmuszeni zachować odstępy; ochrona uczulona jest na przypadki "flejtuchów" i reaguje zmuszając do mycia i dezynfekcji rąk; serwis sprzątający non stop odkaża miejsca wrażliwe - uchwyty, poręcze, czytniki itp; NIKT Z GORĄCZKĄ NIE WEJDZIE NA ZAKŁAD (!!); KAŻDY PRACOWNIK jest przez swego bezpośredniego przełożonego instruowany co do zasad postępowania i ochrony. Czy to wystarczy ? NIE, JEŻELI TRAFI SIĘ NA DURNI I TAK GDY BĘDZIEMY ODPOWIEDZIALNI.
Z
Z 22.03.2020, 15:47
Nie pitol głupot
Poczytaj trochę to się dowiesz że nosiciel nie odrazu ma objawy gorączi a zaraża
A ilu już takich weszło
Zgroza
Hdjr
Hdjr 22.03.2020, 14:51
Dokladnie ilosc pracownikow zostala 'radykalnie zmniejszona' !! Wiekszosc osob poszla na zwolnienia bo sie boja o siebie i swoje rodziny!
Natka
Natka 22.03.2020, 13:27
Firma wysyłkowa jak ta nie pozwoli sobie na zamknięcie, odprawa osób to ponad 50 osób, cztery przerwy po co? Jeden stoi za drugim, ludzie po co??? Autobusy wypchane jeden na drugiego kicha, powracali z Włoszech ze szkoleń z Mediolanu nadal pracują te osoby bez żadnych problemów, kwarantanny.. stołówka powinna wydawać obiady w pojemnikach nie na talerzach, mycie rąk?? Nie stosuje sie do tego 70 procent ludzi... mierzenia temperatury?? Nie kazdy zakazony ją ma!!! Autobusy nie dezynfekowane bo jak?? Jesli pierwsza zmiana drugą odbiera, Państwo z kadr odizolowane z plebsem się nie kontaktują,... ludzie na oczy przejrzyjcie macie zapierd.. i tyle w temacie


Panstwo z kadr
Panstwo z kadr 22.03.2020, 20:43
A może jakieś pomysły, podpowiedzi i wnioski ?? Bez nich jesteś tylko Natka-Jęczy*** !!
Żelipopą kanapkeke
Żelipopą kanapkeke 06.04.2020, 23:50
Państwo z kadr niech lepiej dobrze wypłaty naliczają bo każdemu inaczej liczą i ci co na l4 zarabiają 50zl mniej od tych co zapierdzielają cały miesiąc w pracy...
Buka
Buka 23.03.2020, 10:41
Pomysł...hm. Zamknąć zakład na trzy tygodnie i placic w tym czasie pracownikom. W DE mogło tak zrobić BMW, mogło Audi i Volkswagen, świat sie nie zachwieje bez łachów (bądź co bądź fajnych) z Zalando, korporacja nie upadnie a ludzie będą czuli że firma o nich dba.
Ale co tam, póki nic nikt nie przyniósł to jest okey, gorzej jak ktoś to przyniesie i staniecie sie winni ogniska epidemicznego w regionie. Będzie piękna reklama zakładu
Ambroziak
Ambroziak 24.03.2020, 17:54
Pomysły jak liderzy wypisują na forum ŻE postojowe im nie w C,i,p,k,e
Buli