NFZ: na portalu pacjent.gov.pl dostępny czatbot ws. koronawirusa

  • 22.03.2020, 17:51
  • kmz/ godl/
NFZ: na portalu pacjent.gov.pl dostępny czatbot ws. koronawirusa fot. gov.pl
Na portalu pacjent.gov.pl udostępniliśmy czatbota odpowiadającego na pytania dotyczące koronowirusa - poinformował w niedzielę na Twitterze prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Adam Niedzielski.

Na portalu pacjent.gov.pl zamieszczane są informacje o koronawirusie, m.in. gdzie szukać pomocy, jeśli podejrzewa się u siebie zakażenie i jakie środki ostrożności zachować, by zmniejszyć ryzyko zarażenia.

Uruchomiono też czatbota, czyli program do konwersacji na bazie sztucznej inteligencji, który odpowiada na najczęściej zadawane pytania.

"Wystarczy kliknąć na pomarańczowe, pulsujące kółko z symbolem rozmowy tekstowej, aby rozpocząć rozmowę. Wersję głosową bota testujemy na infolinii TIP (Telefonicznej Informacji Pacjenta, PAP)" - napisał prezes NFZ.

Infolinia obsługiwana przez konsultantów działa przez całą dobę pod numerem telefonu 800 190 590. (PAP)

kmz/ godl/

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

KK
KK 23.03.2020, 09:41
Nie wszyscy zarażeni koronawirusem muszą przebywać w szpitalach. Przy łagodnym przebiegu infekcji można pozostać na izolacji domowej

powiedział Szumowski
Naród wybrany bo bez testów
Naród wybrany bo bez testów 23.03.2020, 14:17
I zarażać wszystkich w koło. Dziadka, babcię, mamę, tatę, sąsiadkę i sąsiada i tą emerytkę spod jedynki i rencistę spod dwójki i kasjerkę i kolegów od piwa i ich babcie i dziadków. To Polska metoda. Do tego modlitwa co godzinę na mszy w kościele, święcona woda, kadzidło z siarką a nawet okadzanie domu samymi trocinami i koniecznie palenie świecy. Mamy najniższy wskaźnik zgonów do ilości zarażeń na 1000 mieszkańców bo Królem Polski jest Jezus Chrystus i a królową jego matka Maryja.
dobrze
dobrze 22.03.2020, 18:05
Wiedzy nigdy za dużo.

Pozostałe