W Biedronce senior z pierwszeństwem w związku z epidemią koronawirusa

  • 24.03.2020, 11:10
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W Biedronce senior z pierwszeństwem w związku z epidemią koronawirusa
Seniorzy w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa są grupą szczególnie zagrożoną. Biedronka pomoże połączyć seniorów potrzebujących pomocy w zrobieniu zakupów z osobami, które są gotowe pomagać. Sieć wprowadza także pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia, a także pierwszeństwo obsługi przy kasie na każdą prośbę osoby starszej. Wszystko to pod hasłem „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Zmienia także godziny otwarcia sklepów.

Senior w sklepie Biedronka z pierwszeństwem

Sieć dla bezpieczeństwa klientów już wcześniej wprowadziła limity osób, które mogą jednocześnie przebywać w sklepach – limity są związane z wielkością danej placówki. Teraz dodatkowo osoby starsze w pierwszej godzinie funkcjonowania sklepu, będą mogły wejść do niego jako pierwsze. Wszystko po to, by przebywały w sklepie jak najkrócej i były przez to jak najmniej narażone na zachorowanie.
Biedronka wzmacnia też zalecenia dotyczące priorytetowej obsługi seniorów przy kasie – na prośbę seniora pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie osoby starszej w kolejce.
 
Łączenie potrzebujących seniorów z wolontariuszami
Od wtorku, 24 marca 2020 r. w sklepach sieci zostaną umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce. Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem Biura Obsługi Klienta sieci Biedronka dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na www.biedronka.pl.
W ten sposób Biedronka stanie się łącznikiem między potrzebującymi seniorami i osobami, które mieszkają w ich sąsiedztwie i chcą nieść pomoc. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość.
Aby umożliwić seniorowi płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia. 
 
Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Wszyscy seniorzy, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania także karty „Czas na pomaganie seniorom 65+”. Przekażą ją następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce. Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.
 
Zmiana w otwarciu sklepów
W niektórych sklepach np. w Chojnie ze względu na niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem są zmienione godziny pracy. Sklep czynny jest od godz. 7.00 do 20.00, ale po południu zaplanowano przerwę techniczną. Przerwa techniczna trwać będzie od godz. 13.30 do 14.30.
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sadu
Sadu 24.03.2020, 21:38
Seniorzy to powinni od razu mandaty dostawać. Po co łażą chyba życie im nie miłe. Wiadomo ze organizm starszy osłabiony ale po ci leżą codziennie do sklepu ...
liczi
liczi 24.03.2020, 21:25
Przerwa techniczna na uporządkowanie i na odkażanie jest niewątpliwie potrzebna!
Luśka
Luśka 24.03.2020, 16:58
Tak wjedzie jeden i cztery kilo schabu wykupi, tonę łopatki i po tonie każdego z mięs dla sąsiadów i rodziny puknijcie się w leb
Arn de...
Arn de... 24.03.2020, 14:09
Jestem zdumiony taką zachętą do łażenia i nie wyobrażam sobie jak Biedronka chce to przeprowadzić. PODSTAWOWA ZASADA JEST TAKA, ŻE SENIOR MA SIEDZIEĆ NA TYŁKU A NIE SZWENDAĆ SIĘ PO SKLEPACH !! Senior ma dzieci i czas by te odpłaciły się za wieloletnie ich niańczenia i niańczenie ich dzieci /wnuków/ ! Seniorzy samotni niech poproszą o pomoc młodszych sąsiadów. Na czas tej pandemii seniorzy albo zejdą z ulic i sklepów albo, w krótkim czasie, zejdą do podziemi !!
ZUSIKI
ZUSIKI 24.03.2020, 14:52
Dla nas nawet lepiej.
Pozdrawiamy
ZUS
Afsgad
Afsgad 24.03.2020, 12:07
Seniorzy powinni siedzieć w domach. Zakupy powinni robić wolontariusze i pracownicy ops. Szczególni ci z ops. W końcu by się do czegoś przydali...
agwgwer
agwgwer 24.03.2020, 14:09
Tak jest,szczególnie ci z OPS by się do czegoś przydali.

Pozostałe