Nie dojedziesz już codziennie do pracy w Niemczech

  • 25.03.2020, 09:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie dojedziesz już codziennie do pracy w Niemczech
Nastąpiły kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Wynikają one z wejścia w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. Dotyczą one osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w Niemczech.

Do tej pory w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (73)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rozumiem to
rozumiem to 27.03.2020, 12:32
Trudno. Wyższa konieczność!
sodomia i gomoria
sodomia i gomoria 27.03.2020, 00:03
JUż dawno powinno sie zamknać granice bo pełno jest nowych przypadków zawirusowania w przygranicznych miastach. Popatrzcie co sie dzieje w Warszawie i Łodzi
Pipi
Pipi 25.03.2020, 19:56
Takie sa kobiety ale tylko te nie dowartosciowane co za euro dupsko wylizze
polak
polak 25.03.2020, 19:01
moja BYLA znajoma bo juz nie jest, wlasnie w poniedzialek jedzie opiekowac sie starym szwabem 94 l, smiem twierdzic ze tez strzelal do Polakow, a ona mowi tylko glupi nie pojedzie by sobie dorobic 1700 euro, brak slow, nie powinna byc wpuszczona do Polski

gut
gut 25.03.2020, 16:40
Dobrze, że są dda dni na decyzje i załatwienie formalności
ja
ja 25.03.2020, 16:48
idiotyzm /rządzacy zafunduą nam polnische getto ludzie pomyślcie czy chcecie żyć w kaczorlandzie?
karyna
karyna 25.03.2020, 16:22
Czyli podcierać tyłki dalej można jeździć. W sumie bez tej pomocy Niemcy sobie nie poradzą.

Gryfinianka
Gryfinianka 25.03.2020, 20:06
Ale tłumok z ciebie i prawdziwa Karyna. Nawet nie wiesz ile w Schwedt pracuje Polaków- pielęgniarki, lekarze, kelnerki, pracownicy rafinerii, spawacze...
Niemcy może i sobie bez nich poradzą, tylko czy ich rodziny poradzą i utrzymają np. z jednej pensji w tym czasie?
do gimbazy
do gimbazy 25.03.2020, 16:31
No cóż karyna, czytasz i nie rozumiesz.
Popek z Niemiec
Popek z Niemiec 25.03.2020, 15:01
A co Zalando i tą drugą wylęgarnią wirusa w Kołbaskowie? Takie molochy powinni jako pierwsze pozamykać!!!
Bella
Bella 25.03.2020, 14:43
Nareszcie, bo to nic dobrego jak taka jazda tam i z powrotem. I rozsiewacze wirusa
hamburger
hamburger 25.03.2020, 13:52
Nie jesteś niemcem, bo: 1. żaden niemiec nie nauczy się pisać po polsku. Mówić z tym dziwnym akcentem drutu kolczastego, owszem, ale pisać po polsku - no nie ma takiej opcji, 2. żaden niemiec nie napisałby o sobie i innych niemcach, że są idotami. Oni zawsze są nieomylni, najmądrzejsi, najlepsi i ......... Koniec, kropka.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.03.2020, 13:34
Bardzo dobrze już dawno powinni to zrobić!!!! a tak wozili wirusa w te i nazat
lux
lux 25.03.2020, 12:52
To mądra rzecz która zrobili. Jedyna jaką można było zrobić w tej sytuacji.
guinter
guinter 25.03.2020, 12:36
Dojadę,dojadę.
bazzi
bazzi 25.03.2020, 12:23
Teraz jeszcze zaczną się dramaty ekonomiczne. Ci co zarabiali dużo, teraz nagle stracą źródło dochodu.
nam nikt nie da
nam nikt nie da 25.03.2020, 19:17
Jak dużo zarabiali to mogli oszczędzać
..
.. 25.03.2020, 12:22
Obecna sytuacja w Polsce i na swiecie wygenerowana przez pandemie, pokazala istniejacy podzial wsrod politycznych orientacji i politykow reprezentujacych personalnie polityczne ugrupowania. Jedni z odpowiedzialnoscia przystapili do ciezkiej walki z epidemia podejmujac wazne dla ludzi decyzje, uruchamiajac wszelkie mozliwe i dostepne do walki srodki, podejmujac wazne decyzje, uruchamiajc wszystkie sluzby dbajace o bezpieczenstwo ludzi, o jak najnizsze straty materialne w gospodarce i niezbedna pomoc pracodawcom, pracownikom i ich rodzinom w przetrwaniu trudnego okesu pandemii, mysla kreatywnie o trudnej chwili obecnej, ale tez o skutkach jakie moga nastapic po opanowaniu nieszczecia jakie nieoczekiwanie spadlo na swiat, w tym na nasza Ojczyzne. Inni zas przez lata nierobstwa uksztaltowali w sobie odruch obszczekiwania wszystkich i wszystkiego i warczenia na to co znajduje sie w zasiegu ich widzenia i otepialego od wznoszenia toastow sluchu: /zdrowie wasze w gardlo nasze, czy zamowien u SOWY; maja mowa krotka, wodka, wodka, wodka.../, obszczekiwania wszystkiego co madre, ale sprzeczne z ich bezrozumnymi pogladami a takze mysleniem, wszystkiego co w ich pustych glowach nie moze sie pomiescic. Takich pseudo politykow mamy w kraju w szeregach opozycji, a takze okupujacych biurokratyczne stanowiska w UE. Dowodm na to jest stosunek totalnej opozycji i lewackich unijnych urzedasow do demokratycznej wladzy w Polsce, do naszego panstwa i Polakow, dla ktorych niepodleglosc panstwa i wolnosc narodu byla, jest i bedzie zawsze sprawa swieta.
B
B 25.03.2020, 17:00
Ale do czego ten komentarz 🤔
emek
emek 25.03.2020, 12:11
W Niemczech jest większe zagrożenie więcej przypadków więc dlatego to zrobili.
As
As 25.03.2020, 12:01
Redakcjo może pomysł na materiał pt. "Jaka jest UE w dobie wirusa?". Cała opozycja kwiczy że rząd sobie nie radzi. Nie chce przypominać jak było za PO i wypowiedź Kopacz podczas wirusa świńskiej grypy. Moim zdaniem obecny rząd radzi sobie bardzo dobrze i do tego w bardzo dobrym czasie zareagował. Poza tym że powinni wybory prezydenckie przełożyć i myślę że to zrobią. Ale jaka jest dzisiaj UE? System unijny jest bezradny w takich sytuacjach. Co zaoferowała unia w walce z wirusem? Moim zdaniem jak już przejdzie ta zaraza to UE się rozleci.
durak masz poczucie humoru
durak masz poczucie humoru 25.03.2020, 12:11
As, mają się zająć tematem podrzuconym przez ruskich trolli od propagandy, której celem jest rozbicie UE? Ty się chyba z koniem na łeb zamieniłeś.
As
As 25.03.2020, 12:15
A coś nie prawdę napisałem? Wolność słowa według tvn uznajecie tylko. Koń jest mądrym zwierzęciem w porównaniu do osła któremu tobie daleko....
Ewa
Ewa 25.03.2020, 11:12
Co za różnica czy dojeżdżam do pracy w Schwedt czy w Szczecinie? Do pracy iść nie możesz, ale szkoła w domu obowiązkowa.
Michal
Michal 25.03.2020, 11:26
Co ma piernik do wiatraka ?
Ewa
Ewa 25.03.2020, 11:42
No to, że granica zamknięta.
Ela
Ela 25.03.2020, 11:49
Jak tak ci tego brakuje, to jedź i nie wracaj.
Ewa
Ewa 25.03.2020, 12:00
Ciekawe jakby tobie ktoś zakazał pracować i nie dał wynagrodzenia? Dziwne podejście.
Ade
Ade 25.03.2020, 13:33
Podobno ludzie w DE zarabiają 4x więcej niż w PL więc jak kilka tygodni nie popracują to się przecież nic nie stanie.
Aaa
Aaa 25.03.2020, 16:44
Nas będzie stać na to żeby papierem toaletowym tyłek pod...rać, a wy se podetrzecie pincsetem. ( Pisownia adekwatna do towarzystwa)
Aaa
Aaa 25.03.2020, 16:21
A nasze euraski poszły w górę 😁
Aaa
Aaa 25.03.2020, 16:14
Także ten. Nie ciesz się zawistny polaczku ceb...czku, bo i ciebie kryzys dosięgnie- nie tylko nas pracujących w de. Tylko właśnie my mamy hajs na czarną godzinę , wy macie pincset plus, które spadnie na wartości. Jak nikt nie zarobi na to to trzeba hajsu dodrukować
Elka
Elka 25.03.2020, 19:20
Tam zarabiać tu wydawać, no i takie to mamy jaśnie państwa.
Aaa
Aaa 25.03.2020, 21:46
Mieszkamy w strefie przygranicznej, więc grzechu nie popełniamy. Podatek też tu płacimy, także do du... twoja zazdrość
Aa
Aa 25.03.2020, 21:43
Trzeba umieć sobie w życiu poradzić, a nie być dejem. Każda praca jest ważna. To co tu piszecie świadczy tylko o was i waszej zawiści, że Polak potrafi jechać za granicę i zarobić. A nie siedzieć i czekać aż dadza, albo całe życie z siebie ofiarę robić i jechać na kredytach.
takie czasy
takie czasy 25.03.2020, 12:53
Ludzie teraz myślą tylko o sobie.
sauron
sauron 25.03.2020, 11:09
Unia jest niewydolna ponieważ rządzą nią ludzi nieodpowiedzialni i niemerytoryczni. Wystarczy zmienić to naczalstwo a traktatów nie zmieniać i będzie super.
śmiech mnie ogarnia
śmiech mnie ogarnia 25.03.2020, 12:54
Dopisz jeszcze że Putin jest tym człowiekiem który zbawi świat :)))))) Przestań ruski trollu sauronie wykorzystywać sytuacje do propagandy bo to śmierdzi na setki kilometrów!
Pajak
Pajak 25.03.2020, 10:59
Wolnosc slowa jeszcze istnieje i mam prawo wypowiedziec sie w stanie pandemi co mysle o UN...chyba ze jest dyktatura?
śmiech mnie ogarnia
śmiech mnie ogarnia 25.03.2020, 12:57
Ty Paljak ty siejesz propagande i nienawiść.
stop kremlowskim trollom
stop kremlowskim trollom 25.03.2020, 10:48
Moskiewskie trolle jak zwykle nadają! Adminie - do roboty!

Pozostałe