Oblali denaturatem i podpalili człowieka. Szybko ustaleni i zatrzymani [FOTO, WIDEO]

  • 25.03.2020, 12:55
  • Źródło: (KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)
Oblali denaturatem i podpalili człowieka. Szybko ustaleni i zatrzymani [FOTO, WIDEO] Fot. Lubuska Policja
Dwaj oprawcy oblali denaturatem swoją ofiarę i ją podpalili. Pokrzywdzony 64-latek cudem uszedł z życiem i w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa w specjalistycznym szpitalu. Policjanci już zatrzymali napastników. Ci usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im dożywocie.

Dramatyczne sceny rozegrały się w sobotni wieczór na jednym z gorzowskich osiedli. Do mieszkania 64-latka przyszło dwóch znanych mu mężczyzn. Powiedzieli mu, aby poszedł do sklepu po denaturat. Mężczyzna nie podejrzewając podstępu zrobił to, o co go poprosili. Kiedy wrócił z łatwopalną substancją, przekazał je zamawiającym.

W pewnym momencie oblali denaturatem swoją ofiarę. Odpaloną zapalniczkę skierowali w kierunku 64-latka. Ogień objął mężczyznę, który w wyniku tego zdarzenia tylko cudem uniknął śmierci.

Ma poparzone niemal 30% powierzchni ciała i znajduje się w śpiączce farmakologicznej w specjalistycznym szpitalu. Na miejscu tego zdarzenia całą noc pracowali policjanci. Dbali o to, aby dokładnie zabezpieczyć wszystkie ślady, przeprowadzając szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Ale równolegle swoje czynności prowadzili policjanci śledczy i kryminalni.

Operacyjne i procesowe ustalenia przyniosły wymierne efekty. Funkcjonariusze po wytypowaniu osób odpowiedzialnych za to okrucieństwo już po kilkunastu godzinach zapukali do miejsc, gdzie przebywali. Ci byli zaskoczeni tak szybkim działaniem policjantów. To gorzowianie w wieku 31 i 46 lat.

Podczas czynności procesowych usłyszeli zarzuty związane z usiłowaniem zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, choć taka kwalifikacja nie powinna specjalnie dziwić. We wtorek (24 marca 2020 r.) Sąd w Gorzowie Wlkp. przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec oprawców trzymiesięczny areszt. Grozi im dożywocie.

 

Policja prezentuje nagranie z zatrzymania jednego z oprawców:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Źródło: (KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bezradny
Bezradny 25.03.2020, 22:29
A drian Benerly Hills poluje pod NETTO i kradnie bez w sklepie bez przeszkód od wielu lat.
ona
ona 25.03.2020, 20:22
Daruś biega z nożem i petem w gębie!
Pogromca
Pogromca 25.03.2020, 19:08
To tak samo jak zwyrol Ulki z Pomorskiej bocianie gnazdo Maciuś cpun i złodziej
rzep
rzep 25.03.2020, 13:56
Pati co tzn. zwyrole? To taki daruś pieniacz?
Andik
Andik 25.03.2020, 16:30
Pewno zwyrodnialcy. I ja się pod tym podpisuje.
jedno wyjście
jedno wyjście 25.03.2020, 13:29
Tylko dożywocie dla takich co nie szanują ludzkiego życia.
Pati
Pati 25.03.2020, 13:25
Zwyrole - tylko to ciśnie się na usta.

Pozostałe