Najpoważniejsze zagrożenia to utrata przychodów ze sprzedaży biletów w Lagunie oraz z tytułu PIT i CIT – twierdzi Mieczysław Sawaryn

  • 26.03.2020, 19:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Najpoważniejsze zagrożenia to utrata przychodów ze sprzedaży biletów w Lagunie oraz z tytułu PIT i CIT – twierdzi Mieczysław Sawaryn
Burmistrza Gryfina Mieczysława Sawaryna zapytaliśmy o najważniejsze w gminie sprawy w związku z zagrożeniem wystąpienia epidemii koronawirusa. Oto trzy pytania igryfino i trzy odpowiedzi burmistrza Gryfina.

-igryfino: -Jakie zasadnicze kroki podjął Pan aby zapobiec wystąpieniu epidemii w gminie?

Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina: -Szczegółowy opis podjętych działań znajduje się w komunikacie Burmistrza, z dnia 25 marca. Jest on opublikowany na stronie www.gryfino.pl, oraz na gminnym profilu w portalu Facebook.

-Co jest teraz najważniejsza sprawą do załatwienia w gminie?

Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina: -Najważniejszą sprawą jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańcom. Na tym koncentrują się moje i moich służb działania. Zdecydowanym priorytetem jest dla mnie to, aby stale mieć na uwadze naszą sytuację finansową, ponieważ już teraz zdiagnozowane zostało wiele zagrożeń, które przyniosą nam niezależne od nas negatywne skutki finansowe, liczone w setkach tysięcy, a nawet milionach złotych.

Do najpoważniejszych zagrożeń zaliczam utratę przychodów ze sprzedaży biletów w Lagunie (to kwota ponad 700 tysięcy złotych przy skutkach liczonych do końca kwietnia), mniejsze wpływy z tytułu PIT i CIT, dodatkowe wydatki związane z sytuacją kryzysową. W najbliższych dniach przedstawię Radzie oraz opinii publicznej zestawienie tych wydatków. Oczywiście cały czas śledzimy zmiany przepisów, sytuację jaka się wytworzyła i skorzystamy z każdej możliwości, aby ubiegać się o dodatkowe środki dla naszego samorządu.

Znając jednak realia i skutki jakie przyniosła nam epidemia koronowirusa, musimy mieć świadomość, iż wiele tych konsekwencji będziemy musieli ponieść w wymiarze lokalnym. Nasze działania będą w pierwszej kolejności nastawione na to, aby czas kryzysu przejść z jak najmniejszymi stratami. Tak, aby nie doszło do redukcji zatrudnienia, aby zachować np. dotychczasową liczbę dzieci objętych opieką żłobkową, aby w jak najmniejszym stopniu ta sytuacja przeniosła się na podwyżki czy to podatków, opłaty śmieciowej czy cen biletów w komunikacji publicznej. Wszelkie usługi komunalne są realizowane, zapewniamy mieszkańcom bezpieczną dostawę wody, odbiór odpadów, w miarę aktualnych możliwości magistrat i jednostki będą do dyspozycji mieszkańców.

Bardzo ważne jest dla mnie to, aby w sposób sprawny realizowane były nasze zadania inwestycyjne. Te kontrakty utrzymują firmy przy życiu, dając pracownikom wypłaty i pewność pracy w najbliższym czasie. Dlatego np. zdecydowałem iż zakupimy od lokalnego przedsiębiorcy kwiaty, które tak jak co roku zostaną nasadzone. To ważne z punktu widzenia zarówno producenta, jak i osób zatrudnionych przy miejskiej zieleni. Tam, gdzie jest to możliwe, powinniśmy utrzymywać naszą gospodarkę przy życiu.

-Gdzie i jak mieszkańcy mogą zgłaszać problemy w tych trudnych czasach?

-Dziś rozpoczyna się promocja akcji, polegającej na pomocy potrzebującym. Wolontariusze będą pomagać przy zakupach, osobom starszym, niepełnosprawnym, chorym. Zachęcam do promowania tej idei wszystkich mieszkańców gminy Gryfino.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

blum
blum 31.03.2020, 13:13
Po kilku dniach widać jakim ślepcem jest burmistrz Sawaryn. Człowieku odejdź bo się nie nadajesz na ta funkcję.
RobinHod
RobinHod 30.03.2020, 21:16
I po czasach Gryfina-;)
billard
billard 30.03.2020, 21:16
Biletami na Lagunę się martwić w czasach koronawirusa to jakiś matriks!
Alpejczyk ***
Alpejczyk *** 30.03.2020, 16:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

załamka
załamka 30.03.2020, 11:20
chytrość na pieniądze najważniejsza
book
book 30.03.2020, 11:26
Na to wychodzi.
Mama
Mama 29.03.2020, 21:23
Gmina liczy straty juz jestem z mezem ciekawa na czym bedzie gmina chciala zarobic. Komu utnie pensje a kto bedzie nadrabial zeby zmniejszyc straty.
book
book 30.03.2020, 11:27
Mają szansę zacząć od siebie bo do tej pory było rozpasanie.
wstyd!
wstyd! 29.03.2020, 10:56
To zarozumialstwo, krętactwo, pycha czy inna przypadłość? Pytanie - jakie działania..? Odpowiedź =-przeczytajta na fejsbuku...
A co, leń nie wie, co tam napisali?
Pytania zadawane włodarzom Starego Czarnowa i innych gmin - a tylko ten odpowiada z taką pogardą. A myśli, że w innych gminach nie publikują informacji? Ale z szacunku do mieszkańców podają każdym możliwym sposobem...
Wstyd!!!

Raz jeden można odpowiedzieć prosto na pytanie - a nie martwić się o kasę...
Pp
Pp 28.03.2020, 08:24
P Seweryn martwi się,że przychodów z Laguny nie będzie,ale nie myśli,że i kosztów gmina nie ponosi w związku z utrzymaniem tego centrum wodnego. Licz pan,burmistrzu. A tak wogóle to ludzie pana nie interesują,tylko forsa? ( Jak zabraknie ludzi ,bo nie wiadomo jak to się skończy) to kim będziesz dyrygował śmieszny człowieku.
znajoma krulika
znajoma krulika 27.03.2020, 22:17
Skoro gmina zlikwidowała punkt kasowy to czemu mnietek nadal płaci wypłatę kasjerce która nic nie robi a kodeks pracy muwi ze płaca należys ie tylko za prace wykonaną a nie za siedzenie na du pie
Kasler
Kasler 27.03.2020, 23:24
W UMiG są naprawdę nadwyżki pieniędzy co przez palce przechodzą
cuch
cuch 27.03.2020, 21:53
Co go interesują zwykli ludzie, ważne że on ma kiermane pełna
kranus
kranus 27.03.2020, 21:16
Uważam, że pomoc psychologiczna w tym mieście, bez względu na to, czy to stan epidemii czy nie (szczególnie teraz - jakoś od 5 lat), powinna przejść ponad wszystko siły. W tym mieście coraz ciężej się żyje.
Ola
Ola 27.03.2020, 21:11
Brak pieniędzy w gminie moja propozycja : zrownac wszystkim pracownikom samorządu poczynając od góry 2 600 zł brutto!!!!!!!
Kierowca
Kierowca 27.03.2020, 19:26
Niech zorganizują bitwę, dojazdy do zalando, promocje, zatrudniane emerytów w straży miejskiej i urzędzie . Kto bogatemu zabroni.
żartowniś
żartowniś 27.03.2020, 13:55
Sprzedajcie tą salę gimnastyczną na Niepodległości i bedzie kasa,dużo kasy ...
funeral
funeral 27.03.2020, 22:21
To mauzoleum juz za miesiąc bardzo się przyda do przechowywania zwłok setek mieszkańców gminy
Rodzic
Rodzic 27.03.2020, 12:03
A co z opłatą za żłobek miejski? Za przedszkola nie płaci się nic. Zgodnie z prawem chyba nie mają prawa żądać jakiejkolwiek opłaty, skoro nie świadczą usług? A rodzice też z niższą wypłatą. Może ktoś w końcu tym się zainteresować?
Miro
Miro 27.03.2020, 11:20
Już teraz trzeba martwić się o utratę wpływów bo przecież trzeba realizować budżet.
olaboga
olaboga 27.03.2020, 11:19
Dziwne - jak pękła szybka i zamknięto Lagunę na kilka tygodni to nie był to dla Sawaryna "najpoważniejszy problem"...

A jak gospodarka światowa tąpnęła - to ten nagle sobie przypomniał, że na Lagunie są jakieś wpływy z biletów...
Zorientowany
Zorientowany 27.03.2020, 19:02
Laguna byla otwarta. Tylko basen sportowy był wyłączony. To zupełnie inna sytuacja .
prosta odpowiedź
prosta odpowiedź 27.03.2020, 11:49
do olaboga: Bo wtedy była jego wina. A do tego nie potrafili szybko szyby wstawić co wynikało z nieudolności zarządzania.
woda, ciepło i prąd
woda, ciepło i prąd 27.03.2020, 22:23
Zamknięta Laguna to nie tylko mniejsze wpływy ale też znacznie mniejsze koszty. Podobnie jest ze szkołami czy utrzymaniem innych komunalnych budynków.
Konsal
Konsal 27.03.2020, 10:35
Od kiedy burmistrz martwi się o Gryfino. Urząd żyje na bogato.
znajomy
znajomy 27.03.2020, 09:52
..".Najważniejsze zagrożenie,to utrata przychodów.." P burmistrzu jakimi zasadami P się kieruje? Kasa,kasa,kasa ?! Czyli nic się nie zmieniło ? Gdyby Pan był burmistrzem z sercem i sensem,ludzie sami by wystąpili z inicjatywą pomocy. Wstyd mi za Pana.
Zalamany pracownik
Zalamany pracownik 27.03.2020, 09:49
Juz w szkole kroja pensje masakra !!!!ii i tak sa niskie !!!za co zaplacimy rachunki itd...Czlowiek chory L4 tez okroja. Zyc juz sie nie chce???
zdziwiona
zdziwiona 27.03.2020, 09:55
Kto niby obniża nauczycielom pensje i na jakiej podstawie? Chyba coś ci się pokiełbasiło.
Pracownik obsługi
Pracownik obsługi 28.03.2020, 08:44
Szkoła to nie tylko nauczyciele

Pozostałe