Pieczywo a koronawirus. Jak postępować?

  • 29.03.2020, 10:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pieczywo a koronawirus. Jak postępować?
Ze względu na obawy klientów kupujących pieczywo luzem, Główny Inspektor Sanitarny informuje, że nie ma żadnych doniesień naukowych wskazujących na zakażenie koronawirusem drogą pokarmową. Jednocześnie GIS przypomina o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny. Jak bezpiecznie kupować pieczywo i przygotować je do spożycia?

Używaj w punkach sprzedaży pieczywa rękawiczek lub torebek jednorazowych.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości bądź obaw, wystarczy umieścić zakupione pieczywo na około 2 minuty w piekarniku nagrzanym wcześniej do temperatury 180-200°C. Dostępne źródła naukowe wskazują, że wirusy ulegają inaktywacji w temperaturze ok. 60-70°C.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kaz B.
Kaz B. 30.03.2020, 10:28
To okropne że w czasach epidemii nie wszyscy uznają rękawiczki za konieczne.
Nawet bez epidemii kupowanie bułek jest ryzykiem bo w sklepach niestety niektórzy myślą tylko o sobie. !
poznaję chyba
poznaję chyba 29.03.2020, 16:00
A na zdjęciu woreczek na chleb i bułki ze sklepu Dino!
takl byłoby najlepiej!
takl byłoby najlepiej! 29.03.2020, 14:09
Poucinać łapy macantom!
Oc
Oc 29.03.2020, 13:51
Widzialem wczoraj dziada w biedrze jak kopal w pomidorach golymi lapami jak dzika swinia
dobra rada gospodyni
dobra rada gospodyni 29.03.2020, 13:35
Jak masz wątpliwości, to pieczywo do piekarnika i wtedy spokojna głowa!
pi
pi 29.03.2020, 13:14
Szefie tego sklepu !! Zainteresuj się tym !!
wystarczy przy podawania pieczywa zakładać woreczek na dłoń dodatkowy !!!
Lecz jak sie tylko kasę liczy to ma się gdzieś zdrowie klientów !!
w innych budach też taki burdel jest
Ręce opadają
Ręce opadają 29.03.2020, 13:05
Co jeden to głupszy głupsza Boże widzisz i nie grzmisz jak tu żyć jak sami idioći wokoło no jak?
Aszer
Aszer 29.03.2020, 13:37
Jeśli uważasz, że otaczają się sami idioci, a tylko ty jesteś normalny , to w te pędy zgłoś się do psychiatry!
bułka
bułka 29.03.2020, 12:46
Higienę trzeba zacząć od piekarni.
piekarz na wolnym
piekarz na wolnym 29.03.2020, 13:01
Spokojnie! Wszystko pod kontrolą!
Mi
Mi 29.03.2020, 12:37
Może w końcu sprzedawcy jak i klienci zaczną zakładać maski.
Problemu media zdają się nie zaówarzać,jakim są sklepy budowlane pełne ludzi i funkcjonujące bez żadnych zasad bezpieczeństwa w obecym czasie
virus
virus 29.03.2020, 11:57
Masakra , zero myślenia !! Ktoś to kontroluje czy tylko głupa pali nasz sanepid ?
zarazek
zarazek 29.03.2020, 13:11
Na tych rękawiczkach jest więcej zarazków niż w koszu na śmieci !
komar
komar 29.03.2020, 13:32
To zarazek nie wyciągaj z kosza rękawiczek, tylko bierz czyste.
Parkowa ulica
Parkowa ulica 29.03.2020, 11:55
Kupowałam chleb w cukierni przy gminie , Pani w ręawiczkach kasuje klientów ,liczy pieniądze a potem w tych samych rękawiczkach dotyka i podaje pieczywo które jest luzem !!!
O czym my mówimy jaka to higiena żenada !!!!
Równie dobrze może obsługiwać bez rękawiczek !!
Niestety nikt tego nie potrafi
Niestety nikt tego nie potrafi 29.03.2020, 13:25
No to chyba nie kupiłaś ?
pan
pan 29.03.2020, 13:09
Sanepid powinien się przejść i zobaczyć co w sklepach z pieczywem się dzieje !! Chyba że Panie się boją ?

Pozostałe