Teatr Polski w Szczecinie. Budimex przejął plac budowy

  • 30.03.2020, 13:59
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Teatr Polski w Szczecinie. Budimex przejął plac budowy
Montaż ogrodzenia, odkrywka fundamentów, wstępna niwelacja terenu. To pierwsze prace, które wykona na Swarożyca 5 firma Budimex, wykonawca przebudowy i rozbudowy Teatr Polskiego w Szczecinie. Dziś, w poniedziałek 30 marca br. oficjalnie przekazano plac budowy.

- Pomimo arcytrudnego czasu dla inwestycji robimy wszystko, aby iść do przodu. Oczywiście musimy być przygotowani na trudności, które w obecnych realiach są nieuniknione. Mamy dobrego, sprawdzonego wykonawcę i wierzę, że współpraca pełna zaufania pomoże nam przejść przez to tak, abyśmy za 32 miesiące mogli podziwiać zupełnie odmieniony Teatr Polski w Szczecinie. Spełnią się marzenia środowiska teatralnego, artystycznego i publiczności. Możemy teraz poczuć czym jest życie bez kultury. Potrzebujemy jej i zrobimy wszystko, aby miała gdzie wracać – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

 

BUDIMEX S.A. w pierwszej kolejności ogrodzi teren budowy oraz ulokuje stanowisko ochrony, przeprowadzi wstępną niwelację terenu pod kątem przyszłych prac. Wśród pierwszych zadań jest także odkrywka fundamentów w celu pozyskania informacji niezbędnych do projektów oraz przygotowanie platformy roboczej. Firma pracować będzie w zgodzie z procedurami wdrożonymi na czas epidemii. Współpracować obok siebie będą mogły maksymalnie dwie osoby. Pracownicy wyposażeni będą w środki ochrony indywidualnej oraz rozlokowane zostaną stanowiska do dezynfekcji rąk.

 

Koszt prac budowlanych to 196 mln zł. Inwestorem jest Teatr Polski w Szczecinie, a w sfinansowaniu inwestycji pomogą środki unijne.

 

Teatr Polski w Szczecinie zostanie przebudowany i rozbudowany. Przebudowa obejmie m.in. przywrócenie pierwotnego wyglądu teatru i metamorfozę trzonu budynku.

 

W przebudowanym obiekcie znajdzie się scena główna na 610 miejsc, scena teatru szekspirowskiego na 320 miejsc, sala kabaretowa na 80 miejsc, wielofunkcyjna sala prób, scena eksperymentalna ze zmienną liczbą miejsc siedzących, garderoby, magazyny na teatralne rekwizyty, pomieszczenia służbowe. Zostanie także zagospodarowany teren wokół Teatru Polskiego.

 

W ramach rozbudowy powstanie zupełnie nowa część kompleksu teatralnego. Będzie to konstrukcja żelbetonowa, a w strukturze obiektu szeroko wykorzystane zostanie szkło - ściany osłonowe, świetliki i drzwi wejściowe będą przeszklone. Inwestycja pozwoli na maksymalne wpisanie nowego budynku w rzeźbę terenu. Nowe sceny teatralne będą pierwszymi profesjonalnymi scenami dramatycznymi w Szczecinie.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zdziwiona
zdziwiona 30.03.2020, 17:29
Co oni nie widzą zmieniającego się świata?

Pozostałe