Powstaje baza wiedzy dla służb społecznych

  • 30.03.2020, 15:59
  • Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie
Powstaje baza wiedzy dla służb społecznych wzp Mieszkanie modelowe.
Sytuacja pandemii związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wymaga od służb społecznych niestandardowych działań, rozstrzygnięć i decyzji, których jeszcze nikt nie podejmował. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego oferuje pomoc i uruchamia specjalny adres e-mail: [[email protected]].

Uruchomiony adres e-mail skierowany jest w szczególności do: pracowników systemu pomocy społecznej, systemu pieczy zastępczej, wsparcia rodziny, rehabilitacji społecznej i zawodowej, jak też sektora ekonomii społecznej oraz integracji i readaptacji, pracowników sektora publicznego i niepublicznego.

-Jeden adres e-mail będzie służył zbieraniu pytań, problemów i wszelkich kwestii, wymagających skonsultowania i doradztwa ze strony Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Powstanie w ten sposób repozytorium „wiedzy w działaniu” dla służb społecznych – wyjaśnia Dorota Rybarska-Jarosz, dyrektor ROPS.

 

Dodatkowo, na stronie internetowej www.rops.wzp.pl, w dziale „Pomoc i doradztwo”, będą zamieszczane przesłane pytania (bez danych nadawcy), udzielone odpowiedzi, jak i zagadnienia, nad których rozstrzygnięciami pracuje obecnie zespół ROPS.

 

Aby ułatwić formułę pytań, sugestii, jak i później – odpowiedzi na nie – dostępny jest formularz zgłaszania problemów. To ważne, by nadać nadsyłanym kwestiom – jeden format. Ułatwi to także kontakt z osobami, które problem zgłaszają. Formularz dostępny jest bezpośrednio pod adresem: http://www.rops.wzp.pl/pomoc-i-doradztwo/aktualnosci/formularz-zglaszania-problemow-i-pytan-do-rops

 

Odpowiedź na pierwsze zadane pytanie jest w przygotowaniu. Dotyczy zagadnienia związanego z dożywianiem dzieci w szkołach przez OPS-y.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Inwigilacja powszechna. Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy.
Inwigilacja powszechna. Raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy. 30.03.2020, 19:55
Kolejna baza danych służb specjalnych. Kto ? Z kim ? Jak ? W jaki sposób ? Wierzący ? Niewierzący ? (-) Inne schorzenia ?
praktyk
praktyk 30.03.2020, 17:49
Ładnie to tylko w teorii!
modelka
modelka 30.03.2020, 17:30
A w łóżku też model?

Pozostałe