Sawaryn wróży z fusów i podaje dane z kapelusza

  • 30.03.2020, 23:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sawaryn wróży z fusów i podaje dane z kapelusza
Mieczysław Sawaryn, burmistrz Gryfina wydał komunikat w sprawie zagrożeń finansowych dla Gminy Gryfino w związku z wystąpieniem epidemii. –Jak można wyliczyć skoro nie wiadomo jak długo potrwa i jaki będzie zasięg epidemii? Jest niekonsekwentny, ponieważ podaje dane do końca kwietnia, a skutki w Lagunie maj-lipiec. Nie wiadomo jak się zadzieje bo być może będzie kompensacja. Burmistrz ustalił przychody, ale nie policzył oszczędności wynikających np. z tego, ze Laguna nie będzie eksploatowana (np. nie zapłaci tyle za prąd). To wygląda na wróżenie z fusów – podsumowuje jeden z radnych.

-Gdyby zaczął oszczędzać, o czym informowaliśmy go podczas konstrukcji budżetu na ten rok, to spokojnie te pieniądze by wygospodarował. Powinien jednak oszczędności zacząć od siebie. A tu trzeba zrobić pewien wysiłek - mówi drugi radny.

-Gdyby rzetelnie wyliczył zagrożenie, to strata powinna wynieść ok. 2 mln zł – mówi kolejny radny.

-Sześć najbardziej istotnych czynników daje kwotę przekraczającą trzy miliony złotych – uważa z kolei Mieczysław Sawaryn.

Oto jego 6 punktów:

1. Zamknięcie Centrum Wodnego Laguna – szacunek 1,2 miliona złotych. Założenie: całkowity brak wpływów ze sprzedaży biletów do końca kwietnia oraz obniżona o 50% frekwencja w okresie maj-lipiec.

2. Brak realizacji sprzedaży nieruchomości - 1,128 miliona złotych. To wartość nieruchomości, których przetargi są i będą musiały być odwołane. Jeżeli sytuacja pozwoli będą one ogłoszone ponownie, w drugiej połowie bieżącego roku. Należy jednak liczyć się ze zmniejszonym popytem, zwłaszcza przy większej podaży w jednym okresie. Istnieje również ryzyko, iż część środków ze sprzedaży nieruchomości, może wpłynąć na konto gminy dopiero w kolejnym roku.

3. Zmniejszone wpływy z podatku PIT – 800 tysięcy złotych. Pogorszenie koniunktury gospodarczej będzie miało niebagatelny wpływ na wpływy z tytułu podatku PIT. Zagrożenie zostało oszacowane na 20% wpływów w analizowanym okresie.

4. Zmniejszone wpływy z podatku CIT – 150 tysięcy złotych. O wiele większe konsekwencje mogą dotknąć wpływy z udziału w podatku CIT, czyli płaconego od zysków przedsiębiorstw. Tutaj przyjęto obniżenie się wpływów o 50% w analizowanym okresie.

5. Zwiększona ilość odpadów komunalnych – 72 tysiące złotych.

6. Brak wpływów z tytułu opłaty za przedszkola – 46 tysięcy złotych.

Suma pozycji 1-6 to kwota 3,396 miliona złotych.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

;[OPIUJOPIYUON
;[OPIUJOPIYUON 01.04.2020, 19:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

neon
neon 01.04.2020, 17:10
Wiadomości ze Słupska https://wiadomosci.wp.pl/koron…
taternik
taternik 01.04.2020, 09:39
Na pewno pomoże kolegom Alpejczykom
Fakt
Fakt 31.03.2020, 20:12
Preludium do podwyżek.Mernoty tylko na to stać
Pikuś
Pikuś 31.03.2020, 17:50
Sawaryn, ty najgorszy burmistrzu, kiedy dezynfekcja klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych? Wielorodzinny jest np wieżowiec, a mamy ich cztery, i na każdym piętrze 6 mieszkań,
?
? 31.03.2020, 20:43
i marzenka tam mieszka, bliska osoba p burmistrza
Wyborca
Wyborca 31.03.2020, 16:54
Radni zamiast donosić powinni zrzec się diet.
Komisji nie ma sesji nie ma to pytam. Za co tym darmozjadom płacimy???
do wyborcy
do wyborcy 31.03.2020, 20:46
O to, to prawdę piszesz, tylko zapomniałeś,że mamy jeszcze trzech darmozjadów
JA2
JA2 31.03.2020, 15:18
Wzrost ilości odpadów komunalnych? No proszę skąd taka informacja. Siedzimy w domach, nie latamy po sklepach to i śmieci mniej produkujemy. Wstęp do podwyżek, tylko pomysłu na opłaty śmieciowej nie ma. Na wszystko inne też chyba nie.
ktoś
ktoś 31.03.2020, 14:10
Sawaryn nie ma zielonego pojęcia o rządzeniu!
We lowe
We lowe 31.03.2020, 13:59
Czyli ; nie będą zwolnieni z opłat rodzice dzieci żłobkowych, nie będzie zwolnien z najmu i dzierżawy lokali gminnych, zadnej pomocy nie będzie bo bida.
Pikuś
Pikuś 31.03.2020, 13:02
Sawaryn odcięty od rzeczywistości. Może niech ktoś mu powie co się dzieje na świecie. Może chłop nie ma tv w domu.
Gorąca
Gorąca 31.03.2020, 19:19
On nie słucha ! Słucha szaleńców już wyprowadzili nieroba na pieczarki ??
Alpejczyk
Alpejczyk 31.03.2020, 11:49
Najgorzej to się bać swojego pracodawcy który wrócił z Alp.
Arn de...
Arn de... 31.03.2020, 11:41
" Powinien jednak oszczędności zacząć od siebie. A tu trzeba zrobić pewien wysiłek - mówi drugi radny." A może, jeden i drugi radny, ZACZNIECIE OD SIEBIE - wiem, " tu trzeba zrobić pewien wysiłek " intelektualny, I OBNIŻYCIE SWOJE APANAŻE LUB PRZELEJECIE JE NA SŁUŻBĘ ZDROWIA ?!
do 11.41
do 11.41 31.03.2020, 12:00
Hehehe
No to zaczynamy,daj przykład, pokaż jak to się robi i przyślij do admina (elektronicznie )potwierdzenie wpłaty,a radni pójdą w twoje ślady.
Arn de...
Arn de... 31.03.2020, 15:05
Hmm, w dobie elektronicznych środków przekazu myślałem, że to jest oczywiste, BY PRZELAĆ NA SŁUŻBĘ ZDROWIA - ROBI SIĘ PRZELEW !! By obniżyć apanaże należy zgłosić i poprzeć UCHWAŁĘ O OBNIŻCE WYNAGRODZENIA RADNYCH. PS; DASZ GWARANCJĘ, ŻE PÓJDĄ ??
do 15.05
do 15.05 31.03.2020, 16:14
W innych miastach nie mają problemu i spotykają się radni, wystarczy zachować środki bezpieczeństwa. Wtedy złóż propozycję i głosujmy, ale burmistrzom też zaproponujemy obniżkę wynagrodzenia. Ludzie mają prawo wiedzieć co się dzieje w mieście i urzędzie.
Stan
Stan 31.03.2020, 21:19
Za starostwo też się weźcie. Jeszcze więcej zarabiają
Rozczarowany zgr
Rozczarowany zgr 31.03.2020, 11:34
Polegl jako burmistrz, brak pojemnikow do dezynfekcji rak w um o dodatkowej komunikacji miejskiej nie wspominajac, wstyd!!!
Alpejczyk
Alpejczyk 31.03.2020, 11:50
A ta jego bezmyślna podróż? Czy ten człowiek w ogóle myśli?
?
? 31.03.2020, 13:04
Chcica była ogromna .....
królik z kapelusza
królik z kapelusza 31.03.2020, 11:15
Ten Sawaryn to zawsze był cudak.
Alpejczyk ***
Alpejczyk *** 31.03.2020, 10:26

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Rysiek
Rysiek 31.03.2020, 10:04
Burmistrz tak szuka kasy że pozabieral ludziom z wypłat pieniądze zapytajcie obsługę z 2. Gimnazjum to było rozczarowanie. Dlaczego nie mówi że ma z tego tytułu oszczędności!!!!!
.
Rząd okrada Polaków
Rząd okrada Polaków 31.03.2020, 09:48
Za luty inflacja r/r 5,20%.
Wyborca
Wyborca 31.03.2020, 09:23
Wczoraj oglądałem na fb halę. To piękny obiekt a ile nowych miejsc parkingowych.
Już się nie mogę doczekać oddania do użytku.
hahaha
hahaha 31.03.2020, 10:27
Był oddany jesienią 2019. Nie czytałeś burmistrzów?
Czy lenie to ogarną?
Czy lenie to ogarną? 31.03.2020, 09:07
Zamknięta Laguna, szkoły i przedszkola to świetna okazja do przeprowadzenia remontów i inwestycji które zapobiegną stratom czy awariom w przyszłości!
black
black 31.03.2020, 09:25
Ale kto ma to zrobić? Ktoś z koronawirusem? Otrzeźwiej
budowaniec
budowaniec 31.03.2020, 13:47
Jak kto budowlańcy, Oni cały czas pracują !!
Wyborca
Wyborca 31.03.2020, 08:54
A ci radni dlaczego są anonimowi.? Głosowaliśmy na nich jawnie nie w tajemnicy.
Boją się podać nazwisk czy to radni fikcyjni?
Proszę puścić ten komentarz bo jestem bardzo ciekawy i chyba nie tylko ja.
z ludu
z ludu 31.03.2020, 16:37
Dla kogo anonimowi dla tego anonimowi;-)
Przecież to żadna wielka tajemnica że radni z jednej z partii która nieudolnie próbuje się dekować pod jakąś dziwną nazwą, biegają z dokumentami do Jędrka który stał się ich orędownikiem i jestem teraz szefem od propagandy anty-Sawarynowej.
tylko pytam
tylko pytam 31.03.2020, 09:58
A wiesz,że ja głosowałem w" tajemnicy", a ty jawnie? Jak ?
odp do wyborcy z 8.54
odp do wyborcy z 8.54 31.03.2020, 09:20
Juz odpowiadam ,bo ciekawość Cię zżera. Skoro nie muszą się przedstawiać, to mają prawo zostać anonimowi,zresztą tak jak Ty. Chcielibyście wiedzieć komu dokopać,tak zwyczajnie z nudów ? Nic z tego,to nie sesja. Chociaż na sesji to radny Sanecki, Witowska dają sobie radę i czasami Urbański. Reszta w zależności od własnych interesów.
Wyborca
Wyborca 31.03.2020, 09:54
I tu cię zaskoczę. Nie masz racji a wiesz dlaczego? Bo idąc twoim tokiem myślenia traktuje ten post jako fake news.
do wyborcy
do wyborcy 31.03.2020, 11:47
A to już twój problem

Pozostałe