Potrzebne nowe miejsca szpitalne. Ich tworzenie zlecono wojsku i służbie zdrowia

  • 31.03.2020, 14:18
  • mzd/ par/ (PAP)
Potrzebne nowe miejsca szpitalne. Ich tworzenie zlecono wojsku i służbie zdrowia fot. gov.pl
Premier Mateusz Morawiecki oświadczył we wtorek 31 marca 2020 r., że zlecił wojsku i służbie zdrowia tworzenie nowych miejsc dla osób zakażonych koronawirusem. -Obecnie mamy 8-9 tys. dostępnych miejsc w szpitalach dla osób zakażonych koronawirusem, za chwilę będzie to powyżej 10 tys. Wykorzystanych łóżek jest ok. 1,5 tys. - poinformował na konferencji prasowej.

-Wiemy, że przyrost ilości osób zakażonych może być gwałtowny - oświadczył szef rządu. Poinformował, że we wtorek zlecił wojsku oraz służbie zdrowia tworzenie nowych miejsc szpitalnych dla osób zakażonych koronawirusem. -Po to, aby uniknąć scenariusza włoskiego czy hiszpańskiego - zaznaczył.

-Podchodzimy do tej sytuacji z bardzo dużą pokorą. Jestem przekonany, że jeśli w rzeczywiście solidarny sposób będziemy przestrzegali zasad, to ograniczymy zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa - podkreślił Mateusz Morawiecki.

 

mzd/ par/ (PAP)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

caritas z unry
caritas z unry 01.04.2020, 13:32

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 01.04.2020, 11:47
(...)
Link usunięty.
Nie wklejaj linków bo nikt nie ma czasu tego sprawdzać.
Jeśli to fake newsy o epidemii to sobie daruj...
administrator
1 kwietnia
1 kwietnia 01.04.2020, 14:14
jakie fake newsy to prima aprilis generał wrócił z zaświatów ha ha ahi stan wojenny wprowadza (....)
pomysl zanim wkleisz
pomysl zanim wkleisz 01.04.2020, 14:20
Pomyśl, przecież portalowi się nie opłaca aby wchodzić na inne strony. Jaki mają w tym interes?

A ty jaki interes w tym masz, że wklejasz linki? Płacą ci żeby inni oglądali reklamy?
imperialistyczny wirus z chin
imperialistyczny wirus z chin 01.04.2020, 11:27
https://youtu.be/RayToE35mDM WRON wojskowa rada ocalenia narodowego
:-(
:-( 01.04.2020, 11:31
I po co mieszasz do tego Jaruzelskiego? To ma być dowcipne?
taki zwyczaj
taki zwyczaj 01.04.2020, 11:49
1 kwiecień tego wymaga ha ha ah
bohater polinu
bohater polinu 31.03.2020, 21:48
https://youtu.be/cL1Bxr09g1M ha ha ah generał italia
Maciek
Maciek 31.03.2020, 19:44
Wełtyń fabryka styropianu
Wariat
Wariat 31.03.2020, 19:07
Szpital zakaźny powinien powstać na okres zarazy w nowej części szpitala W Grfinie.
misia
misia 01.04.2020, 08:54
Myślę ze TY powinieneś nim się opiekować bo zgodnie z Twoim podpisem nadajesz się jak nikt inny
mauzoleum
mauzoleum 31.03.2020, 20:28
Tym bardziej że obok w parku gmina właśnie kończy budowę monumentalnego ***
Gość
Gość 31.03.2020, 16:44
Wojsko? Jak w Chinach, bardziej zakażonych dobić, nadać numer i pochować nie informować rodziny o miejscu pochówku, dopóki te szaleństwo wirusowe co nam Chiny i USA zgotowały, selekcja ludności 90% populacji ludności musi zginąć, reszta co zostanie to będą niewolnikami. Smutne ale robi się prawdziwe ?
Kaplica w remoncie
Kaplica w remoncie 31.03.2020, 16:30
Czy nasze lenie wyrobią się ukończeniem tej nowej kostnicy przy liceum w parku?
lucjusz i rozen krantz
lucjusz i rozen krantz 31.03.2020, 15:08
depopulacja trwa *** lucyferze prowadz nas ha ha ah
muszla
muszla 31.03.2020, 15:04
Jak wojsko do roboty to już grubo!
a miałam właśnie mieć
a miałam właśnie mieć 31.03.2020, 14:45
Warto wspomnieć, że na czas pandemii odwołane są wszystkie zabiegi rehabilitacyjne, które nie są niezbędne ze względu na stan zdrowia.
skromny
skromny 31.03.2020, 14:56
Ciężkiego kalibru twój dowcip Ajwaj.
uwaga!
uwaga! 31.03.2020, 14:36
Wojsko na ulicach!
było do przewidzenia
było do przewidzenia 31.03.2020, 14:30
Wojskoi wkracza do akcji!

Pozostałe