Szkoły zamknięte na dłużej

  • 01.04.2020, 11:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szkoły zamknięte na dłużej Szkoła Podstawowa nr 3 na Górnym Tarasie w Gryfinie
Dariusz Piontkowski, minister Edukacji Narodowej w rozmowie z Polsat News powiedział: W okolicach Świąt Wielkanocnych, na podstawie rekomendacji ministra zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, premier i cały rząd podejmą decyzje dotyczące zamknięcia szkół oraz innych sfer życia publicznego. Wynika z tego, że szkoły mogą być zamknięte dłużej.

Kształcenie na odległość w placówkach oświatowych podczas czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół obowiązuje oficjalnie od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r.. Uczniowie ostatni raz w szkole mieli lekcje 11 marca 2020 r.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrew
Andrew 03.04.2020, 16:46
Kiedy oglądam lekcje na TVP, przygotowane na czas "kwarantanny" dla dzieci, tym bardziej doceniam nauczycieli mojego dziecka i dostrzegam ich kompetencje - bez sprzętu, bez tablic multimedialnych i rzutnika w szkole, są w stanie prowadzić ciekawe lekcje, od czasów 1-3, do teraz (syn jest w szóstej klasie). A TVP? Z takim zapleczem finansowym i po gadkach ministra Piontkowskiego o tym, jak to wspaniale usprzętowiona jest nasza polska szkoła i nauczanie zdalne przebiega bez zarzutu, pokazuje nam studio z lat 90 i nauczycielki, ktore ucząc popełniaja merytoryczne błędy, myląc Austrię z Australią, nie wspominając o ich przebogatej ekspresji....Może wreszcie malkontenci docenią ludzi, z którymi ich "bombelki" spędzają pół dnia w szkole i przestaną nauczycieli obwiniać np.za podstawę programową, którą to nie geograf czy babka od anglika, ale władza ustanawia (jak przeciwko temu strajkowali, to też psy na nich wieszali niektórzy...) czy za... koronswirusa, bo razi ta bezmyślność. Pozdrawiam nauczycieli i normalnych rodziców, ktorych jest więcej, tylko oni zazwyczaj milczą, a może to własnie szkoda. Mój syn juz pracę nauczycieli sprzed czasu korony docenia.
Rodzic
Rodzic 03.04.2020, 11:34
Jako rodzic 7-letniego dziecka pozdrawiam nauczycieli z SP1. Bardzo się starają w obecnej sytuacji. Jest mi wstyd za tych, którzy mają pretensje do kadry nauczycielskiej w tym trudnym czasie - przecież to nie jest wina nauczycieli.
Większość nauczycieli jest również rodzicami i Oni też muszą nauczać Swoje dzieci w trybie zdalnym.
Pozdrawiam wszystkich i życzę więcej spokoju,
I zdrowia :)

człowiek
człowiek 02.04.2020, 20:45
Ludzie plujący jadem opamiętajcie się. To nauczyciele spowodowali pandemię? Wszyscy musimy zmierzyć się z problemem i rozumieć się wzajemnie, każdemu jest ciężko i każdy ma swój krzyż do niesienia.pomóż dziecku jak potrafisz,resztę zrobią nauczyciele tylko nikt nie wie kiedy. Życzę wszystkim cierpliwości i zdrowia
Vater
Vater 02.04.2020, 21:02
Ktoś bierze pieniądze, to ktoś powinien odpowiadać. Nie sądzisz?

Trzeba się starać w każdej sytuacji.
senior
senior 01.04.2020, 23:51
Skoro to ma pomóc narodowej kwarantannie to ja też jestem za tym.
wiola
wiola 01.04.2020, 22:00
sp3 Gryfino brawo, nauka idzie na te warunki super. Nauczyciele bardzo się starają. Lekcje do przerobienia podawane na każdy dzień
hm
hm 02.04.2020, 09:34
W jaki sposób, tak z ciekawości? Maile, skype?
Mama
Mama 03.04.2020, 16:31
E-dziennik
Diana
Diana 01.04.2020, 14:22
Powinni skontrolować jak.odbywaja sie takie nauczanie, u nas w szkole tylko dwóch nauczycieli pracuje a reszta raz na dwa tygodnie zada zadanie domowe, a o jezyku obcym nie wspomne, tragedia.
rafał
rafał 01.04.2020, 19:53
co to znaczy - u nas w szkole ? w jakiej szkole ? bzdury piszesz
x3
x3 01.04.2020, 14:08
Akurat w tej szkole (na obrazku ) było dziś ponad 400 dzieciaków...
Hhb
Hhb 01.04.2020, 20:04
Zalezy ktorzy, niektorzy piszą co należy zrobic i sio
komputer
komputer 01.04.2020, 14:13
Wirtualnie.
x3
x3 01.04.2020, 16:59
Ale pracują i nauczycieli też widać: sp3gryfino.pl
kod
kod 01.04.2020, 19:47
bo tam połowa jest starych komuchów...
Janusz
Janusz 01.04.2020, 13:07
A kto mi zapłaci za nauczanie w domu pytam się?
rafał
rafał 01.04.2020, 19:54
Dziecko ci kiedyś podziękuje , w końcu to twoje dziecko
Rodzic
Rodzic 01.04.2020, 14:24
Najpierw to trzeba być w tym domu, nie każdy ma możliwość być z dzieckiem w domu. Mój 9 latek siedzi całymi dniami sam w domu. A lekcje których nie dał rady odrobić wcześniej (bo nie ma mu kto wytłumaczyć) robimy dopiero wieczorem.
babcia
babcia 03.04.2020, 18:47
niewydolny wychowawczo jesteś rodzicu !
Grażyna
Grażyna 01.04.2020, 14:13
Wynagrodzę ci to w naturze!
Janusz
Janusz 01.04.2020, 15:13
Grażynka ty to lepiej się Dżejsikom zajmij.
Piter
Piter 01.04.2020, 13:05
To będzie nauka w szkołach w wakacje?
ks.
ks. 01.04.2020, 12:58
To było do przewidzenia. Biedni rodzice, którzy nagle stali się też nauczycielami!
Vera
Vera 02.04.2020, 09:52
Tylko taka różnica, że za ich nauczanie pobory bierze ktoś inny
Liza
Liza 03.04.2020, 00:43
Trzeba było zostać nauczycielem, leżałabyś i pachniała?
Ty myślisz, że nauczycielom się uśmiecha siedzieć w domu i pół dnia spędzać przed kompem? Najpierw opracować lekcję, wpisać zadania, potem wszystko sprawdzić i przesłać do szkoły co zrobiłam?, kto to widział? jak oceniiłam? itd...Przefajna robota co?
kiwi
kiwi 01.04.2020, 12:51
A kto to wie jak się to rozwinie z ta pandemią.

Pozostałe