Jako pierwsi w Polsce podjęli na sesji uchwałę "tarczową" w czasie epidemii

  • 01.04.2020, 13:35
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Jako pierwsi w Polsce podjęli na sesji uchwałę "tarczową" w czasie epidemii
Dzisiaj 1 kwietnia 2020 r. w szczególnych warunkach, bo na szkolnym korytarzu obradowała Rada Gminy w Widuchowej. Tamtejsi samorządowcy jako pierwsi w Polsce podjęli tzw. uchwałę tarczową. Dotyczy ona osób i firm, których działalność ucierpiała w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Ze względów bezpieczeństwa na sesję zorganizowaną w okresie pandemii nie przybyli radni opozycyjni. Obrady nie były transmitowane na żywo (chociaż jest taki wymóg), a więc nikt z zainteresowanych mieszkańców nie mógł śledzić dyskusji samorządowców.

Oto co czytamy w podjętej dzisiaj przez Radę Gminy w Widuchowej uchwale "tarczowej":

Zwalnia się, za okres II kwartału 2020 r., z  podatku  od nieruchomości:  

- grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej,  

- przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19, prowadzących działalność
w zakresie:

- handlu detalicznego z wyjątkiem prowadzonego na stacjach paliwowych;

- naprawy pojazdów samochodowych;

- transportu lądowego pasażerskiego;

- transportu drogowego towarów;

- zakwaterowania i usług gastronomicznych;

- fryzjerstwa i pozostałych zabiegów kosmetycznych.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

termin referendum
termin referendum 03.04.2020, 09:48
Tarczę to na razie psim swędem ma wójt.
pracownik
pracownik 03.04.2020, 07:44
A MAM PYTANIE CO Z PRACOWNIKAMI CO MAJĄ UMOWĘ ZLECENIE W GMINIE,O NAS NIKT NIE ZADBAŁ NAWET NIE ZADZWONIŁ.
prawdziwy wojownik
prawdziwy wojownik 01.04.2020, 23:52
Tarczą z tektury i maczugą niczego się nie zwojuje.
ziom
ziom 01.04.2020, 21:36
wy sie ludzie z radnych nie smiejta. jak wam sklepy zamkną i fryzjer se pójdzie to do gryfina bedziecie jeździc po wszystko. dobrze ze w ogole ktos o lokalnych firmach pomyslal bo ta zaraza wykancza handel i uslugi
Ja też za Hasiuk
Ja też za Hasiuk 01.04.2020, 20:56
Bardzo celnie zostało raz a konkretnie powiedziane, po co radni "służalcy" pabni wójtpodnoszą ręce i kto i za co, bo do tej pory jechali tylko na radnych "opozycyjnych" i tych co chcą referendum. Bardzo celnie Brawo !!!
Małgorzatka
Małgorzatka 01.04.2020, 19:22
Piosenka dedykowana nieobecnym na sesji radnym Jadwidze Hasiuk, Marii Markowicz, Agnieszce Smętek .
Dzięki nim zawdzięczamy całe zamieszanie.
Po prostu stchórzyły ! Czyżby ukryły się pod pierzynami i bały się ludziom spojrzeć w oczy .
Melodia Kazika " 12 groszy"

200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
tyle zapłacisz za referendum w Widuchowej

Nieodpowiedzialni ludzie je wywołali
bo do stołków dobrać się chcieli
Za nic mają zagrożenie życia
liczą na twój głos
liczą na twój głos

200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
tyle zapłacisz za referendum w Widuchowej

A wirus się śmiej i rączki zaciera
Będą niezłe łowy 26 kwietnia
A potem pogrzeby tylko 5 osobowe
Lecz przecież to nie ważne
gdy wierzysz w życie pozagrobowe

200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
tyle zapłacisz za referendum w Widuchowej

dilerzy się cieszą będzie pyszna zabawa
po co referendum?
jak to ?
niech wszyscy zobaczą kto za tym stoi
kto się ukrywa w drugim rzędzie
i kto spijać śmietankę będzie
Czy Michał. Robert, Iza, czy Agnieszka
a może Julitta gdzie ona mieszka

200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
tyle zapłacisz za referendum w Widuchowej

Agnieszka , Jadwiga oraz Maria odwagę
swoją straciły i sesję rady gdzie uchwalono
pieniądza na ich referendum opuściły
Jaka więc ciśnie się na ustach rada
dla swojego zdrowia oraz swoich bliskich
olej referendum i zostań na chacie
będą mieli oni ze strachu pełne gacie

200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
200 000 tysięcy tylko nie płacz proszę
tyle zapłacisz za referendum w Widuchowej


kod
kod 01.04.2020, 19:40
jedyne madre i odpowiedzialne!!!!!!!!!! reszta lizusy czarownicy
Olać referendum
Olać referendum 01.04.2020, 20:33
A ty co sobą reprezentujesz ! Twoje przedstawicielki z tego co piszą w internecie stchórzyły i nie przyszły na sesję !
Rolnik
Rolnik 01.04.2020, 18:38
Super, nie mam nic do przedsiębiorców, bo mają przed sobą bardzo ciężki okres, ale gdzie tu sprawiedliwość? W tamtym roku po wielkiej suszy rolnicy, którzy wnioskowali o odroczenie podatku usłyszeli, że gmina jest zadłużona i nie może pozwolić sobie na utratę dochodów. Dzisiaj mamy zadłużenie ok. 15 000 000,00 zł, o wiele więcej niż w tamtym roku. Czy zmianę taktyki spowodowało referendum? A może my rolnicy według gminy to gorszy sort.
ehh
ehh 01.04.2020, 18:11
referendum o odwołanie czyni cuda, każą to na głowie stanie, żenada
Spod pantofla
Spod pantofla 01.04.2020, 17:31
Nie pozwolą ci w domu pokrzyki2wać więc się wyżywasz w internecie. Te !!! to se możesz pokrzykiwać na swoich bliskich, tylko że ci nie pozwolą.
A gdzie reszta waszych radnych, pogardzili dietką, bo tylko o to im chodzi i jeszcze liczą na "stołki" dla siebie lub rodziny, a ci co przyszli boją się stracić.
Dowiemy się wreszcie co ze śmieciami ?
znudzony
znudzony 01.04.2020, 15:18
referendum się zbliża i pani wójt się uaktywniła. Tarcza uchwalona a pochwaliła się pani wójt, że deklaracja śmieciowa za przygotowanie której zapłaciła 28 tys firmie zewnętrznej już trzeci raz była odrzucona przez RIO ? Między innymi dlatego była ta sesja.
Podatnik
Podatnik 01.04.2020, 15:05
No brawo !!! tak się trzeba promować mieszkańcom przed referendum, jaka to "jestem dobra" a przecież to tzw. "psi obowiązek" skoro jest ustawa podjęta przez Sejm.
A czy odwołała jarmark widuchowski i pieniądze przeznaczyła dla potrzebujących.
Anty Hasiuk
Anty Hasiuk 01.04.2020, 15:01
Radni opozycyjni na referendum namawiają a tutaj przyjść nie łaska...
Te Hasiukowa....
Poszłaś na studia do Julitki...?
Już masz obiecane stanowisko....?
Brawo dla tych co byli...
Nie byli tam dla siebie tylko dla ludzi z Gminy Widuchowa...
Opozycja, która zwołuje referendum pokazuje gdzie ma ludzi...
Sądzimy że jeżeli nagrali i puszczą nagranie z sesji to Hasiukowa bedzie mogła hejtowac ze Smetkową tutaj... Tylko do tego się nadają
kod
kod 01.04.2020, 19:42
nie odwołała. bartuś i grzesiu muszą nazreć się kaszanki i szaszłyka i jareczek uśmiechnąc się..
za Hasiuk
za Hasiuk 01.04.2020, 18:35
ha ha ha ale się ubawiłam....Do szkoły każdy ma prawo chodzić gdzie chce i nikogo to nie powinno obchodzić. Ci co byli nie byli dla ludzi z Gminy Widuchowa tylko dla swoich korzyści pani Siebert córka pracuje w gminie, pani Łęczewska córka pracuje w szkole a pani w przedszkolu, pani Grzybowska ma monopol na robienie zdjęć w przedszkolach i szkołach gminy, pan Gunia zaraz cała gmina będzie w jego drzewie, pani Paradisz od września będzie prowadziła punkt przedszkolny w Lubiczu, pan Filipiak gdzie mu będzie lepiej jak nie na posadzce przewodniczącego rady gminy, a pan Kulka .... to on tylko jeden wie. I kto tu pcha się do stołków ? To oni się trzymają rękami i nogami żeby tych stołków nie stracić. pani Zawadzka, Szefler i pan Pałka już przejrzeli na oczy ?
kod
kod 01.04.2020, 19:44
zbysiu tak, przejrzał juz po skandalicznym, chamskim z okrzykami przy pracownikach wyrzuceniu andrzeja, jego przyjaciela
Sędzia
Sędzia 01.04.2020, 14:50
No to mamy mistrzów Polski z Widuchowej. Brawo, wódki im dać.
Danusia
Danusia 01.04.2020, 14:45
Można? można! Tchórze z KO czy SLD nie przyszli, bo mają w d.... OBYWATELI. Dla nich liczy się tylko ich bezpieczeństwo. A w telewizji krzyczą, że o OBYWATELI chodzi. KŁAMCY
korona
korona 01.04.2020, 14:26
Dyrektorze, ze względu na stan zagrożenia bezwzględnie porządnie odkazić po A.K.K.
Eliska
Eliska 01.04.2020, 21:38
sloma z butów wylazła
b
b 01.04.2020, 17:56
ochydny wpis, ochydny, wieśniacki, wredny , chamski
Prawnik
Prawnik 01.04.2020, 14:53
A selfi było? W maseczce jeszcze się gwiazda nie prezrntowała. Pewnie wkrótce zobaczymy. Brawo radne opozycyjne.
bez bez bez
bez bez bez 01.04.2020, 14:16
A dlaczego jedna z radnych ma ściągniętą maseczkę i wisi jej na jednym uchu?
maseczka
maseczka 01.04.2020, 19:45
bo im wszystko wisi
Mieszkaniec
Mieszkaniec 01.04.2020, 14:15
Nie jestem prawnikiem, ale skoro jest wymóg transmisji to sesja zwołana bez tego jest niezgodna z prawem. Nie wiem jak Wy sądzicie?
sakwa
sakwa 01.04.2020, 14:21
Jak byli sami swoi to mogli coś zachachmęcić!
przyszli na gotowe
przyszli na gotowe 01.04.2020, 14:08
Ale przecież ktoś musiał to przygotować i za nich się narażać!

Pozostałe