W Gryfinie służby jak gdyby nigdy nic

  • 02.04.2020, 18:04
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W Gryfinie służby jak gdyby nigdy nic
Co dziś pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie robili na nadodrzańskim nabrzeżu? Otóż dziś pracownicy dostali "ważne" zadanie. Kazano im kosić trawę ledwo wystającą obok pomnika-samowolki.

Takie ważne zadania wykonuje PUK w czasach koronawirusa.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (48)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 07.04.2020, 01:09
spoko, płacicie za te niepotrzebne prace zarządzanego socjalistycznie zakładu pracy wszyscy w podatkach.
Dyl
Dyl 04.04.2020, 13:15
To klepisko na zdjęciu nazywacie trawnikiem ? Wielce irytujacym jest fakt, kiedy człowiek patrzy jak ktoś kosi trawę której nie ma./ no chyba że zdjęcia wykonano po koszeniu i są zwykłą wypuchą dla choleryków/
To tak jakby ktoś w czasie tegorocznej zimy wysłał piaskarki z pługami śnieżnymi w teren i posypywał ulice piaskiem z solą. Paskudne są te olinowane paliki oraz przyprawiający o mdłości kamień z kotwicą na środku poświęcony pewnie poległym marynarzom słodkich wód rozlewni piwa, nie wspomnając o tych betonowych klombach na kwiaty zrobionych pewnie jeszcze w czasach PRL. Te trawniki trzeba przekopać , nawieść ładnej ziemi. Tym powinna zająć sie profesjonalna firma ogrodnicza która wie jaką trawę posadzić , jak przygotować grunt, a później dopilnuje się pielegnacji i podlewania. Niestety to co pokazuje zdjęcie, to szczyt możliwości polskich samorządowców. przejeżdżając most na Odrze w Mescherin w kierunku Gryfina, mamy cywilizacyjny przeskok. Wkraczamy do kraju III świata.
Tak może być tylko, kiedy architekt, plastyk miejski, będzie absolwentem np. teologii, a nie Politechniki, ASP , natomiast miejski ogrodnik nie będzie posiadał dyplomu architekta krajobrazu, tylko jakiegoś, historyka czy filozofa.
To, że ludzie pracują w czasie zarazy jest niestety nieuniknione, ktoś musi produkować, zaopatrzyć, sprzedać niezbędne do życia towary. Ludzie muszą jakoś zarabiać aby mieć za co zrobić opłaty i utrzymać rodziny. NIektórzy udają , że pracują, wystawiają rachunki i pewnie odpalają dolę zleceniodawcy. Żyjemy w kartoflanej Polsce i nie ma co za bardzo liczyć na zmianę mentalności i wyginięcia tradycyjnego szlacheckiego,zabużańskiego stylu życia, niechlujstwa Polaków do wygladu otoczenia, mimo , że samorzadowcy wzorce mają tuż za miedzą. Ale to prawdziwi polscy patrioci, katolicy, a oni na Niemcach nie będą się wzorować , a tym bardziej pracować dla nich.
Syzyf na wakacjach
Syzyf na wakacjach 04.04.2020, 13:19
Ktoś musi produkować... Ale czy koszenie trawy na trawniku gdzie ledwo wykiełkowała jest prawdziwa pracą, czy syzyfową pracą?
,,,
,,, 04.04.2020, 17:15
Ludzie... byliscie, widzieliscie? Codziennie przechodze tamtendy z psem na spacer, kleby trawy po lydki a wy piszecie, ze tam trawy nie bylo?
Jb
Jb 06.04.2020, 08:08
Trasa chodzę z psem pies sra ty się przyglądasz a potem pracownicy koszą trawę i na twarzy mają łajno twojego pupila!!!!!
Hm
Hm 06.04.2020, 08:43
Prawda! !!!Nabrzeże całe zasrane przez pupilkuw !!!
kwartanna
kwartanna 04.04.2020, 00:56
Jednak strach na zakład padł!
Pracowałem z nimi kiedyś
Pracowałem z nimi kiedyś 04.04.2020, 00:44
Koszą źle, nie koszą też źle i to samo ze sprzątaniem naszych ulic, wywozem naszych śmieci! Ta wszystko są zadania statusowe PUK u i muszą je wykonywać więc to robią a robiąc to nie narażają zdrowia innych ludzi i swojego gdyż najzwyczajniej w świecie NIE MAJĄ BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU Z INNYMI LUDŹMI. Chodzi mi o kontakt w czasie wykonywania pracy i z tego co wiem i widziałem to używają takich samych lub nawet lepszych i skuteczniejszych środków zapobiegawczych niż większość z nas (dla nie kumatych chodzi mi o maseczki rękawiczki jednorazowe czy środki do dezynfekcji) Więc moja prośba do wszystkich negatywnie nastawionych : dajcie sobie spokój z wrednymi komentarzami w ich i osób decydujących o tym co i kiedy ma być koszone, sprzątane myte czy wywożone to jest ich praca i ich cholerny obowiązek.
debili nie sieją ale ich też dopada korona
debili nie sieją ale ich też dopada korona 04.04.2020, 00:51
Co za kretyn może napisać: Koszą źle, nie koszą też źle... Trzeba być ograniczonym umysłowo żeby nie widzieć co się teraz dzieje na świecie. A on o trawie, a ludzie umierają...
Pracowałem z nimi kiedyś
Pracowałem z nimi kiedyś 04.04.2020, 19:43
Nie ja zacząłem temat koszenia trawy i wydaje mi się ze ktoś ograniczony umysłowo nie zrozumiał co miała nieść treść mojego komentarza no trudno czasem gimnazjum to za mało.
....
.... 03.04.2020, 22:36
I Tu się mylisz .... Cóż zamknij się w piwnicy i nie wychodź do następnej wiosnyy.... A Państwo napewno Ci pomoże.... Powodzenia
Górny taras
Górny taras 03.04.2020, 17:57
Ty prozniaku z białej audi a4 zwanym prezesem elwi uważaj co piszesz! To sam chodzisz po mieście i myślisz jak pracownikom urwać parę groszy z wypłaty i nie opłacić im składek ZUS ! Więc jeździsz w Alpy !!!
Tak
Tak 03.04.2020, 15:58
Myślcie trochę ile wPl ludzi umiera na inne schorzenia rak płuca itd a gadają i o tym koronowirusem . Zglupieli całkowicie chcą ludzi pozamykać. Zabrać im pracę.a później będzie coo.... Wojna domowa....
Normalny
Normalny 03.04.2020, 13:32
Nie mozemy dac sie zwariowac.
Jak jest mozliwosc normalnie zyc i pracowac z zachowaniem srodkow bezpieczenstwa to robmy to.
Bo zaraz sie okaze ze nie bedzie do czego wracac
Mika
Mika 03.04.2020, 16:53
Chciałbym abyś miał rację, ale jak tak pomyśleć to jest to niemożliwe. Koronawirus zmienił wszystko, także myślenie o bezpieczeństwie. Ocknij się w porę (mówię to bez żadnej złości czy podtekstów do ciebie) ten wirus naprawde zabija, jeśli nie ciebie (bo jesteś np. zdrowy i młody) to twoich znajomych czy bliskich.
Lisek
Lisek 03.04.2020, 10:06
Nie będzie miał kto pracować bo kwarantanna.
na oko
na oko 03.04.2020, 10:00
Na zdjęciu bezpieczne odległości mają ci pracownicy.
kocyk
kocyk 03.04.2020, 00:29
Warto tam zrobic aleję bohaterów i postawić kolejne pomniki całemu tercetowi aby pięknie zagospodarować nabrzeże.
ja teraz pytam
ja teraz pytam 02.04.2020, 22:36
We Francji zmarła na koronawirusa ekspedientka z supermarketu. Jej koledzy zadają pytanie: Czy dla tej pracy warto umierać?

A kosząc trawę bez sensu z kolegami bo takie polecenie wydano?
Gryfino na głowie stanęło
Gryfino na głowie stanęło 02.04.2020, 22:11
WŁadze państwowe karzą ludziom siedzieć w domu a władze gminne zlecają koszenie nie zarośniętych chodników.
0 logiki
0 logiki 02.04.2020, 22:06
Niech zarośnie wszystko, niech koszenie będą sprzątane, chodniki zamiatane. Siedźmy w domu i obgryzajmy paznokcie z powodu wirusa. Za miesiąc nie będziesz miał co do gara włożyć, a wirusa jak będzie tak będzie dalej. Taka to logika zatroskanych mieszkańców.
a pewno 0
a pewno 0 02.04.2020, 22:10
Nie kosza i umierają na chodnikach. A co tam .Decydenci i tak schowani za podwójną gardą. Nie swoim zdowie ryzykują! Ale jak się to rozprzestrzeni to się nigdzie nie ukryją! W mysiej dziurze ich dorwie.
Jajo w trawie
Jajo w trawie 02.04.2020, 21:15
Lubię zapach trawy więc koście pod moim blokiem hejj..
do PUKowca
do PUKowca 02.04.2020, 21:13
Zapachnij świeżością, czlowieku!
Pikuś
Pikuś 02.04.2020, 21:03
Podobno jeden pracownik puk już w szpitalu a kilku na kwarantannie. Redakcja zapyta może któregoś z tych wybitnych.
Rymsza
Rymsza 02.04.2020, 21:06
A kogo mają pytać jak wszyscy się teraz pochowali?
szok
szok 02.04.2020, 20:56
Ludziom każą w domach siedzieć, a tu tak wykorzystują do bzdurnych prac pracowników!
Murzyn z Afryki
Murzyn z Afryki 02.04.2020, 20:41
Ludzie co to wam przeszkadza ?P.UK zaczął Elwisy zara zaczną i gdzie tu problem jak zarośnięte to narzekają jak zawsze uff jakiś marny lokatorek znowu zdjęcia z balkonu
zdecydiowanym głosem
zdecydiowanym głosem 02.04.2020, 20:55
Zarośnięty to może jesteś ty bo przez miesiąc nie widziałeś fryzjera, a trawka na trawniku niech sobie spokojnie rośnie. I nie wystawiać mi pracowników na niepotrzebne działanie niebezpieczeństw. Zrozumiano?
miner
miner 02.04.2020, 19:35
Pewno Sawaryn znowu na moście wojenkę przygotowuje i porządkują teren.
historyczna inscenizacja
historyczna inscenizacja 02.04.2020, 21:08
Przebiorą się w stroje z epoki i będą walczyć z koronawirusem.
do dennych inscenizatorów
do dennych inscenizatorów 02.04.2020, 21:15
Teraz dopiero widac jakim idiotyzmem jest inscenizacja wojny. Za rok zrobią inscenizację epidemii koronawirusa?

Pozostałe