Prezes PUK: Zwiększona absencja chorobowa nie wpływa na ciągłość i bezpieczeństwo zaopatrzenia mieszkańców

  • 03.04.2020, 12:46
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Prezes PUK: Zwiększona absencja chorobowa nie wpływa na ciągłość i bezpieczeństwo zaopatrzenia mieszkańców Pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych oczyszczają oraz dezynfekują miejsca użyteczności publicznej w Gryfinie (fot. UMiG Gryfino).
W związku ze szczególną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, poprosiliśmy dzisiaj (3 kwietnia 2020 r.) o informację na temat aktualnej kondycji Przesiębiorstwa Usług Komunalnych w Gryfinie. Odpowiedź nadeszła bardzo szybko, bo już po 2 godzinach. Publikujemy ją poniżej.
igryfino: -Proszę o informację o aktualnej sytuacji w PUK.
 
prezes zarządu PUK Zbigniew Miklewicz: -Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o. o w Gryfinie realizuje zadania w zakresie działalności podstawowej, tj. zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych, oczyszczania miasta, pielęgnacji terenów zielonych, usług budowlanych, i in. zgodnie z przyjętymi planami i harmonogramami.
W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego na podstawie regulacji krajowych wprowadzono wszystkie niezbędne działania mające na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa pracowników i klientów. Dokonano zmian w organizacji pracy w celu ograniczenia kontaktów z osobami z zewnątrz poprzez obsługę pośrednią oraz między pracownikami. Wprowadzono obowiązek dezynfekcji rąk specjalnymi środkami lub pracy w rękawiczkach ochronnych. Przed rozpoczęciem pracy wykonywany jest pomiar temperatury pracowników. Pomieszczenia spółki i środki transportu są dezynfekowane lub ozonowane. Wstrzymano odczyt wodomierzy oraz zlecone prace remontowe na obiektach mieszkaniowych. W przypadkach pilnych interwencji awaryjnych w pomieszczeniach zamkniętych, szczególnie w mieszkaniach pracownicy wyposażeni są niezbędne środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, okulary).
 
igryfino: -Jak dużo pracowników przebywa obecnie na kwarantannie?
 
prezes zarządu PUK Zbigniew Miklewicz: -Podmiotem upoważnionym do informowania na temat sytuacji epidemicznej jest jedynie Sanepid.
 
igryfino: -Jak zabezpieczane są newralgiczne dla gminy kwestie (m.in. wodociągi, wywóz śmieci, pogotowie wodno-kanalizacyjne) w związku z obecną sytuacją?
 
prezes zarządu PUK Zbigniew Miklewicz: Pośredni kontakt z klientami w załatwianiu spraw, kierowanie pracowników do pracy zdalnej, różne godziny rozpoczęcia i zakończenia pracy, praca zmianowa co drugi dzień oraz zwiększona absencja chorobowa nie wpływają na ciągłość i bezpieczeństwo zaopatrzenia mieszkańców. System zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków pracuje bez ograniczeń i jest zabezpieczony na wypadek awarii. Przygotowano także scenariusze awaryjne na wypadek niekorzystnych zmian w otoczeniu rynkowym, szczególnie w zakresie zaopatrzenia i logistyki.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gołym okiem
gołym okiem 06.04.2020, 23:50
Jak najbardziej słuszny kierunek. Widac, że fachowiec od zarządzania.
Jb
Jb 07.04.2020, 06:36
Ta zarządzania w ***  **** paręnaście na kwarantannie co dalej?
bzik
bzik 07.04.2020, 13:26
Za dwa tygodnie wrócą do pracy. Niecałe!
myk
myk 06.04.2020, 20:42
Widac, zę zadbali o zabezpieczenie. Pytanie tylko: czy nie za późno?
muchomor
muchomor 05.04.2020, 19:41
We wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsądek i umiar. nie wszyscy ludzie go mają i jest jak jest. Ludzie sami sobie tworzą absurdalne sytuacje i głupieją bo stworzyli lokalny mały dom wariatów. Głupich nie sieją, ludzie sami zachowują się jak idioci i jeszcze mają pretensje do całego świata tylko nie do siebie.
Człowiek
Człowiek 04.04.2020, 23:17
Odnieście się do chorego na covid19 pracownika.... który długo chory dalej pracował a jego najbliższe osoby z rodziny pracują w ... w ...... Dlaczego o tym nikt nie mówi, ile osób musi zachorować jeszcze bo lepiej udawać że sytuacji nie było!!!? Ww osoba jeździła W....
brzydzę się tobą człowiecza kreaturo
brzydzę się tobą człowiecza kreaturo 04.04.2020, 23:24
A może ktoś się odniesie do głupiego Człowieka, który hejtuje chorego, tylko dlatego że jest chory. To jest dopiero bydlę! Zamiast współczuć jeszcze rzuca podejrzenie na innych.

To nie człowiek. To hiena!
życzliwa
życzliwa 04.04.2020, 13:50
Szybkiego powrotu do zdrowia!
łebski
łebski 04.04.2020, 11:31
Pomoże jak umarłemu kadzidło!
cytacik
cytacik 04.04.2020, 09:54
Dezynfekowanie powierzchni, które są często dotykane w takich przestrzeniach jak szpitale, szkoły i miejsca kultu religijnego, może pomóc w zabiciu zarazków. Jednak rozpylanie środka dezynfekującego w powietrzu lub rozlewanie go na ulicy jest najprawdopodobniej kompletnie nieskuteczne. To nie jest wirus, który unosi się w powietrzu. Jednocześnie ludzie praktycznie nie dotykają powierzchni ulic – tłumaczy Ingela Söderlund w konwersacji z WP Finanse.
Pikuś
Pikuś 04.04.2020, 05:31
Bla bla bla bla bla bla blablablablabla. Bla.
xyz
xyz 03.04.2020, 22:02
pan zapomniał dodać że praca wśród zwykłych pracowników na zmiany dopiero będzie od poniedziałku, i o jakich rękawicach ochronnych mówi.....ech
brawo
brawo 03.04.2020, 17:49
Dobra robota. Ktoś to musi robić!
Jb
Jb 03.04.2020, 17:13
Uuuuchachacha dezynsekcja wodą z zamiatarki padnę ze śmiechu!!!!!
Jasnowidz
Jasnowidz 03.04.2020, 16:12
"System zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków pracuje bez ograniczeń i jest zabezpieczony na wypadek awarii"
.
.
.
.
Kulawo to widzę...
F.
F. 03.04.2020, 13:33
A co niektórzy śmiali się i lekceważyli ostrzeżenia na igryfino że pracownikom PUK w czasie epidemii każą sadzić bratki.
Nie trzeba było długo czekać żeby powiedzieć "sprawdzam!". Szkoda tylko że za takie decyzje ktoś może przypłacić zdrowiem
Sambaria22
Sambaria22 03.04.2020, 13:41

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Licznik
Licznik 03.04.2020, 13:19
Dlaczego nie podaja komunikatu aby podawac stany licznikkw telefonicznie tylko narazaja swojego pracownika ktory odcczytuje liczniki na kontakt?!?! DLACZEGO , WYBACZ IM BOZE .
robol z puku
robol z puku 03.04.2020, 13:18
Dlacze się nie pisze że jeden z pracowników ma zdiagnozowanego wirusa !!!????
Miał kontakt praktycznie z wszystkimi w firmie !!
Proszę zadać to pytanie dyrekcji !!
Sambaria
Sambaria 03.04.2020, 13:44
tylko nie wiadomo ile czasu był chory i od kogo złapał to swiństwo
?
? 03.04.2020, 13:32
I nie tylko z pracownikami PUK.
Olga
Olga 03.04.2020, 13:11
Trzeba dbać i chronić przed zarazą pracowników PUK bo to newralgiczny zakład dla funkcjonowania miasta i nas mieszkańców.

Pozostałe