Kolejne dary płyną do szpitala - tym razem dla pacjentów

  • 03.04.2020, 16:06
  • Magdalena Knop rzecznik prasowy Szpitala „Zdroje” w Szczecinie
Kolejne dary płyną do szpitala - tym razem dla pacjentów fot. Szpital "Zdroje"
W piątek do szpitala „Zdroje” dotarły kolejne dary – tym razem przekazane dla pacjentów, a nie jak dotychczas dla personelu placówki. Przyjechał z nimi Paweł Jaskuła z małej wsi Mostkowo w gminie Barlinek, który jest pomysłodawcą akcji „Pomagamy szpitalom”. W jej ramach zbiera on lokalnie produkty i towary dla pacjentów ze szpitali w regionie. „Pomysł przeprowadzenia takiej akcji narodził się niespodziewanie pewnego wieczoru, gdy przeglądając portale społecznościowe zobaczyłem, jak inni ludzie pomagają szpitalom szyjąc na przykład maseczki lub dostarczając środki ochrony osobistej. Pomyślałem, że też chcę zrobić coś dobrego, pomóc - przecież to nic nie kosztuje.” – mówi Paweł Jaskuła. Akcja pomcy Szpitalowi Zdroje ruszyła także m.in. w gminie Cedynia.
Już następnego dnia zaczął działać, a kolejne osoby chętnie dołączały do akcji, wspierając organizacyjnie i finansowo przedsięwzięcie. Pomoc płynęła od mieszkańców zarówno małych miejscowości takich jak Mostkowo, Nadarzyn, Przelewice, Barlinek, Lubianka, jak również z dużych miast - Szczecina i Gorzowa Wlkp. Kolejne pokoje w domu organizatora zbiórki zapełniały przekazywane produkty. Pan Paweł, w konsultacji z przedstawicielami poszczególnych szpitali, dokonywał także zakupów zgodnie ze zgłaszaną listą zapotrzebowań. W szpitalu „Zdroje” zadecydowano, że istotnym będzie wsparcie pacjentów, którzy tygodniami, miesiącami, a nawet latami wymagają leczenia na oddziałach psychiatrycznych i opieki długoterminowej (w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym czy Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym). Ze względu na obowiązujący zakaz odwiedzin to również dla nich jest bardzo ciężki czas wynikający nie tylko z rozłąki i tęsknoty za najbliższymi, lecz także z powodu braku towarów i rzeczy, które w szpitalu nie są dla nich dostępne. I właśnie dziś, w odpowiedzi na te potrzeby, pan Paweł przyjechał zapakowanym po sufit samochodem przywożąc pacjentom kawę, herbatę, cukier, wodę, napoje owocowe, słodkości, mydła, szampony, szczoteczki i pasty do zębów, ręczniki papierowe, pampersy, krzyżówki, gazety i wiele innych.
 
Prywatnie pan Paweł jest tatą 4-miesięcznego maluszka, który – jak sam przyznaje – jest dla niego głównym motorem napędowym wszystkich podejmowanych działań, podobnie jak rodzina, która go wspiera i również mocno angażuje się w realizację zbiórek.
 
Dyrekcja szpitala serdecznie dziękuje Panu Pawłowi za wsparcie i radość, jaką przekazane dary sprawią pacjentom! Słowa wdzięczności kieruje też do lokalnych społeczności, które zaangażowały się w realizację projektu i tak chętnie go wsparły - mieszkańców Mostkowa, Sulimierza oraz Lubianki oraz właścicieli i pracowników lokalnych firm i sklepów, którzy także dołożyli do projektu swe cegiełki dobra!
 
 
Akcja pomcy Szpitalowi Zdroje ruszyła także w gminie Cedynia.

 

Koordynatorem terenowym akcji w gm. Cedynia jest sołtys Orzechowa (tel. 661 720 791), a dary można przekazywać do świetlicy wiejskiej w Orzechowie do 17 kwietnia br.

 

Szpital w Zdrojach zwraca się o pomoc w zbiórce dla pacjentów długoterminowych przebywających na oddziale psychiatrycznym. Dotyczy to zarówno dorosłych, ale tez dzieci i młodzieży.
Potrzebne są żele damskie i męskie, szampony, mydła w dozowniku lub dolewacze, ręczniki papierowe i toaletowe, pasty do zębów, brystole, kredki świecowe, słodkości – batoniki, rogale, ciastka, chrupki kukurydziane (o długim terminie przydatności), woda niegazowana w małych butelkach.
 
Prośbę szpitala Zdroje zamieściliśmy tutaj:
Magdalena Knop rzecznik prasowy Szpitala „Zdroje” w Szczecinie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dave
dave 07.04.2020, 11:11
Ludzie o wielkich sercach
Prosto i na temat
Prosto i na temat 03.04.2020, 17:30
A gdzie są posłowie i reszta świty jakby takie autko zaopatrzyli i brali z nich przykład nic by się im nie stało, chyba że na kontach mają mało..
wdzięczna
wdzięczna 03.04.2020, 16:54
Brawo bohaterzy nowych czasów!

Pozostałe